EMTB Enduro w Mieroszowie 19 lipca

Wpis 61 z 351
EMTB Enduro w Mieroszowie 19 lipca

Nie dajcie się zwieść widocznej z daleka, łagodnej sylwetce Gór Suchych. Z bliska to głównie strome i bezlitosne melafirowe piarżyska. To właśnie w ich sercu za niecały miesiąc, 19. lipca, odbędzie się kolejna edycja zawodów EMTB Enduro, czyli Mieroszów. Trasa ta zdążyła już zyskać status kultowej, ze względu na skalę trudności dorównującą najbardziej wymagającym alpejskim szlakom, ale w tym roku postanowiliśmy dodać jej jeszcze epickości. Zaczniemy od emocjonującego miejskiego prologu, który na pewno wszystkich obudzi, a potem wyplujemy płuca na dojazdówkach. A oesy? Ściany będą jeszcze bardziej strome, serpentyny po melafirowych piarżyskach bardziej zdradliwe, a singletracki w baldaszkach jeszcze węższe i bardziej kręte. Będzie hard core.

plakat_mieroszow_v1

Nie wierzycie? Uwierzycie jak opublikujemy mapę trasy trzy dni przed startem. A jeśli i wtedy będziecie mieć wątpliwości, to będziecie mogli się zmierzyć z trasą sami w piątek w samo południe, kiedy otworzymy trasę na treningi. Na pierwsze wrażenia będziemy czekać przy ognisku, a dzień zakończymy pokazem filmów rowerowych.

111

W sobotę będzie mieroszowskie święto rowerowe. Zawodnicy enduro ruszą w góry, ale dopiero po tym jak dostarczą trochę rozrywki mieszkańcom przejeżdżając przez park, ulice miasta i … ratusz. Ale to nie koniec atrakcji! Przez cały dzień można już oficjalnie testować nową rowerową atrakcję Mieroszowa – Bike Arena Parkowa Góra. Innymi słowy – Mieroszów tak polubił rowerzystów, że przygotował dla nich 1200m ścieżki typu Single Track (ze skoczniami, kładkami i innymi przeszkodami) oraz 96 metrowy PumpTrack. I to na nim Piotr Szwedowski poprowadzi PumpTrack Jam Session – będzie można się trochę podszkolić w pompowaniu, a potem wystartować w PumpTrackowym Eliminatorze.

pumptrack

Gdy wszyscy na Parkowej Górze już się najeżdżą, a zawodnicy enduro zjadą z trasy, zapraszamy na dekorację zwycięzców oraz oficjalne zakończenie na Parkową Górę. Zaraz po nim zaczniemy After Party, które zainauguruje koncert zespołu HooDoo Band.

Tak bawiliśmy się w zeszłym roku.

JoyRide EMTB Mieroszów 13.07.2013 from EMTB.pl on Vimeo.

Rozkład Jazdy

piątek:

12:00 – 18:00 treningi na trasie zawodów

18:00 – 20:00 godziny pracy biura zawodów

20:00 – 22:00 pokaz filmów rowerowych

sobota:

7:30 otwarcie biura zawodów

9:30 obowiązkowa odprawa zawodników na rynku w Mieroszowie

10:00 otwarcie tyczki 0 na rynku – możliwość wyjechania na start Prologu – OS1

18:00 zamknięcie trasy zawodów zjazd ostatniego zawodnika do bazy zawodów

19:00 oficjalne zakończenie zawodów, dekoracja zwycięzców (Parkowa Góra)

19:30 koncert zespołu HooDoo Band – rozpoczęcie After Party na Parkowej Górze

1-IMG_3563

Baza zawodów:

Baza zawodów będzie się mieścić na Hali Sportowo-Rekreacyjnej w Mieroszowie (lokalizacja na mapie). Tradycyjnie już w tym samym miejscu możecie przenocować na sali gimnastycznej – trzeba tylko mieć ze sobą śpiwór i karimatę/materac oraz zapłacić 15 zł od osoby (bez względu na ilość noclegów). Na hali jest oczywiście możliwość skorzystania z łazienki i prysznica.

Uwaga!

W tym roku zawody EMTB Enduro w Mieroszowie są jednocześnie trzecią edycją Polish Enduro Series

!!! Po pierwszej edycji naszych zawodów na Ślęży regulamin zawodów uległ zmianie, doprecyzowaliśmy kilka punktów regulaminu. Zalecamy zapoznanie się z regulaminem. !!!!

Menu