EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Przewóz roweru pociągiem - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Przewóz roweru pociągiem (/showthread.php?tid=12911)

Strony: 1 2

RE: Przewóz roweru pociągiem - Thorwald - 01.01.2018 20:29

(30.12.2017 17:41)arczii napisał(a):  W kolejach mazowieckich nie ma oplat za rower

Ale kiedyś płaciło się jak się jechało poza sezonem letnim. Dlatego napisałem w czasie przeszłym. KM to był przykład sposobu na mail do centrali danego przewoźnika. Nie miałem okazji stosować tego sposobu w innych kolejach regionalnych, ale jeżeli ktoś często korzysta z innych kolej regionalnych to może spróbować napisać do centrali z prośbą o interpretacje i jak będzie pozytywna wydrukować sobie maila. Taki mail byłby szczególnie korzystny dla kogoś kto podjeżdża krótkie odcinki na zatłoczonej trasie. :-)

RE: Przewóz roweru pociągiem - werqa - 22.03.2018 21:17

Ja nigdy problemów nie miałam z przewozem. Mili panowie nawet pomagali go wnieść Big Grin

RE: Przewóz roweru pociągiem - pmarek - 20.07.2018 23:05

Nigdy nie miałem problemu z przewozem czy to w tramwaju, czy autobusie, czy czymkolwiek innym. Wiadomo, w komunikacji miejskiej zawsze ktoś pomruczy, bo nie dogodzisz każdego. Ale w kwestii przewozu koleją, warto zapytać przewoźnika jak to wygląda i nie ma żadnego problemu Wink

RE: Przewóz roweru pociągiem - Piotr34 - 31.07.2018 10:32

Ja też nigdy nie miałem problemu z przewozem roweru, wystarczy sprawdzić wcześniej czy pociąg ma specjalny wagon z wieszakami na rower. Zazwyczaj mają.

Raz mi się zdarzyło jak wracałem z urlopu, że w pociągu nie było miejsca na rowery, pomimo tego, że była informacja o wagonie z hakami. Rowery podróżujących stały w korytarzach i to był dramat, w ogóle nie było przejścia. Ale to była tylko jedna taka sytuacja i na szczęście ja nie miałem wtedy ze sobą roweru Big Grin

RE: Przewóz roweru pociągiem - Melvit - 01.08.2018 12:16

U mnie nie ma z tym problemu. Regularnie podróżuję z rowerem pociągiem i nigdy nikt mi nie zwrócił uwagi. Teraz latem masę osób przewozi pociągiem swoje dwa kółka.