EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Odpinanie przewodu od hamulca hydraulicznego. - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Sprzęt (/forumdisplay.php?fid=56)
+--- Dział: Hamulce (/forumdisplay.php?fid=32)
+--- Wątek: Odpinanie przewodu od hamulca hydraulicznego. (/showthread.php?tid=19545)Odpinanie przewodu od hamulca hydraulicznego. - flyfix - 13.02.2017 20:20

Cześć,

Czy da się jakoś odpiąć przewód od hamulca tarczowego a następnie znów wpiąć bez ponownego zarabiana nową oliwką tak jak w przypadku nowego hamulca tarczowego ?

Pytam ponieważ chce zmienić seryjne hample(M395) w nowym Giant Trance 3 a linka od tylnego hamulca jest poprowadzona wewnątrz ramy więc jedyna możliwość to odłączenie przewodu od zacisku, wylanie oleju a potem analogicznie do montażu nowego hampla.

Może wie ktoś czy da się wykonać ten zabieg mniej inwazyjnie ?


RE: Odpinanie przewodu od hamulca hydraulicznego. - CMIK - 14.02.2017 01:33

Da się ale nie musi się udać, a spokój jeśli chodzi o hamulce jest trochę ważniejszy niż kilka złotych które kosztuje oliwka. Jeśli chcesz mieć przewód wewnątrz ramy to nie da się tego zrobić bez demontażu przewodu od hamulca z którejś strony. Nie kombinuj, wylej olej, przeciągnij kabel, podłącz z nową oliwką i wypełnij płynem.


RE: Odpinanie przewodu od hamulca hydraulicznego. - bartnik - 09.03.2017 14:00

czeba cióńć raczej, bo np. w moim rowerze nie dało się przewodu z ramy wyciągnąć, ponieważ tuleja mocując przewód do klamki nie przechodziła przez otwory w ramie.