EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 17.02.2012 19:02

Ja zawsze jeżdżę przez Przegibek, potem Oczków, Łękawica i do Suchej. Przez wszystkie te drogi powinieneś przejechać bez łańcuchów.

RE: Moto kącik - bodziek - 17.02.2012 19:16

Ok, dzięki Smile
Ja też zawsze tak jeżdżę z Katowic do Kukowa dokładnie, mimo że można np. przez Wadowice. Ale Przegibka sobie nie potrafię odmówić Smile chociaż zimą jeszcze nie jechałem.

RE: Moto kącik - shovel - 17.02.2012 21:04

ja dzisiaj pół dnia w aucie.
180 kkm przebiegu przekroczone
niestety, "jubileuszowo" rozjechałem psa. Nie miałem w zasadzie nawet możliwości reakcji - jechałem 30 km/h w korbielowie, parę psów wybiegło na ulicę, mogłem tylko próbować hamować i jechać tak żeby nie trafić większej ilości za jednym razem. Szkoda.

swoją drogą, warunki drogowe paskudne.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 17.02.2012 21:41

(17.02.2012 17:11)zaDymek napisał(a):  No, ciekawe co mają 4wd? Big Grin

full serwis Big Grin dzięki temu możemy na śliskim "ruchać" wszystko inne Big Grin

przedwczoraj wieczorem byłem się poślizgać pod M1, gdyż dowaliło u nas śniegu. Tradycyjnie na miejscu było już sporo beemek. Tylko warun był taki, że poruszały się jak dzieci we mgle - powoli jeździły wahadełkiem daleko od latarni. A ja sobie latałem zamaszyste slalomy między tymi latarniami i beemkami Big Grin Z litości już nie wspomnę, że co chwila któraś utykała w śniegu po kostki, nie mogła wyjechać i trza było wypychać w kilku chłopa WinkTongue Teraz już kumam, czemu oni jeżdżą stadami...

napęd na tył jest, nomen omen, do dupy WinkBig Grin

RE: Moto kącik - barton - 17.02.2012 21:48

Bodziek przez Przegibek przejedziesz spokojnie, podjazd od strony Bielska czarny (sypia i odśnieżają na potęgę co by nie upalać po nocach Big Grin )
Reszta tak jak Paweł pisze Smile

Ja właśnie wybieram się na Kaszuby, na oglądare rajdu Lotos Big Grin
Powinno być miodnie w takich warunkach śniegowych Smile

RE: Moto kącik - Ziemek - 17.02.2012 23:37

wojciechu napisał(a):Kolejne miejsce gdzie można było Sad to teren dawnej zajezdni, gdzie teraz jest ta szkoła jazdy, przy ul. Stelli Sawickiego. Ciekawostka dot. tego terenu: dawniej odbywały się tam regularnie KJSy i kręciołki legalne, ale władze osiedla wywalczyły zakaz, umotywowany hałasem. Teraz władzom hałas chyba przestał przeszkadzać $ Big Grin

Akurat teren należy do miasta, a nie do dzielnicy. A jak wiadomo czasy liche to trzeba budżet miasta zasilać gotówką Smile
Miał tam w ogóle być tor gokartowy i to w jego sprawie były protesty. Kiedyś trenował tam swoją rajdówką Kuzaj, to na osiedlu się nie dało wytrzymać bo taki był huk Smile

Pas startowy tak na marginesie to dobry do ćwiczeń przestał być kilka ładnych lat temu bo się mocno podziurawił.
Ostatnio pod CH Zakopianka po 22 widziałem całe stado trenujących w pełnej gamie modeli od E30 przez Golfa Plus, Subaru Forestera, Lancera Evo, Forda Mustanga i Nissana Navarę. Wszyscy naraz Smile

RE: Moto kącik - INsejn - 18.02.2012 01:24

(17.02.2012 21:48)barton napisał(a):  Bodziek przez Przegibek przejedziesz spokojnie, podjazd od strony Bielska czarny (sypia i odśnieżają na potęgę co by nie upalać po nocach Big Grin )
Reszta tak jak Paweł pisze Smile

Ja właśnie wybieram się na Kaszuby, na oglądare rajdu Lotos Big Grin
Powinno być miodnie w takich warunkach śniegowych Smile

Ja też się zastanawiam czy nie podjechać. W końcu Stefanicki startuje w naszych firmowych barwach, warto pokibicować. Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 18.02.2012 07:40

(17.02.2012 21:41)Speedy Bandito napisał(a):  full serwis Big Grin dzięki temu możemy na śliskim "ruchać" wszystko inne Big Grin
AMEN Big Grin

RE: Moto kącik - shotgun - 18.02.2012 17:15

(17.02.2012 21:04)shovel napisał(a):  ja dzisiaj pół dnia w aucie.
180 kkm przebiegu przekroczone
niestety, "jubileuszowo" rozjechałem psa. Nie miałem w zasadzie nawet możliwości reakcji - jechałem 30 km/h w korbielowie, parę psów wybiegło na ulicę, mogłem tylko próbować hamować i jechać tak żeby nie trafić większej ilości za jednym razem. Szkoda.

swoją drogą, warunki drogowe paskudne.

Jakbys tak skrecil do mnie zobaczylbys co to jest MORDOR, to inny swiat. Dzis bylem 1 raz w tym tygodniu w Zywcu na zakupach, bo mnie zasypalo, sroda, czwartek musialem wziac urlop. Dzis rano 2 bieg to byl maksymalny do Jelesni,problem z minieciem sie 2 samochodami, autobusy to juz jakies patenty i sztuczki..., dopiero potem dalo sie jechac normalnie. Chociaz warunki zmieniaja sie diametralnie, bo wracajac przed chwila bylo juz znacznie lepiej.

RE: Moto kącik - zaDymek - 18.02.2012 18:03

@ shotgun, mam kuzynkę w Suchej Beskidzkiej, wcześniej mieszkała w pizdu na górze w okolice Stryszawy. Latem był problem dojechać... A dziennie trza było na dół do pracy, szkoły... Wiadomo - cisza, spokój , ptaszki ćwierkają, sarny do okien zaglądają.
W końcu się poddali i sprzedali dom z kawałkiem lasu , kupili na dole na obrzeżach miasta.

RE: Moto kącik - shovel - 18.02.2012 18:14

kolega ma dom w okolicach suchej, gdzieś na wysokości 800m npm. z tego co mówił, to podczas zim zdarza się że przez 2-3 miesiące prądu nie mają, jak akurat coś zerwie wysoko druty.
3 lata temu kupił 15 KW i jakoś daje rade, ale i tak tej zimy przeniósł się do tychów

RE: Moto kącik - shotgun - 18.02.2012 18:16

To miala blisko do mnie bo jak ze Stryszawy pojedzie jeszcze do gory to beda Lachowice, jeszcze do gory , to bedzie miala Jalowiec po lewej i wjedzie na przelecz, a potem jest moj Mordor....
Tak powaznie to kiedys byla taka akcja, ze wioche nizej czyli w Przyborowie, regularnie w pelni profesjonalnie ktos zamalowywal tablice wpisujac wlasnie nazwe - Mordor. Gdzies mi sie zapodzialo zdjecie z komorki, bo bylo to naprawde profi wykonane...
Sarny..., no nie, ale koty wszystkich sasiadow chodza.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 18.02.2012 18:29

No właśnie czasem ludzie napalają się że góry, że spokój, że pięknie itp. a kurcze życie jest brutalne Sad

RE: Moto kącik - ACextreme - 18.02.2012 19:22

Ja tam mam w marzeniach chatkę w górach na małej działeczce, kominek, piwnica pełna wina i czołg w postaci Jeep'a, aby zapasy w owej piwniczce uzupełniać Smile.
Po doświadczeniach znajomego, który wyniósł się w góry jakoś się jednak ostatnimi czasy zastanawiam i myślę czy nie lepiej może przestawić system marzeń na coś w stylu "apartamentejro" na zamkniętym osiedlu pod górami (B-B?), podziemny garaż z czymś w stylu komfortowego DS5, gdzie do bagażnika też trochę wina się zmieści Big Grin

Ale to takie myślenie na 30 lat do przodu, więc abstrakcja raczej Wink

RE: Moto kącik - bodziek - 18.02.2012 21:36

No a ja właśnie wróciłem z Kukowa, na drogach wszędzie czarno Smile ale to w sumie przy głównej drodze, choć niedaleko do shotguna.
Ale np. w takim Krzeszowie drogi już białe.

RE: Moto kącik - shovel - 18.02.2012 21:42

a ja powoli szukam ziemi w Andrychowie ;-)

RE: Moto kącik - stiken - 19.02.2012 11:03

może w Lalikach? mam mały kawałek na sell...

RE: Moto kącik - shotgun - 19.02.2012 12:45

(18.02.2012 21:36)bodziek napisał(a):  No a ja właśnie wróciłem z Kukowa, na drogach wszędzie czarno Smile ale to w sumie przy głównej drodze, choć niedaleko do shotguna.
Ale np. w takim Krzeszowie drogi już białe.

Kilometrazowo to jak ode mnie do ZywcaWink
Np dzis po calonocnym halnym, ktory w sumie dalej trwa ale znacznie lagodniej snieg opadl niesamowicie i droga jest czesciowo czarna.

RE: Moto kącik - shovel - 19.02.2012 17:57

@stiken, nie , zdectydowany jestem na Andrychów. Choć sporo zalezy od tego jak obecny rok będzie dla mnie wyglądał bo póki co nie jest zbyt łaskawy. Tak czy inaczej, znajomi niedawno wyrwali za 20k zł 1200 m2 działki budowlanej w andrychowie. Za tą cenę jestem w stanie nawet przeboleć to że nie będę już mieszkał na śląsku.

RE: Moto kącik - ACextreme - 20.02.2012 21:11

Jednak jazda turbo-benzyną to inny świat jest! Nie sądziłem, że może to być lekko uzależniające na początku Wink
Tylko w mieście turbo pije więcej znacznie niż zwykła, choć znacznie słabsza benzyna, ale cóż...