EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 21.02.2012 02:58

(20.02.2012 21:11)ACextreme napisał(a):  Jednak jazda turbo-benzyną to inny świat jest!
A nie mówiłem? Cool

RE: Moto kącik - ACextreme - 21.02.2012 06:34

Big Grin
Teraz tym bardziej bałbym się wsiadać, do Twojego wozu...

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 21.02.2012 06:50

Nie ma się co bać, to nie auto jest straszne tylko kierowca Big Grin A ja jestem potulny jak baranek Big Grin

RE: Moto kącik - Kwas - 21.02.2012 22:58

Powoli zbieram sie do zakupu drugiego auta, i mam mały dylemat. Budzet tak do 10 tys, i teraz czy brac Punto z gazem z okolo 2000 roku, czy zaszalec i sprowadzic z Niemiec Mercedesa 190 z koncowki produkcji i zagazowac w Polsce? Kusi stary dobry merol, tylko sie teraz zastanawiam, co bedzie bezpieczniejsze, mniej awaryjne itp... Bo serce oczywiscie mowi brac merola, ale nie wiem, co na to rozum Smile

RE: Moto kącik - shovel - 21.02.2012 23:15

zależy kto ma tym jeździć. jeśli żona, to ja bym szukał jednak czegoś z przednim napędem, bo w innym wypadku Ty będziesz żony szukał po rowach w zimie ;-)

a merc 190 to raczej nie "stary dobry"... jakościowo od w124 baaardzo odstaje, szczególnie jeśli chodzi o sprawy blacharskie.

RE: Moto kącik - tymoch - 22.02.2012 00:19

(21.02.2012 22:58)Kwas napisał(a):  Powoli zbieram sie do zakupu drugiego auta, i mam mały dylemat. Budzet tak do 10 tys, i teraz czy brac Punto z gazem z okolo 2000 roku, czy zaszalec i sprowadzic z Niemiec Mercedesa 190 z koncowki produkcji i zagazowac w Polsce? Kusi stary dobry merol, tylko sie teraz zastanawiam, co bedzie bezpieczniejsze, mniej awaryjne itp... Bo serce oczywiscie mowi brac merola, ale nie wiem, co na to rozum Smile

Uważaj na gazowanie Merola, większość jego silników z racji mechanicznego wtrysku nie tolerowało gazu. Na wtrysku K-Jetronic jeszcze pójdzie, ale raczej 3 generacja, a na KE-Jetronic to już rzeźba wyższych lotów...

RE: Moto kącik - mlodye30 - 22.02.2012 00:57

Brałbym Merca , ale niestety jak to ze starymi sprzętami bywa ,zawsze jest coś do zrobienia.

RE: Moto kącik - ACextreme - 22.02.2012 06:58

Jeśli ma to być auto do jazdy, to zdecydowanie jakieś Punto tańsze o 1-2tyś, do którego doinwestujesz i jeździsz bez problemów.
A jeśli tylko na jakieś tam spontaniczne wyjazdy, nie na co dzień to możesz szaleć Wink

PS. Ja rok temu znalazłem dla teściów drugie auto - wymyślili sobie Yariskę I. Dorwałem taką z 2001r dość drogo, bo z komisu salonowego Toyoty, ale zrobili tym w rok jakieś 20.000km i dosłownie nic się nie dzieje - zaskoczony aż jestem!

RE: Moto kącik - Kasha - 22.02.2012 07:20

(21.02.2012 22:58)Kwas napisał(a):  Powoli zbieram sie do zakupu drugiego auta, i mam mały dylemat. Budzet tak do 10 tys, i teraz czy brac Punto z gazem z okolo 2000 roku, czy zaszalec i sprowadzic z Niemiec Mercedesa 190 z koncowki produkcji i zagazowac w Polsce? Kusi stary dobry merol, tylko sie teraz zastanawiam, co bedzie bezpieczniejsze, mniej awaryjne itp... Bo serce oczywiscie mowi brac merola, ale nie wiem, co na to rozum Smile

Ty Merola? Co ta propaganda Classic Auto robi z ludzi...

RE: Moto kącik - Kwas - 22.02.2012 08:21

(22.02.2012 06:58)ACextreme napisał(a):  Jeśli ma to być auto do jazdy, to zdecydowanie jakieś Punto tańsze o 1-2tyś, do którego doinwestujesz i jeździsz bez problemów.
A jeśli tylko na jakieś tam spontaniczne wyjazdy, nie na co dzień to możesz szaleć Wink

PS. Ja rok temu znalazłem dla teściów drugie auto - wymyślili sobie Yariskę I. Dorwałem taką z 2001r dość drogo, bo z komisu salonowego Toyoty, ale zrobili tym w rok jakieś 20.000km i dosłownie nic się nie dzieje - zaskoczony aż jestem!

No właśnie poczytałem o awaryjności Punto i Mercedesa i mówiąc delikatnie Punciak ideałem nie jest Smile A części są wbrew pozorom w podobnych cenach.

Zimą merolem jeździłbym oczywiście ja, między innymi przez tylny napęd mam na niego ochotę Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 22.02.2012 08:33

Tyle, że takie punto znajdziesz jak sądzę po 1szym właścicielu z małym, realnym przebiegiem, a mesia z "zaświatów" w kosmicznym stanie możesz odkryć Wink
A tak przy okazji - jak podchodzicie do przyciemniania szyb?
Nie chodzi mi o żaden tuning, czarne połacie na szkle czy coś w tym stylu - chodzi głównie o ograniczenie wglądu do samochodu przy jednoczesnym zachowaniu przyzwoitej widoczności od środka - da się tak w ogóle?

RE: Moto kącik - shovel - 22.02.2012 09:08

ACextreme - na tyle możesz robić cokolwiek, więc są np. folie lustrzane i innego rodzaju wynalazki, ale z przodem jest problem. miałem w galancie przednie szyby przyciemnione piecowo o 20% i i tak mi dowód zabrali bo urządzenie pokazało przepuszczalność szyby na poziomie 60%, a minimum to chyba 70 czy 75% jest.

RE: Moto kącik - zaDymek - 22.02.2012 10:38

Myślę że mercedes więcej paliwa potrzebuje, bo chyba 2.0 najmniejsze silniki Smile Części są dostępne od ręki, dużo zamienników i używanych i faktycznie są zaskakująco tanie Smile
A jakbyś zapodał w124 coupe Heart
I nie jest drogie takie coś Smile Punto z takim wyposażeniem pewnie nie istnieje Big Grin

RE: Moto kącik - shovel - 22.02.2012 10:45

z merców Coupe to ja bym chętnie przygarnął W107
swoją drogą, w tychach jest do sprzedania W123 coupe w doskonałym stanie.

RE: Moto kącik - Kwas - 22.02.2012 10:47

(22.02.2012 08:33)ACextreme napisał(a):  Tyle, że takie punto znajdziesz jak sądzę po 1szym właścicielu z małym, realnym przebiegiem, a mesia z "zaświatów" w kosmicznym stanie możesz odkryć Wink

Nie spieszy mi się jakoś strasznie, jak znajdę w dobrym stanie z realnym przebiegiem to kupię, jak nie to poszukam Punto Smile

RE: Moto kącik - yoonior - 22.02.2012 10:50

(21.02.2012 02:58)Pawel_BB napisał(a):  
(20.02.2012 21:11)ACextreme napisał(a):  Jednak jazda turbo-benzyną to inny świat jest!
A nie mówiłem? Cool

A mnie powoli przekonuje charakterystyka wolnossącej V6 Big Grin

Co prawda brakuje mi tego specyficznego "zzzziiiiiuuuuuuu" z turbobenzynki, ale elastyczność v-ki jest porażająca - mogę się toczyć po mieście na trójce przy niecałych 1500obr/min i nadal czuć zapas mocy.

A może kiedyś będzie mnie stać na jakieś V6 biturbo np. 2.7T Smile

RE: Moto kącik - quiros - 22.02.2012 10:57

Mysle, ze jesli samochod ma byc dla kobietki, to nie ma sensu brac krowska w postaci starego mercedesa.

Zadbany fiat bedzie chodzil dobrze, a te mercedesy to juz relikty wizualne i watpie, aby podobaly sie wielu kobietom Smile

RE: Moto kącik - mlodye30 - 22.02.2012 11:06

(22.02.2012 08:21)Kwas napisał(a):  
(22.02.2012 06:58)ACextreme napisał(a):  Jeśli ma to być auto do jazdy, to zdecydowanie jakieś Punto tańsze o 1-2tyś, do którego doinwestujesz i jeździsz bez problemów.

No właśnie poczytałem o awaryjności Punto i Mercedesa i mówiąc delikatnie Punciak ideałem nie jest Smile A części są wbrew pozorom w podobnych cenach.

Zimą merolem jeździłbym oczywiście ja, między innymi przez tylny napęd mam na niego ochotę Smile

Jeżdżę starym autem na co dzień od około 9 lat i jak nigdy nie miałem poważnych awarii ( poza pęknięciem głowicy), tak co chwilę do zrobienia jest jakaś pierdoła.Kupując Merca licz się z tym ,że co jakiś czas będzie do wymiany jakaś uszczelka , śrubka , spinka , kabelek , przewód gumowy , żaróweczka i inne drobne rzeczy , które zostały nadgryzione zębem czasu.No chyba ,że trafisz na wyjątkowo zadbany egzemplarz, ale z 10 tyś wydaje mi się , że to mało prawdopodobne tym bardziej na zachodzie.Sąsiedzi już nie chcą oddawać leciwych furmanek za pół darmo.Dla przykładu - mam e30 325ix touring - w Polsce nie sprzedam tego auta powyżej 10 tyś mimo przyzwoitego stanu i bogatego wyposażenia , a u sąsiadów ceny wahają się od 4000 do 10000 tyś euro.

RE: Moto kącik - shovel - 22.02.2012 11:25

@mlodye30 fajne te Twoje "poza" ;-)

tak naprawdę to quiros ma rację, nie ma sensu kupowania tak starego auta.
raz że duże i nieporęczne (dla kobiety), dwa - raczej mniej udany model, trzy - spalanie.
Do tego dochodzą ci sprawy typu korozja, utlenianie sie instalacji, zwyczajne zestarzenie materiału.

ja bym nie kupił auta starszego niż 10 lat do jazdy na codzień, i szczerze powiedziawszy, wolałbym kupić takiego matiza którego kupisz z rocznika 2004/2005 za tą cenę, aniżeli punto 12 letnie.
Matiz/Tico wbrew obiegowej opinii to całkiem bezawaryjne i dobre samochody. Mój ojciec miał Tico, kiedy sprzedawał miało 230 tyś km przebiegu i z silnikiem / skrzynią / sprzęgłem nie było NIC robione. U kolegi na gospodarstwie jeździ matiz z przebiegiem już pewnie koło 600-700 tyś (3 lata temu miał pół miliona), i jedyne co robili to wymieniali blok silnika, ale to po spotkaniu z kamieniem na ich polnej drodze ;-)

edit:
tu masz pierwszego z brzegu matiza:
http://otomoto.pl/chevrolet-matiz-C22953543.html

czy też sparka:
http://otomoto.pl/chevrolet-spark-matiz-1-0-2005-ac-klima-warto-C22399358.html

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 22.02.2012 11:26

Jeśli masz jedno "normalne" auto w domu to zaszalej z Merolem Wink. Classic Auto sączy propagandę Big Grin