EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 24.02.2012 11:55

to chyba zakupię też dla siebie bo mam tragiczne oświetlenie w Marei

RE: Moto kącik - Kwas - 24.02.2012 12:14

Lepsiejsze się zdecydowanie Philipsy bluevision. Tylko jak każde lepsze żarówki się szybciej przepalają. Ale świecą prawie jak Boćka Wink

yoonior, mam dokładnie takie zdanie jak Ty. Też wolę ciut starsze, używane, ale duże, w miarę wyposażone auto niż nowego mikrogolasa z salonu. Zresztą co do gwarancji to mam wrażenie, że koszty przeglądów w ASO skutecznie niwelują różnicę między kosztami ewentualnych napraw a spokojem który teoretycznie daje gwarancja...

RE: Moto kącik - Robert_MTB - 24.02.2012 12:19

Osobiście jeżdżę autkiem z salonu - zakup rodziców. Po 12 latach są dziury w progach, rdza zjada już podwozie. Coraz częściej myślę nad zakupem własnych 4 kółek z segmentu Kangoo, Brlingo, Combo. Na osiągach mi nie zależy wole bardziej praktyczność auta. Co do wieku to max 10 lat. Im mniej elektroniki tym lepiej.

Jak waszym zdaniem wygląda odwieczny dylemat benzyna/diesel ?

RE: Moto kącik - shovel - 24.02.2012 12:21

miałem te osramy, kupione za astronomiczne pieniądze w czechach na stacji.
Ogólnie ilość światła była rewelacyjna, szkoda że obie żarówki przepaliły się w ciągu niecałych 2 miesięcy.
z tym że P406 ogólnie ma tendencje do przepalania żarówek... choć zwykłe żarówki, chyba tungsram, chodzą u mnie już od października i jeszcze żyją (obie).

a jeśli ktoś ma problemy z ilością światła, to polecam regenerację reflektorów... w większości samochodów da się to zrobić w domu - wyjmujemy reflektory z auta, dajemy na chwilę do piekarnika tak aby klej puścił, zdejmujemy szkło i czyścimy od wewnątrz wszystko. po zabiegu znowu reflektor do piekarnika, tak aby klej znowu się zmiękczył i przyjął szkłoSmile
robiłem tak w escorcie - efekt bdb.

edit:
Robert, jeśli robisz więcej niż 50% kilometrów w mieście, bierz benzynę.

edit:
parę linków do opisów regeneracji reflektorów, jak widac nie wszyscy bawili się z piekarnikiem ;-)
http://www.motonews.pl/forum/?op=fvt&t=152597&c=114&f=9
http://naprawa-auta.wieszjak.pl/swiatla/266230,Volkswagen-Passat-B5-regeneracja-kloszy-reflektorow-lamp-przednich-Poradnik.html

RE: Moto kącik - mentos - 24.02.2012 12:27

Albo chińskie Zenony Big Grin. Co Ciekawe Amerykańce (i chyba nawet Brytole) mają luźxniejsze podejście do oświetlenia niż rozprocedurowana Ewropa. Nie trzeba żadnych sprysków a i można ponoć legalnie Zenony z Chin wsadzać w zwykłe odbłyśniki.

RE: Moto kącik - harry - 24.02.2012 12:32

Nowsza wersja ma ponoć dłuższą żywotność, ja akurat kupuje tu, przy okazji innych elektro zakupów https://www.hurt.com.pl/2x-osram-h1-nightbreaker-plus-90-swiatla-duo-pack,p4220.html

U mnie nie palą się jakoś nadzwyczaj szybko. Nie szybciej niż Tunsgram +50%, którego tez kupowałem.
Ta chińszczyzna to porażka, świecą wszędzie tylko nie na drogę - od razu takiego rozpoznasz jak jedzie z przeciwka...

RE: Moto kącik - Oko50 - 24.02.2012 12:38

Miałem 2 komplety Nightbreakerów, oba się popaliły po około 3 miesiącach :/
Fakt, że świecą super

RE: Moto kącik - shovel - 24.02.2012 12:41

harry, aż mnie trzepie jak wkleiłeś tego linka. ja za te żarówki na czeskiej stacji zapłaciłem w przeliczeniu jakieś 140 zł...

RE: Moto kącik - harry - 24.02.2012 12:59

Ja tak kiedyś kupowałem olej na włoskiej stacji... W Polsce pewnie bym bańkę kupił a nie litra Smile

Generalnie się nie zastanawiam nad tym paleniem i nie kalkuluję, dużo jeżdżę wieczorami więc w tym względzie nie żałuje kasy na żarówki.

RE: Moto kącik - zdan - 24.02.2012 13:17

@Shovel, a nie, problemów z ilością światła to ja nie mam Wink Żaróweczka się spaliła, więc i tak musiałem coś kupić, a generalnie ludzie polecają wymianę seryjnych na coś lepszego.

Wyczytałem też, że te starsze wersje Osramów (nie plus), właśnie często padały, a te ulepszone są znacznie żywotniejsze.

RE: Moto kącik - Kasha - 24.02.2012 13:43

http://tablica.pl/oferta/cam-IDDXtx.html

Poniżona Beema odwijana od drzewa, ale jaki ma "pszut"! Big Grin

RE: Moto kącik - zaDymek - 24.02.2012 13:44

He, ja od 3 -ch lat żarówek nie wymieniałem z przodu, fakt świecą w miarę dobrze, nawet nie wiem jakie mam Smile xenony to nie są Smile
Jeździłem trochę firmowym citroenem jumper z 2009r od nowości do 90 tys km, w nim to padały żarówki jak muchy Smile Jak bym miał za swoje kupować to bym się zdenerwował. Oczywiście próbowałem też wymieniać parami , nie dotykałem szkła i nic, dalej się paliły.

RE: Moto kącik - shotgun - 24.02.2012 14:06

Nightbreakery plusy mam od wrzesnia i biorac pod uwage "dzichad" jaki mam na ulicy, czyli roztopy,koleiny i wioskowa wersja Dakaru, to trzymaja sie zadziwiajaco.

RE: Moto kącik - Kwas - 24.02.2012 14:59

(24.02.2012 13:43)Kasha napisał(a):  http://tablica.pl/oferta/cam-IDDXtx.html

Poniżona Beema odwijana od drzewa, ale jaki ma "pszut"! Big Grin

Kupię Wilqowi Smile

RE: Moto kącik - szopi - 24.02.2012 15:56

(24.02.2012 09:00)harry napisał(a):  Z znajdź Pan w Polsce łosia Tongue
Zapraszamy do Warszawy na Żoliborz :-)) bywa, że po ulycach się szlajają jak na Alasce normalnie :-)

(24.02.2012 12:38)Oko50 napisał(a):  Miałem 2 komplety Nightbreakerów, oba się popaliły po około 3 miesiącach :/
Fakt, że świecą super
Kolega podobną furmanką jeździ co i ja (VC) ;-) więc się też wypowiem, ja latam teraz na wspomnianych już filipkach Bluevision i fajnie to świeci, u mnie żyją już pół roku.

RE: Moto kącik - yoonior - 24.02.2012 16:19

(24.02.2012 11:37)zdan napisał(a):  A tak z innej beczki - miał ktoś styczność z żaróweczkami Osrama Night Breaker + ?

Zdan kupuj Philipsa Extreme Vision Plus.
Ale nie niebieskie tylko z normalnym białym światłem (były jakieś badania i żarniki o niebieskiej barwie przy tej samej mocy dają relatywnie mniejsze światło).

Kupowałem takie jak jeszcze nie miałem auta z ksenonami, polecałem znajomym, wszyscy zachwyceni - żarówki dają dużo więcej światła. Zresztą każda lepsza firma ma chyba w swojej ofercie takie żarówki (reklamowane np. "100% światła więcej").

Są w pełni legalne, mają 55W, nikogo nie będziesz oślepiał.

Wady
- wysoka cena, zwykle ponad 100pln za parę chyba
- po roku/20tys km trzeba będzie je wymienić bo słabną, albo jedna z nich sama zgaśnie

RE: Moto kącik - harry - 24.02.2012 16:40

(24.02.2012 15:56)szopi napisał(a):  
(24.02.2012 09:00)harry napisał(a):  Z znajdź Pan w Polsce łosia Tongue
Zapraszamy do Warszawy na Żoliborz :-)) bywa, że po ulycach się szlajają jak na Alasce normalnie :-)
No to mnie Pan zaskoczył Smile

Cytat:Wady
- wysoka cena, zwykle ponad 100pln za parę chyba
- po roku/20tys km trzeba będzie je wymienić bo słabną, albo jedna z nich sama zgaśnie
No to Osram'y jednak tańsze.

RE: Moto kącik - bodziek - 24.02.2012 17:48

(24.02.2012 12:27)mentos napisał(a):  Albo chińskie Zenony Big Grin. Co Ciekawe Amerykańce (i chyba nawet Brytole) mają luźxniejsze podejście do oświetlenia niż rozprocedurowana Ewropa. Nie trzeba żadnych sprysków a i można ponoć legalnie Zenony z Chin wsadzać w zwykłe odbłyśniki.
Akurat za to powinni się wziąć, dowód zabierać bez żadnych pytań i później jeszcze drążyć, która stacja kontroli podpisała takiemu przegląd.

RE: Moto kącik - HTe - 24.02.2012 19:21

zgadzam się, dla mnie to zmora polskich tunerów Big Grin, polecam całonocną trasę nad morze można niezłego nerwa dostać,
no i jeszcze dodał bym wiecznie lewy pas i komórka Smile
@ACextreme polecałem nową foczkę po taniości Smile
EDIT:
w zeszłym roku szukałem używki prawie 4 miesiące, i dałem sobie spokój po bodajże 16 aucie...
ja wolę nowe gorzej wyposażone niż wypasioną używkę

RE: Moto kącik - ACextreme - 24.02.2012 19:25

HTe napisał(a):@ACextreme polecałem nową foczkę po taniości Smile

Jam już szczęśliwy po zakupach Smile Foczka przez chwilę w grę wchodziła, lecz jednak "to nie to" się okazało.