EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Kwas - 01.03.2012 00:08

Widzialem dzis w Krakowie przepiekna scierke Xr4i, na czarnych blachach, prowdzona przez okolo 60 letniego pana Smile Az chcialem zapyyac, czy nie chce sprzedac.
A dla kontrastu wczesniej jechal szczeniak w rekawiczkach momo, a klasa blue cos tam, z babcia jako pilotem. Pewnie sie mniej rece poca w korku Wink

RE: Moto kącik - mlodye30 - 01.03.2012 17:24

(29.02.2012 10:40)razor napisał(a):  [Obrazek: 431493_394918270533805_187044054654562_1...0890_n.jpg]

ta "oszpoljerowana" e28 ma mistrzowskie koła , maiłem kiedyś takie, ale niestety nie w takim rozmiarze.
Dla siedzących w temacie te koła to tak jak dla endurowca Industry 9

RE: Moto kącik - Kwas - 01.03.2012 20:31

http://www.joemonster.org/filmy/42408/Szybki_demontaz_silnika_w_VW_Golfie

Jakoś nigdy nie potrafiłem pojąc co jest takiego fajnego w niszczeniu przeróżnych mniejszych i większych maszyn...

RE: Moto kącik - Kasha - 01.03.2012 20:44

Sie wyklepie i pojeździ jeszcze kilka lat u nas Smile

RE: Moto kącik - mentos - 02.03.2012 14:25

(01.03.2012 17:24)mlodye30 napisał(a):  Dla siedzących w temacie te koła to tak jak dla endurowca Industry 9

czyli się rozumie przerost formy nad treścią i generalna zaciagająca kupa ?
Big Grin

RE: Moto kącik - mlodye30 - 02.03.2012 15:29

(02.03.2012 14:25)mentos napisał(a):  
(01.03.2012 17:24)mlodye30 napisał(a):  Dla siedzących w temacie te koła to tak jak dla endurowca Industry 9

Big Grin

Wiadomo są na pewno lepsze felgi na świecie , ale mało które tak kultowe jak BBS RS (tym bardziej, że to felga z lat 80.) .
Są cholernie lekkie i twarde , ale też swoją wada mają ( często spotyka się małe pęknięcia bębna, ale to przypadłość felg skręcanych).
Ceny też są chore - od 2500 zł (za złom do renowacji) do 10 tys. zł , a czasem ponad ( w zależności od rozmiaru , szerokości rantu i rozstawu śrub ).

RE: Moto kącik - Robert_MTB - 02.03.2012 21:55

http://otomoto.pl/opel-astra-C19228968.html

warto ?

RE: Moto kącik - mentos - 03.03.2012 00:15

(02.03.2012 15:29)mlodye30 napisał(a):  
(02.03.2012 14:25)mentos napisał(a):  

Big Grin

Wiadomo są na pewno lepsze felgi na świecie , ale mało które tak kultowe jak BBS RS (tym bardziej, że to felga z lat 80.) .
Są cholernie lekkie i twarde , ale też swoją wada mają ( często spotyka się małe pęknięcia bębna, ale to przypadłość felg skręcanych).
Ceny też są chore - od 2500 zł (za złom do renowacji) do 10 tys. zł , a czasem ponad ( w zależności od rozmiaru , szerokości rantu i rozstawu śrub ).
eeee, nie zajarzyłeś, I9 to wg mnie ta kupa Wink, na felch do fur to się specjalnie nie znam, nawiązałem bo z tymi kapciami jak z walca wyglądają idiotycznie i to wg mnie przerost formy nad treścią jak zazębianie na milion zapadek w I9

RE: Moto kącik - mlodye30 - 03.03.2012 07:13

Cytat:eeee, nie zajarzyłeś, I9 to wg mnie ta kupa Wink, na felch do fur to się specjalnie nie znam, nawiązałem bo z tymi kapciami jak z walca wyglądają idiotycznie i to wg mnie przerost formy nad treścią jak zazębianie na milion zapadek w I9
[/quote]
No można założyć zardzewiała felgę stalową , a za oszczędzoną kasę kupić opony z górnej półki i będzie się zdecydowanie lepiej jeździło. Według mnie I9 wygląda kozacko jak te BBS dlatego to porównanie. Ten na zdjęciu to jakiś boilid zbudowany na tor ,więc felga i rozmiar ma tutaj swoje uzasadnienie.

RE: Moto kącik - andrzejr - 05.03.2012 00:00

Dzisiaj widziałem taką furę, w sam raz na zimowe wypady w góryTongue

[Obrazek: dsc08257tl.jpg]

[Obrazek: dsc08258w.jpg]

RE: Moto kącik - barton - 05.03.2012 09:33

No ciekawie to musi jeździć Smile
Ostatnio widziałem taką Pandę 4x4 jak sobie na lawecie jechała.

Poniżej filmik od Kena Block'a pokazujący możliwości takiego zestawu, w wersji STI

Big Grin

RE: Moto kącik - Pixon - 05.03.2012 11:24

Przypomina mi się film Taxi 4 Wink

RE: Moto kącik - harry - 05.03.2012 11:36

Widać, ze na ubitym śniegu jest wolny i trudny do opanowania ale w puchu rządzi Smile

RE: Moto kącik - irus - 05.03.2012 11:43

(25.02.2012 08:19)Kwas napisał(a):  Heh myslę, że ten Galant raczej nie przejdzie, ale wymyśliłem sobie inne auto Smile
http://moto.allegro.pl/volvo-v70r-awd-265km-2000r-manual-super-stan-i2118852332.html
Jak tylko bym miał wolne 20 tyś to kupiłbym w sekundę. Po prostu kocham te latające cegły Smile
A za jakimś sensownym s70 też się rozglądnę.

To popatrz na blocket.se w kategorii 'bilar'. przynajmniej przebieg będziesz miał oryginalny.

RE: Moto kącik - shovel - 05.03.2012 11:47

to V70 w środku wygląda jakby było nie z 2000 a 1985...

RE: Moto kącik - zaDymek - 08.03.2012 15:40

Heart
[Obrazek: 2011-Mercedes-Benz-G500-01.jpg]

RE: Moto kącik - MonoVan - 08.03.2012 17:00

(05.03.2012 11:24)Pixon napisał(a):  Przypomina mi się film Taxi 4 Wink

Taxi 3 Smile

RE: Moto kącik - mentos - 09.03.2012 11:30

Chciałem wrócić do poruszanego już tematu chińskich "Zenonów".
Byłem wczoraj na obowiązkowym przeglądzie, czekałem w kolejce. Przede mną 307’ka. Wlazłem do środka i czekałem na hali się przyglądając. 307’ka w idealnym stanie, diagnosta żadnych zastrzeżeń, łapówki brak. Sprawdza światła, idealnie. Bełkocik zagazowany, diagnosta podnosi maskę, coś tam psika by sprawdzić szczelność, w pewnym momencie zauważa modyfikacje i mówi właścicielowi, że wyposażenie nie przejdzie i by zmienił zenonowe palniki H3 na zwykłe żarówki bo go nie puści. No to gość odjechał, pewnie na przegląd zapomniał założyć jak trza zwykłe. Ale nie o tym. Sprawdza moje auto, wszystko oki, tylko światła minimalnie za nisko, ale mnie puszcza i to taka luźna uwaga bo pytałem czy cuś nie tak z czymkolwiek. Ja tam żadnych zenonów nie mam, ale pytam gościa co z tym przede mną, przecież sprawdzał światła na przyrządzie i były oki. A gość mówi, że to nieprawda, iż wszystkie zenony za H7’ki są złe. Dobra geometria łuku i nie ma żadnej różnicy poza większą ilością światła. Ustawienie prawidłowe, światło rozłożone idealnie, brak oślepienia, on by puścił gdyby nie zauważył przeróbki. Zresztą jej cofnięcie to 5min na placu, gość już stał na ponowne badanie. To pytam o co ten cały lament, zwłaszcza pismaków? Bo 90% to faktycznie najtańszy badziew nie trzymający norm, ale gdyby zenony pod podstawki halogenowe robili renomowani producenci, zgodnie ze sztuką, to on nie rozumie dlaczego to ograniczać. No to pytam czemu pan nie zauważył? Bo gość nie jest głupi, kupił dobre jakościowo palniki i o ciepłej barwie światła. Wyglądają jak te super hiper gówno kosztowo warte +50% markowe H7’ki. W przezroczystych kloszach on by dopuścił takie modyfikacje, podobnie jak wiele innych. Są cywilizowane kraje gdzie nikt w tym problemu nie widzi i uważa się to za zwiększanie bezpieczeństwa. Żadnego lamentu o to nie ma. Ważne by oświetlenie spełniało normy a nie to czy w reflektorze jest świeczka czy laser. Ja takie przeróbki na blue światełka czy modne diody uważam za wiochę i sam bym sobie nie wsadził, nie potrzebuję i szkoda mi kasy. Ale jak ktoś chce, dużo lata po nocach za miastem, nie oślepia, zwiększa to bezpieczeństwo a nie stać go na wywalenie kilku tysięcy za przeróbkę na fabryczne to czemu nie? Jak widać i co zawsze powtarzam porządek świata nie jest czarno biały jak niektórzy z lubością to widzą – jest problem, to faszystowska metoda "zakazać" i go nie ma. Europa a zwłaszcza Polska z regulacją wszystkiego przodują, co widać choćby w korporacjach zawodowych, zaświadczeniach, poświadczeniach, normach, procedurach, zezwoleniach, koncesjach itp/itd. Zaliczyłbym do tego, tego typu przeregulowania odnośnie oświetlenia. Ponoć nawet na dach se wsadzić nie można więcej niż 2 świateł dalekosiężnych - kto takie głupoty wymyśla?

RE: Moto kącik - razor - 13.03.2012 19:51

ponoc lampy nie moga byc wyzej niz 90cm od ziemi.
inaczej bys oslepial blisko jadacy pojazd przed Tobą.
policja nawet po miescie lampki na glowie nie pozwala miec (mowie o diodach ~10W Smile )

RE: Moto kącik - ACextreme - 13.03.2012 20:38

Taaaa, gdyby oni tak na to uwagę zwracali, jak powinni to byłoby świetnie.
Mnie niesamowicie drażni fakt, że w dużych aglomeracjach trzeba mieć opuszczone wszystkie lusterka, aby cokolwiek widzieć po zmroku, co załatwia sprawę samochodów z tyłu, a pozostają wszyscy z naprzeciwka :/. Chodzi o samochody o źle ustawionych światłach.
Niby szczegół, lecz gdy ktoś dużo jeździ staje się to dość ważnym problemem niestety.

Z drugiej strony jednak... odbierając nowy samochód, oba reflektory miałem ustawione nieprawidłowo co wyszło na jaw zaraz po odbiorze, a z doświadczeń poprzednich wynika, że na stacjach kontroli też się na to uwagę zwraca, jak gdyby wcale, chyba że ktoś ma faktycznie jakieś "lewe" oświetlenie założone, które jest widoczne gołym okiem.