EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - aptecash - 03.12.2010 13:29

(03.12.2010 13:17)Bakulak napisał(a):  Apropos klasycznych aut amerykańskichSmile muszę dziś złożyc zamówienie na nową furkę służbową i zastanawiam się mocno nad kombi, lub heczbekiem, wyposażenie, skrzynie i inne juz wybrałem, zostało mi tylko to. Po złożeniu siedzeń rower mieści się tu i tu, choć w kombi załadunek jest trochę prostszy, ale heczbek bardziej elegancki, a to wiadomo ważna sprawa:)Jest też lżejszy przez co bardziej zrywny. Jak Wam się podobaję te dwie wersje? Nadmienię jeszcze, że może to być każde auto pod warunkiem, żę będzie to Insignia. Sporą mam zagwozdkę, bo kombi w sumie lubię, ale moje poprzednie 3 auta to były kombi i chyba się znudziły.

ale chyba do kombi jak wyjmiesz siodełka i przednie koło to wstawisz więcej rowerów( na stojąco). Isignia w istocie bardziej elegancka w heczbeku ale jak jade teraz przez Polskę to miją mnie ich dziesiątki z repami, dyrektorami , regionalnymi w środku...może warto się z tego tłumu choć odrobinę wyróżnić.

RE: Moto kącik - Bakulak - 03.12.2010 13:51

Święta racja, ale od stycznia nie ma kratek i teraz myślę, żę pojawi się więcej kombi, bo do tej pory nie miały homologacji. Choć są trochę droższe, więc może firmy się ogranicza jednak do heczbeków.

RE: Moto kącik - mentos - 03.12.2010 14:11

(03.12.2010 11:30)Baukan napisał(a):  
(03.12.2010 10:13)mentos napisał(a):  no i najbardziej bez sensu to są marketingowe auta czyli SUV'y, jak ja ich nie trawię, nonsens totalny bo stosujących ich lepsze własności w terenie może kilka promili Big Grin
Pojeździj trochę takim SUV'em, to szybko znajdziesz jego sens.

Jeździłem, jeździłem, i to nie jednym. Prowadzą się w zakręcie fatalnie i to te 4x4 także, beznadzieja do kwadratu. Ani to też ładne bo jakieś takie zawsze pokraczne nieproporcjonalne, ani praktyczne bo kombi mają ustawniejsze bo dłuższe bagażniki, droższe w produkcji, by mieć podobne osiągi trzeba ładować mocniejsze silniki a więc więcej pali, więcej kosztuje w zakupie, więcej kosztuje w użytkowaniu, droższe części, droższa obsługa, bardziej szkodliwe dla środowiska, ani to prawdziwa terenówka. Po prostu przekręt marketingowy stulecia jak producenci dali wcisnąć masą taki marketingowy pasztet a ludzie to kupili. Masakra jakaś. Właśnie jestem na etapie wybijania z głowy starszemu takiego wyboru bo się uparł na 4x4. Samo 4x4 to plus chodź też potrzebny mu taki napęd jak dziura w moście, ale SUV'a muszę mu z głowy wydłubać. Piękna nie jest, ale to już Octawka Scout 4x4 będzie lepsza ot tego marketingowego gówna. A jak już słyszę słowo modne to mnie skręca. Jak wszyscy to kupują to on musi być jak ta małpa jakby własnego zdania nie mógł mieć. Zięć samochodziarz/ściągacz objeździł się niejedną furą ale na SUV'y psioczy, ponoć jedynie te utwardzone jakoś się prowadzą jak Dresowozy czy Porshawki no ale i tak gorzej niż niżsi bracia no i to nie ta liga cenowa.
SUV'om mówimy stanowcze nie !!! Big Grin

RE: Moto kącik - Ziemek - 03.12.2010 14:35

Mentos a jakiego konkretnie SUV'a chce "starszy" kupić?

RE: Moto kącik - INsejn - 03.12.2010 14:39

(03.12.2010 14:11)mentos napisał(a):  ...by mieć podobne osiągi trzeba ładować mocniejsze silniki...

Pamiętam jak w trasie wyprzedzało takie X5 3.0d i nie dawał rady odejść E46 2.0d(150KM). Cały czas siedzieliśmy mu na dupie Smile A jak zaczęło nim majtać na drodze to odpuścił. Big Grin Pewnie nawet nie wiedział, że musi mieć coś więcej aby to jechało. Większość nadal patrzy tylko na moc. Smile

RE: Moto kącik - Baukan - 03.12.2010 15:37

(03.12.2010 14:11)mentos napisał(a):  Jeździłem, jeździłem, i to nie jednym. Prowadzą się w zakręcie fatalnie i to te 4x4 także, beznadzieja do kwadratu. Ani to też ładne bo jakieś takie zawsze pokraczne nieproporcjonalne, ani praktyczne bo kombi mają ustawniejsze bo dłuższe bagażniki, droższe w produkcji, by mieć podobne osiągi trzeba ładować mocniejsze silniki a więc więcej pali, więcej kosztuje w zakupie, więcej kosztuje w użytkowaniu, droższe części, droższa obsługa, bardziej szkodliwe dla środowiska, ani to prawdziwa terenówka. Po prostu przekręt marketingowy stulecia jak producenci dali wcisnąć masą taki marketingowy pasztet a ludzie to kupili. Masakra jakaś. Właśnie jestem na etapie wybijania z głowy starszemu takiego wyboru bo się uparł na 4x4. Samo 4x4 to plus chodź też potrzebny mu taki napęd jak dziura w moście, ale SUV'a muszę mu z głowy wydłubać. Piękna nie jest, ale to już Octawka Scout 4x4 będzie lepsza ot tego marketingowego gówna. A jak już słyszę słowo modne to mnie skręca. Jak wszyscy to kupują to on musi być jak ta małpa jakby własnego zdania nie mógł mieć. Zięć samochodziarz/ściągacz objeździł się niejedną furą ale na SUV'y psioczy, ponoć jedynie te utwardzone jakoś się prowadzą jak Dresowozy czy Porshawki no ale i tak gorzej niż niżsi bracia no i to nie ta liga cenowa.
SUV'om mówimy stanowcze nie !!! Big Grin
Żeby było śmieszniej, ostatnio ojca przekonałem do takowego.
...a co do prowadzenia, nie jestem kierowca sportowym, nie potrzebuje 90 stopniowych zakrętów pokonywać szybciej niż 100km/h. Wink
W SUV'ah podoba mi się wygoda. Wsiadanie, widoczność, ogromne kola z dużym balonem które (czak się podnieci) podnoszą znacząco jakość polskich dróg, no i napęd 4x4, który się czasem przydaje (jak się mieszka lub pracuje w górzystym terenie) a na pewno zwiększa zakres bezpieczeństwa w gorszych warunkach.
Nie przesadzałbym z tym "marketingowym gównem".

RE: Moto kącik - michalbiker - 03.12.2010 16:13

Ja też nie przepadam za SUVami, lubię się czuć zintegrowany z samochodem, siedzieć nisko, czuć że samochód jest sztywny i że idealnie z nim współgram.
Siedziałem np w Q7, samochód bardzo ok, ale czuje się w środku bardziej jak w mieszkaniu a niżeli w samochodzie. Smile

A Insignia bardzo fajna, ale w "heczu" podoba mi się bardziej niż kombi. Pomimo tego że kombiki bardzo lubię Smile

RE: Moto kącik - mentos - 03.12.2010 16:33

(03.12.2010 14:35)Ziemek napisał(a):  Mentos a jakiego konkretnie SUV'a chce "starszy" kupić?

Jeździliśmy już próbnie Outlanderem, (ojczulek koniecznie chce Diesla o czym zapomniałem napomknąć) 2.0 TDi (czy to 1,9 ?) jest mułowaty w tym aucie poza tym to chyba jeszcze poprzednia epoka bo syfiaste, drażniące pompowtryski a więc i pękające bloki jak 2.0, żeby wsadzili choć 2.0 Tdi ale z szyną CR. Fajny jest HDi od PSA 2.2 ale tylko z automatem a tego nie chce. Subaru to na dzień dobry znają problemy ze sprzęgłem w dieslach 2.0 i od razu się tłumaczą, a tłumaczą się wiadomo winni, więc z tego zrezygnował (choć 2.0 diesel Subaru to mój numer jeden w silnikach 2.0 z Diesli - u Speediego bardzo fajnie ciągnie i teraz powtórnie się sam prowadząc przekonałem choć to odpowiednik jakiś 120/130 kucy w kompaktowym kombii). RAV'ka beznadzieja totalna szkoda gadać, już chyba nowa Sportage z całej tej kupy "najładniejsza" albo najmniej pokraczna. No i z ciekawości dwoma jeszcze. Pierwszym ML'em się pomykaliśmy, ale to jest stodoła na kołach, trakcja pomimo elektroniki w zakrętach tragedia, jakby miał się wywrócić. Dla mnie wygodniejsze wsiadanie i lepsza widoczność to nie wszystko a wręcz baaardzo mało. Drugie BMW 3.0 X4 chodzi naprawdę super, jeśli juz to tylko takiego SUV'a bym przełknął jeśli już bym musiał ale cena bez sensu, lepiej zejść na ziemię i kupić 3'kę kombi jeśli już 2.0 w Dieslu albo WładcęPierścieni 2.0 Tdi Quatro tyle że oba mają mniejsze bagażniki od mego Focusa więc jak dla mnie kupy. Statystycznie SUV'y są pomimo masy i wrażenia bezpieczeństwa bardziej niebezpieczne niż klasyczne sedany czy kombiaki bo są bardziej wywtrotne i o wieeeeele gorzej się zachowują w zakrętach. Takie toczydła nadają się wg mnie do USA skąd ten szajs i zaraza się rozpleniła na świat, bo łatwiej tym McDonaldom do auta faktycznie się wgramolić. No i tam albo się jedzie prosto albo zakręt na skrzyżowaniu 90 stopni no i jeździ się z prędkością taczki Big Grin.
Jakbym sam miał na to kasę szukałbym nowego Diesla 2.0 w kombiaku typu Insignia, Mondeo, Avensis, Acord, 6'ka a może rozmiar mniejsza Octavka II, Nowa Astra IV czy Focus II czyli do bólu praktycznie.

RE: Moto kącik - INsejn - 03.12.2010 16:43

(03.12.2010 15:37)Baukan napisał(a):  ...ogromne kola z dużym balonem które (czak się podnieci) podnoszą znacząco jakość polskich dróg, no i napęd 4x4...

To chyba masz raczej na myśli porządną terenówkę. Bo SUV to owszem duże koła, ale profil opony nie jest aż tak duży. Więc na dziury i w teren z 19-20 calami to nie za bardzo.

RE: Moto kącik - Baukan - 03.12.2010 16:55

(03.12.2010 16:43)INsejn napisał(a):  To chyba masz raczej na myśli porządną terenówkę. Bo SUV to owszem duże koła, ale profil opony nie jest aż tak duży. Więc na dziury i w teren z 19-20 calami to nie za bardzo.
Chodzi o SUV'y nie o terenówki
235/65 R 17 w takiej Antarze dla przykładu to dosyć wysoki profil, jak i spore koło, a są też większe.

RE: Moto kącik - Beata - 03.12.2010 19:40

mentos, jak to możliwe, że pracujemy w tej samej firmie i ja nie mam czasu na prasówkę..a Tobie (biorąc pod uwagę długość postów) się nudzi? Wink

RE: Moto kącik - Misha - 03.12.2010 20:54

So busted...!Cool

RE: Moto kącik - figo - 03.12.2010 21:25

(03.12.2010 19:40)Beata napisał(a):  mentos, jak to możliwe, że pracujemy w tej samej firmie i ja nie mam czasu na prasówkę..a Tobie (biorąc pod uwagę długość postów) się nudzi? Wink

mentosno to po premiiBig Grin

RE: Moto kącik - mentos - 03.12.2010 22:14

(03.12.2010 16:55)Baukan napisał(a):  Chodzi o SUV'y nie o terenówki
235/65 R 17 w takiej Antarze dla przykładu to dosyć wysoki profil, jak i spore koło, a są też większe.

Tak, tak, większa masa rotowana koła, mniejsze przyspieszenie, większe spalanie, większe koszty, które wraz z rozmiarem kół rosną lawinowo, nie można dojeżdżać opon parami bo w 4 napędówce wszystkie 4 na raz trza wymieniać, i jak Insejn napisał by nie były te badziewia chwiejne zawiechy się usztywnia choć generalne skok większy, obniża się także w celu wyeliminowania wad profil butów co wcale komfortu nie podnosi. Lanserskie badziewia bez korzystania z tego "niewiele" co dodatkowo dają. Jedyną osobą któą znam i korzysta z tych dodatkowych zalet, lanserem na pewno trudno go nazwać i raczej przemyślał pod kątem użytkowym kupowanie 4x4 którym na codzień też musi nim jeździć to Speedie. No ale to wyjątek potwierdzający regułę.

(03.12.2010 21:25)figo napisał(a):  mentosno to po premiiBig Grin

nie ma co bać żaby, to prawdziwy obóz, premi nie ma Big Grin a może raczej Sad

(03.12.2010 19:40)Beata napisał(a):  mentos, jak to możliwe, że pracujemy w tej samej firmie i ja nie mam czasu na prasówkę..a Tobie (biorąc pod uwagę długość postów) się nudzi? Wink

ha, ha, w końcu trochę czasu, trzeba wiedzieć w jakim baraku obozowym robić Big Grin

Przypomniał mi się tak na marginesie kawał obozowy o wojnie i bliskich którzy podczas niej zginęli.

Jasiu a jak zmarł twój dziadek.
Zginął w obozie koncentracyjnym.
Ojej, uczcijmy to chwilą ciszy.
Został rozstrzelany ?.
Nie, spadł z wieży wartowniczej.

RE: Moto kącik - Bakulak - 03.12.2010 22:43

moim skromnym zdaniem jak kupować terenówkę to tylko prawdziwą, np. tąSmile

RE: Moto kącik - figo - 03.12.2010 22:44

Coś jest na rzeczy z tymi kołami w SUV-ach. Mój szefo ma Infiniti FX50 i koła 21 cali i jak kierownik odwoził je do serwisu to narzekał, że na każdej większej dziurze wyrywa kiere z łap. Może to kwestia oswojenia się z takim potworem, w końcu to 400 kucySmile

RE: Moto kącik - Baukan - 03.12.2010 23:52

(03.12.2010 22:14)mentos napisał(a):  Tak, tak, większa masa rotowana koła, mniejsze przyspieszenie, większe spalanie, większe koszty, które wraz z rozmiarem kół rosną lawinowo, nie można dojeżdżać opon parami bo w 4 napędówce wszystkie 4 na raz trza wymieniać, i jak Insejn napisał by nie były te badziewia chwiejne zawiechy się usztywnia choć generalne skok większy, obniża się także w celu wyeliminowania wad profil butów co wcale komfortu nie podnosi. Lanserskie badziewia bez korzystania z tego "niewiele" co dodatkowo dają. Jedyną osobą któą znam i korzysta z tych dodatkowych zalet, lanserem na pewno trudno go nazwać i raczej przemyślał pod kątem użytkowym kupowanie 4x4 którym na codzień też musi nim jeździć to Speedie. No ale to wyjątek potwierdzający regułę.
Jak widać dla mnie inne rzeczy mają znaczenie niż dla Ciebie.
...ale może po prostu jestem lanserem, albo amerykańskim grubasem?

PS ...z tym "niewiele" mógłbyś się zdziwić.

RE: Moto kącik - INsejn - 04.12.2010 00:19

Każdy ma inne gusta. Jedni lubią akwarium i rybki, a drudzy jak im nogi śmierdzą. Big Grin Jeżeli miałbym mieć SUV`a to tylko X6M do wożenia się po mieście i ewentualnie w trasę.

RE: Moto kącik - Ojciec77 - 04.12.2010 01:54

Witam

Kraków ostatnio zaj... śniegiem i widzę na osiedlu ile potrafi Suv na letnich!!! a ile ja na zimowych w kompakcie...

RE: Moto kącik - Bakulak - 04.12.2010 11:25

to porównanie akurat mało uzasadnione, bo opony to klucz do sukcesu przy takiej pogodzie i na takich samych powinno sie porównywać, choć nie zmienia to faktu, że SUV jest pase, jedynie kobiety w nich dobrze wyglądają, zresztą one w każdym aucie dobrze wyglądają pod warunkiem, że dobrze wyglądająSmile
(04.12.2010 01:54)Ojciec77 napisał(a):  Witam

Kraków ostatnio zaj... śniegiem i widzę na osiedlu ile potrafi Suv na letnich!!! a ile ja na zimowych w kompakcie...