EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - razor - 08.04.2012 12:10

dokładnie ! Smile

RE: Moto kącik - shovel - 08.04.2012 12:40

pfffffffffffffffff.....

95% ludzi w zupełności wystarczy FWD do sprawnego poruszania się. Słabej baletnicy i rąbek u spódnicy...

RE: Moto kącik - quiros - 08.04.2012 12:44

(08.04.2012 10:33)Pawel_BB napisał(a):  Moim zdaniem FWD to totalna kaszana

Czlowieku, litosci!
Tylni naped to, tamto, jezusku!

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 08.04.2012 12:49

(08.04.2012 12:40)shovel napisał(a):  95% ludzi w zupełności wystarczy FWD do sprawnego poruszania się. Słabej baletnicy i rąbek u spódnicy...
Oj przecież wiem, nawet lepiej niech sobie 99% jeździ FWD, ale czy to znaczy że jest dobry? Czy jeśli 99% ludzkości by jeździło dzisiaj Wigry 3 to czy to by coś zmieniło czy nadal będzie to kaszana na dzień dzisiejszy?
Nie obchodzi mnie czym i jak jeździ 95% ludzkości, DLA MNIE FWD to kaszana i tyle Smile

@Quiros: no właśnie, litości, daj litość i zejdź ze mnie raz na zawsze bo przez ostatni rok to chyba tylko 1-2 razy się ze mną zgodziłeś a tak to zawsze negujesz cokolwiek powiem... No i nie rób OT tylko napisz coś sensownego odnośnie samochodów i napędów bo text "Czlowieku, litosci!" nic nie wnosi do tematu...

RE: Moto kącik - Kasha - 08.04.2012 12:52

(08.04.2012 12:49)Pawel_BB napisał(a):  Czy jeśli 99% ludzkości by jeździło dzisiaj Wigry 3 to czy to by coś zmieniło czy nadal będzie to kaszana na dzień dzisiejszy?

Zasadniczo pobieżnie to może nie na Wigry 3, ale na raczej podobnie zaawansowanych konstrukcjach się porusza, więc...

RE: Moto kącik - shovel - 08.04.2012 12:52

ja wiem że AWD zapewnia trochę lepszą trakcję i kontrolę w trudnych warunkach, ale też niewspółmiernie do zysku (dla normalnej, spokojnie jeżdżącej osoby) rosną koszty eksploatacji. Jak widzę ile kosztuje utrzymanie Legacy AWD szwagra, to się zastanawiam na cholerę on ten złom w ogóle trzyma...no dobra, trzyma bo za serwis płaci firma, ale litości... 200 tyś przebiegu i w aucie już zdążyło się wszystko spierdzielić, a serwis który robił na początku ubiegłego roku jak się zaczęły problermy z napędem w tym aucie kosztował coś koło 15 tysięcy. toż to 1/3 wartości samochodu.
No ale ponoć to francuskie się psują Tongue

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 08.04.2012 13:00

Ech, z Wami zacząć jakąś dyskusję to jest masakra Big Grin Big Grin Big Grin

Kurde Shovel, co mnie obchodzi kto czym jeździ, co mnie obchodzi ile to kosztuje, co mnie to obchodzi że rosną koszty eksploatacji, CHODZI MI TYLKO O RODZAJ NAPĘDU !!! RWD i AWD są po prostu dużo lepsze niż FWD, nawet nie że sama "lepszość" jest ważna tylko po prostu MOIM ZDANIEM FWD TO JEST KASZANA i nienawidzę tym jeździć !!!! Zrozumiano ? Big Grin
Nienawidzę FWD i kropka Smile

RE: Moto kącik - shovel - 08.04.2012 13:04

spoko.
ja nienawidzę kapusty kiszonejSmile

RE: Moto kącik - quiros - 08.04.2012 13:39

@PawelBB

Jestes kierowca zdecydowaniej jednyam z najlepszych na tym forum - tak wynika z tekstow ktore piszesz; o tym jak jezdzisz, czym jezdzisz etc.

Niemalze rajdowcem!

W takiej sytuacji FWD jest dla Ciebie shitem, bo przeciez ni od dzis wiadomo, ze w rajdowkach, przed era AWD, jezdzona na napedzie tylnym.

Najbardziej drazniace jest jednak, ze nie znosisz slow sprzeciwu i Twoje zdanie jest niepodwazalne - i tak to niestety wynika z niektorych Twoich wypowiedzi, np. "FWD to est KASZANA"

Ja tutaj nie mam zamiaru sie klocic, gdyz jestem przecietnym kierowca, ktory jezdzi czasami AWD i RWD.

Jednak jako przecietny kierowca ( i szczerze napisze, ze 95% km zrobilem w FWD) nie widze wielkich roznic powmiedzy tymi formami napedu ( za wyjatkiem warunkow zimowych).

Jestem jednak zwyklym kierowca, co tutyaj duzo mowic.

PS.
Poza tym nie wpieprzam sie w Twoim watku HorizonBikes, wiec nie marudz Smile

RE: Moto kącik - Tomeczek - 08.04.2012 14:02

(08.04.2012 13:04)shovel napisał(a):  spoko.
ja nienawidzę kapusty kiszonejSmile

shovel, kiszona kapusta jest pyszna Tongue

RE: Moto kącik - razor - 08.04.2012 15:57

[Obrazek: kacus.jpg]

RE: Moto kącik - shovel - 08.04.2012 16:10

pyszna, nie pyszna, mi tam śmierdzi zdechłym szczurem. Tongue

RE: Moto kącik - Amil - 08.04.2012 16:33

(08.04.2012 16:10)shovel napisał(a):  pyszna, nie pyszna, mi tam śmierdzi zdechłym szczurem. Tongue

Może akurat trafiłeś na taką do której wpadł i już nie wyszedł Wink

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 08.04.2012 19:04

(08.04.2012 13:39)quiros napisał(a):  Jestes kierowca zdecydowaniej jednyam z najlepszych na tym forum - tak wynika z tekstow ktore piszesz; o tym jak jezdzisz, czym jezdzisz etc.

Niemalze rajdowcem!

W takiej sytuacji FWD jest dla Ciebie shitem, bo przeciez ni od dzis wiadomo, ze w rajdowkach, przed era AWD, jezdzona na napedzie tylnym.

Najbardziej drazniace jest jednak, ze nie znosisz slow sprzeciwu i Twoje zdanie jest niepodwazalne - i tak to niestety wynika z niektorych Twoich wypowiedzi,
To nie tak, po pierwsze wcale nie uważam się za dobrego kierowcę, może nieźle sobie radzę ale do słowa "dobry" to baaardzo daleka droga, osoby znające mnie osobiście doskonale wiedzą że przechwałki czy inne takie gadki to ostatnie co robię, nie kozaczę bo wiem że przede mną bardzo daleka droga do bycia dobrym zarówno za kierownicą rowerka jak i auta...
Po drugie jak pamiętam z pierwszych lekcji Psychologii (taki mój konik nawiasem mówiąc) zdanie powinno się zaczynać od JA, czyli: ja uważam, moim zdaniem, myślę że itp. i tak staram się żyć, nie rzucam pewnikami i na pewno nie jest tak że nie znoszę słowa sprzeciwu jak niektórzy na tym (na każdym z resztą) forum...

Może kiedyś będzie okazja się z Tobą poznać i wypić jakąś flaszeczkę np. na afterze po ET i wtedy będziemy na siebie jakoś inaczej patrzeć, na razie niestety bicie piany nie ma sensu bo wzajemnie lekko mówiąc się nie trawimy a szkoda Sad

Odnośnie FWD żeby nie było wątpliwości:
MOIM ZDANIEM FWD to kaszana, nienawidzę tym jeździć i jeżdżę tylko z przymusu.

Nie narzucam nikomu zdania, nie oczekuję przyklasku, to jest tylko i wyłącznie MOJE PRYWATNE zdanie Smile

OK ? Mamy jasność?

RE: Moto kącik - yoonior - 10.04.2012 11:42

(08.04.2012 12:52)shovel napisał(a):  ja wiem że AWD zapewnia trochę lepszą trakcję i kontrolę w trudnych warunkach, ale też niewspółmiernie do zysku (dla normalnej, spokojnie jeżdżącej osoby) rosną koszty eksploatacji.

Z mojego doświadczenia wynika, że to niczym nie poparty mit. Szczególnie jeśli porównać identyczne auto w wersji z napędem na 4 koła i na jedną oś.

Miałem Audi z napędem quattro, przez ponad 25.000 km nie zepsuło się w nim nic specyficznego dla napędu 4x4 a miało 215tys km przebiegu na koniec. Za to psuła się masa innych rzeczy, identycznych z wersją na ośkę FWD. Jeśli chodzi o koszty części, to poza dużo bardziej skomplikowanym zawieszeniem z tyłu, reszta części była identyczna jak w wersji na jedną oś.

Legacy Twojego kumpla musiało być niezłym złomem, akurat Subarki znane są z bezawaryjności - oczywiście pod warunkiem bezwypadkowej przeszłości i rozsądnego traktowania.
Mogę ci dać przykład Imprezy mojego kolegi, która przez 160tys km i ~6 lat jeżdżenia "zepsuła" się tylko raz bo... zdechł w niej akumulator ze starości. A kolega ma bardzo ciężką nogę i dusi z auta wszystkie konie mechaniczne Smile Tylko, że kolega kupił ją w salonie i nie miał żadnego dzwona.

RE: Moto kącik - shovel - 10.04.2012 12:04

Legacy mojego szwagra jest w jego rękach od nowości Tongue
Szwagier nie jeździ lekko, ale nawet Stilo u niego się lepiej trzymało, mimo zrobienia 300 tyś km w 4 lata, niż ta Legacy. Dla mnie to jest padaka że auto za taką kasę, serwisowane w serwisie Subaru, przy przebiegu dochodzącym do 200 tyś km nadaje się bardziej na złom niż do jazdy.

a próba 25 tyś km jest dosyć mała.
dla mnie to niecały rok jazdy, wychodzę z założenia że o samochodzie można coś więcej powiedzieć po przejechaniu nim 100 tyś km.

a co do kosztów eksploatacji - na samym spalaniu masz 10-20% różnicy (zależnie od auta).

RE: Moto kącik - yoonior - 10.04.2012 12:16

(10.04.2012 12:04)shovel napisał(a):  a co do kosztów eksploatacji - na samym spalaniu masz 10-20% różnicy (zależnie od auta).

Średnie spalanie u mnie było 12l/100 i wg. wiarygodnych danych napęd 4x4 dodawał w tym aucie maks 1-2L więcej. Przy 12 litrach ten 1 litr ekstra to tyle co nic. Za bezpieczeństwo warto tyle zapłacić jeśli dużo się jeździ i do tego w kiepskich warunkach.

Owszem, nowoczesne ESP daje dużo i dla większości osób powinno wystarczyć do bezpiecznego poruszania się. Ale w Polsce gdzie jeździ się 5-6 miesięcy na zimówkach czasem to nie wystarcza.

RE: Moto kącik - shovel - 10.04.2012 12:32

yoonior, nie żebym się czepiał, ale czy to czasem nie 4x4 dało Ci złudne poczucie bezpieczeństwa i skasowałeś auto wypadając z drogi?:>

RE: Moto kącik - yoonior - 10.04.2012 13:07

W 90% jeździec nie jest godny konia jakiego dosiada Big Grin

RE: Moto kącik - Kwas - 10.04.2012 13:51

Shovel, bo niby auta RWD i AWD które robią ćwiartkę poniżej 9 są w pełni zdolne do cywilnej jazdy Big GrinBig GrinBig GrinBig Grin Przecież na przednich kółkach o szerokości 135 i tylnych walcach 350 jeździ się znakomicie...
Wiadomo, że KAŻDE auto zrobione do jazdy na ćwiartkę do niczego innego się nie nadaje, niezależnie od tego, czy ma napęd na tył, przód, czy skos...

Co do FWD, RWD i AWD. Wiadomo, że 4wd jest optymalnym wyborem, jeśli się nie patrzy na koszty zakupu/ekspoloatację/wielkość bagażnika.
Ale z całym szacunkiem, ale Paweł, nie wierzę, że w cywilnej jeździe wyczujesz różnice miedzy napędami. Cywilnej, czyli takim normalnym turlaniu się po mieście.