EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - tymoch - 10.04.2012 21:34

(10.04.2012 21:28)Kwas napisał(a):  Pawel, spokojnie, nie denerwuj sie, to niezdrowe Wink
Ja rozumiem, ze kochasz swojego miska miloscia jedyna, bez przesady. Idac Twoim tokiem rozumowania, to najlepszym rowerem jest full 170 mm skoku tyl przod. Nawet do jazdy do roboty. Bo jak akurat po drodze beda jakies wykopy, to przelecisz pelnym piecem, a ten frajer na wigry sobie obije tylek.
JA smiem twierdzic, ze jako dupowoz rodzinny duzo lepiej sie sprawdzi przyslowiowy passek kombi z tedeikiem.
A zima? Wybacz, ale ile dni w roku masz nawalone tyle sniegu, zebys nie byl w stanie wyjechac FWD? Ja jakos od dobrych paru lat w Krakowie sobie nie przypominam takiej sytuacji.
Zebysmy mieli jasnosc. Tak, uwazam, ze awd jest lepszym napedem od FWD. Ale nie az tak, jak Ty to przedstawiasz.

Dokładnie, ja swojego FWD nigdy w zimie nie zakopałem. Myślę, że cały wic w tym żeby znać możliwości swojego samochodu i umieć je(sensownie) wykorzystać.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.04.2012 21:44

(10.04.2012 21:28)Kwas napisał(a):  A zima? Wybacz, ale ile dni w roku masz nawalone tyle sniegu, zebys nie byl w stanie wyjechac FWD?
Gdybyś, naprawdę gdybyś KIEDYKOLWIEK miał okazję dłużej pojeździć to byś tak nie bluźnił, czy Ty naprawdę myślisz że używam AWD to wyjazdu z zaśnieżonego parkingu ??? Czy moje zabawy w zimie to myślisz jest podjazd pod jakąś góreczkę w mieście Kraków??? Otóż nie, moje zimowe zabawy moim autem to jest raj na Ziemi i nie będziesz w stanie tego zrozumieć póki tego nie doświadczysz lub tego nie pokochasz...

Nawiasem mówiąc weź nie porównuj swojego dużego miasta do mojej zimowej jazdy po zapyziałych wioskach Podbeskidzia - u nas mamy dużo więcej śniegu przez większą ilość dni w roku niż Ty w Kraku... Mamy dużo gorsze warunki na drogach i dużo bardziej zmienne, w mieście ani 1/100 nie będziesz miał warunków po jakich ja jeżdżę w zimie.

@Shovel, weź nie porównuj wszystkiego do portfela, poza tym Twoje 30 k nie odstaje wiele od mojego 20-25 k jeżdżąc AWD i kolejnych 10-20 k jakie pokonuję innymi autami...

RE: Moto kącik - EDDIE - 10.04.2012 21:55

Ja i Paweł_BB lubimy jechać szybko w zakrętach. Inni kierowcy będą sobie pykać elegancko również z super zadowoleniem. Tak więc chyba najlepszym podsumowaniem tej dyskusji będzie zdanie - 'różni kierowcy, różne potrzeby" Smile

Edytowałem, bo w sumie nie mam podstaw, aby sądzić że Kwas musi swoim FWD jeździć emerycko w zakrętach Tongue

RE: Moto kącik - Andref - 10.04.2012 21:58

Paweł, szczerze? Niepotrzebnie się tak podpalasz. I jeszcze ta egzaltacja. Po co? To tylko samochody Smile

RE: Moto kącik - figo - 10.04.2012 22:04

(10.04.2012 18:32)premier2 napisał(a):  coś jest na rzeczy, jeżeli chodzi o merce... Ja mam Omegę i wyjeżdżałem bez problemu z parkingów i innych miejsc, gdzie Mietki stały bezradnie. I nie jest to tylko moja opinia, kilka osób też już to zauważyło(mówimy o autach 6-10 letnich). Ja co prawda dociążam zimą tylną oś o 20kg Wink, ale nie wiem, czy to tylko o to chodzi.

Podstawa przy tylnym napędzie to dobre opony, a że ludzie na kapciach oszczędzają to tak to później wygląda. Ja nigdy nie dociążałem tyłu i jakoś nigdy nie miałem problemu z wyjazdem ze śniegu.

RE: Moto kącik - Kwas - 10.04.2012 22:06

Pawel, na serio, wyluzuj troche.
Ja pisze o normalnej jezdzie na codzien, a Ty o zabawie na zasniezonych gorskich drogach. Widzisz roznice?
NORMALNY czlowiek, nie pasjonat spokojnie moze jezdzic NORMALNYM, nudnym fwd. I w 99% przypadkow w zupelnosci mu wystarczy, takze zima.
Ja jakos spokojnie daje rade co zime pojechac w gory na narty fwd, jak jest kiepsko, to zakladam lancuchy. I da sie. I z obserwacji, to mam wrazenie, ze duzo blizej szybciej niz Ty sie nie zakopie. Moze dojade pozniej, ale tez pewnie dojade.
Dla Ciebie Twoje auto jest idealne. Ale dla innych juz nie. Zaakceptuj to.
(10.04.2012 21:55)EDDIE napisał(a):  Ja i Paweł_BB lubimy jechać szybko w zakrętach. Kwas i inni kierowcy będą sobie pykać elegancko również z super zadowoleniem. Tak więc chyba najlepszym podsumowaniem tej dyskusji będzie zdanie - 'różni kierowcy, różne potrzeby" Smile

Ja tez lubie szybko w zakretach Smile Fwd tez mozna Wink

RE: Moto kącik - shovel - 10.04.2012 22:09

Paweł, ale nie robisz wszystkiego Miśkiem, zresztą z tego co pamiętam to mówiłeś o jeździe okazjonalnej tym autem, na dłuższe trasy czy na jakieś wypady na tor..
A koszty? dla mnie to jest bardzo ważna sprawa. Auta nie są moją pasją, nie chcę wydawać na nie więcej niż muszę. I moje francuskie, ponoć awaryjne FWD jest dla mnie wystarczające, jak i pewnie byłoby dla większości użytkowników. Przez 30 tyś km wymieniłem 4 żarówki przednie, 2x olej z filtrami, łączniki stabilizatora tylnego, tarcze hamulcowe (bo chciałem) z klockami, jakiś sworzeń z przodu (przy kupnie) i to wszystko. A sorry, jeszcze aku - na wszelki wypadek, bo staremu nie wierzyłem. Całkowity koszt serwisu w tym okresie, łącznie z robocizną, nie przekroczył 1500-1700 zł. Faktur mi się nie chce szukać.

Żadnych dziwnych check engine, zapalał bez problemu po staniu na dwudziestoparostopniowym mrozie. Nie wpadałem w poślizgi, pod górkę podjechałem, nawet po lodowisku w czasie podjazdu na pilsko. Jedyna nieprzyjemna sytuacja dla mnie (a bardziej dla psa) to rozjechanie psa w korbielowie, no ale nic nie mogłem zrobić - jechałem 20-30 km/h w ciągu aut, było ślisko i nie zdążyłem wyhamować. Życie.

Ty patrzysz po prostu na auta inaczej - jara Cię to. I to że dla Ciebie AWD jest najlepsze, nie oznacza że dla większości pozostałych kierowców, w szczególności takich szaraczków jak ja, też będzie najlepsze. Bo ten 1000-1500 zł który zaoszczędziłem w ciągu roku na benzynie, droższych częściach zawieszenia i kosztch ew. eksploatacji napędu, to dla mnie wystarczająco dużo, żeby się cieszyć że mam napęd tylko na 2 łapy.

RE: Moto kącik - sniper108 - 11.04.2012 00:25

(10.04.2012 22:04)figo napisał(a):  
(10.04.2012 18:32)premier2 napisał(a):  coś jest na rzeczy, jeżeli chodzi o merce... Ja mam Omegę i wyjeżdżałem bez problemu z parkingów i innych miejsc, gdzie Mietki stały bezradnie. I nie jest to tylko moja opinia, kilka osób też już to zauważyło(mówimy o autach 6-10 letnich). Ja co prawda dociążam zimą tylną oś o 20kg Wink, ale nie wiem, czy to tylko o to chodzi.

Podstawa przy tylnym napędzie to dobre opony, a że ludzie na kapciach oszczędzają to tak to później wygląda. Ja nigdy nie dociążałem tyłu i jakoś nigdy nie miałem problemu z wyjazdem ze śniegu.

Jednak też dociążenie tyłu dużo daje. Mam właśnie mietka 14letniego i jak na zimę wrzucę do bagażnika 4 płyty chodnikowe to idzie jak złoto. Oponki może nie z najwyższej półki, jednak ani nie łyse, ani stare.

RE: Moto kącik - shotgun - 11.04.2012 00:46

(10.04.2012 21:44)Pawel_BB napisał(a):  
(10.04.2012 21:28)Kwas napisał(a):  A zima? Wybacz, ale ile dni w roku masz nawalone tyle sniegu, zebys nie byl w stanie wyjechac FWD?
Gdybyś, naprawdę gdybyś KIEDYKOLWIEK miał okazję dłużej pojeździć to byś tak nie bluźnił, czy Ty naprawdę myślisz że używam AWD to wyjazdu z zaśnieżonego parkingu ??? Czy moje zabawy w zimie to myślisz jest podjazd pod jakąś góreczkę w mieście Kraków??? Otóż nie, moje zimowe zabawy moim autem to jest raj na Ziemi i nie będziesz w stanie tego zrozumieć póki tego nie doświadczysz lub tego nie pokochasz...

Nawiasem mówiąc weź nie porównuj swojego dużego miasta do mojej zimowej jazdy po zapyziałych wioskach Podbeskidzia - u nas mamy dużo więcej śniegu przez większą ilość dni w roku niż Ty w Kraku... Mamy dużo gorsze warunki na drogach i dużo bardziej zmienne, w mieście ani 1/100 nie będziesz miał warunków po jakich ja jeżdżę w zimie.

@Shovel, weź nie porównuj wszystkiego do portfela, poza tym Twoje 30 k nie odstaje wiele od mojego 20-25 k jeżdżąc AWD i kolejnych 10-20 k jakie pokonuję innymi autami...

Hmmm, to co ja mam powiedziec o ilosci sniegu, kiedy mialem go jakies 300% wiecej niz w BB ?
Bylo paskudnie, to tak a propo snieguWink
Dajcie prosze panowie, troche chilloutu..., jeden lubi szybko, drugi tanio, trzeci bezpiecznie,itd....kazdy po swojemu.

RE: Moto kącik - deenbe - 11.04.2012 07:51

sniper108 napisał(a):Jednak też dociążenie tyłu dużo daje. Mam właśnie mietka 14letniego i jak na zimę wrzucę do bagażnika 4 płyty chodnikowe to idzie jak złoto. Oponki może nie z najwyższej półki, jednak ani nie łyse, ani stare.

Jak się ma kombi to nie trzeba dociążać Smile

RE: Moto kącik - razor - 11.04.2012 08:23

(10.04.2012 22:06)Kwas napisał(a):  Pawel, na serio, wyluzuj troche.
Ja pisze o normalnej jezdzie na codzien, a Ty o zabawie na zasniezonych gorskich drogach. Widzisz roznice?
NORMALNY czlowiek, nie pasjonat spokojnie moze jezdzic NORMALNYM, nudnym fwd. I w 99% przypadkow w zupelnosci mu wystarczy, takze
w sumie masz rację, większość ludzi nie rozróżni jazdy sportowym samochodem (wręcz się przestraszy) od 15 letniej Astry Kombi.
dla nich to tylko sposób przemieszczania się z A do B.

czasem też o tym zapominam, ja lubię czerpać przyjemność z jazdy
sheer driving pleasure Smile

RE: Moto kącik - Tomeczek - 11.04.2012 08:49

Ciekawa i zażarta dyskusja, ja z racji wykonywanej pracy juz jakis czas temu przestałem się podniecac samochodami. Obecnie zwracam uwagę bardzie na funkcjonalność oraz komfort podróży. Nie zmienia to jednak faktu ze nigdy nie doswiadczyłe jazdy Imprezą czy Evo i raczej ten typ samochodu pozostanie w kwesti niespełnionych marzeń. Znalazłem w siecie fajny ARTYKUŁ w którym kazdy z Was odnajdzie swoje racje.

RE: Moto kącik - razor - 11.04.2012 09:11

krótka wizualizacja artykułu przez kierowczynię wyścigową Wink

RE: Moto kącik - biketurysta - 11.04.2012 10:03

Sezon ogorkowy sie skonczyl, idzcie na rower

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 11.04.2012 10:09

Temperatura dyskusji jest co najmniej taka jakby chodziło o temat jednozawias vs FSR vs wirtual Wink To tylko samochody Big Grin

RE: Moto kącik - ivone - 11.04.2012 11:08

ja tam preferuje mustang shelby 65-70. są piekneTongue

RE: Moto kącik - fnk - 11.04.2012 11:17

Są i owszem. Nie prowadzą się podobno, ale nie o to chodzi Smile. W PL miałem kiedyś okazję stać obok na światłach przy starym koniku (nie shelby), widać i słychać było że lekko dłubnięty a wydzior taki, że w mi Prelce się szyby trzęsły.

Co do poprzedniej dyskusji, do AWD jest fajowe, ale jeszcze zależy które Smile. Dodatkowo, FWD też może być przyjemne, tylko według mnie producenci powinni montować w standardzie LSD czy inne ATTS co zdecydowanie poprawia komfort przejazdu od A do B.

Co do AWD to dodam jeszcze, że miałem okazję jeździć WRXem 03 dmuchniętym na 270km i sporo więcej niż seryjnie niutków i do momentu aż kolega nie zmodyfikował ciut przedniego zawieszenie to auto w zakrętach było bardziej podsterowne niż moja poczciwa hondzina FWD. No ale teraz łeb urywa Smile, tyle że chlipie wszystko co się wleje, więc tak na co dzień to średnia sprawa Smile.

RE: Moto kącik - mentos - 11.04.2012 13:32

Ależ się zrobiła jazda WD Big Grin.
Samych zalet to AWD chyba nie ma (chyba, że oceniać tylko i wyłącznie trakcję). Jednak mniej miejsca, większa masa, większa komplikacja a więc większa awaryjność, większe spalanie, droższy w produkcji, droższy w zakupie, droższe w utrzymaniu nie są chyba argumentami które można pominąć. Dokładając sporadyczne wykorzystywanie tych lepszych właściwości w normalnej jeździe w naszych warunkach klimatycznych można sobie samemu dośpiewać dlaczego jednak przeciętni klienci potrzebujący środka transportu a nie gokarta na zakręty zimą i w deszczu nie są tak skorzy do AWD.
Myślę że pogodzić może 0WD o takie:
http://www.youtube.com/watch?v=tuCFOf3tAHQ

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 11.04.2012 17:20

Jezu, załamać się można z Wami Big Grin

Czy Ty Kwas i Shovel czytacie to co piszę?? Ja piszę o SWOJEJ zabawie autami a Wy że do miasta wystarczy FWD, ja piszę O SWOIM ZDANIU NA TEMAT FWD że MOIM ZDANIEM jest do bani a Wy mi mówicie że pitolę... Piszę że JA SIĘ BAWIĘ po śniegu a Shovel wyjeżdża mi z kosztami...
Ech bez sensu jest dalsza dyskusja...

@Kwas: ja Ciebie nie chcę przekonywać do swoich racji, to Ty zaakceptuj że jeśli ktoś pisze "swoim zdaniem" to tak jest i tyle, nie mozna mówić że pitoli jeśli ma INNE ZDANIE NIŻ TY, ja nikomu nigdy nie mówię że jest w błędzie/pitoli/bredzi/pieprzy tylko odpowiadam że "moim zdaniem jest inaczej", "uważam inaczej", "myślę że"...

@Andref: to TYLKO auta??? nie - to PASJA !!!! O rowerach to jakoś godzinami możecie gadać co ??? Big Grin i tutaj nikt się nie dziwi a poza forum to pewnie ludzie się z nas śmieją że kłócimy się na temat rowerów Big Grin Ja mogę godzinami gadać o rowerach i autach, obie te pasje są dla mnie równie ważne.

@Shotgun: po Żywiecczyźnie też jeżdżę więc wiem ile śniegu tam potrafi być. Akurat w BB jest mało śniegu bo wszędzie sól sypią, ale na pewno jest go więcej niż np. w Kraku.

@Razor: ja też uwielbiam czerpać radość z jazdy autem, podobnie jak rowerem, i dziwię się że jak tutaj wszyscy podniecają się rowerami to OK, ale jak ktoś się podnieca autem to źle, tak jakby kuźwa była jakaś różnica Big Grin Pasja to pasja niezależnie od tego czy jest związana z rowerami czy nurkowaniem, ja osobiście chętnie bym poczytał co ktoś czuje nurkując a nie wyśmiewał się z niego że pitoli, że się nie zna, że lepiej nurkować w basenie z rurką itp.

RE: Moto kącik - DAMIAN24 - 11.04.2012 17:42

Ja tam Ciebie Paweł rozumiem bo sam jestem fanem samochodów i to wielkim(w sumie u mnie to rodzinne) a rozmowa wywiązała się z tego, że napisałeś iż twoim zdaniem FWD to kaszana i jest do bani. Posiadacze FWD(ja też takim jestem bo samochód dla przyjemności kupie dopiero za jakiś czas) mogli poczuć się ciut urażeni Big Grin Dlatego go bronią.
Wszyscy się jednak zgadzają, że do jazdy dla przyjemność/zabawy AWD i RWD są super - oczywiście to też zależy od samochodu.

Wiesz to tak jak ktoś napisze, że jednozawiasy są do bani i be i fuj i bronisz, że przecież Commencal robi dobre i trzeba się nimi przejechać.