EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 11.04.2012 20:01

(11.04.2012 17:20)Pawel_BB napisał(a):  ... "uważam inaczej", "myślę że"...

"uważam rze" Wink ... awd jeździ najlepiej Big Grin Owszem koszty serwisu są większe, ale spalanie nie jest aż tak dużo większe...

A czterozawias jeździ lepiej od jednozawiasu. Moim zdaniem Wink

RE: Moto kącik - DAMIAN24 - 11.04.2012 20:15

Ja z kolei uważam, że AWD jeździ najlepiej na luźnej nawierzchni(szutry, lasy, plaże, śnieg) za to RWD na asfalcie ale to tylko MOJE skromne zdanie Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 11.04.2012 20:32

Heh, od razu milej jak każdy pisze o SWOICH wrażeniach Big Grin

@Damian: odnośnie Twojego pierwszego posta: OK, ja się zgadzam że kogoś to mogło ukłuć ale po pierwsze pisałem o SWOICH wrażeniach/doświadczeniach a od razu zostałem zrugany od pitolenia i innych pieprzeń.
Gdyby np. forumowicz ACExtreme jako wielki fan kawy napisał mi że ma express za 10 kawałków i że jego zdaniem mój express za 700 PLN to jest shit to przecież bym się na niego nie złościł a wręcz zasięgnąłbym języka co takiego ma taki drogi express, jak wygląda profi robienie kawy itp. a nie pisał że pitoli, że mój express wystarczy 95% społeczeństwa i nie wytykałbym że moja kawa kosztuje 50 groszy a jego zrobienie kawy kosztuje 10 PLN... Dopisałbym pewnie że na moje warunki/potrzeby wystarczy ale na pewno nie pisałbym że chrzani bzdety...

RE: Moto kącik - shovel - 11.04.2012 21:17

Paweł, przeczytaj jeszcze raz moje posty, tym razem ze zrozumieniem.

nigdzie nie napisałem że piszesz bzdury, napisałem że dla 95% użytkowników dróg FWD jest wystarczające, i nie wykorzystają "zalet" AWD ma tyle, aby rekompensowało to wyższe koszty zakupu / eksploatacji samochodu. A Koszty to BARDZO ważna, niepomijalna rzecz przy wyborze samochodu jeśli ten samochód ma być eksploatowany jako główny i jedyny.
EOT jeśli chodzi o mnie.

RE: Moto kącik - Kwas - 11.04.2012 22:50

Paweł, napiszę, Ci po raz ostatni, może wreszcie zrozumiesz.
JA piszę o NORMALNEJ, CYWILNEJ, NUDNEJ jeździe z punktu A do B. BEZ upalania, butowania na 2 w środku zakrętu, zabawie na ośnieżonej górskiej drodze. Do takiej jazdy AWD nie jest niezbędne, więcej, w 99% przypadków nie ma żadnego żadnego znaczenia które koła są napędzane.
Ty piszesz o zabawie autem. To zupełnie inna bajka. To, że jest co najmniej kilka FWD którymi też można naprawdę szybko pojeździć, to taki nieistotny detal Wink
Ja się tez lubię poszaleć autem, zdarza mi się pojechać nocą na pustą kręta drogę żeby sobie poszaleć. Także proszę, nie traktuj mnie jak kapelusznika w skodzie Wink
Teksty o mikrych górkach i braku śniegu w Krakowie może sobie odpuść, no chyba, że jeździsz codziennie po Krakowie i masz jakieś podstawy do takich wypowiedzi.
Paweł, Ty się unosisz, gorączkujesz, jak ktoś pisze, że się z Tobą nie zgadza. Ale jak Ty piszesz, że FWD to badziew, to jest ok?

RE: Moto kącik - Andref - 11.04.2012 22:50

To ja tylko dodam, że mój poprzedni post był w założeniu ironiczny. To teraz serio - tak, też lubię samochody. Tak, też mam hopla, szczególnie na punkcie jednej marki. A że akurat ta firma zawsze (z malutki wyjątkami) robiła FWD jakoś szczególnie mi nie przeszkadza Smile

RE: Moto kącik - voy2s - 11.04.2012 22:58

Się nie znacie. Samochody są do d... Nie ma to jak helikopter Tongue
Pozdr!

RE: Moto kącik - fnk - 11.04.2012 23:53

(11.04.2012 22:50)Andref napisał(a):  To ja tylko dodam, że mój poprzedni post był w założeniu ironiczny. To teraz serio - tak, też lubię samochody. Tak, też mam hopla, szczególnie na punkcie jednej marki. A że akurat ta firma zawsze (z malutki wyjątkami) robiła FWD jakoś szczególnie mi nie przeszkadza Smile

Honda? :-)

RE: Moto kącik - razor - 12.04.2012 06:34

daewoo? Smile

RE: Moto kącik - Andref - 12.04.2012 07:29

Firma, która jako pierwsza na masową skalę wprowadziła doładowane silniki Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 12.04.2012 07:34

Czyżby szwedzka, mająca lotnicze korzenie? Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 12.04.2012 07:44

Ehhh Paweł.... ostatnio jakoś ubolewam, że nikt nie wymyślił dobrego ekspresu do kawy, który można by zamontować ładnie w samochodzie... np. na środku kanapy Big Grin

RE: Moto kącik - Andref - 12.04.2012 07:49

(12.04.2012 07:34)Kwas napisał(a):  Czyżby szwedzka, mająca lotnicze korzenie? Smile
Brawo i 100 punktów dla tego pana Smile

AC - znalazłeś niszę. Dalej chyba wiesz, co robić? Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 12.04.2012 08:57

Smile
W ramach nagrody możesz mi sprezentować jakiegoś ładnego czarnego krokodyla Smile
W ostatecznosci może być 240 turbo 2 drzwiowa, jeśli już Szwedach mowa Smile

RE: Moto kącik - Andref - 12.04.2012 09:02

O krokodyla, a szczególnie ładnego, coraz trudniej. Jeśli jeszcze miałby być Aero, to w PL możesz zapomnieć Smile

Swoją drogą, co ta propaganda CA robi z ludźmi. Do salonu, po nową Pandę, marsz! Wink

RE: Moto kącik - Kwas - 12.04.2012 11:35

Bleeeee, teraz jestem na etapie przekonywania Żonci, że merol 190 albo Volvo 700 to zdecywoanie lepsze auto do wożenia dzieciaków do przedszkola niż Panda Smile. Trzymajcie kciuki Smile

RE: Moto kącik - shotgun - 12.04.2012 14:41

Z innej beczki, trzeba sie dieslem sprezac, zeby isc rowno czy ciut szybciej za beznyna 150KM i to w tak lekkiej budzie jak Corsa.

RE: Moto kącik - fnk - 13.04.2012 22:29

(12.04.2012 14:41)shotgun napisał(a):  Z innej beczki, trzeba sie dieslem sprezac, zeby isc rowno czy ciut szybciej za beznyna 150KM i to w tak lekkiej budzie jak Corsa.

Generalnie każde turbo burbo da Ci duży moment, niezależnie czy to gównojad czy bena. Jak chcesz 150km w benie to kupuj zamiast Corsy A3 w budzie 8l - auto wygodne, dynamiczne, mało awaryjnie i tanie w utrzymaniu. A jakby silnik padł to za 500zł słupek kupisz, bo i do 1.8 130km i do S3 jest ten sam, różnią się tylko szpeje z góry.

Jak odpowiedź bez sensu to sorki, nie wiem czy posta zrozumiałem ale z lekka banię mam Smile.

RE: Moto kącik - shotgun - 14.04.2012 16:06

Mnie chodzilo tylko o to, ze moim ciezszym o okolo 400kg samochodem i slabszym teoretycznie o 30KM nie dosc, ze Corsa nie odjechala, to po pewnej szybkosci zaczela bardzo pomalu zostawac. Fakty sa takie, ze nie wiem, czy ktos cos dlubal w silniku, i faktycznie zaczela zostawac dopiero tak pod koniec moich osiagow....A, ze musialem wszystko z Astry wydobyc...inna beczka.

RE: Moto kącik - Andref - 14.04.2012 17:13

Dywanik mu się podwinął?