EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - shovel - 07.05.2012 14:45

propsy!
fura znajomego, 1989 rocznik, odrestaurowany 2 lata temu. CudeńkoSmile

RE: Moto kącik - DAMIAN24 - 07.05.2012 14:49

Super super, uwielbiam stare japońce właśnie z takim systemem przednich świateł jak tutaj. Nissan 200 SX świetny ale Mitsubishi jakieś takie solidniejsze się wydaje, chociaż marzeniem zawsze było RX7 Smile. Przy silniku coś było robione czy tylko samochód odświeżony jest?

RE: Moto kącik - shovel - 07.05.2012 14:56

z tego co pamiętam zakuł silnik, nowe turbo, IC, założony LSD itp. Ogólnie auto mechanicznie i wizualnie jest jak nowe... jeździ tylko na zloty, kiedy właściciel wraca do Polski. Oprócz tego ma jeszcze 2 galanty z 88-92.

RE: Moto kącik - Amil - 07.05.2012 18:12

Kolega Cichacz z naszego forum ma coś takiego:
http://www.youtube.com/watch?v=qkZpfwA7vjM
Stare i japońskie.

RE: Moto kącik - Kasha - 17.05.2012 10:55

http://www.youtube.com/watch?v=5Xn4VMCEB3A

Coś absolutnie genialnego, dla "dzieci" powyżej szesnastu lat Big Grin
Masthew Smile

RE: Moto kącik - shovel - 01.06.2012 19:30

moja chrzestna sprzedaje auto.
http://otomoto.pl/volvo-c30-sprzedam-samochod-tesciowej-C24565818.html

100% pewne.

RE: Moto kącik - mentos - 01.06.2012 19:42

szukam czegoś innego/normalnego, ale zmierzam do tego że generalnie ciężko takie auta jak cholera znaleźć

RE: Moto kącik - Amil - 02.06.2012 07:41

Niezły dzwon Undecided

http://www.poboczem.pl/filmiki/video,vId,682390,vSort,1,vTime,3

RE: Moto kącik - shovel - 02.06.2012 12:12

man, ostrzegaj jak wrzucasz filmiki z odpadającymi rękami, jadłem.

RE: Moto kącik - INsejn - 02.06.2012 12:32

Wyrzuciło ich jak z rozrzutnika obornika na polu. Tongue

RE: Moto kącik - mentos - 03.06.2012 11:14

trza było pasy zapiąć

RE: Moto kącik - klima - 03.06.2012 13:07

(02.06.2012 12:12)shovel napisał(a):  man, ostrzegaj jak wrzucasz filmiki z odpadającymi rękami, jadłem.

jem sobie spokojnie kotlet z ludzkiego bicpesa a tu takie filmy

bleee
hahahah

RE: Moto kącik - shotgun - 03.06.2012 17:06

Od czasu ruska, ktory robi sekcje zwlok w kilkadziesiat sekund, moge jesc dowolne rzeczy przy dowolnych filmach.

RE: Moto kącik - klima - 20.06.2012 15:02

krótka piłka !!!

auto osobowe, jak najmniej zajechane, z niedużym silnikiem, mało awaryjne czyli jakas oklepana konstrukcja do której cześci leżą na stertach na szrotach, raczej kombi za 8-10 tyś zł ??? (max dycha)

na jakie modele (z jakimi silnikami) wogóle patrzeć ???

chciałbym wiedziec na co wogóle patrzec, czego lepiej unikac a czym warto sie zainteresowac i dopiero weryfikować stan rzeczywisty autka

jak sie wejdzie na allegro to szał pał ile tych aut jest !

z samej małopolski w tej kwocie wyskakuje 10 stron kombiaków

RE: Moto kącik - shovel - 20.06.2012 16:02

zdefiniuj "nieduży silnik".
wybór masz ogólnie bardzo duży. Odradzam Mitsu Galanty - bo zeżre Cie eksploatacja choć auto wygląda zacnie.

RE: Moto kącik - klima - 20.06.2012 22:17

silnik zeby był ekonomiczny i zeby jakos auto sie toczyło, takie auto dla studneta noo sam kminie czy to finansowo udźwigne ale jakos auto coraz czesciej by sie przydało a nima Sad

jakas astra II w kombi ??
focus I cos to warte
golfy 4
???

RE: Moto kącik - tymoch - 20.06.2012 22:51

Od siebie śmiało mogę polecić Passka B4- sam jestem studentem i potrzebuje taniego w eksploatacji bagażnika na rower. Niestety w tym wypadku poszukiwania niezajechanego/niezespawanegozdwóchpassatów zajmą Ci trochę dłużej niż zwykle, ale jak trafisz na zadbany egzemplarz to będzie Ci służył wieczność i jeden dzień dłużej. Części jest od groma wszędzie, konstrukcja jest na tyle banalna, że większość rzeczy da się ogarnąć samemu, a w razie co ogarnie go każdy Pan Zdzich. Przykładowo ostatnio musiałem wymienić półoś, którą zgiąłem zimą- półoś z przegubami(używka)na allegro 50-70pln i wymiana 100zł. Raczej polecałbym rozglądać się za benzyniakami(diesle to teraz żadna oszczędność, a koszty serwisu silnika TDI są duże), jeśli nie wymagasz mega dynamiki to 1.8 90KMABS(oznaczenie silnika, były jeszcze 1.8 RP i ADZ) będzie idealnym wyborem, a instalacja gazowa do niego to wydatek ok. 1600zł- spalanie to ok. 12l miasto/9l trasa LPG. Tylko ostrzegam- żadne inne auto tak idealnie nie wpisuje się w słowa red. Maznasa "praktisz, kwadratisz, gut". Aha i jeśli jest zadbany to rudy się go nie ima- rdza to znak, że coś było robione/bite i zostało spartaczone. Co do wyposażenia to zależy jak trafisz, ale dobrze jest wyrwać coś z rocznika po 94(wtedy był facelifting), bo nawet golasy miały abs i elektryczny szyberdach(tak jak mój).

RE: Moto kącik - yoonior - 21.06.2012 10:11

Marzenie 'każdego' Polaka. Pasek kombi najlepiej w dizlu.
Litości Sad

Trafienie niezajechanego egzemplarza Paska/Golfa z niskim przebiegiem praktycznie nie jest możliwe, w budżecie 10kpln zapomnij.

W tej kasie polecałbym Honde Civic VI (1995-2001). Silniki totalnie bezawaryjne, prosta konstrukcja zawieszenia, niezawodne autka. W sumie czy 1.4 czy 1.6 będą palić podobnie ~8l/100km. Wersje 3d (made in Japan) pewnie cię Klima nie będą interesować, wersje 5d i kombi produkowane w Europie. Kombiakiem 1.4i jeździ nasz kolega z G3R od kilku lat, bardzo mało do niego dokłada, ja w tym czasie na utrzymanie moich aut wyłożyłem duuuużo więcej niż warte jest jego auto.

RE: Moto kącik - tymoch - 21.06.2012 12:14

(21.06.2012 10:11)yoonior napisał(a):  Marzenie 'każdego' Polaka. Pasek kombi najlepiej w dizlu.
Litości Sad

Trafienie niezajechanego egzemplarza Paska/Golfa z niskim przebiegiem praktycznie nie jest możliwe, w budżecie 10kpln zapomnij.

Masz absolutną rację, dlatego polecam benzyniaka. Z resztą umówmy się, że w dzisiejszych czasach patrzenie na licznik przebiegu jest bez sensu- if you know what I mean...

(21.06.2012 10:11)yoonior napisał(a):  W tej kasie polecałbym Honde Civic VI (1995-2001). Silniki totalnie bezawaryjne, prosta konstrukcja zawieszenia, niezawodne autka. W sumie czy 1.4 czy 1.6 będą palić podobnie ~8l/100km. Wersje 3d (made in Japan) pewnie cię Klima nie będą interesować, wersje 5d i kombi produkowane w Europie. Kombiakiem 1.4i jeździ nasz kolega z G3R od kilku lat, bardzo mało do niego dokłada, ja w tym czasie na utrzymanie moich aut wyłożyłem duuuużo więcej niż warte jest jego auto.

Fakt, mój kolega powozi się takim 5d 1.4 i jest bardzo zadowolony- spalanie tak jak mówisz ok. 8l i to przy kręceniu pod 3,5tys. obr./min.

RE: Moto kącik - khuuhkr - 21.06.2012 15:28

Diesel to żadna oszczędność? Niemalże codziennie robię od 60 do 180km i nie wiem jak bardzo bym się nie starał, tak 1.9TDI nie chce zeżreć mi więcej niż 5,5 litra. Przystawiając ten wynik do średniego spalania benzynowego auta klasy kombi - na 100km oszczędzam około 8zł : P