EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - yoonior - 28.06.2012 08:31

(27.06.2012 16:25)mentos napisał(a):  BTW
czy ktoś nie ma albo nie zna kogoś kto sprzedawałby 5 drzwiowego niebitego, pewnego hatchbacka z małą benzyną, klimą i elektryką nie starszy niż 2006 z modeli Grande Punto, nowa Fiesta/Corsa/Fabia, ewentualnie może poprzedni Yaris, Astra G (tylko 1.4), ewentualnie Panda?

Civic 1.8 140KM chyba z 2007r? No nie jest to 'mała' benzyna ale auto pewne...

RE: Moto kącik - romix1984 - 28.06.2012 10:31

(22.06.2012 14:10)shovel napisał(a):  @razor - może nie masz dwumasy u siebie to nie masz problemuSmile

mi mechanik poradził żeby auta z dwumasą nie odpalać i nie gasić na sprzęgle, bo dostaje po dupie. Trzymam się tego.

Nie wiem czy jest dwumasa, czy nie... Nie znam sieWink ale tych nowych BMW nie odpalisz bez wcisnietego sprzęgła

RE: Moto kącik - razor - 28.06.2012 10:54

(22.06.2012 14:47)shotgun napisał(a):  
(22.06.2012 11:19)razor napisał(a):  dlatego lepiej wziąć np. bmw, rzadko są jako flotowe/serwisówki/handlowców Smile

Kurcze nie lubie non stop sie odzywac i robic za wieszcza..., ale...
2 lata temu znalezlismy, wlasciwie kumpel ze zmiany, fanatyk BMW, 3 modele 6 i jedna 7, w opcjach - Boze , moze kiedys bedzie....
W cenach pomiedzy 120 - 180tys zl. Niecale dwulatki, cena nas zszokowala, wyposazenie jak wspomnialem tez, gwarancja, full serwisowane, ceny salonowe zaczynaly sie od 220 a konczyly cos pod 300.
Dobra meritum - najmniejszy przebieg to bylo 318 000...w benzynie, reszta diesle o znacznie wiekszym przebiegu.
Mozgi nam nie obrabialy, bo wychodzilo, ze musialby codziennie rznac od rana do wieczora.....i dla mnie hicior, ponoc samochody zeszly, bo jak dzwonil po czasie z ciekawosci, to taka dostal odpowiedz. Ogloszenie sie juz nie pojawilo.
tak trochę żartem pisałem Smile zależy czego szukasz, ja kupiłem 320d (163km) 4.5 letnią z przebiegiem 80kkm, (samochód firmowy w belgii - pewno jakiś dyrektor jeździł), wyposażenie nie było najwyższe (brak xenonów, brak navi, bez skóry, manual)

RE: Moto kącik - mentos - 28.06.2012 11:50

dzięki za info, ale raz na pewno się nie zmieści w budżecie (do 22000max) a dwa zbyt paliwożerny

RE: Moto kącik - razor - 28.06.2012 12:47

co do swojego, sam się zdziwiłem, przy spokojnej jeździe w trasie mogę przejechać nawet ponad 1100km (bak 63l), przy dynamicznej ponad 900km (czyli spalanie nie przekracza ~6.5l/100), wyjątek to ciągła jazda na autostradzie powyżej 200km/h Wink

RE: Moto kącik - mentos - 28.06.2012 14:48

no tak ale podniecanie się spalaniem "trasowym" jak to wielu robi ma się nijak do rzeczywistości. W moim wypadku (a właściwie żony) chodzi o palenie, kilka km jazdy w korkach, postój 8h, znów palenie, market, przedszkole, szkoła itp. A więc spalanie nawet w dieslu mi wychodziło zimą 9lm, wszystko po dużym zakorkowanym mieście. Dlatego mała benzyna to mus.

RE: Moto kącik - razor - 28.06.2012 17:14

oczywiście, zimą na krótkich trasach w mieście, spalanie miałem 10-11

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 28.06.2012 21:01

(28.06.2012 10:31)romix1984 napisał(a):  
(22.06.2012 14:10)shovel napisał(a):  @razor - może nie masz dwumasy u siebie to nie masz problemuSmile

mi mechanik poradził żeby auta z dwumasą nie odpalać i nie gasić na sprzęgle, bo dostaje po dupie. Trzymam się tego.

Nie wiem czy jest dwumasa, czy nie... Nie znam sieWink ale tych nowych BMW nie odpalisz bez wcisnietego sprzęgła

w Subaru też nie odpalę bez wciśniętego sprzęgła i mam dwumasę. Muszę jednak zaufać inżynierom z Japonii Wink

RE: Moto kącik - shovel - 10.07.2012 01:09

BMW - Będziesz Miał Wydatki (na nowe auto)
http://niebezpiecznik.pl/post/nowe-bmw-latwe-do-kradziezy/

RE: Moto kącik - mentos - 10.07.2012 11:20

Mnie się rzygać chce od tej elektroniki w autach co ma niby życie ułatwiać. Czy auta kiedyś jeszcze będą mieć z dodatków wspomaganie hamulców i kierownicy i ewentualnie elektryczne szyby/lusterka/zamki no i może ABS i nic więcej co zbędne? Oczywiście pytanie retoryczne bo Unia już wymyśla nowe normy hałasu silników (ch wie po co skoro już teraz najbardziej hałasuje szum gum) czy jakieś auto powiadomienia o wypadkach, ale ceny aut oczywiście wzrosną bo kto za to dostosowanie zapłaci.

RE: Moto kącik - kepa416 - 10.07.2012 11:24

Ja w sumie sam sobie się dziwie jako nowy kierowca nie chciałem BMW, Civica czy Gulfa Smile Poprosiłem rodziców o dotacje i kupiłem Megane II 1.5 dci w wersji Van czyli 2os i kratka. Wyszło koło 12000zł i jestem zadowolony 3 lata, 90000km i nic się nie zepsuło zmienione opony rozrząd oleje i filtry. A teraz dostała komplet nowych tarcz i klocków i amortyzatory od Bilstein i EBC i zasuwa czy lato czy zima Smile

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 10.07.2012 21:55

(10.07.2012 11:20)mentos napisał(a):  ... jakieś auto powiadomienia o wypadkach...

ja to akurat mam (ISR się to nazywa w Subaru) i uważam, że jest spoko. Jak wlecę do rowu w środku nocy i stracę przytomność, to wiem, że odpowiednie służby się o tym dowiedzą. Albo jak mi będą koła kradli, albo furę na lawetę wpychali, to się o tym dowiem. Płacę co prawda abonament 400 zeta rocznie za tą usługę, ale dzięki temu mam też 10% zniżki w ubezpieczeniu, więc w sumie mam to za darmo Wink

RE: Moto kącik - mentos - 11.07.2012 13:50

No tak, ale to jest wolny wybór. Jak wprowadzą to jako mus, to cenę producent oczywista przerzuci na kupującego a ubezpieczalnia stwierdzi, że to obowiązkowy standard i zniżki żadnej przecie już za to nie da więc już za darmo nie będzie.

RE: Moto kącik - razor - 11.07.2012 14:15

(10.07.2012 21:55)Speedy Bandito napisał(a):  
(10.07.2012 11:20)mentos napisał(a):  ... jakieś auto powiadomienia o wypadkach...

ja to akurat mam (ISR się to nazywa w Subaru) i uważam, że jest spoko. Jak wlecę do rowu w środku nocy i stracę przytomność, to wiem, że odpowiednie służby się o tym dowiedzą. Albo jak mi będą koła kradli, albo furę na lawetę wpychali, to się o tym dowiem. Płacę co prawda abonament 400 zeta rocznie za tą usługę, ale dzięki temu mam też 10% zniżki w ubezpieczeniu, więc w sumie mam to za darmo Wink
oj chyba złodzieje wiedzą że takie systemy są, wystarczy zagłuszyć sygnał GPS i GSM (bo pewno tak są wysyłane powiadomienia?) i tyle.

polacy jeszcze nie dorośli do autostrad...
http://www.youtube.com/watch?v=_LsisBugEPw

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 11.07.2012 15:02

(11.07.2012 14:15)razor napisał(a):  oj chyba złodzieje wiedzą że takie systemy są, wystarczy zagłuszyć sygnał GPS i GSM (bo pewno tak są wysyłane powiadomienia?) i tyle.

niestety mam świadomość, że jak ktoś bardzo chce ukraść furę to ją ukradnie. Na szczęście nie mam VW Wink

RE: Moto kącik - Kenhill - 11.07.2012 18:09

Razor a ja myślałem, że takie coś to tylko na filmach, chociaż ostatnio jeżdżąc po Poznaniu, ŁUBUDUBU się niesamowicie... niektórzy jeżdżą jak ofermy. Chociaż i tak najgorsze niebezpieczeństwo stwarzają kierowcy ciężarówek.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 11.07.2012 21:13

(11.07.2012 18:09)Kenhill napisał(a):  ... po Poznaniu ... niektórzy jeżdżą jak ofermy.

to przyjezdni z okolicznych (i nie tylko) gmin Tongue

dwa razy dostałem w tył w Poznaniu - od policjanta* spod Gniezna i od młodziaka na tatrzańskich blachach Rolleyes

* pogubił się na dużym rondzie i jeszcze się skubaniec kłócił Big Grin

RE: Moto kącik - Kenhill - 12.07.2012 08:49

Te duże ronda to faktycznie zabójstwo jak ktoś spanikuje, ja pamiętam pierwszy raz w Poznaniu L'ką, wjeżdżamy na takie rondo, co chwila zjazd/wjazd, pasy, światła, linie i co tylko Big Grin

Czy przyjezdni to nie wiem, ale chyba najgorsza jest ta ślamazarna jazda (nie mówię o zapierdalaniu 120) bo "moja" konserwa nawet tyle nie wyciągnie pewnie, ale szybsze zbieranie się ze świateł by dać większej ilości przejechać i ogólnie dynamiczna jazda. Ja w zasadzie nie miałem jakiś takich sytuacji, ale co ja jeżdżę, jak mam gdziekolwiek jechać samochodem to chory jestem...

Ps. ale ślamazarności kierowcom z Gniezna to nikt nie dorówna Big Grin Tam to nawet ruszają spod świateł 10 sekund.

RE: Moto kącik - razor - 13.07.2012 09:54

Smile
http://allegro.pl/bmw-x3-nie-tylko-dla-gangstera-i2482897491.html

RE: Moto kącik - razor - 13.07.2012 14:38

przekonałem Was ? Smile
http://www.youtube.com/watch?v=4Q4-tAhg0HA

o, widzę że w temacie obok jest