EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Kwas - 14.08.2012 18:49

Nie, kupiłem 2.2 rodem jeszcze z isuzu Smile
3.0 nie było w 9.3 tylko w 9.5

RE: Moto kącik - Kraszan - 14.08.2012 19:21

a tak z ciekawosci - jak teraz Saab jako firma poszedł do piachu , a ktoś ma w miare nowe auto jak wyglada serwis gwarancyjny?? tez poszedł do piachu??

RE: Moto kącik - shovel - 14.08.2012 22:25

Saab'a 9-3 teraz szwagier dostał jako służbówkę - wersja 2.8 T XWR XWD. Ja pier... no, pandę mu mogli dać albo Skodę, a nie turbodoładowane V6.

no kurde, zazdroszczę. Jak miał Legacy to jakoś mnie to auto nie kręciło, bo raz że w środku wszystko trzeszczało, dwa że serwis był dobijający. A tutaj niespodzianka.

RE: Moto kącik - Kwas - 15.08.2012 00:02

Biorąc pod uwagę, że moja, a właściwie Wilqa Sabina ma 10 lat ma los ASO mam naprawdę w głębokim poważaniu Smile

Ale z tego co wiem, to Szwedzi są słownym narodem, i części do Saabów mają robić przez co najmniej 10 lat, więc myślę, że kwestię serwisów tez jakoś rozwiążą.

RE: Moto kącik - aegis - 15.08.2012 06:24

Kwas napisał(a):i części do Saabów mają robić przez co najmniej 10 lat, więc myślę, że kwestię serwisów tez jakoś rozwiążą.

grom części pasuje z Opla Vectry

RE: Moto kącik - klima - 15.08.2012 22:30

który kolega powie coś mądrego (tj nie plotki z neta które sam czytam Tongue ) o autach typu kangoo/partner/berlingo - (bo combo, doblo mało tego w kwocie do 10k)

w co celowac z tych modeli, jakie sliniki ??
czytam ze diesle 2.0 hdi są dobre, dość proste ale pojawiają sie tez inne opinie....

pzdr

RE: Moto kącik - shovel - 15.08.2012 23:03

mam 2.0 hdi w 406, ta sama konstrukcja - jak dla mnie świetna jednostka. Ekonomiczna i stosunkowo tanie w obsłudze.
tylko... trochę strach z Twoim budżetem coś takiego kupować.
Ta kwota to auta ~10 letnie, więc przebieg realny będzie w granicach 300-500 tysięcy km. Tutaj już jest loteria jak będzie z awariami.
Oczywiście na allegro wszystkie będą miały 200... ale takich aut nie kupuje się po to, żeby robić nimi 20 tyś rocznie.

RE: Moto kącik - klima - 16.08.2012 14:41

no auta w tej kwocie ok 10 lat

jednak nie byłbym az tak pesymistyczny ze kazde auta maja skrecone liczniki

patrze raczej na przebiegi 200tys i wiecej bo sa realne
poza tym to ten przebieg wogole traktuje z przymrózeniem oka a stan wizulany wiecej powie

niestety nie mam pod reką jakiegoś specjlaisty, szwageir taki se do pomocy, moze kolega jeden od rowerków pomoże obczaić jakies autka

dzis gadałem tez chwile z kimś o tych autach co myśle i po co mi takie auto czyli do przewozu róznych pierdół i zostałem nakierowany na droge auto osobowe jakis golf itp plus hak i przyczepa- nie jest to głupie Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 17.08.2012 09:00

200 tys w 10 letnim aucie użytkowym daje Ci 20 tyś rocznie..... Sądzisz, że ktoś po to kupił auto do pracy, żeby nim odwozić dzieci do przedszkola?

RE: Moto kącik - klima - 17.08.2012 10:39

heheh ale nie patrze tylko na auta ktore pracowały ale tez takie z siedzeniami dla rodzinki
niektóre auta tez jeźdzą po jakiś krótkich traskach a nie wala codziennie 200 km

ale i tak wiem ze te przebiegi co podaja są o dupe rozbic i trzeba po swojemu sprawdzic co sie dzieje z autem

RE: Moto kącik - rafcix1221 - 17.08.2012 12:49

Mój ojciec miał kiedyś jako drugie auto partnera z 99r z silnikiem 1,9D jak na diesla bez turbo, bardzo fajnie się nim jezdziło, palił jakieś 6,5l/100km, przejechane miał jakieś 270tys. km i był to realny przebieg bo była książka serwisowa.... Więc myślę że lepiej by było trafić coś starszego ale z udowodnionym przebiegiem i w dobrym stanie Smile

RE: Moto kącik - konioczynka - 19.08.2012 21:51

Ale książka serwisowa nie ma nic do realnego przebiegu Sad

RE: Moto kącik - Kenhill - 20.08.2012 07:58

(17.08.2012 12:49)rafcix1221 napisał(a):  Mój ojciec miał kiedyś jako drugie auto partnera z 99r z silnikiem 1,9D jak na diesla bez turbo, bardzo fajnie się nim jezdziło, palił jakieś 6,5l/100km, przejechane miał jakieś 270tys. km i był to realny przebieg bo była książka serwisowa.... Więc myślę że lepiej by było trafić coś starszego ale z udowodnionym przebiegiem i w dobrym stanie Smile

To licznika nie miał?Big Grin

RE: Moto kącik - rafcix1221 - 20.08.2012 09:34

A ja myślę, że książka serwisowa to zawsze jakiś tam % do pewniejszego przebiegu... Licznik miał i nawet działał Big Grin

RE: Moto kącik - PST - 20.08.2012 10:40

mazda zastąpiła standardową książkę serwisową elektronicznym rejestrem przeglądów okresowych gdzie przechowywane są wszystkie informacje serwisowe - co było robione i przy jakim stanie licznika.
zatem kupując mazdę po 2006 roku standardowej (papierowej) książki nabywca już nie dostanie.

RE: Moto kącik - konioczynka - 20.08.2012 11:38

(20.08.2012 10:40)PST napisał(a):  mazda zastąpiła standardową książkę serwisową elektronicznym rejestrem przeglądów okresowych gdzie przechowywane są wszystkie informacje serwisowe - co było robione i przy jakim stanie licznika.
zatem kupując mazdę po 2006 roku standardowej (papierowej) książki nabywca już nie dostanie.
A takiej elektronicznej nie da się już przekombinować?

RE: Moto kącik - PST - 20.08.2012 11:50

(20.08.2012 11:38)konioczynka napisał(a):  
(20.08.2012 10:40)PST napisał(a):  mazda zastąpiła standardową książkę serwisową elektronicznym rejestrem przeglądów okresowych gdzie przechowywane są wszystkie informacje serwisowe - co było robione i przy jakim stanie licznika.
A takiej elektronicznej nie da się już przekombinować?

Wiesz co dla chcącego nic trudnego. Mogę jednak przypuszczać, że będzie to trochę trudniejsze niż kupienie książki na allegro oraz dodania wpisów serwisowych.

RE: Moto kącik - mentos - 21.08.2012 09:34

downsizing z klasą Big Grin :

http://www.youtube.com/watch?v=m3KdpzL3Hkk

RE: Moto kącik - Andref - 21.08.2012 10:45

(14.08.2012 19:21)Kraszan napisał(a):  a tak z ciekawosci - jak teraz Saab jako firma poszedł do piachu , a ktoś ma w miare nowe auto jak wyglada serwis gwarancyjny?? tez poszedł do piachu??
Jak ktoś kupił nowe 9-5 to będzie problem z częściami blacharskimi.

Z częściami do 9-3 i 9-5 sprzed 2010 roku nie będzie problemów.

Twierdzenie, że pasują części z Opli to w dużej części mit. Tzn. lepiej się na to nie nastawiać Smile

Shovel - 2,8T jest super, pod warunkiem, że firma płaci za Pb. W przeciwnym wypadku... Za to można to łatwo grzebnąć nawet pod 400KM Smile

RE: Moto kącik - Semper**fi - 23.08.2012 16:37

(15.08.2012 22:30)klima napisał(a):  który kolega powie coś mądrego (tj nie plotki z neta które sam czytam Tongue ) o autach typu kangoo/partner/berlingo - (bo combo, doblo mało tego w kwocie do 10k)

w co celowac z tych modeli, jakie sliniki ??
czytam ze diesle 2.0 hdi są dobre, dość proste ale pojawiają sie tez inne opinie....
pzdr

Mam co prawda renault kangoo 1.5 dci z 2007, ale z tego co czytałem na forum kangoo starsze modele dobrze się sprawują (jak chcesz się dowiedzieć/popytać to http://www.klubkangoo.pl/forum/viewforum.php?f=74.

Co do samego mojego auta to bardzo dobrze się sprawuje, spalanie: najwięcej spalił mi 6,8l w zimę, najmniej w trasie 5l. Funkcjonalność: po wyjęciu tylnej kanapy można spakować 4 rowery bez rozkręcania kółBig Grin

Czytałem i słyszałem opinie o 1.5 dci silniku, że wstryskiwacze padają, ale na obecną chwilę, przy wymianie oleju po 10.000 km nie mam problemów.
Tyle ode mnieBig Grin pewnie inne auta z tego segmentu sprawują się podobnie, na Twoim miejsu dozbierałbym trochę kasy i kupił 4-5 latka, bo tak to na starcie będziesz do warsztatu go woziłCool