EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.11.2012 07:02

Ja po przesiadce już też Smile. Tyle że na lato mam jakieś fabryczne eko ścierwa, które ograniczają zalety niskiego profilu.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 03.11.2012 07:28

Ja zimówki mam tej samej wielkości (17 cali) ale węższe o 30mm - auto super się prowadzi tyle że oczywiście czuję przesiadkę na zimówki bo mają dużo bardziej miękkie boki Sad Dodatkowo przecież zimówka jest z bardziej miękkiej gumy, ma "pływające" lamelki itp. więc zawsze będzie mocno zauważalna zmiana na gorsze po przesiadce z letnich na zimowe.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 03.11.2012 19:26

ja zimówki mam dokładnie tego samego rozmiaru co letnie (225/55 R17) i różnica jest niewielka, wynikająca oczywiście z bardziej miękkiej gumy i o pół cala węższej obręczy.

RE: Moto kącik - Amil - 18.11.2012 17:51

Ruska ciekawostka:
http://www.youtube.com/watch?v=AXz4P6EpX3s

RE: Moto kącik - mentos - 19.11.2012 10:19

A ja zaraz po kilku dniach i zejściu pierwszego śniegu mam z powrotem letnie po tej przedwczesnej zmianie, o wiele bezpieczniej na suchym póki co, nie lubię tych pływających na suchym opon zimowych ;-)

RE: Moto kącik - shovel - 20.11.2012 11:52

ma ktoś / jeździł mazdą 6 drugiej generacji? roczniki ~2009-2010?

RE: Moto kącik - Andref - 20.11.2012 12:05

Szwagier zmienia auto? Wink

RE: Moto kącik - shovel - 20.11.2012 12:06

nie, myślę o sobieSmile
szwagier, odkąd mu naprawili Haldexa, znowu jest zadowolony Tongue

RE: Moto kącik - rumik - 22.11.2012 22:39

BMW 2006 530 D czy 520 D?
Kto jeździ?

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 22.11.2012 22:44

BMW?? Rozumiem, że dres już masz? Wink

kumpel ma ten silnik 3.0D w trójce kombi (trochę starszej) i powiem tylko, że to rakieta.

RE: Moto kącik - rumik - 22.11.2012 22:49

(22.11.2012 22:44)Speedy Bandito napisał(a):  BMW?? Rozumiem, że dres już masz? Wink

kumpel ma ten silnik 3.0D w trójce kombi (trochę starszej) i powiem tylko, że to rakieta.

Oczywicha! Najki kupiłem? Dobre bendom, nie? Smile

No 230 KM Smile Ale mi chodzi o oszczedność a nie osiągi Wink
I musi byc duze kombi coby rower wszedł.

RE: Moto kącik - DAMIAN24 - 22.11.2012 23:22

(22.11.2012 22:49)rumik napisał(a):  Oczywicha! Najki kupiłem? Dobre bendom, nie? Smile

NIE, dresy na których nie ma 3 pasków nie wzbudzają szacunku na dzielni Cool

RE: Moto kącik - rumik - 22.11.2012 23:33

(22.11.2012 23:22)DAMIAN24 napisał(a):  
(22.11.2012 22:49)rumik napisał(a):  Oczywicha! Najki kupiłem? Dobre bendom, nie? Smile

NIE, dresy na których nie ma 3 pasków nie wzbudzają szacunku na dzielni Cool

Fak, wiedzialem ze cos spieprzylem...

RE: Moto kącik - artdesign - 22.11.2012 23:35

(22.11.2012 22:39)rumik napisał(a):  BMW 2006 530 D czy 520 D?
Kto jeździ?

Jak zależy Ci na oszczędności to oczywiście 520d
Jak chcesz poczuć moc 6 cylindrów 3.0d to musisz się liczyć, że w mieście ciężko zejść poniżej 10litrów. W trasie bywa różnie - mi raz udało się zejść w trasie z Innsbrucka na poziom 5.4 ale to chyba przede wszystkim, że jechałem na tamtym paliwie. Ponad 1200km na jednym zbiorniku to było coś ( a i nie jechałem 80km/h Tongue )
Takiego wyczynu już nie powtórzyłem...

520d z 2006 ma tylko 163km jak kupisz z Belgii to będzie jeszcze wykastrowana do 150km i bez modyfikcacji ECU nic nie da się zrobić bo nawet upgrade softu samochodu nadal wrzuca blokade mocy Wink

W przypadku sedana trzeba sprawdzać czy mają rozkładane tylne siedzenia bo można władować się w wersję z nie rozkładanymi i jesteś ograniczony ładownością bagażnika i wtedy rowery tylko na dach...

Codziennie mam do styczność ze wszelkimi modelami i jak masz jakieś pytania dotyczące jakiegoś modelu to pisz śmiało, mogę sprawdzić z dekodować VIN jak i też sprawdzić inne rzeczy w systemie online BMW.

RE: Moto kącik - rumik - 22.11.2012 23:47

(22.11.2012 23:35)artdesign napisał(a):  
Kto jeździ?

Jak chcesz poczuć moc 6 cylindrów 3.0d to musisz się liczyć, że w mieście ciężko zejść poniżej 10litrów. W trasie bywa różnie - mi raz udało się zejść w trasie z Innsbrucka na poziom 5.4 ale to chyba przede wszystkim, że jechałem na tamtym paliwie. Ponad 1200km na jednym zbiorniku to było coś ( a i nie jechałem 80km/h Tongue )

520d z 2006 ma tylko 163km jak kupisz z Belgii to będzie jeszcze wykastrowana do 150km i bez modyfikcacji ECU nic nie da się zrobić bo nawet upgrade softu samochodu nadal wrzuca blokade mocy Wink

W przypadku sedana trzeba sprawdzać czy mają rozkładane tylne siedzenia bo można władować się w wersję z nie rozkładanymi i jesteś ograniczony ładownością bagażnika i wtedy rowery tylko na dach...

Codziennie mam do styczność ze wszelkimi modelami i jak masz jakieś pytania dotyczące jakiegoś modelu to pisz śmiało, mogę sprawdzić z dekodować VIN jak i też sprawdzić inne rzeczy w systemie online BMW.

Dzięki. Wiesz ile pali moje volvo? 15,5 benzyny. Jak Ci palił 10 w Wawie to ja zejde do 8. Gorzów to małe miasto i nie ma korków Smile

A co powiesz o 530 xd ?
np taki?
http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-530xd-touring-aut-leder-navi-panorama-xenon-m%C3%BCnchen/170335661.html?lang=pl&origin=PARK&pageNumber=1&tabNumber=2&picture=2

RE: Moto kącik - artdesign - 22.11.2012 23:58

(22.11.2012 23:47)rumik napisał(a):  
(22.11.2012 23:35)artdesign napisał(a):  
Kto jeździ?

Dzięki. Wiesz ile pali moje volvo? 15,5 benzyny. Jak Ci palił 10 w Wawie to ja zejde do 8. Gorzów to małe miasto i nie ma korków Smile

A co powiesz o 530 xd ?
np taki?
http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-530xd-touring-aut-leder-navi-panorama-xenon-m%C3%BCnchen/170335661.html?lang=pl&origin=PARK&pageNumber=1&tabNumber=2&picture=2

wizuanie bardzo ładny i ten środek jasny w całości a nie mieszany, że góra jasna i jasna skóra a dywany czarne. Te wykończenia w chromie to cienko wyglądają, chyba że to jasny klon słojowany i tak tylko foto wyszło ;D
Naped xDrive to piekny sprawa Smile
Tylko ten przebieg jak na ten rok to jest taki trochę dziwny - jak ustalisz nr VIN to mogę sprawdzić kiedy był na ostatnim serwisie w ASO i jaki miał wtedy przebieg.
Ja miałem ostatnio na diagnozie samochód od handlarzy który na szafie miał okolo 1500km a błędy zapisane w systemie miały już przebieg powyżej 5tys.km Wink

RE: Moto kącik - rumik - 23.11.2012 00:11

(22.11.2012 23:58)artdesign napisał(a):  wizuanie bardzo ładny i ten środek jasny w całości a nie mieszany, że góra jasna i jasna skóra a dywany czarne. Te wykończenia w chromie to cienko wyglądają, chyba że to jasny klon słojowany i tak tylko foto wyszło ;D
Tylko ten przebieg jak na ten rok to jest taki trochę dziwny - jak ustalisz nr VIN to mogę sprawdzić kiedy był na ostatnim serwisie w ASO i jaki miał wtedy przebieg.
Ja miałem ostatnio na diagnozie samochód od handlarzy który na szafie miał okolo 1500km a błędy zapisane w systemie miały już przebieg powyżej 5tys.km Wink

Nie wiem czemu ale xd sa najtansze ?
Ja bym chciał głównie full skóre, grzanie dupy i klimatronik. A kolory to juz mniej wazne. Ale ten pas jest taki ...inny Smile Ktoś dał upust wyobraźni heheSmile No i jeszcze nie wiem czy warto szukać z tymi fotelami co maja wysuwany przód. To moze byc wygodne...

RE: Moto kącik - artdesign - 23.11.2012 00:25

(23.11.2012 00:11)rumik napisał(a):  
(22.11.2012 23:58)artdesign napisał(a):  wizuanie bardzo ładny i ten środek jasny w całości a nie mieszany, że góra jasna i jasna skóra a dywany czarne. Te wykończenia w chromie to cienko wyglądają, chyba że to jasny klon słojowany i tak tylko foto wyszło ;D

Nie wiem czemu ale xd sa najtansze ?
Ja bym chciał głównie full skóre, grzanie dupy i klimatronik. A kolory to juz mniej wazne. Ale ten pas jest taki ...inny Smile Ktoś dał upust wyobraźni heheSmile No i jeszcze nie wiem czy warto szukać z tymi fotelami co maja wysuwany przód. To moze byc wygodne...

Ludziska boją się tych napędów w samochodach przed liftem ;P

Awaryjne są samochody z aktywnym układem kierowniczym Adaptive Drive oraz Dynamic Drive i to już bez względu na model.
Nawet w najnowszej F10 mamy teraz z tym problem :/

Fajnie się z tym jeździ dopóki działa i nie mamy awarii - wysokie koszty wymiany amortyzatorów z EDC.

W sumie klima i ciepłe dupsko to ważne rzeczy ale potem okazuje się, że coraz więcej rzeczy nam brakuje i szukamy retrofitów Cool
Fotele komforty są super a jak są jeszcze wentylowane i z masażami to już full wypas dla takiego emeryta jak ja Big Grin

Przy kombi fajnie wygląda jeszcze ten dach szklany panaromiczny.

Przy systemi multimedialnym patrz na Navi Pro nie Business bo w samochodach prelift jest to nawigacja tylko strzałkowa.
Telefon najlepiej bez funkcji telematik (tzn TCU) - lepszy jest zwykły MULF lub już MULF2 z USB.
Na wypady w trasę można dołożyć telewizję cyfrową DVB-T Mpeg4 aby pasażerom się nie nudziło Wink

RE: Moto kącik - rumik - 23.11.2012 00:33

(23.11.2012 00:25)artdesign napisał(a):  Ludziska boją się tych napędów w samochodach przed liftem ;P

Awaryjne są samochody z aktywnym układem kierowniczym Adaptive Drive oraz Dynamic Drive i to już bez względu na model.
Nawet w najnowszej F10 mamy teraz z tym problem :/

Fajnie się z tym jeździ dopóki działa i nie mamy awarii - wysokie koszty wymiany amortyzatorów z EDC.

W sumie klima i ciepłe dupsko to ważne rzeczy ale potem okazuje się, że coraz więcej rzeczy nam brakuje i szukamy retrofitów Cool
Fotele komforty są super a jak są jeszcze wentylowane i z masażami to już full wypas dla takiego emeryta jak ja Big Grin

Przy kombi fajnie wygląda jeszcze ten dach szklany panaromiczny.

Przy systemi multimedialnym patrz na Navi Pro nie Business bo w samochodach prelift jest to nawigacja tylko strzałkowa.
Telefon najlepiej bez funkcji telematik (tzn TCU) - lepszy jest zwykły MULF lub już MULF2 z USB.
Na wypady w trasę można dołożyć telewizję cyfrową DVB-T Mpeg4 aby pasażerom się nie nudziło Wink

Dzięki za ostrzeżenia.
Niestety z ogłoszen cięzko czasem te dane wyciągnąć.
Czyli warto tych siedzeń szukac Smile A co do dachu to wlasnie jestem sceptyczny. Nie wiem czy to nie zacznie przeciekac czy cos w ten desen z czasem?
Co do funkcji multimedialnych wystarczy mi zmieniarka z dobrymi głosnikami. Tez nie wiem jaka to.
To ma byc moje 1 BMW Smile

RE: Moto kącik - Pawel_P - 23.11.2012 08:27

(22.11.2012 23:47)rumik napisał(a):  Dzięki. Wiesz ile pali moje volvo? 15,5 benzyny. Jak Ci palił 10 w Wawie to ja zejde do 8. Gorzów to małe miasto i nie ma korków Smile
Straszne rzeczy piszecie hehe. Moj spala 4,5litra gazu w trasie z pelnym obciazeniem i okolo 5 w miescie. Chociaz wczoraj jak wybralem sie w godzinach szczytu do centrum komputer wskazywal 6- co juz uwazam za duzo. Ja polecam Citigo z LPG hehe. Ale chyba nikt takiego auta nie szuka bo rower do srodka chyba nie wejdzie- ale za to na dach lub hak to juz z pewnoscia tak hehe.
To taka moja dygresja motoryzacyjna, bo fanem samochodow nie jestem.