EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - artdesign - 23.11.2012 13:30

(23.11.2012 00:33)rumik napisał(a):  
(23.11.2012 00:25)artdesign napisał(a):  Ludziska boją się tych napędów w samochodach przed liftem ;P

Awaryjne są samochody z aktywnym układem kierowniczym Adaptive Drive oraz Dynamic Drive i to już bez względu na model.
Nawet w najnowszej F10 mamy teraz z tym problem :/

Fajnie się z tym jeździ dopóki działa i nie mamy awarii - wysokie koszty wymiany amortyzatorów z EDC.

W sumie klima i ciepłe dupsko to ważne rzeczy ale potem okazuje się, że coraz więcej rzeczy nam brakuje i szukamy retrofitów Cool
Fotele komforty są super a jak są jeszcze wentylowane i z masażami to już full wypas dla takiego emeryta jak ja Big Grin

Przy kombi fajnie wygląda jeszcze ten dach szklany panaromiczny.

Przy systemi multimedialnym patrz na Navi Pro nie Business bo w samochodach prelift jest to nawigacja tylko strzałkowa.
Telefon najlepiej bez funkcji telematik (tzn TCU) - lepszy jest zwykły MULF lub już MULF2 z USB.
Na wypady w trasę można dołożyć telewizję cyfrową DVB-T Mpeg4 aby pasażerom się nie nudziło Wink

Dzięki za ostrzeżenia.
Niestety z ogłoszen cięzko czasem te dane wyciągnąć.
Czyli warto tych siedzeń szukac Smile A co do dachu to wlasnie jestem sceptyczny. Nie wiem czy to nie zacznie przeciekac czy cos w ten desen z czasem?
Co do funkcji multimedialnych wystarczy mi zmieniarka z dobrymi głosnikami. Tez nie wiem jaka to.
To ma byc moje 1 BMW Smile

O dach możesz byś spokojny - jak samochód nie będzie bity po dachu to spokojnie Smile
Co do dobrej muzyki to patrz aby samochód miał nagłośnienie TopHiFi (kod wyposażenia SA677 a nie SA676 bo to kibel straszny niby ma wzmacniacz a gra to gorzej niż na wiejskiej potupajce Big Grin

RE: Moto kącik - Rado - 24.11.2012 18:28

Rumik różnica w spalaniu między 520 a 530 to będzie koło 2-3litrów Oczywiście 530 będzie łatwiej znaleźć w niezłym wypasie, rzeczywiście fotele komfort (te łamane) są ekstra !
Ale muszę Cię ostrzec, że w Polsce nie będzie Ci łatwo znaleźć tego samochodu z sensownym i prawdziwym przebiegiem. Zobacz na allegro, rozstrzał od 50k zł do ponad 100 i wszystkie takie same? Uważaj na klapki zawirowań w kolektorze dolotowym ->urywają się. Problem występuje zarówno w silnikach diesla 3.0 jak i 2.0. Ludzie, albo je wymieniają na podobno poprawione, albo usuwają.
Ale nie chcę Cię zniechęcać. Jak kupisz to będziesz na pewno zadowolony Smile

Odp: Moto kącik - artdesign - 24.11.2012 18:49

Na klapki w kolektorze byla akcja serwisowa w 2005 i 2006 na silniki M57 i N47

RE: Moto kącik - razor - 05.12.2012 22:09

jeep łapie snejka Smile http://www.youtube.com/watch?v=zaYFLb8WMGM&t=1m52s (chociaż chyba to tylko rozszczelnienie/ściągnięcie opony?)

RE: Moto kącik - rumik - 06.12.2012 01:10

(23.11.2012 13:30)artdesign napisał(a):  O dach możesz byś spokojny - jak samochód nie będzie bity po dachu to spokojnie Smile
Co do dobrej muzyki to patrz aby samochód miał nagłośnienie TopHiFi (kod wyposażenia SA677 a nie SA676 bo to kibel straszny niby ma wzmacniacz a gra to gorzej niż na wiejskiej potupajce Big Grin

no właśnie w tej co ja oglądalem był chyba taki porazkowy sprzęt.
Masakra jak to zle grało Smile

(24.11.2012 18:28)Rado napisał(a):  Ale muszę Cię ostrzec, że w Polsce nie będzie Ci łatwo znaleźć tego samochodu z sensownym i prawdziwym przebiegiem.
Ale nie chcę Cię zniechęcać. Jak kupisz to będziesz na pewno zadowolony Smile

Zacząłem szukac 535D. Stwierdziłem ze te juz mniej sa kupowane do taniego zarzynania, wypas zawsze wiekszy no i prawdopodobienstwo przebiegu mniejszego jest. No i koneserzy superoszczednych diesli mniej się czają Smile

Oto jeden z efektów moich poszukiwan Smile
http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-535d-touring-m-paket-vollausstattung-g%C3%B6ppingen/171145309.html?lang=pl&origin=PARK&pageNumber=1&tabNumber=2

[Obrazek: $(KGrHqZ,!lQFBhn!)5nMBQr9Jph(!Q~~_19.JPG]

(25.10.2012 08:40)zdan napisał(a):  A ktoś coś wie o Nokianach W+, Conti TS 830 lub Dunlopach SP Winter Sport 3D? Smile

Ja jezdze na tych dunlopach, 200koni ciagną i jest ok. Naprawde polecam.
Dunlop brac, nokian tez, Conti przereklamowane... Goodyeary tez są dobre, byle nie z chińskich fabryk...

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 06.12.2012 23:06

nawaliło nam śniegu w Poznaniu, więc jak zwykle przy takich okazjach, wieczorkiem udałem się, po uprzednim wyciągnięciu odpowiedniego bezpiecznika, furą "na miasto". Pod M1 jak zwykle wuchta wiary, tej. Ale nawierzchnia tak wyślizgana, że się jeździć nie dało. To znaczy dało się powolutku, ale z prędkościami jakie mój furan lubi bokiem sunąć się nie dało. Dość powiedzieć, że już po 150 metrach po energicznym ruszeniu, na pierwszej zawrotce, poleciałem prosto przez krawężnik i wjechałem połową długości auta w żywopłot Tongue Wycofałem, kręćnąłem ze dwa bączki jeszcze i wróciłem do chaty, zaliczając po drodze boczne uliczki bez ruchu, gdyż wyznaję zasadę, że przy innych uczestnikach ruchu się na szosie nie wygłupiam. Dzięki temu, że wcześniej wróciłem do chaty mogłem se piwo otworzyć i wypić wasze zdrowie, hej!

RE: Moto kącik - ACextreme - 06.12.2012 23:17

Hmmmm... Ja sie wczoraj przekonałem jak to jest "dostawać w mordę" od własnego samochodu! Jest slisko, jest zabawa, a tu co? Gaz w podłogę = w pysk, wejście w zakręt bokiem = w pysk, ręczny = w pysk! Znaczy się kontrola trakcji i toru jazdy, wylapują wszelkie moje zagrania ostudzając zapał. Choć rajdowiec nie jestem, więc wolę tak, a bezpieczniej jednak.
Ps. Bezpieczników boję się wszelakich Smile

RE: Moto kącik - artdesign - 06.12.2012 23:54

Cytat:Zacząłem szukac 535D. Stwierdziłem ze te juz mniej sa kupowane do taniego zarzynania, wypas zawsze wiekszy no i prawdopodobienstwo przebiegu mniejszego jest. No i koneserzy superoszczednych diesli mniej się czają Smile
Oto jeden z efektów moich poszukiwan Smile
http://szukaj.pl.mobile.eu/samochod-ogloszenia/bmw-535d-touring-m-paket-vollausstattung-g%C3%B6ppingen/171145309.html?lang=pl&origin=PARK&pageNumber=1&tabNumber=2
[Obrazek: $(KGrHqZ,!lQFBhn!)5nMBQr9Jph(!Q~~_19.JPG]

Ja dziś miałem okazję się bujnąć E90 ale 335d i w tak małym samochodzie czuć tą moc, ten moment obrotowy...bajka... Smile
Jak sie potem przesiadłem do 530d to tak jakby zamulona jakaś była Big Grin

RE: Moto kącik - DAMIAN24 - 07.12.2012 00:42

(06.12.2012 23:06)Speedy Bandito napisał(a):  nawaliło nam śniegu w Poznaniu, więc jak zwykle przy takich okazjach, wieczorkiem udałem się, po uprzednim wyciągnięciu odpowiedniego bezpiecznika, furą "na miasto". Pod M1 jak zwykle wuchta wiary, tej. Ale nawierzchnia tak wyślizgana, że się jeździć nie dało. To znaczy dało się powolutku, ale z prędkościami jakie mój furan lubi bokiem sunąć się nie dało. Dość powiedzieć, że już po 150 metrach po energicznym ruszeniu, na pierwszej zawrotce, poleciałem prosto przez krawężnik i wjechałem połową długości auta w żywopłot Tongue Wycofałem, kręćnąłem ze dwa bączki jeszcze i wróciłem do chaty, zaliczając po drodze boczne uliczki bez ruchu, gdyż wyznaję zasadę, że przy innych uczestnikach ruchu się na szosie nie wygłupiam. Dzięki temu, że wcześniej wróciłem do chaty mogłem se piwo otworzyć i wypić wasze zdrowie, hej!

Ja właśnie wróciłem spod Tesco przy rogu Naramowicka/Serbska, wiary mało >> warunki dobre i przy fajnych prędkościach można było się pobawić. Słupów też mało(dopiero dziś na to uwagę zwróciłem) więc miejscówkę mogę polecić Big GrinBig GrinBig Grin

RE: Moto kącik - rumik - 07.12.2012 02:05

(06.12.2012 23:54)artdesign napisał(a):  Ja dziś miałem okazję się bujnąć E90 ale 335d i w tak małym samochodzie czuć tą moc, ten moment obrotowy...bajka... Smile
Jak sie potem przesiadłem do 530d to tak jakby zamulona jakaś była Big Grin

No ponoc nawet w 535d te czterdziesci parę koni robi róznice z 530d.
Ja sie przejechałem 535d i muszę ją miec Smile nawet jesli to by mial by niezbyt długi romans Smile kto wie, zobaczymy Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 07.12.2012 05:54

Też się wczoraj trochę poślizgalem, pojechałem wieczorem na Przegibek (droga Bielsko --> Miedzybrodzie Żywieckie) Smile

RE: Moto kącik - Jaro - 08.12.2012 19:26

Witam w kąciku Moto Smile
Nie ma ktoś na sell 2 sztuk zimóweczek 165/70/13? Raczej same gumy, ewentualnie z felgami do Peugeota.

RE: Moto kącik - ACextreme - 09.12.2012 17:41

Ośmielam się obalić teorię, aby samochody wyposażone w małe benzyniaki z turbiną bardzo długo się nagrzewały (znaczy nagrzewały kabinę zimą). Dziś nad ranem -19, a po 2.5 minuty od odpalenia z kratek ciepłem wiało. Być może różnie jest w różnych silnikach też.
Mi w każdym razie każdy to powtarzał, gdy samochód kupowałem/kupiłem.

Odp: Moto kącik - artdesign - 09.12.2012 17:59

benzyniaki ogolnie szybciej sie nagrzewaja. moje 3litry w dieslu nagrzewaja sie bardzo dlugo i nie musi byc nawet -10 abym po 20km nadal mial chlodny nadmuch i temp silnika na poziomie 50-60stopni :/

RE: Moto kącik - razor - 09.12.2012 20:03

no właśnie dziwna sprawa, w moim 320d (e90) lekko ciepłe powietrze zaczyna lecieć po 4-5 minutach (gdy na zew. jest -0st)
czyli wyjeżdżam z parkingu, zamykam bramę, wyjeżdżam na ulicę i już przy drugim skrzyżowaniu czuję lekkie ciepło. niestety temperatury nie mam na pulpicie (jakoś tam chyba da się pogrzebać w serwisowym menu i wywołać je na chwilę?)

RE: Moto kącik - ACextreme - 09.12.2012 20:18

O zastosowaniach chłodniczych diesli też słyszałem Smile

Odp: Moto kącik - artdesign - 09.12.2012 20:28

dlugo sie nagrzewaja i bardzo dlugo stygna... u mnie prawdopodobnie walniete jest webasto i dlatego niedogrzewa silnika lub ktorys termostat lezy.
ehhh szewc bez butow chodzi, nie mam czasu podlaczyc swojego samochodu do diagnozy...

RE: Moto kącik - Andref - 10.12.2012 09:23

Kupcie sobie szwedzkie auta. U mnie (9-3 2,0T z 2001r) ciepłe powietrze mam ok. 30s od odpalenia, a fotel zaczyna grzać na pierwszym skrzyżowaniu.

RE: Moto kącik - ACextreme - 10.12.2012 09:35

Może po prostu benzynę wystarczy mieć Wink
PS. bez webasto przy dajmy na to -10 masz ciepły wiatr po 30s?

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 10.12.2012 11:31

Zależy chyba od konkretnego auta - Stilo w dieslu nagrzewa się po 20 km, Citroen XM dosłownie po 1,5 km.