EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - INsejn - 05.12.2010 21:19

No tak ale moment w dieslu jest inaczej rozkładany. Warto popatrzeć na wykresy. W benzynie szybciej stracisz trakcję bo masz w większym zakresie obrotów taki wysoki moment. W dieslu na chwile może stracisz przyczepność, a już za chwilę zmieniasz bieg na wyższy. Zresztą najlepiej niech się Strarzaq wypowie, bo ma w miarę mocnego diesla na ośkę. Smile

RE: Moto kącik - Bakulak - 05.12.2010 21:31

Zresztą możemy sobie dywagować do woli, a producenci swoje wiedzą i np Audi diesla z napędem tylko na przód można kupić maksymalnie 2,7tdi, 3,0tdi juz tylko 4x4. A Strarzaq pewnie ma podobne odczucia, bo mamy w autach prawie taki sam silnik tyle, że jego ztjuningowany. Moja Vectra 150km traci przyczepność przy każdej okazji o zakrętach nawet nie wspominam, ewidentnie 4x4 dodałoby stabilności i efektywności przyspieszania.

RE: Moto kącik - Amil - 05.12.2010 21:33

(05.12.2010 21:15)Bakulak napisał(a):  Napęd na tył to inna bajka, mówię o przednionapędowych turbodieslach. 250 koni to może i maksimum ale w autach benzynowych, bo to nie o ilość koni idzie, a o moment właśnie i diesel 250 koni z napędem tylko na przód to jakis koszmar i wątpie aby kiedyś taki powstał. Focus RS to wyjątkowe auto w tej dziedzinie, zresztą 400 Nm to sporo mniej niż generują diesle o mocy 250km.

http://www.youtube.com/watch?v=MAZ54yXOD0c

RE: Moto kącik - Bakulak - 05.12.2010 21:40

(05.12.2010 21:33)Amil napisał(a):  
(05.12.2010 21:15)Bakulak napisał(a):  Napęd na tył to inna bajka, mówię o przednionapędowych turbodieslach. 250 koni to może i maksimum ale w autach benzynowych, bo to nie o ilość koni idzie, a o moment właśnie i diesel 250 koni z napędem tylko na przód to jakis koszmar i wątpie aby kiedyś taki powstał. Focus RS to wyjątkowe auto w tej dziedzinie, zresztą 400 Nm to sporo mniej niż generują diesle o mocy 250km.

http://www.youtube.com/watch?v=MAZ54yXOD0c

Wariacka furka, ale to i tak "tylko" 460Nm. Kolega z pracy zchipował VW Tuareq zwykłe 3,0tdi i 550Nm wyszłoSmile

RE: Moto kącik - INsejn - 05.12.2010 21:52

(05.12.2010 21:31)Bakulak napisał(a):  Moja Vectra 150km traci przyczepność przy każdej okazji o zakrętach nawet nie wspominam, ewidentnie 4x4 dodałoby stabilności i efektywności przyspieszania.

Jak powszechnie wiadomo Ople od 2002 nie skręcają. Tongue Wyjątkiem ma być podobno Insignia. Smile

(05.12.2010 21:40)Bakulak napisał(a):  Wariacka furka, ale to i tak "tylko" 460Nm. Kolega z pracy zchipował VW Tuareq zwykłe 3,0tdi i 550Nm wyszłoSmile

A z tego wszystkiego i tak najważniejszy jest wykres.

RE: Moto kącik - Bakulak - 05.12.2010 22:01

tak mówią, pamiętam jak w Top Gear Clarkson ujeżdżał vectre opc i jechał prosto ze skręconymi na maksa kołami (-:

RE: Moto kącik - INsejn - 05.12.2010 22:10

OPC tylko na autostradę. Ja niestety, a może stety Smile nie miałem okazji jeździć OPC`kami. Ale śmigałem Astrą OPC na kierze Logitecha w grze Forza Motorsport 3, której notabene ze wszystkich samochodówek na konsole najbliżej jest do symulacji. Smile Po rozpędzeniu na torze i dojechaniu do pierwszego zakrętu stwierdziłem: o matko to rzeczywiście nie skręca. Big Grin

RE: Moto kącik - Amil - 05.12.2010 22:34

Licznik w milach.
http://www.youtube.com/watch?v=r3IxSjuMUCE&feature=related

RE: Moto kącik - Bakulak - 05.12.2010 22:54

(05.12.2010 22:34)Amil napisał(a):  Licznik w milach.
http://www.youtube.com/watch?v=r3IxSjuMUCE&feature=related
Kurcze, motocykli to sie jakoś boję, chyba po moim wypadku za dzieciaka na "komarku" jak nowe dżinsy na kolanach podarłemSmile
To były czasy

RE: Moto kącik - shotgun - 05.12.2010 23:47

(05.12.2010 22:10)INsejn napisał(a):  OPC tylko na autostradę. Ja niestety, a może stety Smile nie miałem okazji jeździć OPC`kami. Ale śmigałem Astrą OPC na kierze Logitecha w grze Forza Motorsport 3, której notabene ze wszystkich samochodówek na konsole najbliżej jest do symulacji. Smile Po rozpędzeniu na torze i dojechaniu do pierwszego zakrętu stwierdziłem: o matko to rzeczywiście nie skręca. Big Grin

Nie gram a jezdze Astra,nie OPC,ale dosc silna i jakos siedzi przyklejona.NA tyle przyklejona,ze jak w lecie jade do siebie przez wies 1000 zakretow,to niejeden silny samochod z Polski zostal mimo to w tyle.

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 00:07

Astra z którego rocznika ? No i zależy z jaką prędkością te zakręty. Smile A jak wiadomo auta o takiej mocy jak OPC nie powstają po to, aby jechać w zakręcie 40-50 km/h.
To fajnie skręca: http://www.youtube.com/watch?v=JNTon0zsCFM.

RE: Moto kącik - shotgun - 06.12.2010 00:54

Np. zostalo w tyle A8 3.3 TDI Quattro,jakies silne benzyny.Co mowic o zakretach czy samochodzie.Fakty sa takie,ze jak znam doskonale droge do domu i wiem gdzie moge sie posunac "po krawedzi",to ktos ,kto jest tam przejazdem czy od czasu do czasu ,zawsze dostanie po dupie.Kiedys mnie po wlasnie wspomnianych zakretach zmasakrowalo cinquecento z klatka w srodku.
Tak z innej beczki,bodajze na forum Astry czytalem,ze 150KM CDTI zrobione na 196KM,nie pamietam z jakim momentem,na 1/4mili schlosciło 240KM OPC....Zlooo.Ja jak szedlem kiedys za stara Viki 2.5 V6 tez trzymalem sie na dupie tak do 170-180,nawet powiedzialbym,ze na poczatku bez zadnych problemow...,ale potem uczciwie przyznam,ze mi odjechala.I znow nadmienie-do jakis driftow nie jestem stworzony,absolutnie nie umiem.

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 01:18

(06.12.2010 00:54)shotgun napisał(a):  Np. zostalo w tyle A8 3.3 TDI Quattro,jakies silne benzyny.
Nic dziwnego, A8 nie jest stworzone do takiej jazdy.
(06.12.2010 00:54)shotgun napisał(a):  Tak z innej beczki,bodajze na forum Astry czytalem,ze 150KM CDTI zrobione na 196KM,nie pamietam z jakim momentem,na 1/4mili schlosciło 240KM OPC....Zlooo.
Wszystko możliwe, OPC brakuje trakcji. Niestety Opel dał dupy i zrobił auta do jazdy tylko na wprost. A szkoda, bo z zewnątrz ekstra się prezentują.

RE: Moto kącik - Bakulak - 06.12.2010 10:33

Audi 3,3 tdi, to jakiś nowy silnik chyba, albo na bierząco nie jestem(-:
"niejeden silny samochod z Polski zostal mimo to w tyle" jakie to silne samochody z Polski? Polonez, Bandzior?(-:

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 06.12.2010 10:41

(06.12.2010 10:33)Bakulak napisał(a):  "niejeden silny samochod z Polski zostal mimo to w tyle" jakie to silne samochody z Polski? Polonez, Bandzior?(-:
z Polski w sensie nie z Zawoi Big Grin, czyli z ceprem za kierownicą, jak się domyślam Wink

RE: Moto kącik - Kwas - 06.12.2010 12:41

(06.12.2010 00:54)shotgun napisał(a):  Np. zostalo w tyle A8 3.3 TDI Quattro,jakies silne benzyny.Co mowic o zakretach czy samochodzie.Fakty sa takie,ze jak znam doskonale droge do domu i wiem gdzie moge sie posunac "po krawedzi",to ktos ,kto jest tam przejazdem czy od czasu do czasu ,zawsze dostanie po dupie.Kiedys mnie po wlasnie wspomnianych zakretach zmasakrowalo cinquecento z klatka w srodku.
Tak z innej beczki,bodajze na forum Astry czytalem,ze 150KM CDTI zrobione na 196KM,nie pamietam z jakim momentem,na 1/4mili schlosciło 240KM OPC....Zlooo.Ja jak szedlem kiedys za stara Viki 2.5 V6 tez trzymalem sie na dupie tak do 170-180,nawet powiedzialbym,ze na poczatku bez zadnych problemow...,ale potem uczciwie przyznam,ze mi odjechala.I znow nadmienie-do jakis driftow nie jestem stworzony,absolutnie nie umiem.

No przednionapędową astrą to raczej trudno być "miszczem driftóf" Smile

RE: Moto kącik - mentos - 06.12.2010 12:42

(05.12.2010 17:16)INsejn napisał(a):  Tak, więc dobrym kompromisem jest Audi Allroad, gdzie można sobie regulować wysokość zawieszenia.

święte słowa, bo daje to samo a nie wygląda jak mydelniczka na kołach czyli pokraczny SUV Big Grin Zresztą taka A4 z 3.0 TDi to moje wymarzone autko. Pewnie nigdy nie kupie, ale co tam.

(06.12.2010 00:07)INsejn napisał(a):  To fajnie skręca: http://www.youtube.com/watch?v=JNTon0zsCFM.

rewelka te Lotusiki, chyba nawet wspomagania nie mają, a jak ładnie brał tą 911'kę i F40 na zakrętach, co jakiś czas dochodziła ale więcej zakrętasów i odpadła, teraz wstawić tam SUV'a, pierwszy zakręt i krzaki na dachu pomimo 4x4 Big Grin No ale nie do tego przez jankesów SUVy stworzone tylko wysokie wsiadanie dla McDonaldsów, jak mocne to rura po prostej + Lans Big Grin

sorry Speedie, Baukan - to akurat aluzja nie do Was a całej reszty suvoholikówBig Grin

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 06.12.2010 13:41

spoko mentos, mi się twój sarkazm podoba Wink

ale ale, właśnie przypomniało mi się jak kiedyś jechałem takim skrótem przez wioski. Asfalt gładki więc jechałem sobie równo stówką i w pewnym momencie dogonił mnie passat. Ale nie wyprzedził mnie, tylko usiadł na zderzaku. Irytująco blisko. Przede mną zakręt z oznakowaniem "40". Nie zwolniłem nawet o milimetr na godzinę. Nawet opony mi nie zajęczały a passat wymiękł i został daleko w tyle. Po paru kilometrach był kolejny czterdziestkowy zakręt i sytuacja się powtórzyła Big Grin No ale ja mam płaski silnik (niski środek ciężkości w porównaniu do innych suv'ów) i znam tą trasę doskonale Cool

zresztą spytajcie valdara, niech wam powie jak suv potrafi zakręty brać CoolBig Grin

RE: Moto kącik - Valdar - 06.12.2010 13:58

(06.12.2010 13:41)Speedy Bandito napisał(a):  spoko mentos, mi się twój sarkazm podoba Wink
zresztą spytajcie valdara, niech wam powie jak suv potrafi zakręty brać CoolBig Grin

Siema

Bez ściemy potwierdzam po raz pierwszy w życiu myślałem ze puszcze pawia w samochodzie właśnie podczas katownia zakrętów przez speediego we Włoszech -dla mnie maskara jakby piła się wrzynała się w asfalt.
Takie moje wrażenie...moje kombi z napędem na tył tak nie wchodzi być może to wina kierowcyWink

pozdro

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 14:26

(06.12.2010 13:41)Speedy Bandito napisał(a):  zresztą spytajcie valdara, niech wam powie jak suv potrafi zakręty brać CoolBig Grin

No ale to Subaru ze swoim 4x4, to nie ma co dyskutować. Inaczej rozłożona masa niż w klasycznych SUV`ach. Nie wszystkie 4x4 są takie same.