EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - shotgun - 06.12.2010 14:37

(06.12.2010 10:33)Bakulak napisał(a):  Audi 3,3 tdi, to jakiś nowy silnik chyba, albo na bierząco nie jestem(-:
"niejeden silny samochod z Polski zostal mimo to w tyle" jakie to silne samochody z Polski? Polonez, Bandzior?(-:

Na auto centrum jak patrze faktycznie z napisem quattro nie ma,patrzac na inne linki na necie takowe sa.Nie wiem nie znam sie,ale czytac umiem doskonale i taki napis mial.Najstarsza buda,takie info.Cieszy mnie niepomiernie Bakulak Twoj sarkazm,jak rowniez cieszy mnie mentorstwo co niektorych osob.Silne benzyny dla mnie to kazdy samochod od 150KM w gore.Dla Ciebie,to pewnie wstep do kosiarki,ale dla mnie sa juz silne.
Kwas-napisalem,ze nie umiem zadnych driftow,wyjasniam,nie umiem swoim,nie umiem beta kolegi,nie umiem na suchym,mokry,sniegu.Nie umiem nie chce umiec.Boje sie,taki uraz jak po poslizgu betonowy slup oswietleniowy wbil mi sie w udo i sprasowal fotele,a samochod nie posiadal juz swojego geo.
I Tomek-Tomku,nie jestem z Zawoi,ale z Zywca,coz mieszkam troche dalej w glab...Dokladnie jak piszesz,ktos z poza gor.I jak wspomnialem ,w zimie jezdze tak skrajnie asekurancko po sniegu-bo od wypadku sie czuje dupowato-ze jezdze wolnej niz chyba 98% tego forum,no ,od "miszczów" to na pewno.Nie zmienia to faktu,ze czesto jak jade do pracy to trace nerwy i troche ryzykujac wyprzedzam.No 30-40km/h po prostej to przesada nawet pomimo lodu na drodze.Tak mimochodem dodam swoje spostrzezenia,na temat wspomnianych ceprow.
Z ciekawosci spytam.Bielsko i na bielskich blachach Ibiza,czerwona,zero oznaczen z tylu co to jest,wydech klasy sloik z ogorkow,zykly nie podwoje scianki/nie wiem jaka fachowa nazwa/nie zadna nierdzewka,tylko zwykla rura.Wie ktos cos na temat? W sensie moc,parametry,moze ktos to ma?

RE: Moto kącik - Brian - 06.12.2010 14:50

Czy mógłby ktoś przybliżyć mi coś (awaryjność, prowadzenie, koszty użytkowania, itp.) o trzech samochodach kombi w najmocniejszych dieslach roczniki 2007-2009:
Ford Focus
Opel Astra
Renault Megane

RE: Moto kącik - michalbiker - 06.12.2010 14:51

Dziwnymi astrami jeździliście. Tata ma Astre H kombi 1.7 w wersji sport, obniżone o 15mm, utwardzone zawieszenie, kubełki i na wąskiej drodze na łuku i wynoszącej drodze (zle wyprofilowana) 120 ide lajtowo, więcej nie cisnąłem bo bym gdybym się rozbił, to ojciec by mnie potem dobił. Myślę że 150 spokojnie bym tam wszedł, a auto nawet nie zajęczy. W każdym bądź razie, kumpel którego wtedy zawoziłem był pod wrażeniem zawiechy. Jego Focusem ktory ma niby wielowahaczowe zawieszenie z tyłu, przy 90 się czułem tak jak w astrze przy 120.

P.S. Z tym skręcaniem może to wina ciężkiego silnika (diesla?) Ja takie rzeczy słyszałem o Octaviach z silnikami 1.9...

Brian, jeździłem Meganem, zresztą wujek miał.. Auto bardzo ładne i przyjemne w prowadzeniu, ale awaryjność jest na mega poziomie.. Wszystkie klamki miał wymieniane po kilka razy (mial ten system co podchodzisz i auto się otwiera) Reflektory co chwilę wymieniane, bo parowały. Auto miało tylko 70tys przejechane. 1.6 benzyna. W środku wyglądał jakby miał przejechane ze 250tys km, plastiki powycierane itp... A o auto dbał, zawsze umyte i zadbane. Kupił go zaraz po premierze.
Generalnie to problemy tylko z elektroniką. Benzyniaki bardzo ok, ale te diesle w DCI ponoć nie fajne..

Astre my mamy, ale 1.7cdti. 120tys km przejechane w Luksemburgu. Od roku w Polsce, tata przejechał 40tys km i wszystko jest na oryginale. Wszystkie elementy zawieszenia i wszystko pod spodem jest od nowości. 2 miesiące temu tata zmieniał łączniki stabilizatora po 50zł, bo zaczęły pukać. Raz też pękł wężyk od układu chłodzenia, był rozdarty, wyglądał jakby coś go nagryzło.
Wnętrze ok, siedzenie kierowcy lekko zmeszone od wsiadania i wysiadania, świeci się już kierownica, delikatne obdarte logo opla na kierownicy i wewnątrz chyba tyle. Blacha gorsza jak w VW, od odprysków mieliśmy już kilka pryszczy, z którymi trzebabyło zrobić, ale blacha na pewno duużo lepsza niż w fordach.

RE: Moto kącik - HTe - 06.12.2010 15:12

(05.12.2010 21:19)INsejn napisał(a):  No tak ale moment w dieslu jest inaczej rozkładany. Warto popatrzeć na wykresy. W benzynie szybciej stracisz trakcję bo masz w większym zakresie obrotów taki wysoki moment. W dieslu na chwile może stracisz przyczepność, a już za chwilę zmieniasz bieg na wyższy. Smile
wg. mnie dokładnie na odwrót Smile

RE: Moto kącik - mentos - 06.12.2010 15:41

(06.12.2010 14:50)Brian napisał(a):  Czy mógłby ktoś przybliżyć mi coś (awaryjność, prowadzenie, koszty użytkowania, itp.) o trzech samochodach kombi w najmocniejszych dieslach roczniki 2007-2009:
Ford Focus
Opel Astra
Renault Megane

Mogę ;-)

Focus:

Lubią rdzewieć, niby II'ka mniej, ale się słyszy. Wprawdzie ranty drzwi i klapy bagażnika i łatwo sobie z tym poradzić bo trza zalać za 200zł jakimś konserwującym gównem w punkcie konserwacji i święty spokój, ale jednak Ford se z tym jajca robi w 21 wieku. Silniki w dieslu najlepsze wg mnie z tej trójki. Zarówno 1.6 jak i 2.0 choć zdecydowanie 2.0 lepiej do tego auta wziąć. Rozrząd niby na pasku, ale mieszany łączony z łańcuszkiem i nie ma co się bać jak w niektórych Opelach, że się weźmie ch wie kiedy zerwie a my ugotowani. Te silniki są niby współpracą PSA z Fordem, ale wg mnie współpraca polega na tym że Ford je bierze od PSA (dla jasności PSA to koncern do którego należy Citroen i Peugeot). Można je znaleźć także w Volvo a nawet Jaguarach ( w tych chyba te większe Hdi) a nawet BMW, to znaczy Mini 1.6. Bardzo wysoka kultura pracy, nie palą wiele a standardowe bolączki nowoczesnych Diesli czyli padające zamachowe koła dwumasowe, turbiny i pompy wtryskowe nie zdarzają się częściej niż nawet w Mercach czy BurakoMWozach. Z tej trójki (oczywiście porównywalne standardowe zawieszenie) zdecydowanie najlepsze prowadzenie. Dodatkowa zaleta Foki II to końcówka produkcji a więc jak zawsze wówczas auta są najbardziej dopracowane, są po liftingu a więc lepsze materiały i wyposażenie no i pousuwane choroby wieku dziecięcego co jest w tym momencie wadą Opla IV. Co do zawiechy jeszcze to Foka II nie ma wielkich zmian na tyle względem I'ki i prowadzi się podobnie rewelacyjnie (jak na auto popularne a nie względem M3 czy Lotusa), nieco stępiało tylko bezpośrednie wspomaganie znane z I'ki bo chyba jest elektryczne czy mieszane elektryczno/hydrauliczne za bardzo wspomagane i mniej bezpośrednie. Foka to pierwsze auto kompaktowe do którego wsadzono wielowahaczowe zawieszenie na tyle, dopiero potem inni producenci zaczęli nadganiać mniej lub bardziej udanie. Początkowo wszyscy płakali, że koszty naprawy będą kolosalne i szybko będzie lecieć. Okazało się to bzdura bo jest całkiem trwałe a pojawiły się też zestawy naprawcze i niby niewymienialne silentblocki można już wymieniać i znacznie obniżać koszty wymiany. Mój ma 116000 praktycznie 90% po mieście w Krakowie i w zawieszeniu dotykałem tylko stabilizatorów tylnej osi - 50zł oryginały na Allegro (choć ASO 250), 1h roboty i sam wymieniłem. Reszta nadal się trzyma choć już po 7 latach trochę pordzewiała, ale działa, amory 95% sprawności (dla jasności 95% tego co być powinno - 75% czy cuś).

Astra:
Jak IV w kombi to nie wiem czy już jest i trudno powiedzieć co do jakości bo to news. Ale silniki 1.7 jak będą to stara konstrukcja Isuzu i bez względu na moc wyjątkowo niepolecana. Z fiatowskich silników 1.9 Opel chyba już zrezygnował (nie wiem czemu, całkiem udane) i wrócił do własnych 2.0 pakując nowoczesny wtrysk. Nie głupi pomysł bo zrobił się nowoczesny silnik 16zaworowy ze sporą mocą i momentem napędzany łańcuchem, piecoelektrycznymi wtryskami, więc obiecujący w różnych opcjach mocy, ale jak będzie to się okaże. Bardzo ładna ta Asterka nowa tak na marginesie. Wsadzili też chyba w końcu jak inni wielowahaczowe zawieszenie na tył więc już bez obniżania/utwardzania będzie się tym dało jeździć po zakrętach a nie tylko twardą wersją OPC. Tu akurat mam bezp. porównanie bo sam mam Fokę 1.8 TDci diesla kombi (nieco podkręcony) a żona Astrę II 2.0 diesel Kombi (zawiecha to samo co w generacji 3'ciej). Żadnych zmian w zawieszeniu nie robiłem i nie ma porównania na korzyść Foki. Astra prowadzi się tragicznie w porównaniu oczywiście do bardzo i to zasłużenie chwalonej przez wszystkich Foki. Nie dziw bo Astra aż do wersji III ma archaiczną belkę skrętną. Zaletą jest prosta i trwała konstrukcja i bardzo długo zawiechy nie trzeba się tykać - przynajmniej jeśli chodzi o wersję II a więc domyślam się i taką samą konstrukcję w modelu III.

Megane:

Nie znam, ale z tego co się o tym aucie czyta zwłąszcza odnośnie elektroniki i turbin to lepiej dużym łukiem. Niektórym mogą się podobać, na papierze dobre parametry, ale żabojady to się znają, ale na winie i robieniu sera ewentualnie kolaboracji i uciekaniu z pola walki jak to się mówi Big Grin. Jednak silniki w PSIE zrobić dobre jednak umieli, ciekawe Big Grin

I na zakończenie znów różne Mentosa marzenia i przemyślenia Big Grin. Osobiście wziąłbym budę Astry IV kombi i wpakowałbym tam silnik 2.0 diesel Subaru wraz z napędem 4x4 (sprzęgło wziąłbym tylko inne) i było by gites.

(06.12.2010 15:12)HTe napisał(a):  
(05.12.2010 21:19)INsejn napisał(a):  No tak ale moment w dieslu jest inaczej rozkładany. Warto popatrzeć na wykresy. W benzynie szybciej stracisz trakcję bo masz w większym zakresie obrotów taki wysoki moment. W dieslu na chwile może stracisz przyczepność, a już za chwilę zmieniasz bieg na wyższy. Smile
wg. mnie dokładnie na odwrót Smile
wg mnie też dokładnie jak mówisz czyli dokładnie odwrotnie do przedmówcy czyli zgadzam się z HTe Big Grin

RE: Moto kącik - Brian - 06.12.2010 16:23

Dzięki mentos za przybliżenie ja raczej jakbym ewentualnie zmieniał auto to skłaniałbym się do Forda (sam miałem Focusa I 1.8 TDDI 90KM i autko prowadziło się genialnie) ale zaciekawiło mnie Megane i Astra III

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 17:16

(06.12.2010 15:12)HTe napisał(a):  wg. mnie dokładnie na odwrót Smile

Ale czemu na odwrót skoro, ten wysoki moment w dieslu osiągasz tylko w krótkim zakresie obrotów (np: 1500-3500). Często też moment jest ograniczony dla pierwszego biegu. W turbo benzynie masz inny rozkład momentu, dostępny w szerokim zakresie obrotów (np: od 1500 do 5500).

(06.12.2010 16:23)Brian napisał(a):  Dzięki mentos za przybliżenie ja raczej jakbym ewentualnie zmieniał auto to skłaniałbym się do Forda (sam miałem Focusa I 1.8 TDDI 90KM i autko prowadziło się genialnie) ale zaciekawiło mnie Megane i Astra III

Jeśli Megane z nową elektroniką, bodajże nie od Sagema tylko od Siemensa to można brać.

RE: Moto kącik - michalbiker - 06.12.2010 17:21

W Astrze IV dalej nie ma wielowahaczowego zawieszenia z tyłu. Jest belka skrętna z drążkami Watta. Podobno nie wiele odbiega od zawieszeń wielowahaczowych pod względem jazdy, przy czym naprawy i koszty produkcji są duużo mniejsze Smile
Megana bym się nie tykał, właśnie ze względu na te turbiny i zwłaszcza elektronikę.
Teraz Renault twierdzi, że stawia na bezawaryjność w nowych modelach, zobaczymy jak wyjdzie w praktyce Smile

A do silników HDI trzymam duży dystans. Sąsiad ma 307 2.0HDI, tyle co on się nababrał przy tym silniku to mój ojciec mechanik we wszystkich swoich samochodach.. Śmialiśmy się z niego mówiąc: "co sąsiad, wakacje z 307ką? Big Grin" Dzień w dzień siedział i coś robił, w upały rozkładał parasol ogrodowy nad maską, żeby chłodniej było.

Skoro 1.7 Isuzu jest przestarzały to co powiesz o 1.9TDI VW, skoro jego końce początki sięgają Golfa II? Tongue
1.7 i 1.7 isuzu to nie to samo, tak samo 1.9 i 1.9 VW to nie to samo.
W Astrze II 1.7DTI i Astrze III 1.7 CDTI to wspólny jest chyba tylko blok Tongue

Swoją drogą polecam silnik 1.7 DTI 75km, jeżeli komuś nie zależy na mocy. Spalanie w mieście w zimie MAX 6l..

Z traceniem trakcji popieram przedmówców. Diesel ma większy moment obrotowy, który jest faktycznie uzyskiwany na węższych obrotach, ale ten moment jest wyższy.
Jeżeliby rozpatrzeć 2 silniki, benzyniaka i diesla, z takimi samymi momentami obrotowymi, to benzyniak będzie po prostu dłużej palił gumę. Tongue

RE: Moto kącik - Bakulak - 06.12.2010 17:23

(06.12.2010 14:37)shotgun napisał(a):  
(06.12.2010 10:33)Bakulak napisał(a):  Audi 3,3 tdi, to jakiś nowy silnik chyba, albo na bierząco nie jestem(-:
"niejeden silny samochod z Polski zostal mimo to w tyle" jakie to silne samochody z Polski? Polonez, Bandzior?(-:

Na auto centrum jak patrze faktycznie z napisem quattro nie ma,patrzac na inne linki na necie takowe sa.Nie wiem nie znam sie,ale czytac umiem doskonale i taki napis mial.Najstarsza buda,takie info.Cieszy mnie niepomiernie Bakulak Twoj sarkazm,jak rowniez cieszy mnie mentorstwo co niektorych osob.Silne benzyny dla mnie to kazdy samochod od 150KM w gore.Dla Ciebie,to pewnie wstep do kosiarki,ale dla mnie sa juz silne.
Kwas-napisalem,ze nie umiem zadnych driftow,wyjasniam,nie umiem swoim,nie umiem beta kolegi,nie umiem na suchym,mokry,sniegu.Nie umiem nie chce umiec.Boje sie,taki uraz jak po poslizgu betonowy slup oswietleniowy wbil mi sie w udo i sprasowal fotele,a samochod nie posiadal juz swojego geo.
I Tomek-Tomku,nie jestem z Zawoi,ale z Zywca,coz mieszkam troche dalej w glab...Dokladnie jak piszesz,ktos z poza gor.I jak wspomnialem ,w zimie jezdze tak skrajnie asekurancko po sniegu-bo od wypadku sie czuje dupowato-ze jezdze wolnej niz chyba 98% tego forum,no ,od "miszczów" to na pewno.Nie zmienia to faktu,ze czesto jak jade do pracy to trace nerwy i troche ryzykujac wyprzedzam.No 30-40km/h po prostej to przesada nawet pomimo lodu na drodze.Tak mimochodem dodam swoje spostrzezenia,na temat wspomnianych ceprow.
Z ciekawosci spytam.Bielsko i na bielskich blachach Ibiza,czerwona,zero oznaczen z tylu co to jest,wydech klasy sloik z ogorkow,zykly nie podwoje scianki/nie wiem jaka fachowa nazwa/nie zadna nierdzewka,tylko zwykla rura.Wie ktos cos na temat? W sensie moc,parametry,moze ktos to ma?

A ja taki ubaw to mam nie z mocy aut tylko ze stwierdzenia, "mocne auta z Polski" bo tak jakoś wieloznacznie to zabrzmiało, więc bez obrażania się mne tu proszęSmile

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 18:00

(06.12.2010 14:37)shotgun napisał(a):  Z ciekawosci spytam.Bielsko i na bielskich blachach Ibiza,czerwona,zero oznaczen z tylu co to jest,wydech klasy sloik z ogorkow,zykly nie podwoje scianki/nie wiem jaka fachowa nazwa/nie zadna nierdzewka,tylko zwykla rura.Wie ktos cos na temat? W sensie moc,parametry,moze ktos to ma?

Możliwe, że to jest ta: http://www.compsport.pl/net/wykresy/Ibiza_fr_238.jpg .
Seat Ibiza ASZ
Modyfikacje:
1.Turbo CS1
2.Intercooler z orurowaniem by CompSport
3.Wydech 3" by MG Motorsport
4.Obrobka glowicy by Voj2s
5.Oprogramowanie CompSport

RE: Moto kącik - shotgun - 06.12.2010 18:58

Nie wiem czy ta,ale kiedys byla taka akcja,ze jak wracalem z pracy,/kompletnie nie znam nazw ulic/to zjezdzajac z "dwupasu" od Cieszyna,czy jak kto woli Auchan,w strone Makro i tuneli,ztrzymalismy sie na swiatlach tuz przed tunelem.Oczywiscie juz z poziomu makro cielismy rowno.Od startu ze wspomnianych swiatel szlismy leb w leb,z reguly jak wrzucalem bieg,to wysuwalem sie minimalnie do przodu,ale potem momentalnie tracilem.Wysuwalem czyli tak max pol metra..o ile w ogole tyle.Gdzies od trojki juz wyprzedzala,przy moich o ile pamietam 130-140 w tunelach,nie wiem co to bylo,ale takie cos widzialem na filmach-po prostu jakby sie wlaczyl podtlenek-jeeeeb i poszla.Przyznam publicznie i na forum,tak mi opadla kopara,ze zglupialem.
Nie wiem czy to ta Ibiza,ale wciaz jestem zywo zainteresowany czy to ona.Jak pamietam,to raczej niczym z zewnatrz sie nie wyrozniala,zero jakis spojlerow czy cus,a z przodu jej nie widzialem...

RE: Moto kącik - Amil - 06.12.2010 19:34

Stare, ale jare
http://www.youtube.com/watch%3Fv%3DL1AbOnDRMM8

RE: Moto kącik - michalbiker - 06.12.2010 20:53

Ostatnio miałem wziąć Polo II G40.. 115km przy 780kg.. To dopiero rakieta. Są firmy co samym Chipem 140km z tego wyciągają, do tego zamontować sprężarke z G60, ewentualnie jeszcze zwiększyć ciśnienie, parę pierdółek i ok 200km przy 800kg... Problem jest tylko taki, że przy tych nawet 115km przy agresywnej jeździe podłużnice się gną i kielichy rozjeżdżają.. Tongue
Seryjnie to ma 8.2 do 100kmh, po takich modach myślę że z 5 z hakiem by było Smile

Niestety gość się rozmyślił..

RE: Moto kącik - HTe - 06.12.2010 21:05

(06.12.2010 17:16)INsejn napisał(a):  
(06.12.2010 15:12)HTe napisał(a):  wg. mnie dokładnie na odwrót Smile
Ale czemu na odwrót skoro, ten wysoki moment w dieslu osiągasz tylko w krótkim zakresie obrotów (np: 1500-3500). Często też moment jest ograniczony dla pierwszego biegu. W turbo benzynie masz inny rozkład momentu, dostępny w szerokim zakresie obrotów (np: od 1500 do 5500).

właśnie z racji momentu który w dieslu jest miażdżąco większy
i nie pisałeś o turbo benzynie Wink bo tutaj może bym polemizował Smile

RE: Moto kącik - Robert_MTB - 06.12.2010 21:22

Co będzie lepsze? Astra II (kombi) czy Golf IV (kombi), oba w z silnikiem diesla - około 80km.

RE: Moto kącik - Kwas - 06.12.2010 21:25

Brian, moja żoncia ma fokę 2 1.8 TDCI 115, i szczerze mówiąc, to pomijając oczywistą różnicę mocy względem mojej foki 1 TDDI 90 to w mojej moc jest oddawana "fajniej", na odcinku testowym do pracy mam podjazd z progiem, i moją nie muszę redukować na 1, a służbówka żony bez redukcji nie pojedzie...
Po za tym Foka prowadzi się oczywiście genialnie, ale koszty roboty zawiasu zabijają, wszelkie "tulejki, reparaturki" itp mają to do siebie, że szlak je trafia po 10 tys... Także kupując fokę trzeba mieć wliczone w koszty odpowiednią sumę na remont zawieszenia Smile

RE: Moto kącik - michalbiker - 06.12.2010 21:33

No tak, Kwas, tu się z Tobą zgadzam, ten silnik TDDI 90km bardzo fajny. Co prawda mocno klekocze i porywu mocy nie ma, ale zbiera się od bardzo niskich obrotów. Właśnie w kumpla focusie jak jechałem, obroty bliskie 1k a auto ciąnie.
Nasza Astra 1.7CDTI chyba z minute by potrzebowała żeby wejść na obroty Smile

RE: Moto kącik - shotgun - 06.12.2010 21:48

Jakos nikt nie wspomnial,ze samochody w dieslach od 2006 posiadaja DPFy i z nimi sa ciagle problemy,poniewaz ludzie czesto jezdza na krotkich odcinkach i nie maja sie jak wypalic.Nikt tu nie pisze o czestszych wymianach olejow,ze niezbyt lubia paliwo kiepskiej jakosci,itd.Chodzi mi oczywiscie o wszystkie nowe na CR.

RE: Moto kącik - INsejn - 06.12.2010 21:54

(06.12.2010 21:05)HTe napisał(a):  właśnie z racji momentu który w dieslu jest miażdżąco większy
i nie pisałeś o turbo benzynie Wink bo tutaj może bym polemizował Smile

Wszystko fajnie ale ten miażdżąco większy moment w dieslach to jest jedynie na silniku. Na kołach to już niestety ten moment jest relatywnie niski. I tak turbo diesel 80KM ma taki sam moment na kołach co 110KM w wolnossaku. Co do wolnossących to wiadomo, że mają inna charakterystykę. Występują takie, które trzeba kręcić wysoko (VTEC, max moment w wysokim zakresie obrotów - 5900), ale są też silniki 3-6 litrowe, które łapią od samego dołu. Wszystko zależy od przełożeń, zakresu obrotów i właśnie tego momentu obrotowego na kołach.
(06.12.2010 21:48)shotgun napisał(a):  Jakos nikt nie wspomnial,ze samochody w dieslach od 2006 posiadaja DPFy i z nimi sa ciagle problemy,poniewaz ludzie czesto jezdza na krotkich odcinkach i nie maja sie jak wypalic.

Bo u nas jest jakieś dziwne podejście z tymi dieslami. Ludzie poruszają się na odcinku 5km, dom-praca-dom. Zanim diesel się rozgrzeje to już wysiadają. Diesle to są bardzo fajne auta, ale do dłuższych podróży. Dodatkową bolączką diesli są wtryski, a to już w zależności od marki może być duży wydatek (BMW - 4 wtryski jakieś ponad 5 tyś. zł).

RE: Moto kącik - michalbiker - 06.12.2010 22:03

Te filtry cząstek to porażka.. Montują żeby kase do portfela pakować, nie dla srodowiska..
INsejn, 5k za 4 wtryski to mało coś mi się wydaje, wydawało mi się że znajomy w renault się pytał o wtryski to powiedzieli 3 tys/wtrysk?