EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - mentos - 09.12.2010 21:46

jak to jaki, ten w spryskiwaczu co się wlewa do układu hamulcowego przecie

Sprawność silnika benzynowego sięga 35%
silnik wysokoprężny osiąga 45% sprawności,

i w tym sęk. I nie wynika to zastosowanej konstrukcji a rodzaju paliwa, a więc sprawnośc większa ok. 25% i tyleż spalanie wychodzi, więc benzynka chyba nigdy nie osiągnie parametrów diesla pod tym względem, zwłaszcza tych kosztowych ot niezaprzeczalny fakt i stąd rosnąca popularność diesli. Kiedyś kulturą pozostawały daleko w tyle teraz trudno to rozróżnić a parametry znacznie urosły więc i jazda się zmieniła.

Ponoć pracują nad połaczeniem silnika diesel+benzyna, to dopiero dziwactwo.

http://www.infosamochody.pl/artykul,id_m-109,t-benzynowy_silnik_wysokoprezny_diesotto_to_potrafi.html

Swoją drogą małe turbobenzynki świecą bezawaryjnością, dziś w TVN Turbo kolejne przypadki rozpadających się rozrządów 1.4 VW.

RE: Moto kącik - strarzaq - 09.12.2010 21:49

(09.12.2010 21:10)Pawel_BB napisał(a):  
(09.12.2010 21:03)strarzaq napisał(a):  A dzisiaj jeden TCh w Leonie zmasakrował mi maszinu. Już nie lubię Leonów Sad
Widziałem Twój wpis na FaceBooku, szkoda autka Sad

To teraz Forek dyszel będzie?
Nie, wracam do paliwa bogów. 2.5XT Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 09.12.2010 21:51

(09.12.2010 21:37)Amil napisał(a):  200sx s14
Nice Cool masz może jakieś linki do fotek?

(09.12.2010 21:49)strarzaq napisał(a):  Nie, wracam do paliwa bogów. 2.5XT Smile
No i dobrze Tongue

RE: Moto kącik - INsejn - 09.12.2010 21:52

(09.12.2010 21:03)strarzaq napisał(a):  Już nie lubię Leonów Sad

Kurde to lepiej nie będę się pokazywał na zlotach i na ET. Tongue

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 09.12.2010 22:06

nie mam facebóka to nie wiem co się stało, aż tak źle strarzaqu?

ja już jestem po formalnościach i zamówiłem sobie nowy zderzak. Koleś w serwisie miał trochę zagwozdkę, bo jak wszedłem to oznajmiłem, że na mikołaja chcę sobie zderzak wymienić. Jego mina bezcenna CoolBig Grin Potem stwierdził: Islandia, koło podbiegunowe, tyle pan się najeździł a trafili pana w domu Smile

RE: Moto kącik - strarzaq - 09.12.2010 22:16

Dokładnie. 90kkm już nakulałem a mnie kolo pod domem trafił. Leon wyjechał z wiochówy nie patrząc. Na śniegoglajdzie dałem tylko radę kierunek wektora zmienić. A że kolo jechał dalej zadowolony i nieświadomy, to mi drzwi z deka do środka wstawił Sad

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 09.12.2010 22:21

szkoda, ale z forka będzie pan zadowoloooony CoolBig Grin

RE: Moto kącik - strarzaq - 09.12.2010 22:37

No ja myślę, mówiłem Ci już jak chcę go zrobić?

RE: Moto kącik - michalbiker - 09.12.2010 22:38

@Shovel
U ojca w 1.7CDTI wchodzi 5l płynu chłodniczego Tongue

RE: Moto kącik - quiros - 09.12.2010 23:07

Cytat:Swoją drogą małe turbobenzynki świecą bezawaryjnością, dziś w TVN Turbo kolejne przypadki rozpadających się rozrządów 1.4 VW.

To bylo do przewidzenia.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.12.2010 06:11

(09.12.2010 23:07)quiros napisał(a):  
Cytat:Swoją drogą małe turbobenzynki świecą bezawaryjnością, dziś w TVN Turbo kolejne przypadki rozpadających się rozrządów 1.4 VW.

To bylo do przewidzenia.
Bo VW to szajs Sad to już Fiatowski 1.4 turbo jest lepszy - osobiście zrobiłem nim ostro kilkanaście tysięcy km i nic.
Diesle 2.0 VW też padają jak muchy od kilku lat...

RE: Moto kącik - Kwas - 10.12.2010 10:10

Fakt, 1.9 TDI w miliardzie konfiguracji był nie do zajechania, niezależnie od stopnia zaczipowania Smile

RE: Moto kącik - Tomeczek - 10.12.2010 10:23

(10.12.2010 06:11)Pawel_BB napisał(a):  
(09.12.2010 23:07)quiros napisał(a):  

To bylo do przewidzenia.
Bo VW to szajs Sad to już Fiatowski 1.4 turbo jest lepszy - osobiście zrobiłem nim ostro kilkanaście tysięcy km i nic.
Diesle 2.0 VW też padają jak muchy od kilku lat...

Era niezawodnych silników diesla VW skonczyła sie wraz pojawieniem się w nich szyny CR.

RE: Moto kącik - mentos - 10.12.2010 10:30

dziwne no nie ?
widać patent Fiata mocno się gryzie z VW Big Grin
choć bloki to padały w 2.0 TDi jak pompowtryski były, na CR już się z tym ponoć uporali

RE: Moto kącik - shotgun - 10.12.2010 12:24

Co do problemow z szyna CR.Nie ma tak,ze nie ma problemow.Na razie nie mam.Nie tankuje super paliw tylko zwykle na sprawdzonych stacjach.Na forum Opla siedzie od jakis 3 lat i widze ile wpisow i problemow maja ludzie.Zeby nie bylo,ze tylko Opel,to i na fordowskich czy grupy VW tez troche czytam.Poki co mam do pracy ponad 50km,wiec diesel jakos chodzi,choc w zeszlym roku o tej porze, przez nascie tygodniu srednia na odcinku Zywiec-Bielsko spadla do jakies 30-36km/h to DPF potrafil sie wypalac co tankowanie.Nie jest tak,ze wypala sie 40 minut,bo w trasie nawet w tak gownianych warunkach to jest to maks 10 minut.Na postoju siega to od 15 do 25minut,no fakt nie jest to krotko i traci sie do 3 litrow.Nie jest rowniez prawda,ze wyrzucenie DPFa to jakis banal i tania imreza,bo porzadnie i totalnie bezproblemowo robi to kilkanascie warsztatow w calym kraju.Przynajmniej o tylu czytalem,ze ludzie tam robia i jezdza z innych wojewodztw,zeby bylo to zrobione totalnie bezproblemowo z wgranym calkowicie nowym softem,itd...Temat bardzo dlugi.Sam mialem dziwny problem w lecie,kiedy od czasu do czasu,oczywiscie zawsze w najbardziej glupim momencie przechodzil w tryb awaryjny i wylaczal turbine.Predkosc moze nie spadala drastycznie bo okolo setki mozna bylo jechac,ale o dynamice mozna zapomniec.Panowie z Boscha z kompem ktorzy ze mna jechali na obwodnicy Zywca stwierdzili ,ze sytuacja jest nieco dziwna,Poniewaz turbina walila do 2.6Bara i nic nie wylaczalo.Samochod tak przeciagalem,ze myslalem,ze go rozj..bie.Problem jest taki,ze przy 2.3-2.4 bara,tu roznice pomiedzy Boschem a ludzmi z forum Astry,ktorzy pracuja w serwisach, powinno byc odciecie turbiny ze wzgledow bezpieczenstwa.Jako,ze nie bylo odciecia,to nie wiadomo przy ilu odcina.Jechac diagnozowac softu nie mam ochoty,bo nie mam kasy a na kompetencji bielskiego Wawrosza sie juz przejechalem..W kazdym razie stwierdzono,ze jedyne rozwiazanie ,to to,ze cos tam jest nadlubane juz przez Niemcow,ale w to watpie..palic tez jakos malo nie pali bo teraz od 6.2 do 6.7-realnie nie na kompie.Podstawowy byc moze taki banalny minus Astr trojek to praktycznie zerowe schowki.Astra 2 bila je na leb.Brak "dzyngli" do recznego zamykania drzwi-czyli jesli padnie mikroprzelacznik w zamku,a zdarza sie,to jestesmy w dupie i nie zamkniemy drzwi.Wymiana termostatu to jakas paranoja,dojscie do chlodnicy prawie zerowe,dojscie do turbiny prawie zerowe.Patrzac z perspektywy czysto finansowej,kupilbym sobie jakas w miare nowa jednostke ze starym 8 zaworowym silnikiem i zagazowal.Mialem 2 samochody na gazie i nie robilem absolutnie nic.Jesli wezme pod uwage diesla w ktorym-musze ,lub powinienem dbac o dobrej klasy paliwo,swietny olej,za kazdym razem czyli 2 razy w roku wymieniac filtr paliwa za minimum 130zl czyli olej i filtr paliwa to cos okolo 400zl x 2 w roku,to witaj ekonomio...W astrze 2 na gazie lalem zwyklego Lotosa za 54zl w auchan,walilem dowolny gaz,filtra paliwa w zyciu nie wymienialem ,zrobilem 80kkm zanim sprzedalem,bez zadnego problemu.Jak kleknie mi turbina,sprzeglo,to bede sie tylko modlil,zeby mi debetu nie braklo.
Teraz jesli chodzi o zachwyt nad tubo benzyna-jakim cudem 75konnym zagazowanym silnikiem trzymalem sie za 150konnym Passatem B5? Uczciwie,precyzyjnie i jasno napisze,siedzialy w nim 4 osoby a ja bylem sam,no ale to turbo benzyna???Oki,dokleil sobie literke "T",bez niej mialby 125.Przeciagalem jak moglem i staralem sie jak moglem i nic nie uciekl....,moze za krotki odcinek,moze myslal,ze Policja,nie wiem,ale rozczarowalem sie.

RE: Moto kącik - szczupak - 10.12.2010 12:46

(10.12.2010 12:24)shotgun napisał(a):  Patrzac z perspektywy czysto finansowej,kupilbym sobie jakas w miare nowa jednostke ze starym 8 zaworowym silnikiem i zagazowal
Zaraz tam stary, są też i nowo opracowane benzyniaki z 8 zaworami które można zagazować, sam taki mam Wink

RE: Moto kącik - shovel - 10.12.2010 13:07

a mnie ostatnio wróciła choroba o nazwie 'mitasubaszi" ;-) i mam ochotę sobie sprowadzić ze stanów jakiegoś galanta vr-4 z 1992 roku... takiego już trochę porobionego, coby chociażby te 350-400 koni miał Smile

oczywiście samochód do celów bardziej rekreacyjnych niż codziennej jazdy...

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.12.2010 14:41

(10.12.2010 13:07)shovel napisał(a):  coby chociażby te 350-400 koni miał Smile
hehe, łatwo nie będzie ale jest do zrobienia Cool

Ja ciągle biję się z myślami w którym kierunku pójść w najbliższym czasie, myslę o 2 opcjach:
1. ok. 400 KM na turbinie z RS'a + ALS --> takie zestawienie to mega czad na próbach sportowych i wielka frajda, autko będzie można nadal uzywać na codzień bo ALS i mapy mocy przełącza się w aucie. Opcja nie za droga a zmienia wszystko Big Grin
2. 450-500 KM na większym turbo, przy okazji zakucie silnika --> autko dalej może być używane na codzień ale turbodziura troszkę irytuje a na próbach sportowych wręcz cholernie przeszkadza np. na nawrotach bądź wolnych szykanach. Ta opcja niestety sporo kosztuje (choćby z powodu zakucia silnika) więc pewnie jakoś rozdzieli się to w czasie i pozmienia na kilka rat. Potem pewnie też dorzuci się ALS.

RE: Moto kącik - Tomeczek - 10.12.2010 14:54

(10.12.2010 14:41)Pawel_BB napisał(a):  
(10.12.2010 13:07)shovel napisał(a):  coby chociażby te 350-400 koni miał Smile
hehe, łatwo nie będzie ale jest do zrobienia Cool

Ja ciągle biję się z myślami w którym kierunku pójść w najbliższym czasie, myslę o 2 opcjach:
1. ok. 400 KM na turbinie z RS'a + ALS --> takie zestawienie to mega czad na próbach sportowych i wielka frajda, autko będzie można nadal uzywać na codzień bo ALS i mapy mocy przełącza się w aucie. Opcja nie za droga a zmienia wszystko Big Grin
2. 450-500 KM na większym turbo, przy okazji zakucie silnika --> autko dalej może być używane na codzień ale turbodziura troszkę irytuje a na próbach sportowych wręcz cholernie przeszkadza np. na nawrotach bądź wolnych szykanach. Ta opcja niestety sporo kosztuje (choćby z powodu zakucia silnika) więc pewnie jakoś rozdzieli się to w czasie i pozmienia na kilka rat. Potem pewnie też dorzuci się ALS.

To może najpierw zrobić opcję nr 1 a jak ci będzie mało to potem nr 2

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 10.12.2010 15:05

(09.12.2010 22:37)strarzaq napisał(a):  ... mówiłem Ci już jak chcę go zrobić?

a po co tam coś robić Wink No dobra, hamulce można dać wydajniejsze. W salonie Subaru za jedyne 10 klocków możesz zakupić zestaw Brembo z felgami, w które ten zestaw się zmieści Smile U Kocara w gablotce leży taka tarcza z zaciskiem. Jest wielkości mojego monitora, na który właśnie patrzę Big Grin

ale domyślam się, że założysz turbo (drugie), nitro i będziesz kochał ten wóz WinkTongue