EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - WalaJ - 10.12.2010 15:22

Znaczy się zdeka fest nudzicie Smile ja mam obecnie całe 90 koniaszków w moim focusie i jest OK. Byłoby fajniej ajkby miała jakieś 120-140 koni i wtedy byłoby już fest OK. i nie musiałbym rafinerii sobie kupować Smile

RE: Moto kącik - tymoch - 10.12.2010 15:33

(10.12.2010 15:22)WalaJ napisał(a):  Znaczy się zdeka fest nudzicie Smile ja mam obecnie całe 90 koniaszków w moim focusie i jest OK. Byłoby fajniej ajkby miała jakieś 120-140 koni i wtedy byłoby już fest OK. i nie musiałbym rafinerii sobie kupować Smile

Kurka pamiętam trasę w rychleby jak próbowałem za Tobą nadążyć- "koniki, koniki gdzie się podziałyście, ponoć było was 90...", a tyś jeszcze rowery na dachu taszczył...Tongue

RE: Moto kącik - mentos - 10.12.2010 15:43

zwiększanie ilości koników to droga jednokierunkowa, zawrócić z niej nikt nie chce Big Grin

400KM - kupię stację benzynową Big Grin
EDIT - sory, polityczna popierdoloność - paliwową Big Grin

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.12.2010 16:13

(10.12.2010 15:43)mentos napisał(a):  zwiększanie ilości koników to droga jednokierunkowa, zawrócić z niej nikt nie chce Big Grin
"Boost is like a drug" Big Grin

(10.12.2010 15:22)WalaJ napisał(a):  ja mam obecnie całe 90 koniaszków w moim focusie i jest OK. Byłoby fajniej ajkby miała jakieś 120-140 koni i wtedy byłoby już fest OK.
Jasssne, potem byś powiedział że 200 KM wystarczy itd. Tongue

(10.12.2010 14:54)palermo napisał(a):  To może najpierw zrobić opcję nr 1 a jak ci będzie mało to potem nr 2
Ja też skłaniam się bardziej do opcji nr 1 z tym że może wstrzymam się z wymianą turbiny, na tej seryjnej 380 KM powinno się uzyskać a z ALS'em to i tak mega zabawa będzie Cool później najwyżej na spokojnie zakuję silnik przy okazji robiąc mały remoncik silnika (głowica i gniazda zaworowe) a potem na gotowo turbina i nowa mapa.

RE: Moto kącik - shovel - 10.12.2010 16:14

Paweł_BB: w stanach Gal VR-4 z silnikiem 400-450 hp w stanie idealnym to wydatek rzędu 6500-8000 usd więc za ok. 30 tys zł ze sprowadzeniem dostajemy 400 konnego potworka z napędem na 4 łapy i tylną osią skrętną (o ile jej ktoś nie usunął) :-)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.12.2010 16:19

(10.12.2010 16:14)shovel napisał(a):  w stanach Gal VR-4 z silnikiem 400-450 hp w stanie idealnym to wydatek rzędu 6500-8000 usd więc za ok. 30 tys zł ze sprowadzeniem dostajemy 400 konnego potworka
Jeśli kupujesz gotowego to jasne, ja miałem na myśli budowanie samodzielnie Smile

RE: Moto kącik - shovel - 10.12.2010 16:30

nie chciałoby mi się czekać, poza tym... przy cenach części w Polsce musiałbym bank rozbićSmile

RE: Moto kącik - INsejn - 10.12.2010 18:04

Fajny projekt: http://forums.vwvortex.com/showthread.php?4515333-V10-E30-M3-Build , http://www.youtube.com/watch?v=lS5yDet6ngI&feature=channel_page Big Grin

RE: Moto kącik - tymoch - 10.12.2010 22:36

TurboKlekot powerTongue http://www.joemonster.org/filmy/29613/Diesel_musi_kopcic_

RE: Moto kącik - Amil - 10.12.2010 22:40

(09.12.2010 21:51)Pawel_BB napisał(a):  [quote='Amil' pid='91706' dateline='1291927045']
200sx s14
Nice Cool masz może jakieś linki do fotek?
Do jazdy Tongue
http://www.youtube.com/watch?v=HzLK_BLLnTw&feature=related
i do jazdy po mieście
http://www.youtube.com/watch?v=BFIEizwgmXU

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 11.12.2010 00:36

(10.12.2010 22:36)tymoch napisał(a):  TurboKlekot powerTongue http://www.joemonster.org/filmy/29613/Diesel_musi_kopcic_

tu masz fajniejszy, bo dymi na czarno i na biało Big Grin
http://www.youtube.com/watch?v=Mz2Oh_DGo7M

RE: Moto kącik - harry - 11.12.2010 01:06

(10.12.2010 22:36)tymoch napisał(a):  TurboKlekot powerTongue http://www.joemonster.org/filmy/29613/Diesel_musi_kopcic_
Mam w domu TDS'kę E34 - jak się ją pokręci po obrotach to nic nie widac we wstecznym lusterku Tongue

RE: Moto kącik - tymoch - 11.12.2010 01:16

ło ho hoł! Speedy! Prawie że trafiłeś w mój ulubiony silnik- Detroit Diesel V71, czyli dwusuwowy bi-turbodieselBig Grin(może być też Cumminis, ale to i ta kw tej samej fabryce klepali) Uwielbiam go za niedorzecznie prostą konstrukcję i ten DŹWIĘK!! http://www.youtube.com/watch?v=19eQBQep-sc&feature=fvw

jakkolwiek dziwacznie brzmi dwusuwowy turbodiesel, to wsadzali takie silniki do holenderskich ciągników FTF- konkretnie Detroit Diesel Silverstar 92 http://www.youtube.com/watch?gl=PL&hl=pl&v=G2ddZ5bGT3M

RE: Moto kącik - ACextreme - 11.12.2010 09:40

Ja tak napisze bokiem swoje ostatnie przemyślenia bo mi się w głowie przewraca...
Jako, że będzie to długi felieton nie będę Was męczył brakiem polskich znaków i pomęczę się trochę z klawiaturą i systemem.
Z motoryzacja za pan brat nie jestem od dawna i przerobilem dopiero porzadnie 3 samochody w ciagu 3 lat- Skoda Favorit 1991 (30tys km przejechane), Fiat Brava 2001 (80tys km przejechane), Fiat Stilo 2007 (obecnie 35tys km przejechane).

Od jakiegoś czasu myślałem aby zacząć się interesować czymś "lepszym" i oczywiście znacznie droższym, co nie miałoby z Fiatami nic wspólnego (nie mowie ze Fiat zły - polecam w 200%).
No i tak przez myśli przechodziły mi takie samochody jak Mazda 6, Subaru Outback, Audi A4 i kilka innych mniej ważnych... chodzi o używki 3 letnie powiedzmy. Jakoś zawsze się zastanawiałem szczególnie przy Audi nad tymi rozwodami przy okazji testów na temat jakości wykończenia, przyjemności z jazdy itp.
Te myśli po głowie chodziły mi od dawna i do chwili obecnej miałem okazje przejechać się Mazda6, Audi A3 i A4 oraz Outbackiem. Samochody były różne, ale żaden nie starszy niż 4-5 lat i żaden nie był napędzany byle jakim silnikiem.
Co sie okazalo? Co do takiego samochodu wsiadłem i się przejechałem, to bylem bardziej zawiedziony.

Mazda6 - ciasno ze hej z przodu i przy 180cm miałem na styk miejsca nad głową. Do tego jakość materiałów w środku mnie nie powaliła, a stan wnętrza jak na realny przebieg 120tys był moim zdaniem tragiczny i to nie za sprawa użytkownika, którego znam.
A4- mimo niby super jednostki sprawiał wrażenie jazdy traktorem - do tego stopnia były drgania przenoszone z Diesla do kabiny. Jakość materiałów czy jazdy mnie nie powaliła na kolana.
Outback - to był inny, lepszy świat i wyjątek. Czułem że takim samochodem mógłbym jeździć długo bez myślenia o zmianie na inny. Praktycznie ideał!
A3 - i tu byla kulminacja wszystkiego. Jezdzilem dwoma - jeden z 2007 roku zrobil na mnie bardzo zle wrażenie - mimo młodego wieku był zajechany i z najsłabszym "traktorem" czyli dieslem pod maską , natomiast mialem tez okazje przejechac sie prawie nówką.
Samochód miał 3000km na liczniku, był w jednej z wyższych opcji z motorem 2.0tdi 140KM. Mowie sobie to będzie to... fakt, samochód był jak nowy i prowadził się doskonale - wszystko do siebie pasowało, dobre wrażenia z jazdy. Silnik jednak klekotał co dawało się we znaki we wnętrzu. Jakość materiałów - ok, choć może się nie znam i dlatego nie zachwycam. Generalnie bylem zadowolony.

Wróciłem do Stilo i myślę sobie - miejsca mam więcej, w środku łyso w porównaniu do Audi, gorzej się prowadzi i osiągi gorsze... ok, Stilo przegralo 9 do 1.

Kilka dni później już całkowitym przypadkiem siedzę w Fiacie Bravo - dostałem trochę lepsze zastępcze na czas przeglądu za niewielką dopłatą na jeden dzień: dwu letnie, 60tys przebiegu 1.4 T-Jet 150km, wersja Dynamic z pakietem sportowym.
Powiem szczerze - lepszym samochodem poza Outbackiem jeszcze nie jechałem (wiadomo dużego doświadczenia nie mam, ale myślę porównując do powyższych).
Super osiągi, przy czym odgłosy silnika nie przeszkadzają w środku. Na wyposażeniu wszystko czego można sobie życzyć włącznie z ESP, które chcę mieć w kolejnym samochodzie.
Miejsca tyle co w A3 - niby ciasno, ale tak bardziej sportowo. Jak dla mnie prowadzi się równie dobrze - może wspomaganie zbyt mocno działa. Wykończenie i materiały zrobiły na mnie identyczne wrażenie jak te z Audi, tylko sama deska i panel środkowy są w Bravo ładniejsze moim zdaniem.

Do czego całym tym biadoleniem zmierzam.
Stilo nie jest idealne - nie jest sportowe, fotele bez rewelacji i w miarę proste wyposażenie, choć jak na rzekomo najbardziej awaryjne auto na świecie zdaniem mediów, przejechanie 35tys w 7miesięcy bez jakiejkolwiek usterki nie jest złym wynikiem. Dlatego będę szukał czegoś lepszego.

Zawsze myślałem, że będzie to musiał być samochód klasę, albo i dwie wyżej za znacznie większe pieniądze. Okazuje się, że Mazda6 i A4 są jakimś nieporozumieniem dla mnie, ale Subaru jest ideałem.... no prawie - jeździłem samochodem z silnikiem 3.0 w benzynie, gdzie spalanie jest na poziomie 15l/100km - nie do przyjęcia... LPG nie jest możliwe do sprawnej eksploatacji. No to diesel - ale takowego w dobrym stanie podobno nie da się kupić, a dwa, że za Dieslami nie przepadam jak się okazuje. Tak więc marzenie o Subaru ulatnia się.

Zostaje jeszcze A3, które wad moim zdaniem nie ma jeśli dorwie się zadbany model z małym przebiegiem - poza jedną - nie jestem w stanie dostrzec większych różnic między A3 wartym 120tys, a Fiatem Bravo w powyższej wersji wartym 65tys. Audi jakoś tak bardziej prestiżem pachnie, ale jakoś mnie tym nie przyciąga.

Tak oto pękła dla mnie bańka stworzona przez marzenia o samochodzie z "wyższej" półki.
Ale to jak najbardziej jest ok, gdyż nie zbankrutuję za jakieś dwa lata zmieniając samochód :-).

Może komuś się moje przemyślenia i doświadczenia przydadzą.

PS. 1 - Bravo pokazało mi średnie spalanie 8.5 przy dość dynamicznej jeździe - nie jest źle!
PS. 2 - Sprzedaż mojego roweru nie jest związana z samochodem :-)

RE: Moto kącik - michalbiker - 11.12.2010 10:21

@ACextreme
Z audi mam takie samo doświadczenie jak Ty.. Big Grin
Nie jeździłem, ale siedziałem w prawie wszystkich modelach w salonie. Zawiodłem się na tych samochodach.
Zresztą jaki prestiż ma audi, jeżeli wywodzi się z samochodów klasy niższej.. Mam płacić tylko za logo?
Już Lexus, pomimo, że wywodzi się z Toyoty wg mnie ma dużo większy prestiż niż audi.
Przynajmniej nie czuć, że to Toyota..

Bravo bardzo ładne autko, bardzo mi się podoba. I mi się wydaje, że w Fiacie jest jednak trochę więcej miejsca niż w A3.. Smile
Szkoda, że zawieszenie i układ kierowniczy nie mają takiego zacięcia sportowego na jaki samochód wygląda.. Smile

RE: Moto kącik - WalaJ - 11.12.2010 10:30

ACExtreme- to ja mam podobnie. kulam się już 3 latka ( 24.12. będzie równo 3 lata ) Focusikiem , przekulałem nachwile obecną 217000 km, jak się nie spiesze to pali 3,8 l/ 100 km, jak się fest spieszę to 7,0 l / 100 km to max. I prawda jest tak, że jest ok. A o ile mi finanse pozwolą to nasepnym autkiem bedzie Ford S-max z jakimiś 140 KM pod maską. I koniecznie z tempomatem .

RE: Moto kącik - shotgun - 11.12.2010 12:47

Z ciekawosci spytam-dlaczego tak zalezy Ci na tempomacie? Poruszasz sie duzo po zachodzie Europy czy autostradach?Bo wydaje mi sie,ze przy takim normalnym uzytkowaniu pomiedzy miastami zbyt duzego sensu nie ma.Pisze z wlasnego doswiadczenia bo mam.Jak wlacze to wczesniej czy pozniej dojade do kogos dupy i musze hamowac.Z gory mi hamuje samochod-normalny czlowiek wtedy raczej przyspiesza,co tlumaczy sytuacje,ze ktos mnie strabi..Nie twierdze,ze to minus czy niepotrzebny gadzet,ba,jest wrecz swietny ,ale przy malym ruchu.Pali Ci 3.8?? Droga caly czas prosta,zero wiatru,obroty ponizej 2000 .....no mnie tez.Jak sie fest spieszysz to 7l??? Znaczy jak sie spieszysz zwiekszysz obroty do 2200?Chyba,ze nie rozumiem fest spiesze.Uczciwie przyznam,ze jeszcze 7ki mi nie spalil,ale gdybym jezdzil caly czas jak jezdze z pracy przez Bielsko po nocce w lecie ,to moje spalanie nie mialo by szans spac ponizej 9l.Na mandaty zapewnie tez by nie starczylo.
Tak przy okazji,jesli chodzi o dynamike to ten S-Max wypada tak srednio.Jak mi dali zastepcze Volvo S40 2.0TD 136KM to jedyne w czym mnie zachwycilo to wyciszenie silnika w porownaniu do Astry.Reszta czyli spalanie,przyspieszenie,dynamika,to jakas porazka.Ponoc mam 120KM,wiec zdegustowanie bylo wyrazne.Niektore minusy tego samochodu mnie tak zniechecily,ze nie chce widziec tego modelu na oczy nigdy wiecej.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 11.12.2010 13:30

(11.12.2010 09:40)ACextreme napisał(a):  Outback - to był inny, lepszy świat i wyjątek. Czułem że takim samochodem mógłbym jeździć długo bez myślenia o zmianie na inny. Praktycznie ideał!

Subaraki to fajne autka, jakbyś miał okazję jeszcze po śniegu się przejechać to dopiero miazga będzie !!!! A przy okazji i tak przewiozę Cię moim Miśkiem Big Grin
OBK 3.0 nie ma co kupować, diesla jeszcze bym się bał choć Speedy nie narzeka, no i ja też osobiście nie cierpię diesli...
A może Forestera 2.5 XT byś poszukał? pali trochę mniej no i silnik ma turbo.

(11.12.2010 09:40)ACextreme napisał(a):  Kilka dni później już całkowitym przypadkiem siedzę w Fiacie Bravo - dostałem trochę lepsze zastępcze na czas przeglądu za niewielką dopłatą na jeden dzień: dwu letnie, 60tys przebiegu 1.4 T-Jet 150km, wersja Dynamic z pakietem sportowym.
Powiem szczerze - lepszym samochodem poza Outbackiem jeszcze nie jechałem (wiadomo dużego doświadczenia nie mam, ale myślę porównując do powyższych).

Faktycznie autko całkiem fajne, trochę z nim pojeździłem z tym silnikiem, moim zdaniem silnik extra i nie jakiś paliwożerny.

EDIT:
Jeszcze odnosnie A3 i A4, powiem szczerze że też kiedyś o nich myślałem, ale w środku żenada, moja A-klasa (w nowej budzie, rocznik 2006) była dużo lepiej wykonana i bardziej przytulna, miejsca też mi nie brakowało Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 11.12.2010 13:49

Forester mi sie niestety nie podoba (poza najnowsza odslona), a zreszta to troche inny samochod niz szukam.
Zobaczymy, moze kiedys zdecyduje sie na Outbacka czy Legacy po prostu, ale czuje ze bede musial miec wtedy dobre uklady z niejednym wlasicielem stacji paliw. Diesli sie w sumie az tak nie boje i bylbym w stanie takowym (jesli dobry) jezdzic - problem w tym ze diesla bezpiecznie jedynie nowego kupowac moim zdaniem... a to juz inna rozmowa o pieniadzach.

Odnosnie Twojej maszyny, sadze ze moglbym takich doznan na sniegu nie przezyc i dostalbym zawalu :-). Nie mam duszy rajdowca, a jedynie czasem lubie dynamicznie pojezdzic na dobrych drogach.

Jak bede samochod zmienial za jakies 1,5- 2 lata, to prawdopodobnie bede myslal nad Bravo, chyba ze wypala moje wszystkie plany, to bede myslal nad opcja posiadania Subaru :-).

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 11.12.2010 14:44

(11.12.2010 13:49)ACextreme napisał(a):  Odnosnie Twojej maszyny, sadze ze moglbym takich doznan na sniegu nie przezyc i dostalbym zawalu :-)
Hehe, no tak, ktoś nie mający do czynienia z takimi zabawkami baaardzo szybko traci nerwy Big Grin spoko, jakoś delikatnie bym Cię przewiózł żebyś poznał siłę napędu na 4 koła Smile