EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 14.12.2010 14:03

(14.12.2010 13:49)Ziemek napisał(a):  Piękny. Ale też ma wadę... nie ma wersji kombiWink
Kiedyś w Japonii/UK były w wersji kombi Smile

RE: Moto kącik - INsejn - 14.12.2010 17:03

EVO IX było w kombi. http://www.youtube.com/watch?v=lX7pN0s2akU

RE: Moto kącik - romix1984 - 14.12.2010 17:47

Matasubiszi moje marzenie Smile moze jako 2 auto sobie kupie... :O
Pawel Ty uzywasz swojego do sportu, czy jazdy codziennej?

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 14.12.2010 20:46

(14.12.2010 17:47)romix1984 napisał(a):  Pawel Ty uzywasz swojego do sportu, czy jazdy codziennej?
Na razie używam na codzień i wożę rodzinkę Big Grin ale sporadycznie wpadam na sprinty do Tychów lub Kielc oraz czasami jakieś szkolenia Smile
Na razie autko jest drogowe z pełnym wnętrzem i sukcesywnie go sobie przerabiam, autko jest na tyle super że możesz go składać jak chcesz podobnie jak rower, możesz WSZYSTKO wymienić na lepsze/inne itp., na razie w planach jest montaż podtrzymania turbo a co za tym idzie kompa stand-alone, na którym trzeba zrobić nową mapę, tak więc na razie nie robię nowej mapy zwiększającej moc. Reszta jest właściwie przygotowana do ostrej jazdy (cały wydech, pompa, wałki, rozpórki, stabilizatory, hamulce itp). A za 2-3 lata pewnie wrzucę klatkę.

EDIT:
Oczywiście Evo to też zawsze było moje marzenie i cieszę się że mogłem go spełnić Cool

RE: Moto kącik - romix1984 - 14.12.2010 22:17

ehh juz bylem bliski kupna auta podobnego do Twojego, ale troche sie martwilem, ze nie sprawdzi sie w codziennym uytkowaniu(nie stac mnie na 2 auta) i pzerazala mnie kwestia spalania:/ swoja droga troche zaluje, ze nie przeprowadzilem zadnych jazd probnychTongue ...ale juz bym pewnie nie wysiadlBig Grin

Narazie jestem posiadaczem troche bardziej ulozonego auta ;P Tongue

btw rzeczywiscie tak duzo pali w normalnej jezdzie?

RE: Moto kącik - Ziemek - 14.12.2010 22:43

Sympatycznie ten Misiek kombi wygląda. Ale RS6 to też piękna maszyna.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 14.12.2010 23:33

a ja niedawno wróciłem z miasta i jest... bosko* CoolBig Grin Generalnie wieczór udany, Strarzaq rozdziewiczał się na 4x4 i ładne oberki wywijał, zostałem przewieziony w Imprezie STI (ależ to idzie) a w rewanżu przewiozłem kolesia w moim - był pod wrażeniem Cool

* oczywiście po wyjęciu odpowiedniego bezpiecznika, coby wyłączyć ESP, ABS itp. itd. Big Grin

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 15.12.2010 05:57

(14.12.2010 22:17)romix1984 napisał(a):  btw rzeczywiscie tak duzo pali w normalnej jezdzie?
Trzeba liczyć się z poziomem 13-14 w mieście ale ja mam lekką nogę, koledzy poniżej 16-17 nie schodzą. Poza miastem to 11-12 przy dynamicznej jeździe, na trasie jak jedziesz na spokojnie te 120-130 km/h to spali 10.

Speedy, zima pięknie dała się we znaki, zabawa jest przednia Big Grin

RE: Moto kącik - strarzaq - 15.12.2010 13:56

(14.12.2010 23:33)Speedy Bandito napisał(a):  a ja niedawno wróciłem z miasta i jest... bosko* CoolBig Grin Generalnie wieczór udany, Strarzaq rozdziewiczał się na 4x4 i ładne oberki wywijał, zostałem przewieziony w Imprezie STI (ależ to idzie) a w rewanżu przewiozłem kolesia w moim - był pod wrażeniem Cool

* oczywiście po wyjęciu odpowiedniego bezpiecznika, coby wyłączyć ESP, ABS itp. itd. Big Grin
Faktycznie, było BOSKO! Dzięki wielkie Speedziaku, za telefon i za możliwość przejażdżki. Ty już wiesz jak mnie zmusić do odpowiednich działań Smile

RE: Moto kącik - kondi - 15.12.2010 14:44

(15.12.2010 13:56)strarzaq napisał(a):  
(14.12.2010 23:33)Speedy Bandito napisał(a):  zostałem przewieziony w Imprezie STI (ależ to idzie) a w rewanżu przewiozłem kolesia w moim - był pod wrażeniem Cool
Faktycznie, było BOSKO! Dzięki wielkie Speedziaku, za telefon i za możliwość przejażdżki. Ty już wiesz jak mnie zmusić do odpowiednich działań Smile
Big Grin .... czyli Strarzaq kupił Imprezę ?

RE: Moto kącik - strarzaq - 15.12.2010 14:45

Imprezy to ja, kolego, rozkręcam Smile

RE: Moto kącik - Mały - 15.12.2010 15:15

A ja bym się tak bardzo nie jarał samochodami, to będzie prawdopodobnie gwóźdź do trumny naszego ekspansywnego gatunku (niedaleko patrząc katastrofa platformy firmy BP, cykliczne rozwałki tankowców, wojna w Iraku), a na początek gwóźdź do trumny naszych gór, które już są coraz bardziej wyasfaltowane, bo przecież każdy chce mieć gładki asfalt pod samiuśki dom. Tak troszkę dziegciu dodam do tej miodnej dyskusji, bo troszkę jestem zadziwiony, że na tak szacownym forum nikt tego nie zauważył. Dodam, że mam samochód, aczkolwiek staram się nim jak najmniej jeździć, niestety nie zawsze się da z różnych przyczyn.

RE: Moto kącik - Kasha - 15.12.2010 15:29

Polskie góry to są w stanie rozkładu od dłuższego czasu ale bynajmniej nie przez wyasfaltowanie, tylko przez ścieżki proekologiczne pod ciężki sprzęt ekologiczny.

RE: Moto kącik - strarzaq - 15.12.2010 15:32

(15.12.2010 15:15)Mały napisał(a):  A ja bym się tak bardzo nie jarał samochodami, to będzie prawdopodobnie gwóźdź do trumny naszego ekspansywnego gatunku (niedaleko patrząc katastrofa platformy firmy BP, cykliczne rozwałki tankowców, wojna w Iraku), a na początek gwóźdź do trumny naszych gór, które już są coraz bardziej wyasfaltowane, bo przecież każdy chce mieć gładki asfalt pod samiuśki dom. Tak troszkę dziegciu dodam do tej miodnej dyskusji, bo troszkę jestem zadziwiony, że na tak szacownym forum nikt tego nie zauważył. Dodam, że mam samochód, aczkolwiek staram się nim jak najmniej jeździć, niestety nie zawsze się da z różnych przyczyn.
Nie dramatyzuj. Zaasfaltowanie polski nam na pewno nie grozi. Jak na razie mamy problem z budową jakichkolwiek dróg. A zanieczyszczenia od aut to pryszcz przy wulkanach, żegludze morskiej i krowich pierdach (serio). Cała nagonka na samochody to stara jak świat polityczna jazda pod publiczkę - bo "bogacza" stać na drogie auto. A jak dasz je biednym, to motoryzując takie Indie Tatą Nano dopiero będziesz miał cyrk. Taka ciekawostka. Mega ekologiczna Toyota Prius jest dostarczana na cały świat statkami, które generują ilości zanieczyszczeń nieporównywalne z tymi z motoryzacji w jakimkolwiek horyzoncie czasowym. Nie bój żaby. A szacowność naszego forum na pewno nie czyni nas członkami Greenpeace, bo o środowisko trzeba dbać z głową a nie powtarzając slogany.

RE: Moto kącik - Mały - 15.12.2010 15:37

Jest sprzeczność w twoim poście. To nie są slogany, podałem fakty.

RE: Moto kącik - strarzaq - 15.12.2010 15:42

No to fakt, sorry. Smile

RE: Moto kącik - HTe - 15.12.2010 15:58

BTW w takim priusie to nie ma grama ekologii...a tylko lansik dla "ekobogaczy"

RE: Moto kącik - strarzaq - 15.12.2010 16:21

(15.12.2010 15:58)HTe napisał(a):  BTW w takim priusie to nie ma grama ekologii...a tylko lansik dla "ekobogaczy"
Szczególnie baterie są mega ekologiczne Smile

RE: Moto kącik - romix1984 - 15.12.2010 16:44

Czyli jednak pali sporooo, ja mam 3.0 silnik i na tresie przy tempomacie 8lWink w miescie to ok.10-11, ale ja tez mam lekka noge...

Co do priusa to czytalem wlasnie artykul, chyba ten sam co starzaq, ze to najmniej ekologiczne autoSmile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 15.12.2010 16:53

(15.12.2010 16:44)romix1984 napisał(a):  Czyli jednak pali sporooo, ja mam 3.0 silnik i na tresie przy tempomacie 8lWink w miescie to ok.10-11, ale ja tez mam lekka noge...
Cóż, nie jest to oszczędne auto, ale jestem zdania że życie jest za krótkie żeby jeździć nudnymi autami Big Grin