EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 21.04.2011 08:08

@shovel, robimy test Twojego auta i bagaznika teraz w sobotę? Możnaby się zabrać razem do Wisły i skoczyć na Baranią Smile

RE: Moto kącik - shovel - 21.04.2011 08:54

właśnie nie wiem jak będe stał z czasem w sobotę. Myślałem bardziej o piątku ale może... jutro się okaże pewnie.

@aptecash: szukałem nie-dobitej 406tki dość długo, widziałem sporo tych samochodów "na żywo" i - szczególnie te za ~10 tysięcy - są dość mocno dojechane (przebieg niby około 200 tysięcy, ale w niemczech na mobile.de w cenie 2000 euro znajdziesz auta tylko z przegiegiem 300-400 tyś). Ten jest w całkiem dobrym stanie.
Mi się trafił w wersji bez tego FAP'a który jest kosztowny w obsłudze więc jestem dobrej myśli.

Mam namiary na jeszcze jednego dość ciekawego 406 kombi, ale to 2.2 HDi z 2004 roku i wyjdzie drogo (po opłatach i zrobieniu paru rzeczy które tam znalazłem wyjdzie ok. 21-22 tyś.)

co do żywotności HDi -> ja się skusiłem na Puegeota bo miałem w poprzedniej pracy służbowego 607 2.2 HDi. 370 tyś przebiegu przy sprzedaży i auto było jeszcze na pierwszej skrzyni / sprzęgle / turbinie co jest nieosiągalne dla samochodów z grupy VAG Smile

RE: Moto kącik - PST - 21.04.2011 12:33

(21.04.2011 08:54)shovel napisał(a):  co do żywotności HDi -> ja się skusiłem na Puegeota bo miałem w poprzedniej pracy służbowego 607 2.2 HDi. 370 tyś przebiegu przy sprzedaży i auto było jeszcze na pierwszej skrzyni / sprzęgle / turbinie co jest nieosiągalne dla samochodów z grupy VAG Smile

moim zdaniem te nowoczesne diesle (również te z DPF/FAP) są całkiem wytrzymałe. Kwestią jest tylko ich odpowiednie użytkowanie/serwis. Wynalazek jakim jest DPF/FAP nie specjalnie lubi krótkie jazdy gdzie silnik nie dogrzewa się. Zatem w mojej opinii jak ktoś ma ochotę jeździć dieslem po mieście to nie jest to dobry wybór.

RE: Moto kącik - stiken - 21.04.2011 14:52

nooo... podczas ostatniego LeMans HDi pokazało co potrafi... Tongue

RE: Moto kącik - mentos - 21.04.2011 14:52

dlatego trza wycinać to gówno i przeprogramować kompa jak się zatka a nie nabywać nowe, peżocik zacny kanapowóz, te nowe faktycznie udają nie wiadomo, formułe 1 czy jak, a i pół przodu plastikowe nawet bez pasa przedniego i alu maską

RE: Moto kącik - Kwas - 21.04.2011 15:08

Ja jestem bardzo szczęśliwy z tego, że moje autko tego g... nie posiada, ekologia, kurna, chyba polegająca na tym, że ma się mniej papierków w kieszeni, skutecznie "utylizują" ja producenci...

RE: Moto kącik - HTe - 21.04.2011 15:16

widzę że zajączek w tym roku będzie "bogaty" Smile
bardzo ładnie, autko wygodne, pojemne i oszczędne, coby długo służyło Smile
dla mnie 406 w coupe oraz 911 to idealnie zaprojektowane nadwozie

RE: Moto kącik - shotgun - 21.04.2011 15:17

DPF w niczym nie przeszkadza jesli sie uzytkuje samochod normalnie, czyli nie na krotkich odcinkach i oczywiscie doputy nie kleknie. Nastepny plus , wciskam pedal gazu w deche i spaliny jak w benzynie badz mniej, a nie jak w VW chmura czarnego dymu.

RE: Moto kącik - shovel - 21.04.2011 15:26

właśn ie ja nie do końca "ogarniam" ten FAP przynajmniej w 2.0 HDi

różnica w emisji CO2 między 2.0 hdi bez FAP i z FAP wynosi całe 5g -> w wersji z FAP emisja spalin wynosi 151 g CO2/km a bez FAP 156.

Ogólnie w Peugeocie serwis FAP'a jest przewidziany co 120 tyś km, koszt każdorazowo około 1000-1500 zł, więc nie mało.

RE: Moto kącik - stiken - 21.04.2011 17:51

Niemało to jest 2500 zł za głowicę, zawory, wtryski do Fiesty 1.25 po 110.000 km.
Właśnie jutro jadę odebrać furę i zutylizować trochę budżetu na nowy rower Sad

RE: Moto kącik - filozof911 - 21.04.2011 19:50

Peugeot 406 to bardzo dobre i ponadprzeciętnie trwałe auto-szczególnie francuskie.
Swego czasu na taksówkach sporo ich jeździło i robiły sporo ponad 500000km
A w filtrach fap nie chodzi o emisję CO2, lecz o wyłapywanie cząstek stałych, i nie należy ich wycinać.
cząstki stałe znajdujące się w spalinach z diesla zajmują czołowe miejsce na liście przyczyn chorób nowotworowych.
a ja dziś podwoiłem wartość swojego dajewo i zafundowałem sobie 4 nowe ContiPremiumContact 2 Smile
Ps.
Luknijcie to:
http://allegro.pl/show_item.php?item=1570220632

RE: Moto kącik - kori - 21.04.2011 21:01

Szykuje sie do kupna swojej 1-szej furmanki...
Budżet ok 10-15 tysi( samo auto, na resztę wiadomo trzeba być przygotowanym.... )
Czego oczekuje? Przedewszystkim niskiego spalania i małej awaryjności. Samochód musi być w miare pojemny,ale kozy też nie oczekuje. Szukam czegoś w stylu dużego kompatka... Przez myśl przechodzi mi Golf IV 1.9tdi 110km , Peugot 307 Hdi 2.0/ 1.6 Jakieś civiki i corolle... Generalnie Budżet moge troche przekroczyć jeżeli udało by sie kupić auto w idealnym stanie. Samochód raczej będzie ściągany z niemiec. Jakieś sugestie? Na co uważać? Generalnie jestem bardzo za golfem,bo to trwałe wózki , wszelkiej maści francuzów boje sie kupować,chociaż nie wiem jak to jest w praktyce.

RE: Moto kącik - Amil - 21.04.2011 21:14

Golf jest ok. Jest to nasz drużynowy (Brian, Listonosz, ja i czasem inni) pojazd wypadowy.
Traktuj tą wypowiedź z przymrużeniem oka, ale nasz GTI daje radę Big Grin.

RE: Moto kącik - shovel - 21.04.2011 21:17

proponowałbym Ci pocxzytać opinie na autocentrum.pl o samochodach. to trochę bardziej wymierne niż suche testy, bo taki TUV nie uwzględnia usterek które wyniknęły w trakcie eksploatacji a nie na badaniu, za to z tego co pamietam DEKRA kiedyś publikowała ranking samochodów które były najczęściej sholowywane z powodu awarii z autostrad i pierwsze trzy miejsca to były kolejno renault laguna, vw passat i mondeo.

corolla jest OK tylko że w 15 tysiącach nie dostaniesz dobrego egzemplarza z rozsądnego rocznika (2002-2003), to co znajdziesz to mocno dobite już auta po PeHowcach z paskudnymi motorami D4D.
ogólnie to w francuzach sypią się najczęściej pierdoły. sam zestaw napędowy silnik HDi + skrzynia jest o wiele trwalszy niż w niemieckiej konkurencji.

RE: Moto kącik - ACextreme - 21.04.2011 21:17

Ja poradzę Ci coś mega alternatywnego, co u mnie sprawdziło się niesamowicie... i sprawdza nadal - najbardziej chyba awaryjny wśród kompaktów - Fiat Stilo :-). Awaryjność w rankingach oczywiście jest spowodowana niskimi cenami w full opcjach, gdzie elektronika nie wyrabia zupełnie. Ja kupiłem 2007 rok (końcówka produkcji) z przebiegiem 40tyś w komisie Fiata, przejechałem 40 tyś w przeciągu roku i wymieniłem tylko jedną żarówkę. Silnik 1.4 95KM nie jest rakietą, lecz na autostradach mogę spokojnie jechać 140km/h rozmawiając z pasażerami po cichu. Średnie spalanie przy jeździe w stylu krótka trasa+miasto wychodzi 6.3l, a sam silnik jest podobno niesamowicie trwały i bezawaryjny - ja mam obecnie ok. 80tyś przebiegu i ani kropli wycieku czy zaburzeń w działaniu nie odnotowuję. Najniższe spalanie jakie osiągnąłem na odcinku 300km na drogach powiatowych/wojewódzkich to 5.4l przy jeździe z dość stałą prędkością w granicach 80-100km/h.
Model mam w prostej opcji z komputerem, elektryką i klimą w standardzie, przez co nie wychodzą na jaw żadne z opisywanych powszechnie problemów. Sam samochód jest o niebo tańszy od wszelakiej konkurencji, a i szansa zakupu z pewnego źródła samochodu o niskim przebiegu jest spora.
Oczywiście to Fiat, nie ta klasa co VW (jedni tak mówią) itp. - tylko swoje doświadczenia przedstawiam :-)

PS. Do środka wchodzą bez problemu 3 osoby + 2 rowery Enduro i trochę bagażu :-D

RE: Moto kącik - zaDymek - 21.04.2011 21:20

[quote='filozof911' pid='118887' dateline='1303411844']
Peugeot 406 to bardzo dobre i ponadprzeciętnie trwałe auto-szczególnie francuskie.
Swego czasu na taksówkach sporo ich jeździło i robiły sporo ponad 500000km
A w filtrach fap nie chodzi o emisję CO2, lecz o wyłapywanie cząstek stałych, i nie należy ich wycinać.
cząstki stałe znajdujące się w spalinach z diesla zajmują czołowe miejsce na liście przyczyn chorób nowotworowych.
a ja dziś podwoiłem wartość swojego dajewo i zafundowałem sobie 4 nowe ContiPremiumContact 2 Smile
Ja zapodaLem 2 sztuki po 217 z dostawaSmile

RE: Moto kącik - ACextreme - 21.04.2011 21:29

Oj ciężki temat z Dieslami jest.... przyznam szczerze, że chyba nigdy nie kupię ropniaka (wiem, nigdy nie mów nigdy!) - jakoś nie widzę zalet tego typu napędu. Dla mnie kompakt to idealne połączenie niskich kosztów utrzymania (spalanie/serwis/przeglądy) i cech użytkowych (ilość miejsca/bagażnik/wymiary). W takim samochodzie (nie szaleję na drodze) spalanie przy dobrym silniku benzynowym wychodzi na poziomie 6-7l/100km, gdzie przy Dieslu jest o 1l mniejsze w najlepszych przypadkach - przy czym Diesle są droższe w zakupie, cena paliwa nie jest i nie była nigdy przesadnie niższa, a koszty obsługi są często drastycznie wyższe... nie wspomnę o DPF'ach, które są fanaberią totalną i tyle.
Ostatnią kwestią jest komfort jazdy - jeździłem wieloma kompaktami z różnymi Dieslami pod maską i zawsze bez wyjątku klekot (a czasem i drgania) mnie irytował niesamowicie, gdyż przyzwyczajony jestem do cichej benzyny, której nie słychać odpalonej na parkingu stojąc obok samochodu ;-).

RE: Moto kącik - shovel - 22.04.2011 06:20

co do opon, to wczoraj kupiłem 4 Dębice Presto Plus (http://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-presto-195-65-r15-91-h)
w Tychach, w małej wulkanizacji, z założeniem 180 zł / sztuka.
Jak ktoś chce namiary mogę podać. Gość wszystko ma taniej niż oponeo / opony.com i od razu z montażemSmile

RE: Moto kącik - shotgun - 22.04.2011 08:21

Wolalbym dolozyc po 40 zeta do sztuki i kupic Uniroyale RainExperty, bija je na leb...

RE: Moto kącik - shovel - 22.04.2011 08:31

ciekaw jestem w jaki sposób to stwierdzasz, skoro ta dębica to nowa opona, wprowadzona w marcu tego rokuSmile

co do Rainexpertów - miałem je w Escorcie, poza tym że 2 z nich złapały bąble i nie dojeździły 20 tyś km to rzeczywiście, fajne opony. Z tym że te 2 bąble dla mnie je skreśliły w ogóle z listy zakupowej. W zasadzie brałem pod uwagę tylko Pirelli P6 i te Dębice.

Poza tym - ja nie jeżdżę szybko, agresywnie ani nic z tych rzeczy. Dla mnie najważniejsze jest to żeby opona była cicha i przyzwoicie zachowywała się po deszczu (jak się dębica zachowuje jeszcze nie wiem). a inną sprawą jest to że zawsze znajdzie się coś do czego można dołożyć i tak można w nieskończonośćSmile