EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - filozof911 - 22.04.2011 08:36

Mój stary i kilku znajomych sparzyło się na dębicy i nigdy tego nie kupie.
marki typu dębica, to popłuczyny po firmie matce (goodyear).
póki deszczyk nie spadnie, to jeszcze jakoś dają radę.
ale jak spadnie to lodowisko się robi Smile
lepiej dopłacić i kupić coś dobrego.
na amorach i oponach nie oszczędzam
ja 4 szt continentali ContiPremiumContact 2 185/60 r14 kupiłem po 190 szt + wymiana opon w promo za 53
W przyszłym tygodniu idą bilsteiny B4 na przód, z tyłu już mam Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 22.04.2011 08:38

Potwierdzam - te Uniroyale mimo takiej dość dziwnej (uni?) nazwy są świetne! Miałem fabrycznie jakieś EKO opony obniżające spalanie w Stilo i niestety raz o mały włos nie zatrzymałem się na ciężarówce - dziwny, lecz nie ostry zakręt+40km/h+sucho... poleciałem bokiem jak szmata Undecided. Przed miesiącem kupiłem komplet Uniroyal RE i przetestowałem w dość ciekawych warunkach - są świetne!
Podam też link dla zainteresowanych z Bielska-Białej i okolic:
http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=4530863&order=t&category=3
Niewielki warsztat, zajmują się głównie bagażnikami, lecz także sprowadzają opony i montują na miejscu - pełna profeska i super właściciel. Mieli wtedy te opony po 180zł (R15) i podobno żaden problem sprowadzić - polecam ich usługi.

RE: Moto kącik - Kwas - 22.04.2011 08:58

Ja jestem fanem Yokohamy. Letnie ma A-drive, wytrzymałe, ciche, NIGDY nie zrobiły mi niemiłej niespodzianki, mimo, że nie jeden raz "lekko" przeginałem Smile
Zimówki rok temu kupiłem Firestone, badziew nad badziewie, przednie zajeździłem po 5 tyś... Tej zimy kupiłem Yokohamy W-drive, trzymają znacznie lepiej od Firestonów, po zimie śladów zużycia brak.
A używane autko? No Fokę bym Ci polecił, ale remnot zawieszenia, któy na 99% czekałbycie w aucie z Niemiec podraża taki zakup o dobre 3 tyś... A jak znajdziesz Golfa w dobrym stanie i akceptowalnej cenie, to Ci pomnik postawię Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 22.04.2011 08:59

(22.04.2011 08:38)ACextreme napisał(a):  Niewielki warsztat, zajmują się głównie bagażnikami, lecz także sprowadzają opony i montują na miejscu - pełna profeska i super właściciel.
Warsztat może i mały ale firma znana i renomowana, są m.in. dystrybutorem Thule'a Smile

RE: Moto kącik - mentos - 22.04.2011 09:43

(21.04.2011 19:50)filozof911 napisał(a):  i nie należy ich wycinać.
dobre, dobre Big Grin Big Grin Big Grin

(22.04.2011 08:58)Kwas napisał(a):  ale remnot zawieszenia, któy na 99% czekałbycie w aucie z Niemiec

myślałem, że hitlerowskie pochodzenie zwykle się zachwala w kwestii dobrych dróg i przez to nie zniszczonego zawieszenia ?

RE: Moto kącik - filozof911 - 22.04.2011 09:56

no nie należy ich wycinać Big Grin
Pomijając fakt, że filtr fap wyłapuje bardzo toksyczne DLA NAS LUDZI substancje(przyroda sobie z sadzą poradzi), to w austrii i niemczech są testowane przenośne testery i bramki pomiarowe które mają wejść do użytku w ciągu najbliższych dwóch lat.
Właściciel samochodu nie spełniającego norm emisji dostanie po prostu mandat.
tak na marginesie, firma która dokonuje przeróbki samochodu, w konsekwencji której pojazd przestaje spełniać normę homologacyjną zgodnie z którą był homologowany, jest w Polsce zagrożona karą do 1 miliona zł. przynajmniej w teorii...

RE: Moto kącik - shovel - 22.04.2011 10:34

406 hdi z FAP i bez FAP spełniają normę Euro 3 więc nie wiem czy w tym przypadku można mówić o zmianie normy z / bez fapu
co do samych dębic to ja nie mam ani negatywnych ani pozytywnych skojarzeń jak dotąd.
Same oponki (presto plus) są bardzo ciche i fajnie trzymają na suchym. Zero piszczeniaSmile

Najgorsze jak dotąd wspomnienia mam z Barumami Bravurisami, które nie dość że schodziły w oka mgnieniu, to jeszcze po deszczu były po prostu niebezpieczne.
Fajnie jeździło mi się na Bridgestone'ach, modelu nie pamiętam, ale podobnie jak Barumki, 40 tyś km i bieżnika nie było.

Uniroyale miałem 20 tyś km, 2 się "zabąblowały" i zostały wymienione na jakieś używane conti które koszmarnie piszczały Smile Trzymanie dobre.
Bąble złapały oczywiście po dziurach,ale to nie zmienia faktu że na jakieś ~200 tyś km które zrobiłem w życiu udało mi się zrobić buły na 3 oponach, z czego 2 były to uniroyale, a trzecia to była jakaś koreańska oponka która szła na 1 montaż w ticoSmile

RE: Moto kącik - PST - 22.04.2011 11:24

(21.04.2011 21:14)Amil napisał(a):  Golf jest ok. Jest to nasz drużynowy (Brian, Listonosz, ja i czasem inni) pojazd wypadowy.
Traktuj tą wypowiedź z przymrużeniem oka, ale nasz GTI daje radę Big Grin.
zwłaszcza lubą go amatorzy cudzej własności Big Grin

(22.04.2011 10:34)shovel napisał(a):  Fajnie jeździło mi się na Bridgestone'ach, modelu nie pamiętam, ale podobnie jak Barumki, 40 tyś km i bieżnika nie było.
no niestety coś za coś. chcesz mieć lepszą przyczepność - opona będzie miększa co za tym idzie szybciej będzie znikać bieżnik.

RE: Moto kącik - Kwas - 22.04.2011 20:57

(22.04.2011 09:43)mentos napisał(a):  
(21.04.2011 19:50)filozof911 napisał(a):  i nie należy ich wycinać.
dobre, dobre Big Grin Big Grin Big Grin

(22.04.2011 08:58)Kwas napisał(a):  ale remnot zawieszenia, któy na 99% czekałbycie w aucie z Niemiec

myślałem, że hitlerowskie pochodzenie zwykle się zachwala w kwestii dobrych dróg i przez to nie zniszczonego zawieszenia ?

Zawieszenie w około 10 letnim aucie jest po prostu stare, na równych niemieckich drogach nic się nie wybija, a w naszym pięknym kraju na dziurach wszystkie tuleje szlak trafia ekspresowo.

RE: Moto kącik - votec - 22.04.2011 21:38

(22.04.2011 20:57)Kwas napisał(a):  na równych niemieckich drogach

Te równe drogi mozna było znaleźć jeszcze kilka lat temu, tezaz w DE kryzys więc drogi łatają (zamiast wymieniać całą nawierzchnię). W zimie na ausostradzie za Zgorzelcem było ograniczenie do 60 km/h (teraz jest 100km/h) na dystansie ok. 30km

RE: Moto kącik - shovel - 22.04.2011 21:43

we wschodnich niemczech drogi są praktycznie wszędzie rewelacyjne. Jesli chodzi o zachodnie bywa różnie... to wynik tego że w ostatnich 20 latach zdecydowana większość inwestycji była przeprowadzana na wschodzie.

RE: Moto kącik - mentos - 23.04.2011 21:37

(22.04.2011 09:56)filozof911 napisał(a):  tak na marginesie, firma która dokonuje przeróbki samochodu, w konsekwencji której pojazd przestaje spełniać normę homologacyjną zgodnie z którą był homologowany, jest w Polsce zagrożona karą do 1 miliona zł. przynajmniej w teorii...

na pewno nastraszyłeś wszystkich tunerów, już zwijają interes Big Grin

RE: Moto kącik - filozof911 - 24.04.2011 20:24

Podaj mi adres, złożę donos, He he Tongue

RE: Moto kącik - shotgun - 24.04.2011 20:44

Mysle,ze dlugo bys nie pozyl....

RE: Moto kącik - shovel - 24.04.2011 21:37

a Dębice Presto Plus w dzisiejszych deszczach sprawdziły się nad wyraz dobrze. Aquaplaning był odczuwalny dopiero kiedy celowo wjechałem w głęboką kałużę (na 5 cm minimum), ale w takich warunkach, przy prędkości ~110 km/h każde opony by się tak zachowały.
ogólnie wrażenia po zakupie jak najbardziej pozytywne. Chyba najcichsze opony na których dotychczas jeździłem. Trzymanie jest (dla mnie) wystarczające zarówno w deszczu jak i na suchoSmile

RE: Moto kącik - shotgun - 25.04.2011 10:09

Problem jest tylko taki,ze wole nieznacznie doplacic i wziasc jakiekolwiek opony ,ktore brane sa do niemieckich testow niz opony do ktorych zywie uraze. Uniroyale prez ADAC sa opisane jako "szczegolnie godne polecania", co nie zmienia faktu,ze te opony przebilem juz 2 razy i to z boku /potwornie miekkie scianki/ ,ale jezdze jak jezdze. Debice mialem stare Pasio i tak mnie zrazily,ze nie chce nic z tej firmy, po prostu na mokrym ja skrecam a one jada prosto...
Tak mam, dawno temu zrazily mnie opony WTB, tak dawno,ze wiekszosc chodzila do przedszkola ,czy podstawowki, ale juz ich nie chce. Tak samo jak przezutki "plasmy" ,ktore ewoluowaly w koncern SRAMA i tak nie chce,wole zwykle Shimano, ktore tez ma swoje minusy, zreszta ja wszedzie znajde minusy.

RE: Moto kącik - filozof911 - 25.04.2011 11:03

zgadzam się z przedmówcą.
dębice passio zostały uwzględnione w ostatnich testach adac, co nie zmienia faktu, że wypadły bardzo blado.
http://www.adac.de/infotestrat/tests/reifen/sommerreifen/2011_Sommerreifen_Test_175_65_R14.aspx
ja brałem continentale, podpierając się tym testem, i na razie jestem zadowolony.
różnica między dębicą, a zwycięzcą testu, to 240 zł na komplecie 4 szt. w sklepie w którym kupowałem.
to nie jest dużo....

RE: Moto kącik - shovel - 25.04.2011 22:20

tia, testy testy...
jak widze niemieckie testy motoryzacyjne, TUV, ADAC to aż mną trzepie.
Te ich rankingi są tyle warte co laboratoryjne testy łańcuchów.
A co do Dębic Passio, to one z Presto Plus'ami nie mają nic wspólnego. Inna mieszanka, inny bieżnik, inne zachowanie.
Ja w każdym razie póki co nie narzekam, zobaczę co będę mówił za 40-50 tysięcy kilometrów

poza tym - chciałbym zauważyć że ten sam model opony o różnych rozmiarach zajmuje całkowicie różne miejsca, i np. Uniroyale w większych rozmiarach niż ten wskazany ciągną się w drugiej połowie / końcu stawki.

RE: Moto kącik - INsejn - 27.04.2011 18:33

(25.04.2011 22:20)shovel napisał(a):  i np. Uniroyale w większych rozmiarach niż ten wskazany ciągną się w drugiej połowie / końcu stawki.

Akurat Uniroyal Rainsport to bardzo dobre oponki jeśli chodzi o duże rozmiary.

RE: Moto kącik - shotgun - 27.04.2011 18:40

On i ja pisalismy o RainExpertach , Ty znow o RainSportach.