EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - zaDymek - 27.05.2011 16:13

Do mojego w124 przydał by się taki SWAP Smile http://www.brabus.com/en/cars4sale.php?id=12872&kategorie=3 jak by komu mało Brabus 7.2 litra motory wciskałdo w124 Big Grin
A tutaj '' Mały'' tuning klasy G Smile http://www.tuning.v10.pl/Mercedes,G,V12,S,Biturbo,od,Brabus,700,KM,w,terenowce,28118.html
Konie mechaniczne od mietka chyba jedne z najdroższych Sad

RE: Moto kącik - shotgun - 27.05.2011 19:54

http://www.geekweek.pl/arrinera-super-samochod-z-polski/328126/#more-328126

RE: Moto kącik - shovel - 28.05.2011 10:09

jakby ktoś z okolicy miał problemy z autem i palącą się lampkę Check Engine - pisać / przyjeżdżać Smile

RE: Moto kącik - mentos - 28.05.2011 11:07

tak BTW - teściu ma dziwny problem w 308'ce - wszystko połączone/styka ponoć a z miejsca kierowcy nie da się sterować szybą pasażera - coś z softem w kompie ? Może wystarczy odpiąć/przypiąć aku ?. Jest tu widzę trochę miłośników francuzów i czy ktuś cuś wie na ten temat ?

RE: Moto kącik - shovel - 29.05.2011 16:59

tak jak mówisz - niech spróbuje zresetować BSI (kompa).
Z tym że w Peugeotach to nei jest takie lekkieSmile
Niech otworzy szybę od strony kierowcy, otworzy maskę, wyłączy kluczyk,upewni się że wszystko jest wyłączone - każdy odbiornik energii - i niech pójdzie sobie... zapalić? nie wiem, z 5 minut musi odczekać aż BSI pójdzie spać
wtedy niech otworzy maskę i odłączy akumulator na kilka minut
po założeniu klemy niech odczeka kilka sekund i niech włączy przez okno kierowcy światła
po kilkudziesięciu sekundach może przekręcić kluczyk na zapłon.

minusem jest to że możliwe że będzie musiał przyuczyć szybę od strony kierowcy do zamykania się - może się nie domykać i będzie musiał ją "na parę razy" podnosić.

RE: Moto kącik - mentos - 29.05.2011 20:44

thx, popróbujemy tylko se jeszcze przypomniał, że kodów do radia nie maCool, ale ma szukać, wg mnie powinny gdzieś z papierami być
EDIT
zauważyłem jednak jakąś nieścisłość w Twej procedurze - 2 razy maska jest otwierana, więc które otwarcie wyrzucić z niej, to pierwsze czy to drugie ?

RE: Moto kącik - shovel - 29.05.2011 20:51

otwarcie maski - chodziło mi pociągnięcie za cyngiel Smile
ale może też od razu otworzyć.

co do kodów do radia - nie powinny być potrzebne, w PSA radio jest przypisane do VIN'u samochodu i nie powinno być żadnych szopek z kodowaniem. Kod jest potrzebny jak się do innego samochodu radio przenosi - tak przynajmniej jest w P406

RE: Moto kącik - mentos - 01.06.2011 15:17

Mam pytanie, czy ktoś rozumie dokładnie zasadę działania skrzyni dwu sprzęgłowej ? To znaczy doskonale rozumiem zasadę działania zwykłego manuala, rozumiem też zasadę działania dwusprzęgłowej, dwa wałki oddzielnie napędzane na jednym biegi parzyste, na drugim nie. Proste. Ale tylko na teoretycznym rysunku, wówczas gdy niejako dwa oddzielne sprzęgła napędzają 2 różne wałki. Ale przecież ta teoria nie jest zgodna ze stanem faktycznym gdzie sprzęgła są współosiowe, więc jak napędzają 2 różne wałki skoro są osadzone na jednym ?
tu jest filmik ale nie pomaga Big Grin

RE: Moto kącik - tymoch - 01.06.2011 22:56

Myślę że ten przekrój rozwieje Twoje wątpliwości http://www.autos.ca/articles/jk/images/32auditt-dsg.jpg

edit: wolę nie wiedzieć ile kosztuje wymiana sprzęgła w tym ustrojstwie...

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 02.06.2011 10:49

(01.06.2011 22:56)tymoch napisał(a):  edit: wolę nie wiedzieć ile kosztuje wymiana sprzęgła w tym ustrojstwie...

ciekawe czy można wymienić tylko jedno czy od razu oba? Big Grin

RE: Moto kącik - quiros - 02.06.2011 11:14

W sumie troche to brzmi jak "nie kupuj Hondy, bo czesci sa drogie".
Zawsze mnie tacy "eksperci" odpychali.

RE: Moto kącik - mentos - 02.06.2011 12:47

(01.06.2011 22:56)tymoch napisał(a):  Myślę że ten przekrój rozwieje Twoje wątpliwości http://www.autos.ca/articles/jk/images/32auditt-dsg.jpg

edit: wolę nie wiedzieć ile kosztuje wymiana sprzęgła w tym ustrojstwie...

aaa, wałek w wałku, faktycznie wszystko klir
thx
P.S. wymiana - gdzieś czytałem o 10-12 tysiącach, faktycznie chyba wolałbym za tyle machać ręczną Wink

RE: Moto kącik - Kwas - 17.06.2011 08:47

Pożyczyłem od taty na wyjazd nad morze Hilluxa, żeby się bez problemu zapakować, mój synek jak rano zobaczył, że pod garażem nie ma Białej Foczki, to był bardzo rozczarowny, w Hillku w drodze do przedszkola marudził, że woli Forda Focusa Smile Moja krew Smile

RE: Moto kącik - shovel - 17.06.2011 08:53

ja wrócę do tematu opon - jak ktoś będzie szukał dobrych opon letnich to naprawdę z czystym sumieniem mogę polecić te dębice presto plus.
Trzymają na mokrym świetnie, porównywalnie do uniroyali rain expert.
aquaplanung praktycznie nei występuje. jedyna sytuacja kiedy mi koło popłynęło to kiedy wjechałem przez 130 km/h w kałużę o głębokości 10 cm. Ale to nie ma siły, wszystko by pływało.
na oponach zrobiłem dobre 6000 km i sprawdziłem w każdych możliwych warunkach, poza śniegiem. polecamWink

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 17.06.2011 09:47

Z letnich to ja tylko kocham Toyo R888 Big Grin

RE: Moto kącik - Kwas - 17.06.2011 10:09

Taaaa, czemu mnie to nie dziwi Smile A ja ostatnio usłyszałem od "znafcóf", że moje Yokohamy to opony do driftu Big Grin

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 17.06.2011 10:22

(17.06.2011 10:09)Kwas napisał(a):  A ja ostatnio usłyszałem od "znafcóf", że moje Yokohamy to opony do driftu Big Grin
jaki model?

RE: Moto kącik - Kwas - 17.06.2011 10:27

A-drive Smile

RE: Moto kącik - Tomeczek - 17.06.2011 11:01

ja tam smigam na Goodyear Eagle F1 215/45 R17. Na suchym i mokrym asfalcie! kleją się do drogi doskonale.
Niestety mokra trawa nie jest ich domeną i ostatnio miałem kłopot żeby z działki wyjechać.

RE: Moto kącik - ACextreme - 19.06.2011 12:38

Tak w ramach luzu opiszę sytuację, w której miałem okazję uczestniczyć kilka dni temu podczas dłuższej trasy.

Lecę na spokojnie A4, prawym konwój tirów i ciężarówek po horyzont, a więc podobnie jak kilka innych samochodów lecę 130-140 lewym, aby tasiemca minąć w miarę sprawnie. Do samochodu przede mną bezpieczna odległość, lecz bez dużego dystansu... tyle z opisu sytuacji.

A tu nagle coś nie tak... na zderzaku siedzi mi facet ok.38l Oplem Corsa B i chce mnie rozstrzelać długimi, których zbytnio nie widzę, gdyż za blisko mi na tym zderzaku siedzi. Patrzę na licznik - 140 trzymam, tasiemiec na prawym nie ma nadal końca, a przede mną nie ma tyle miejsca, abym przyspieszył. Mija chwila i nadal seria długich jak z automatu we mnie mierzona, sytuacja bez zmian... tyle, że "mściciel" w Corsie próbuje brać mnie prawym (nie da się), lewym (nie da się) i macha do tego na mnie złowrogo ręką. Myślę sobie co jest?!?!?! Prawy bez zmian, ale miejsca z przodu więcej to redukcja i do 160, a Corsa została (ileż takie maleństwo może mieć mocy?). Dojechałem auto z przodu, na powrót 140 i Corsa po chwili znów to samo i kwestię powtarza. Ani zjechać na prawy, bo musiał bym się przed szybę ciężarówce na siłę wpychać, ani przyspieszyć, to jadę - sytuacja trwa ok. 2-3 minuty. Tasiemiec na prawym się kończy, to przyspieszam i czym prędzej na prawy, bo się ścigać nie będę - Corsa jak ogon za mną na ten prawy (chcąc wyprzedzać) i od razu na lewy. Miły Pan kierowca coś mi pogroził, gdy był z boku, wskoczył na styk przede mnie i z impetem po hamulcu... na szczęście zahamowałem wcześniej podejrzewając zamiary.
Co najlepsze? Pojawia się trzeci pas, Corsa zmyka na skrajny prawy i jedzie ok. 100.
A teraz konkurs - na jaką chorobę psychiczną cierpiał kierowca?