EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - shotgun - 25.06.2011 20:36

No to kufa rzeczywiscie pech..

RE: Moto kącik - INsejn - 25.06.2011 22:27

(25.06.2011 16:59)shotgun napisał(a):  Jak jest tak zwawy jak Passat 1.8T to pozal sie Boze...
6.5 godziny naprawialem sprzeglo sprezarki klimy majac otwor pod katem 10 x15 cm, bede chirurgiem jednak bo pacjent zyje.

Leon Top Sport AUQ silnik. Wersja 180 KM, jak na razie mi styka ale planuję zrobić program na 210KM/300Nm.

RE: Moto kącik - michalbiker - 27.06.2011 12:45

Benzyna jest ok, szkoda tylko, że teraz w prawie wszystkich nowych silnikach ładują turbinki..
Za niedługo trzeba będzie kupować tylko i wyłącznie nowe samochody, bo przy wieku powyżej 5 lat trzeba będzie pół silnika wymienić..
A co do benzyny, to kto powiedział, że muszę redukować bieg przy wyprzedzaniu? Jeżeli stara się jeździć ekonomicznie, a nie mulić samochód, to przy jeździe np moim bravo 1.6 103km trzymam go w okolicach 2,8k obrotów, a wtedy już ciągnie.. ba! nawet wtedy nie muszę zmieniać biegu na wyższy, jak w dieslu, bo mi obrotów tak szybko nie braknie. Smile
Dla porównania, ojciec Astrą H 1.7 CDTI musi trzymać silnik przy ok 2,3-2,4k obrotów. Czy to jest tak duża różnica?Tongue

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 27.06.2011 12:51

(27.06.2011 12:45)michalbiker napisał(a):  bo mi obrotów tak szybko nie braknie. Smile
I tu się z Tobą zgadzam, to kolejna przewaga nad turbodieslem, strasznie mnie to wkurza że tylko przez chwile jest dostępny moment obrotowy bo zaraz odcina zapłon Sad

RE: Moto kącik - stiken - 27.06.2011 13:24

(25.06.2011 20:22)shovel napisał(a):  ja za to w tym tygodniu sprawdzałem wytrzymałość puga...
najpierw w poniedziałek nie zauważyłem że ojciec postawił swoje auto bliżej niż zwykle i mu przyharatałem zderzakiem przy cofaniu (zderzak cały, lekka rysa. Oponent pokonany - błotnik kaputt i drzwi trochę się odgięły Tongue).
W środę wystający pręt z drogi ładnie mi pomuskał przedni zderzak (rysa)
dzisiaj koło 18 jakiś gość stwierdził że nie ma sensu się zatrzymywać na czerwonym świetle i mi się wpakował w dupę. - na zderzaku rysa + lakier, Golf -> pęknięty zderzak, złamany grill, urwane lampy, i pogięty pas przedni.
Volkswagenowi gratuluję trwałości, co nie zmienia faktu że ogólnie jeżdżę ostrożnie i takiej "kumulacji" w życiu nie miałem.

Naszą Fiestę skutecznie biła Żona (klapa bagażnika dwukrotnie - drzewo pod sądem, murek pod moją firmą), lekko uderzył koleś na rondzie (pęknięty zderzak), ale stwierdziłem, że naprawiać nie będę, bo na pewno ktoś mi się jeszcze właduje i z jego ubezpieczenia się pokryje... No i się władował, dość solidnie, koleś na światłach.
Ale dalej nie naprawiam. Samochód, jak mawiał mój Ojciec, jest do jeżdżenia, a nie patrzenia. Klapa się zamyka; zderzak, mimo że troszkę bardziej pękł to jeszcze nie odpadł; pas tylni wgnieciony, ale koło zapasowe wchodzi do wnęki na styk co mi kompletnie nie przeszkadza; geometria jest ok, auto jeździ i hamuje prosto...
A kasa? Enduro-potrzeby są ważniejsze... Nowy rower w planach, więc niech mnie pakują dalej od tyłu, zapraszam Wink

RE: Moto kącik - shotgun - 27.06.2011 13:46

(27.06.2011 12:45)michalbiker napisał(a):  Benzyna jest ok, szkoda tylko, że teraz w prawie wszystkich nowych silnikach ładują turbinki..
Za niedługo trzeba będzie kupować tylko i wyłącznie nowe samochody, bo przy wieku powyżej 5 lat trzeba będzie pół silnika wymienić..
A co do benzyny, to kto powiedział, że muszę redukować bieg przy wyprzedzaniu? Jeżeli stara się jeździć ekonomicznie, a nie mulić samochód, to przy jeździe np moim bravo 1.6 103km trzymam go w okolicach 2,8k obrotów, a wtedy już ciągnie.. ba! nawet wtedy nie muszę zmieniać biegu na wyższy, jak w dieslu, bo mi obrotów tak szybko nie braknie. Smile
Dla porównania, ojciec Astrą H 1.7 CDTI musi trzymać silnik przy ok 2,3-2,4k obrotów. Czy to jest tak duża różnica?Tongue
To dziwnie chodzi bo u siebie od 1700 obr moge na trojce plynnie i dynamicznie wyprzedzac do jakis 4000, tylko wtedynie mam 50 tylko grubo powyzej 100km. Jak dla mnie to takie 100Km w benzynie bez turbiny to taki mul,ze az trzepie.Kiedys w okolicach Huciska k/Jelesni, kto byl ten wie jakie sa gorki, cisnalem za 170KM CRXem, fakt faktem wyciagalem maksa z mojego Asterixa a bylem z rodzinka /wiem glupie,dosc sie nasluchalem/, ale jak juz go minalem to pod gorke zostal bardzo z tylu.Co ciekawe juz go nie widzialem, a jeszcze slyszalem...i tu jest zlooo.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 27.06.2011 15:08

(27.06.2011 13:24)stiken napisał(a):  Enduro-potrzeby są ważniejsze...
AMEN Big Grin

RE: Moto kącik - shovel - 27.06.2011 17:31

ja właśnie "kupiłem" rodzicom samochód - to clio: http://otomoto.pl/renault-clio-dci-free-1-5-C19280416.html ...
cenę dobrze utargowałem więc będzie drugi ropniak w rodzinie ;-P

RE: Moto kącik - Kwas - 27.06.2011 18:42

Kumpela miała taką żabę, no fajne cacko, ale dynamikę ma stara z przyczepą pełną węgla Wink

RE: Moto kącik - zaDymek - 27.06.2011 19:03

Ja mam automat w Mietku , 2.5 diesel. Sam wie przy jakich obrotach biegi zmienić Tongue

RE: Moto kącik - michalbiker - 27.06.2011 19:31

(27.06.2011 13:46)shotgun napisał(a):  To dziwnie chodzi bo u siebie od 1700 obr moge na trojce plynnie i dynamicznie wyprzedzac do jakis 4000, tylko wtedynie mam 50 tylko grubo powyzej 100km. Jak dla mnie to takie 100Km w benzynie bez turbiny to taki mul,ze az trzepie.Kiedys w okolicach Huciska k/Jelesni, kto byl ten wie jakie sa gorki, cisnalem za 170KM CRXem, fakt faktem wyciagalem maksa z mojego Asterixa a bylem z rodzinka /wiem glupie,dosc sie nasluchalem/, ale jak juz go minalem to pod gorke zostal bardzo z tylu.Co ciekawe juz go nie widzialem, a jeszcze slyszalem...i tu jest zlooo.

Nie mówię, że idzie źle, ale patrząc na spalanie po komputerze pokładowym najmniejsze jest w okolicach 2,2-2,4k obr Smile
A fakt, benzynka tak jak moje 16 zaworowe bravo poniżej 3tys obr nie chce iść i nie chce się wierzyć, że to ma 100km Smile

RE: Moto kącik - mentos - 27.06.2011 19:37

bez klimy - nie masz litości dla rodziców Huh,

choć mega oszczędny i ponoć całkiem udany/trwały i mega oszczędny silniczek Wink

trzecie światło stopu to faktycznie mega argument, pamiętam jak zakładałem w maluchu na półce przeciwmgielne jako stop i mnie milicja ganiała bo to wówczas nielegal Big Grin

RE: Moto kącik - filozof911 - 27.06.2011 20:09

(27.06.2011 17:31)shovel napisał(a):  ja właśnie "kupiłem" rodzicom samochód - to clio: http://otomoto.pl/renault-clio-dci-free-1-5-C19280416.html ...
cenę dobrze utargowałem więc będzie drugi ropniak w rodzinie ;-P

fajny samochodzik. rozrząd zabawny w wymianie.
Koło pasowe napędu paska klinowego i kółko rozrządu jest ściśnięte jedną śrubą centralną bez żadnego klina.
benzyny 16 v też tak mają i znam koleżkę, któremu "się rozjechało" podczas montażu i głowicę robić musiał, he he Smile
Ale to w sumie nic takiego, w porównaniu z tulejami cylindrowymi wklejanymi na silikon w blok silnika.
Tak jest w renatce kangoo mojego starego.
Jak to zobaczyłem, to myślałem że pęknę ze śmiechu Tongue

RE: Moto kącik - shovel - 27.06.2011 20:27

mentos - były inne opcje aut z klimą ale to, obiektywnie, było w najlepszym stanie. Zresztą ojciec od 12 lat jeździ ciemnym autem bez klimy i żyje, więc jakoś będzie musiał to jeszcze przeżyć. w ostateczności montaz klimy to jakies 2000 zł.

rozrządu ja wymieniać nie będę - będzie serwisowany tam gdzie mój Pug, czyli w Agenie. Ja z ich usług (i cen) jestem zadowolony, rodzice też tacy być powinniSmile

RE: Moto kącik - filozof911 - 27.06.2011 21:13

nie wątpię - są do tego potrzebne specjalne narzędzia.

RE: Moto kącik - Kosta - 28.06.2011 11:39

Kilka samochodów się już miało Smile
teraz m.in. mam na stanie Clio III w benzynie, ale z gazem- silniczek 1,2...
i powiem wam, że oprócz kilku elektronicznych wpadek francuzów - dobry samochodzik. Czego nie umiem- daje do zrobienia znajomemu mechanikowi. Za wymianę paska rozrządu z napinaczem zapłaciłem 180zł... Kupiłem oryginalny w dobrej cenie.
Olej jak wymieniałem - to się zdziwiłem - potrzebowałem kwadratowego "imbusa" Smile, ostatnio wymianiłem klocki i tarcze z przodu, bo mi tarcze klocek zajechał... :/ jakąś dziwną gwiazdkową nasadkę za 4,50zł musiałem kupić...
Oprócz elektroniki - prosta budowa cepa Smile
a spalanie między 6 a 8 litrów gazu / 100km... powoduje, że o benzynie aż tak źle się nie myśli w tych 5 złotowych czasach Smile

RE: Moto kącik - shovel - 28.06.2011 13:51

w tej cliówce po zakupie będzie pełny serwis - rozrząd z pompą wody i napinaczem, paskiem wielorowkowym itp. + wymiana wszystkich filtrów, oleju, płynu chłodniczego, hamulcowego itp. w sumie za wsztystko z robocizną w Agenie ok. 1200 zł wyjdzie.

RE: Moto kącik - Kosta - 28.06.2011 15:05

Oryginalny pasek + oryginalna rolka z napinaczem - 300zł (+robocizna 180zł)
Pompa wody skf - 150
filtr oleju 16zł
filtr powietrza koło 20zł
nie pamiętam ceny filtra paliwa.. :/
płyn do chłodnic Prestone - 25zł (zależy gdzie uda się dostać -fajne ceny mieli w Praktikerze Smile )
Olej Elf 5w40 4litry - 80zł
Płyn hamulcowy - jakieś 20zł
Razem: 791zł.
Liczę na dobrych elementach i to do Clio III Smile Jakby patrzeć na Clio II - to te 400zł zarabiają. Albo i 580zł.. (całość robocizny z rozrządem). Części 611zł robocizna 589zł - niezła przebitka Big Grin
Większość rzeczy sam wymieniałem, także koszty u mnie spadły dość znacznie, a przy okazji czyściłem lub konserwowałem inne elementy do których był dostęp Smile

RE: Moto kącik - stiken - 29.06.2011 08:36

Nie ma nic za darmo - fachowa wiedza kosztuje... Nie każdy potrafi wszystko sam zrobić.
Coś mi się wydaje Kosta, że jesteś jak kilku moich byłych Klientów - coś tam zapytają, przedstawiam profi ofertę, a oni w odpowiedzi podsyłają mi linki z allegro...
Jak mnie to wk.....a, 400 zł zarabiają - i dobrze. Jak dobrze robią to niech zarabiają nawet i pincet.

RE: Moto kącik - filozof911 - 29.06.2011 09:06

Zwłaszcza, że prowadzenie firmy kosztuje i nie jest to czysty zysk...