EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 02.07.2011 18:59

(02.07.2011 14:38)ACextreme napisał(a):  Wnioski: Średnia prędkość 66km/h, przy czym nie ograniczałem się celowo z prędkościami w trasie.

na Islandii pod tym względem jest super. Ograniczenia prędkości na trasie to 90 km/h (na szutrach 80). Nie przekraczając znacznie tych ograniczeń (drakońskie kary) często uzyskiwałem średnie dzienne prędkości rzędu 80 km/h (dystanse od 200 do 600 km). Wszystko to dzięki znikomemu ruchowi i małej ilość terenów zabudowanych z ograniczeniem do 50.

W Polsce jeżdżę zazwyczaj z prędkością "ograniczenie + 10" a i tak zazwyczaj osiągam średnią poniżej 70, czyli dokładnie tak jak Ty Big Grin

RE: Moto kącik - Kwas - 02.07.2011 22:02

W Szwecji jak jest ograniczenie do 90, to najwolniejszy jedzie 88, najszybszy 92. A u nas na 90 "bezpieczni kierowcy" jadą 55, reszta wk.... tłumu momentami przy wyprzedzaniu takich zawalidróg 130, REPy 160. A średnia powyżej 70 nie jadać autostradą jest nie do zrobienia... Generalnie uwielbiam jeździć po Polsce. A o ilości zupełnie niepotrzebnych znaków nawet nie wspomnę.

RE: Moto kącik - mentos - 02.07.2011 22:26

A jak tak dużo jeździcie po naszym pięknym kraju to jak za miesiąc najlepiej będzie lecieć z KR to Rowów nad morzem? Chcę się jakoś doturlać Gierkówką do Łodzi, przejechać przez to "miasto" i potem jakoś tak bocznymi drogami. Dobry plan ?

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 02.07.2011 22:40

(02.07.2011 22:02)Kwas napisał(a):  W Szwecji jak jest ograniczenie do 90, to najwolniejszy jedzie 88, najszybszy 92. A u nas na 90 "bezpieczni kierowcy" jadą 55, reszta wk.... tłumu momentami przy wyprzedzaniu takich zawalidróg 130, REPy 160. A średnia powyżej 70 nie jadać autostradą jest nie do zrobienia... Generalnie uwielbiam jeździć po Polsce. A o ilości zupełnie niepotrzebnych znaków nawet nie wspomnę.

Panowie, w Gruzji to jest zabawa na drodze Smile. Przy nich to my jesteśmy Szwedzi do kwadratu Big Grin Co ciekawe Polacy chyba bardzo szybko przystosowują się do warunków drogowych - po tygodniu pobytu tam, kumpel prowadził z nie mniejszą fantazją i swadą niż najwięksi wojownicy gruzińskich dróg. Starym VW Transporterem nie wahał się wyprzedzać, oczywiście "na trzeciego", X5-tek, Kaejenów i innych wypasów Big Grin

RE: Moto kącik - Amil - 02.07.2011 23:28

A VIA TOLL wciąż nie działa Sad

RE: Moto kącik - Kwas - 03.07.2011 08:16

(02.07.2011 22:26)mentos napisał(a):  A jak tak dużo jeździcie po naszym pięknym kraju to jak za miesiąc najlepiej będzie lecieć z KR to Rowów nad morzem? Chcę się jakoś doturlać Gierkówką do Łodzi, przejechać przez to "miasto" i potem jakoś tak bocznymi drogami. Dobry plan ?

Ja dwa tygodnie temu jechałem w okolice Kołobrzegu przez Wrocław, Poznań, Wałcz, Białograd. Mój drogi ojciec dość często jeździ w tamtą stroną i bardzo mi odradzał drogę przez Łódź. Aha, ja jechałem w nocy, także ilość dziadków kościółkowych i TIRów była znikoma.

RE: Moto kącik - harry - 03.07.2011 08:22

Fakt, przez Wrocław/Poznań tylko 30km dalej. Nie wiem jak teraz w tej Łodzi wygląda ale jak windsurfingowałem intensywniej to dość czesto pomykałem przez Łódź na Hel i krzywdy nie było, ale zawsze w nocy.

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.07.2011 08:35

Leciałem od Katowic, przez okolice Łodzi, aż w całości remontowaną krajówką w stronę Białegostoku.... 100km zwężenia od Łodzi!!!
Wracałem od Szczecina, przez Zieloną Górę, Legnicę i dalej A4 - ta trasa jest w miarę ok.

RE: Moto kącik - PST - 03.07.2011 10:37

(02.07.2011 22:26)mentos napisał(a):  A jak tak dużo jeździcie po naszym pięknym kraju to jak za miesiąc najlepiej będzie lecieć z KR to Rowów nad morzem? Chcę się jakoś doturlać Gierkówką do Łodzi, przejechać przez to "miasto" i potem jakoś tak bocznymi drogami. Dobry plan ?

chętnie posłucham bo też będę przerabiał za czas jakiś podobną trasę tyle że do Ustki a to w sumie rzut beretem

to co wykombinowałem to krakow - lodz - włocławek - grudziądz - gdynia - ustka aczkolwiek już na sama myśl jazdy robi mi się słabo.

RE: Moto kącik - INsejn - 03.07.2011 10:58

Jak już będziecie na pomorzu to wbijajcie na A1, później na obwódke. Ale trzeba uważać, bo przy węźle karczemki jest remont, później do Gdyni już jest luz.

RE: Moto kącik - tymoch - 03.07.2011 11:01

(03.07.2011 10:37)PST napisał(a):  

chętnie posłucham bo też będę przerabiał za czas jakiś podobną trasę tyle że do Ustki a to w sumie rzut beretem

to co wykombinowałem to krakow - lodz - włocławek - grudziądz - gdynia - ustka aczkolwiek już na sama myśl jazdy robi mi się słabo.

Co do trasy na Ustkę to uwaga na słynną gminę Kobylnica, ja załapałem tam jednego dnia dwa zdjęcia pamiątkowe cyknięte z krzaków na końcu miejscowości...:/

RE: Moto kącik - mentos - 03.07.2011 13:50

radarkami się nie przejmuję bo bez tablicy od 8 lat pomykam, nie ma nic skuteczniejszego, kozak jeden Big Grin

RE: Moto kącik - shotgun - 03.07.2011 14:29

I wciaz maja litosc nad Toba?

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 03.07.2011 16:37

Może wstyd przyznać ale jak mam jechać gdzieś dalej np. nad morze to też zdejmuję przednią tablicę... Na szczęście od 2 dni obowiązują nowe zasady więc w praktyce fotoradary mają być jaskrawo pomalowane i oznakowane a że jeszcze ITD nie zdąrzyło jeszcze wszystkiego przejąć/przygotować to na razie fotoradary nas nie pokarają, trzeba uważać tylko na suszarki.

RE: Moto kącik - Bakulak - 03.07.2011 17:38

A o zdarciu naklejki z przedniej szyby też spryciarze pamiętacie?Big Grin

RE: Moto kącik - shovel - 03.07.2011 17:48

a ja będę oryginalny i napiszę: jeżdżę (względnie) przepisowo.

RE: Moto kącik - harry - 03.07.2011 17:51

Ja też... (bo mam wolne autko... Smile )

RE: Moto kącik - shovel - 03.07.2011 17:58

a ja lubię mieć spalanie poniżej 6l /100 kmSmile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 03.07.2011 18:02

Ja też szybko nie jeżdże mimo sporej mocy, raczej trzymam się 10-20 km/h powyżej ograniczeń, po prostu chcę uniknąć pecha a podczas takich 2000 km na wakacjach można wrócić bez prawka...

Naklejka na mojej szybie jest oczywiście niewidoczna (nieczytelna) Big Grin

RE: Moto kącik - harry - 03.07.2011 18:07

O TO TO! Smile Tylko u mnie minimalne spalanie to ok 8,5l