EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - tymoch - 03.07.2011 18:25

U mnie teżBig Grin....gazuTongue

RE: Moto kącik - shovel - 03.07.2011 18:41

ja przy oszczędnej jeździe w cyklu mieszanym zrobiłem 5,7 l średnie spalania na 100 km (próba na dystansie ponad 1000 km, jazda w obrębie aglomeracji śląskiej)
na trasie pali różnie. Mocno załadowany, z 3 rowerami na dachu, 110 na tempomacie i trasce 500 km na czarną górę spalanie wyszło w granicach 6,5l/100 km.

RE: Moto kącik - mentos - 03.07.2011 19:06

(03.07.2011 14:29)shotgun napisał(a):  I wciaz maja litosc nad Toba?

zależy co to litość, na 8 lat 2 razy zabrany dowód rejestracyjny (pokwitowanie i odbiór po 2 tygodniach teraz nawet darmo, trzeba też zrobić badanie cząstkowe za 20zł) i raz mandat 100zł wraz zabraniem dowodu więc jakby nie było się kalkuluje, zatrzymań już nie liczę, pełno ale funkcjonariusze są wyrozumiali przecież, zwłaszcza, że straszą, że to nie wystarcza bo mają taki super fotoradary że naklejki widać a moja naklejka przy zatrzymywaniu jest oki (wyjaśnienie niżej), jakoś tak zawsze se szybę prysnę Cool Po ch..... więc liście, elektryczne żaluzje, fotospreje i inne głupoty?

(03.07.2011 17:38)Bakulak napisał(a):  A o zdarciu naklejki z przedniej szyby też spryciarze pamiętacie?Big Grin

z doświadczenia i innych źródeł wiem, że bardzo rzadko udaje się ją odczytać, na ogół w 10% przypadków, ale i tak o tym oczywista pamiętam, muśnięcie wajchy wycieraczek i zatrzymuje się jakieś 3cm wyżej bez ścierania dokładnie w połowie naklejki Cool Dobrze że tych fotoradarów co od tyłu foty robią jak na lekarstwo

(03.07.2011 17:48)shovel napisał(a):  a ja będę oryginalny i napiszę: jeżdżę (względnie) przepisowo.

najskuteczniejszy i najlepszy sposób, odkąd mam dzieciaki więcej niż o 10-20 rzadko mi się zdarza przekraczać, ale wiadomo że do tej pory fotoradary były stawiane jako polowanie więc tam gdzie nawet się nie spodziewasz że jest 40 a lecisz leniwe 70, więc strzeżonego pan bóg strzeże i lepiej ten plejt stargać z auta (a ksiądz mówi że łamanie przepisów to grzech Dodgy)

RE: Moto kącik - ahmedsaid - 07.07.2011 12:51

Panowie, znacie dobrego mechanika w Warszawie?
Dzisiaj na światłach silnik po prostu zgasł i już nie odpalił ;(
4 miesiące temu miałem podobny przypadek, nawaliła pompa wtryskowa.
Samochód to Vectra 99 2.0 diesel.

RE: Moto kącik - Andref - 07.07.2011 14:51

Autoekspert. Żwirki i Wigury 2. 22 423 73 73

RE: Moto kącik - shotgun - 07.07.2011 15:15

(07.07.2011 12:51)ahmedsaid napisał(a):  Panowie, znacie dobrego mechanika w Warszawie?
Dzisiaj na światłach silnik po prostu zgasł i już nie odpalił ;(
4 miesiące temu miałem podobny przypadek, nawaliła pompa wtryskowa.
Samochód to Vectra 99 2.0 diesel.

Czemu nie wejdziesz na przyklad na forum vectry i tam nie zadasz pytania?
http://forum.vectraklub.pl/index.php/index?s=2a8732cbd9d370a93aa29e0ee561d954

RE: Moto kącik - ahmedsaid - 08.07.2011 14:15

Bo zaglądam tu dość często i może ktoś tu miał podobny problem.
Wkońcu to Moto kącik Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 14.07.2011 09:41

Kurna, w niedzielę w drodze na dyżur 30 metrów od domu jakiś orzeł nie zauważył mojego malutkiego auto czyli Foki kombi i rozpiździł mi prawy bok. I to tak kurna skutecznie, że najprawdopodobniej przestawił przednie i zadnie zawieszenie... Ubezpieczyciel wyliczył, że zbliżamy się do szkody całkowitej, teraz muszę załatwić w ASO, żeby niekoniecznie wymieniali lekko porysowane zderzaki, i cieniowali drzwi do nadkoli, tylko, żeby doprowadzili autko do stanu lekko poobijanego i jezdzacego. Nie liczę na odkrywcze rady, wyżalić się tylko kciałem Smile

RE: Moto kącik - Bakulak - 14.07.2011 11:07

(14.07.2011 09:41)Kwas napisał(a):  Kurna, w niedzielę w drodze na dyżur 30 metrów od domu jakiś orzeł nie zauważył mojego malutkiego auto czyli Foki kombi i rozpiździł mi prawy bok. I to tak kurna skutecznie, że najprawdopodobniej przestawił przednie i zadnie zawieszenie... Ubezpieczyciel wyliczył, że zbliżamy się do szkody całkowitej, teraz muszę załatwić w ASO, żeby niekoniecznie wymieniali lekko porysowane zderzaki, i cieniowali drzwi do nadkoli, tylko, żeby doprowadzili autko do stanu lekko poobijanego i jezdzacego. Nie liczę na odkrywcze rady, wyżalić się tylko kciałem Smile

współczuję, szczególnie, że boczne uderzenia są najniebezpieczniejsze, więc ciesz się, że nic Ci sie nie stało chyba, że nie piszesz wszystkiegoConfused
Uderzenie było w stronę kierowcy?

RE: Moto kącik - shovel - 14.07.2011 11:09

ja wczoraj przywiozłem sobie w bagażniku "suwenirę" z Sosnowca...

... swój tłumik ;-)
urwałem na torach tramwajowych - podniosła się płytka która mi go urwała.
dzisiaj rano już został wymienionySmile

RE: Moto kącik - Andref - 14.07.2011 11:10

"rozpiździł prawy bok", a z tego co wiem organizacja ruchu w Krakowie nie odbiega znacząco od reszty kraju Wink

RE: Moto kącik - Bakulak - 14.07.2011 11:16

(14.07.2011 11:10)Andref napisał(a):  "rozpiździł prawy bok", a z tego co wiem organizacja ruchu w Krakowie nie odbiega znacząco od reszty kraju Wink

może rzeczywiście masz racjeSmile

RE: Moto kącik - Kwas - 14.07.2011 11:57

Akurat wszytko się odbyło na małej prędkości, wjechałem sobie spokojnie na rondko Chełmskie, a gość wjeżdzający z następnego wjazdu uznał, że jest na głównej... najpierw mi przywalił w przednie nadkole, odbił się, a potem poprawił w tył... Dziś jadę do blacharza, żeby zobaczyli co i jak.

RE: Moto kącik - Kwas - 15.07.2011 09:05

Wygląda na to, że faktycznie trzeba będzie zrobić szkodę całkowitą....
Teraz mam pytanie. Muszę zanabyć nowe autko. Serce podpowiada Fokę II kombii 1.8 TDcI, albo @.0 TDcI, rozum Octavię 1.9 TDI 105 km kombi. Jeździł ktoś i tym i tym? Jak ma się prowadzenie Octavii do genialności Foki? Ten 105 km dieselek daje radę? A może jakieś inne propozycje? Generalnie auto nie starsze niż 2008, klasa C, kombi nie droższe niż 45 tyś.

RE: Moto kącik - Bakulak - 15.07.2011 09:36

Tak się składa, że sprzedaję Vectrę kombi 2008 wrzesień, 150km. Czarna, ksenony, skóry i ogólnie dobrze wyposażona. To moje auto służbowe które właśnie odkupuję. Jeździłem nim tylko ja. Serwisowałem w Oplu. Jak chcesz obejżeć, przejechać się, to chętnię udostepnie do testów, nawet jeśli nie będziesz akurat tym autem zainteresowany, bo zrobiłem nia juz 165 tys km to polecam Vectry kombi. Ceny mocno spadły po wprowadzeniu Insigni, a auto jest naprawdę rewelacyjne za te pieniądze.

RE: Moto kącik - shotgun - 15.07.2011 09:37

Na dzien dzisiejszy bralbym Octavie a Focusa omijal ze wzgledu na CR . Silnik Octavi jest bardziej wyrozumialy na nasze paliwo i bardziej podatny na zwiekszenie mocy gdyby to do glowy przyszlo.Nie wiem czy patrzysz na ekonomie, ale kolega bral noweczke w fabrycznym gazie co prawda pierwsza wersje w top wydaniu i koszty zakupu byly naprawde niskie jak na salon.

RE: Moto kącik - Kwas - 15.07.2011 09:50

(15.07.2011 09:36)Bakulak napisał(a):  Tak się składa, że sprzedaję Vectrę kombi 2008 wrzesień, 150km. Czarna, ksenony, skóry i ogólnie dobrze wyposażona. To moje auto służbowe które właśnie odkupuję. Jeździłem nim tylko ja. Serwisowałem w Oplu. Jak chcesz obejżeć, przejechać się, to chętnię udostepnie do testów, nawet jeśli nie będziesz akurat tym autem zainteresowany, bo zrobiłem nia juz 165 tys km to polecam Vectry kombi. Ceny mocno spadły po wprowadzeniu Insigni, a auto jest naprawdę rewelacyjne za te pieniądze.

Cholera, to muszę się zastanowić, tylko może być jeden problem, auto będzie brane w leasing, i firma leasingowa wymaga zakupu od dealera lub swoje auta poleasingowe. A jaki silnik, skrzynia?

RE: Moto kącik - Bakulak - 15.07.2011 10:05

(15.07.2011 09:50)Kwas napisał(a):  
(15.07.2011 09:36)Bakulak napisał(a):  Tak się składa, że sprzedaję Vectrę kombi 2008 wrzesień, 150km. Czarna, ksenony, skóry i ogólnie dobrze wyposażona. To moje auto służbowe które właśnie odkupuję. Jeździłem nim tylko ja. Serwisowałem w Oplu. Jak chcesz obejżeć, przejechać się, to chętnię udostepnie do testów, nawet jeśli nie będziesz akurat tym autem zainteresowany, bo zrobiłem nia juz 165 tys km to polecam Vectry kombi. Ceny mocno spadły po wprowadzeniu Insigni, a auto jest naprawdę rewelacyjne za te pieniądze.

Cholera, to muszę się zastanowić, tylko może być jeden problem, auto będzie brane w leasing, i firma leasingowa wymaga zakupu od dealera lub swoje auta poleasingowe. A jaki silnik, skrzynia?
Silnik 1,9 cdti 150 koni, skrzynia manualna 6. Jesteś w stanie zejść spokojnie do 5l/100 , a jak przyjdzie potrzeba to jest naprawdę szybkie kombi. Po rozłożeniu siedzeń jest ponad dwa metry płaskiej podłogi, więc idealne auto do przewozu rowerów w całości. Co do leasingu to sie nie znam. Jeśli to ma jakieś znaczenie to auto nie bylo leasingowane, tylko kupione za gotówkę. Może da się z nimi jakoś dogadać żeby kupili najpierw na siebie, a potem w leasing? A zresztą jak już mówiłem, obojętnie, czy to będzie auto ode mnie czy inne to warto zastanowić się na Vectrą, bo to klasa wyżej od foki czy octavi i czuć to wyraźnie pod względem miejsca w środku czy właściwością jezdnym. Do 45 tys napewno znajdziesz coś ciekawego.

RE: Moto kącik - shovel - 15.07.2011 10:30

a Pugeot 308 kombi? ewentualnie brava... tyle że nie kombi.

RE: Moto kącik - Kasha - 15.07.2011 11:13

Kwas, wiem że ci nie do śmiechu teraz, ale ja bym ci polecił to o czym była mowa w ostatnim numerze Classic Auto w rubryce "jak kupić" Big Grin