EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.10.2011 13:41

@mentos, dlaczego się tak pieklisz? Po co te nerwy? W takim klimacie dalsza dyskusja nie ma sensu, Czakiem nie jestem żeby kijem kogoś przekonywać do swoich spostrzeżeń, pas...

RE: Moto kącik - quiros - 10.10.2011 13:59

Zero promili jest ABSURDALNE.

W normalnych krajach istnieje akceptowalna granica i takim wlasie krajem jest Polska.

Przede wszystkim:

- kierowcy zlapani na jezdzie po pijanemu traca prawo jazdy bez mozliwosci
uzyskania go na okreslony czas - np 5-10 lat
- wysokie mandaty karne dla takowych liczone w wielu tysiacach zlotych
...
poza tym picie to jedno, predkosc i inne to kolejne sprawy:

- limity predkosci i nieoznaczone fotoradary oraz wysokie kary za przekroczenie vmax
- porzadne mandaty za nie trzymanie odstepu
- konkretne kwoty za jazde na lewym pasie (ale takie mega-konkretne)

itd.

I po co sie klocic?

POzdrawiam,
quiros

RE: Moto kącik - mentos - 10.10.2011 14:03

Paweł, nie manipuluj, znana metoda zabicia adwersarza jak się już nie ma nic do powiedzenia pt. "dlaczego się pieklisz", czy "bo Ci żyłka pęknie" itd na mnie nie działają. Skoro już zacząłeś mi odpowiadać na pytania, i mi wytykać te głupoty o kręgosłupie moralnym, odpowiedziałem samymi konkretami, argumentując, że się mylisz moim zdaniem. Jak brakuje Ci uzasadnienia Twych przemyśleń nie chwytaj się proszę tanich PR'owych chwytów.

I też, PAS, PIS itp itd Big Grin

(10.10.2011 13:59)quiros napisał(a):  ...
I po co sie klocic?
POzdrawiam,
quiros
Co racja to racja. Teraz trzebałoby się lunąć rowerkiem na jakąś polankę pod schroniskiem i browarek na luziku łyknąć dla rozładowania poniedziałkowego doła Big Grin

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.10.2011 14:26

Heh, to teraz Ty mi to Pijarowych myków nie rób że ja robię Pijarowe myki Big Grin

Pisałeś że TWOIM ZDANIEM można jechać po piwku a ja napisałem że MOIM ZDANIEM każde przegięcie jest złe. Nie znajdziemy złotego środka dlatego olewam temat, nie wymiguję się ani nie robię myków, po prostu napisałem że moim zdaniem źle jest jechać po piwku, zmęczonym też źle, niewyspanym też źle a nawet wściekłym źle, tyle Smile

RE: Moto kącik - Kasha - 10.10.2011 14:57

Ojezusienazareński, to ja chyba stawiam samochód na kołki i palę prawo jazdy, bo dni kiedy jestem wypoczęty, wyspany i się nie wk..wiam non-stop (szczególnie za kierownicą) jest może pół promila w roku Smile
No, po jakimkolwiek alkoholu w ogóle nie jeżdżę, nawet na rowerze w górach, ale reszta warunków ciężka do osiągnięcia Smile Tzn. możliwe do osiągnięcia są, ale po bardzo dużej ilości alkoholu kiedy mi jest wszystko jedno, ale wtedy z kolei...ehh Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 10.10.2011 15:05

Heh, ja Ci oczywiście nie zabraniam Big Grin mówię tylko że są dziesiątki warunków jakie powinien spełnić kierowca żeby dać z siebie 100% podczas prowadzenia samochodu, a alkohol i inne wspomniane przeze mnie czynniki mogą mocno przeszkodzić w koncentracji, wydłużyć czas reakcji itp.

RE: Moto kącik - Kwas - 10.10.2011 20:38

Pitu pitu Mentos. To Ty twierdzisz, ze po piwie masz taki sam czas reakci itp. A prawda może być zupełnie inna. Zupełnie nie rozumiem tego oslego uporu co do picia przyslowiowego piwa przed jazda. Musisz walnac browar do obiadu? To jest jakiś większy problem zjeść coś na mieście i zamówić colę a nie żywca? Dla mnie jest krótka piłka, jadę, nie pije. I wybacz, ale nawet jeśli dasz mi za to po pysku, to dla mnie jesteś nieodpowiedzialni.

RE: Moto kącik - shotgun - 11.10.2011 09:06

(10.10.2011 14:57)Kasha napisał(a):  Ojezusienazareński, to ja chyba stawiam samochód na kołki i palę prawo jazdy, bo dni kiedy jestem wypoczęty, wyspany i się nie wk..wiam non-stop (szczególnie za kierownicą) jest może pół promila w roku Smile
No, po jakimkolwiek alkoholu w ogóle nie jeżdżę, nawet na rowerze w górach, ale reszta warunków ciężka do osiągnięcia Smile Tzn. możliwe do osiągnięcia są, ale po bardzo dużej ilości alkoholu kiedy mi jest wszystko jedno, ale wtedy z kolei...ehh Smile

Moglbym przykleknac po tych slowach i pochylic glowe smutno stwerdzajac - swieta prawda.
Po pierwsze - co do picia 1 piwa, ogolnie mam slaby leb, czyli jest klasy ze wszystko pamietam, kojarze, ale rownowaga idzie momentalnie w kosmos.
Po drugie - dalej stwierdzam, ze wieksze zagrozenie na drodze to czlowiek zmeczony , niewyspany niz ten po 1 piwie. Tu tolerancja organizmu jest indywidualna, jeden ma wieksza, inny mniejsza /np. ja/.
Zgadzam sie jak najbardziej, ze jedziesz = 0 alkoholu, ale nadal twierdze, ze co wracam po nocce, za kazdym razem, bez wyjatkow to spotkam sie z jakims lekko wezykujacym , dziwnie jadacym samochodem i raczej nie jest to nietrzezwy kierowca....

RE: Moto kącik - Kasha - 11.10.2011 13:14

O, a ona chyba nic nie piła Smile

http://www.youtube.com/watch?v=Niac1TqGPeA

RE: Moto kącik - razor - 11.10.2011 13:23

może lepiej jednak żeby na uspokojenie coś chlapnęła Wink

RE: Moto kącik - mentos - 11.10.2011 13:35

razor już proponowałem łyka, ale przeszło bez echa, Kwas się zrobił że to nieodpowiedzialne Wink

a tak notabene - czy ja wspomniałem, że upieram się do obiadu małe piwo walnąć czy lampkę wina ??? - uwielbiam jak ktoś mi coś wmawia, zdarza mi się to raz na ruski rok i nie rozumiem tej swoistej logiki, że przestrzeganie prawa w tym względzie można nazwać nieodpowiedzialnym ???

Wniosek z tego wszystkiego - propozycje UE 0,4-05 to jaskrawa nieodpowiedzialność, sami głupcy w tej Unii, Donald uciekaj na wschód tam większa roztropność w tej materii Cool
Polskie prawo 0,2 to już nieodpowiedzialność mniejsza,
Czesi z zerem - kurcze naród mędrców wybrany, za to jarać legalnie mogą, jaram nie jadę Big Grin

amen

RE: Moto kącik - harry - 11.10.2011 15:16

Wracając z ostatniego najtrajdu, miałem problem dojechać 10km do domu, z ledwością utrzymywałem się między krawężnikami... Dla ścisłości nie byłem nawet po świerć piwku Wink

RE: Moto kącik - mentos - 11.10.2011 15:24

no to harry kriszna zioło pyszna Big Grin

RE: Moto kącik - razor - 11.10.2011 15:25

co za różnica czy będzie 0 czy .2 czy .7 dozwolone?
i tak większość wypadków powodują pijacy po 1-7 promili...

swoją drogą mogliby podnieść do .7 Smile z z drugiej strony po dwóch piwkach czasem już się wesoło robi (a już na trzeźwo przekraczam dozwolone prędkości ), więc nie wiem czy to dobre Wink

RE: Moto kącik - harry - 11.10.2011 15:51

(11.10.2011 15:24)mentos napisał(a):  no to harry kriszna zioło pyszna Big Grin
W sumie nie wiem co tam chłopaki do ogniska dorzucali Big Grin

RE: Moto kącik - mentos - 12.10.2011 13:31

pewnie płyty azbestowe Big Grin

RE: Moto kącik - Kwas - 12.10.2011 21:23

(11.10.2011 13:35)mentos napisał(a):  razor już proponowałem łyka, ale przeszło bez echa, Kwas się zrobił że to nieodpowiedzialne Wink

a tak notabene - czy ja wspomniałem, że upieram się do obiadu małe piwo walnąć czy lampkę wina ??? - uwielbiam jak ktoś mi coś wmawia, zdarza mi się to raz na ruski rok i nie rozumiem tej swoistej logiki, że przestrzeganie prawa w tym względzie można nazwać nieodpowiedzialnym ???

Wniosek z tego wszystkiego - propozycje UE 0,4-05 to jaskrawa nieodpowiedzialność, sami głupcy w tej Unii, Donald uciekaj na wschód tam większa roztropność w tej materii Cool
Polskie prawo 0,2 to już nieodpowiedzialność mniejsza,
Czesi z zerem - kurcze naród mędrców wybrany, za to jarać legalnie mogą, jaram nie jadę Big Grin

amen

Ja Ci nie wmawiam, że zawsze pijesz jak gdzieś jedziesz.
Tak, uważam, że w tej uni są sami kretyni jeśli chodzi o dozwolony poziom alkoholu we krwi. Jeden może mieć 0,5 promila i będzie prowadził jak Kulig, a drugi z 0,19 będzie się obijał o krawężniki. I sorki, ale dla własnego bezpieczeństwa, mam szczerą nadzieję, że kiedyś nasi drodzy panowie i władcy zadecydują, że będzie u nas jak u pepików.

RE: Moto kącik - mentos - 13.10.2011 10:33

Kwas a może łopatologiczny przykładzik absurdalności Twego czarno/białego-zero/jedynkowego-zakażmy/po problemie rozumowania ?

Uważam, że gdy jedziesz na 70'ce 60'ką jesteś skrajnie nieodpowiedzialny bo wg mnie samochody nie powinny się nigdzie poza autostradami (czyli tam gdzie mogą się pojawić piesi) poruszać szybciej niż 30km/h, ponieważ do takiej prędkości piesi mają prawie 100% szans na przeżycie a potem ta szansa drastycznie spada - logiczne ? - ano do bólu. Nikt też nie zaprzeczy, że jadąc 10 jest jeszcze bezpieczniej niż 30 Wink
To oczywista ironia, i uważam, że skoro są przepisy/znaki pozwalające jechać gdzieś 70'ką to nie mogę nikomu zarzucać nieodpowiedzialności gdy jedzie 60, wręcz pochwalę za rozsądek. Tak samo skoro przepisy pozwalają mieć 0,2 a ktoś ma świadomie 0,1 bo ma rozsądek, hamulce i nie pozwolił sobie na więcej to znaczy, że przestrzega ich postanowień i należy się pochwała za ich nieprzekraczanie, zwłaszcza że w PL przepisy te są restrykcyjne.
Nie uważam też ludzi którzy wymyślają jakieś normy/limity jak piszesz za kretynów. Historia znała takich co umieli problemy rozwiązywać tylko zakazując, nakazując, likwidując itp. Czy nazywali ich tyranami, dyktatorami, faszystami?
Ale tak se popisałem, bo nie mam ani krzty nadziei byś to zrozumiał czy zaakceptował i szczerze mówiąc mam to już gdzieś.
Zresztą się już wypisuję bo zaraz znajdzie się ktoś kto nie umie w życiu odróżniać odcieni, i wmówi wszystkim, że znalazł się Mentos obrońca pijanych debili za kierownicą Dodgy.
Amen

RE: Moto kącik - shovel - 13.10.2011 10:48

RE: Moto kącik - mentos - 13.10.2011 11:04

Szczavik 2 ?