EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Hyundai i30 - bodziek - 25.11.2010 17:10

Akurat tutaj porównanie niezbyt trafne, bo A4 jest jednak klasę wyżej, aczkolwiek w przypadku Skody i Audi widać różnice w cenach.
Za to porównując Skody z Volkswagenami w niektórych przypadkach różnice w obrębie tych samych klas się zacierają.

RE: Hyundai i30 - Kwas - 26.11.2010 08:51

Taaaa, z cała sympatią do skody, ale jeśli a6 była by w cenie superba, to raczej nikt by skodziany nie kupił Smile

RE: Hyundai i30 - pil - 26.11.2010 09:26

(26.11.2010 08:51)Kwas napisał(a):  Taaaa, z cała sympatią do skody, ale jeśli a6 była by w cenie superba, to raczej nikt by skodziany nie kupił Smile

Czysto teoretycznie to Superb powinien być raczej odpowiednikiem A4 bo oba są na tej samej płycie podłogowej. Wtedy ceny są już zbliżone chyba, ale raczej nikt kto planuje kupić Superba nie skusiłby się na zwykłe A4 ;-)

RE: Hyundai i30 - Kwas - 26.11.2010 10:39

Superb na pewno nie jest odpowiednikiem A4, siedziałem w środku, miejsca więcej niż w starym Scorpio, który był naprawdę wielkim autem Smile

RE: Hyundai i30 - figo - 26.11.2010 17:39

Superb na początku to był odpowiednik Passata B5, przecież wyglądały niemal identycznie, różniły się tylko znaczkiem. No i większość Superbów ma bardzo dobre wyposażenie, w końcu to najwyższy model u Skody. Czytałem gdzieś, że Volkswagen strzelił sobie w stopę, bo puścił na rynek auto lepiej wyposażone i tańsze w zakupie niż swój flagowy model.Dlatego specjalnie spaskudzili drugiego Superba w wersji sedan, ale kombiak to już zupełnie inna bajka...
Z Audi to raczej nie konkuruje, w końcu Audi to marka premium.

RE: Hyundai i30 - Baukan - 26.11.2010 18:00

(26.11.2010 17:39)figo napisał(a):  Superb na początku to był odpowiednik Passata B5, przecież wyglądały niemal identycznie,
...
Na płycie starej A6/100 była robiona.

4803/1765/1469 rozstaw osi 2803 mm - Superb
4795/1785/1430 rozstaw osi 2685 mm - Passat

RE: Hyundai i30 - michalbiker - 26.11.2010 19:45

Superba od a4 wolałbym chyba nawet za większą kasę.. a4 to za małe auto..

RE: Moto kącik - shovel - 26.11.2010 19:50

zmieniłem tytuł tematu bo i tak już dawno zjechał z i30Smile

RE: Hyundai i30 - bodziek - 26.11.2010 20:07

(26.11.2010 19:45)michalbiker napisał(a):  Superba od a4 wolałbym chyba nawet za większą kasę.. a4 to za małe auto..
Eee... Za małe do czego, bo nie rozumiem? Obecna generacja A4 jest największa z całej niemieckiej "wielkiej trójcy" (3-ka, C klasa).

RE: Moto kącik - mentos - 26.11.2010 20:12

Akurat C klasa bagażnik ma większy więc nie wiem co masz na myśli A4 największe ?

RE: Hyundai i30 - tokasito - 26.11.2010 20:25

(26.11.2010 17:39)figo napisał(a):  Superb na początku to był odpowiednik Passata B5, przecież wyglądały niemal identycznie, różniły się tylko znaczkiem. No i większość Superbów ma bardzo dobre wyposażenie, w końcu to najwyższy model u Skody. Czytałem gdzieś, że Volkswagen strzelił sobie w stopę, bo puścił na rynek auto lepiej wyposażone i tańsze w zakupie niż swój flagowy model.Dlatego specjalnie spaskudzili drugiego Superba w wersji sedan, ale kombiak to już zupełnie inna bajka...
Z Audi to raczej nie konkuruje, w końcu Audi to marka premium.

supebr jest samochodem o klase wyzszym, od passata...pomimo, ze na tej samej plycie podlogowej. Podobnie jest z octvia i golfem.
T.

RE: Moto kącik - bodziek - 26.11.2010 20:31

Superb nie ma tej samej płyty podłogowej co Passat.
Wymiarami jest gdzieś pomiędzy klasą D i E, ale we wszystkich porównaniach jakie widziałem przypisują go jednak do klasy D.
Natomiast co do Octavii, to też nie widziałem, żeby ktoś wrzucił ją do klasy D. To kompakt, trochę przerośnięty, ale jednak kompakt.

(26.11.2010 20:12)mentos napisał(a):  Akurat C klasa bagażnik ma większy więc nie wiem co masz na myśli A4 największe ?
Suche dane liczbowe (wymiary wnętrza) oraz subiektywne odczucia testującego (mam taki teścik porównawczy, Auto Moto 2/2008).
Co do bagażnik, to różnica jest mało istotna, ale jak już chcemy być dokładni, to moim zdaniem 480 l w Audi jest większe niż 475 l w Mercedesie Smile

RE: Hyundai i30 - pil - 26.11.2010 20:32

(26.11.2010 20:25)tokasito napisał(a):  supebr jest samochodem o klase wyzszym, od passata...pomimo, ze na tej samej plycie podlogowej. Podobnie jest z octvia i golfem.

Przecież octavia jest prawie identyczna z golfem. Wnętrze takie samo, a jeśli porównywać golfa kombi (jettę czy jak ją się nazywa) z octavią kombi to już zupełnie nie ma różnic.

RE: Moto kącik - michalbiker - 26.11.2010 20:45

Chodzi o wnętrze, audi są w środku strasznie ciasne. W superbie nie siedziałem, ale domniemam że jest w środku większe niż A4. Dla mnie w środku z przodu było porównywalnie do Astry H, może nawet troszkę mniej, a z tyłu nogi w siedzeniach i głowy nie wyprostuję bo nie ma miejsca (sedan). Zresztą nowe a4 jest tylko 2cm szersze od wspomnianej Astry.
Jakoś wolałbym kupić Insignie. Nie jestem super zwolennikiem Opla, bo od A3 sportback w środku jest Getz większy (nie biorę pod uwagę bagażnika oczywiście)

RE: Moto kącik - bodziek - 26.11.2010 20:57

Wg moich danych A4 jest 7 cm szersze od Astry. Chodzi o szerokość zewnętrzną, co naturalnie nie musi się przekładać od razu na szerokość wnętrza.
Ktoś kiedyś użył sformuowania, że wnętrza w klasie Premium są tak projektowane, żeby "otulać" kierowcę i pasażerów. No i generalnie nie są to auta, w których chodzi o to, żeby były jak największe. Jak ktoś szuka bagażówki, to raczej nie idzie do salonu Audi Smile

RE: Moto kącik - INsejn - 26.11.2010 21:08

Nie wiem jak nowe A4, ale wersja kombi B7 jest w środku ciaśniejsza od kombi E46. Obydwa samochody testowane własnoręcznie. Smile

RE: Moto kącik - Amil - 26.11.2010 21:09

He he. Tak się zastanawiam kiedy będzie MOTOR kącik. Miłośników motorów też tu nie brakuje.
Jest taki wybór dyscyplin, że mało kto je wymieni jednym tchem. Ja uwielbiam żużel i motocross.
Bardzo dynamiczny sport!

RE: Moto kącik - irus - 26.11.2010 21:40

Ja ma A6 C5 i to co mnie w niej bardzo urzekło to to, że jak złożę siedzenia to po wymontowaniu przednich kół zapakuję 2 GambleryWink Co do wyników badań na awaryjność i bezawaryjność poszczególnych marek to dziś właśnie słyszałem u mechanika, że Azjaci mają w zwyczaju usuwać mniej kosztowne usterki w tajemnicy przed właścicielem. W ten sposób podobno powstają legendy o bezawaryjności. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale nie wykluczam takiej możliwości. Nie będę chwalił po sroczemu swojego "ogonka" tylko napiszę jak jest. Silnik 1.8T 150 kucy ma na stukane 250tyś. i zaczynają się problemy. Nie wiem jeszcze co bo jest u mechanika, ale prawdopodobnie cewka. Moduł sterowania centralnym i alarmem zalany wodą bo jest strasznie dziwnym miejscu, raz w roku jakaś cześć zawieszenia się wytłucze, ale wbrew pozorom nie jest drogie w eksploatacji. Przykładowo wymiana rozrządu kosztuje 1/4 tego co w 1.9tdi. Co do francuzów to miałem Clio 1.4 94r. i bardzo miło wspominam. Auto nie do zdarcia jeśli chodzi o mechanikę, ale rdza bardzo je lubiła.

RE: Moto kącik - tokasito - 27.11.2010 03:42

(26.11.2010 20:31)bodziek napisał(a):  Superb nie ma tej samej płyty podłogowej co Passat.

odsylam do Wikipedii http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0koda_Superb
ale fakt... segment wychodzi na to ze ten samSmile

RE: Moto kącik - bodziek - 27.11.2010 07:22

Widziałem już wcześniej Wikipedięwłaściwie to źle się wyraziłem. Nawet jeśli ma tą samą płytę co Passat (Baukan pisał co innego, a mi się nie chce szukać innego źródła niż Wikipedia Smile) to nie ma jej takiej samej, bo rozstawy osi w obu generacjach są inne niż w Passatach.