EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - shotgun - 25.11.2011 18:14

(25.11.2011 12:47)Andref napisał(a):  2,0TDI?Confused No błagam...

Niezbyt rozumiem kontekst...,ze nie ma, ze nie jezdzi, ze drogi, ze zly??
Bo jest, bo jezdzi i to cholernie dobrze, nie wiem ile kosztuje i nie mam pojecia jaki w uzytkowaniu.Shy

RE: Moto kącik - Kwas - 25.11.2011 18:25

(25.11.2011 12:43)shotgun napisał(a):  Jak nie bedzie miala, jak wystepuja silniki 170KM?

Ale było pytanie o stare dobre 1.9 tdi a nie 2.0 tdi. Zresztą 170 km ma Octavia RS, a ta ma napęd na przód a nie 4x4

RE: Moto kącik - shotgun - 25.11.2011 18:43

Wlasnie nie wiedzialem o jaka chodzi. Ja jechalem z Katowic do Bielska z Octavia Scout 4x4 w tej wersji i prawie mi lakier schodzil z maski, tak przeciagalem zeby sie jej trzymac. I tak jak szczeniaki jechalem ja, on i jakis pan nowym Golfem GT, ale ten pan w koncu dal siana i zjechal. Dlatego mam szacuenk do tej wersji.

RE: Moto kącik - Andref - 25.11.2011 19:01

W to, że jeździ to ja nie wątpię. Ale, oględnie mówiąc, nie jest to najbardziej udana konstrukcja w historii VW Wink

RE: Moto kącik - zaDymek - 25.11.2011 20:53

Tak jak 2.8 w benzynie. Montowane również w golfach III , rakieta niezła, co z tego ,jak się sypały te silniki.

RE: Moto kącik - XC-DH - 26.11.2011 20:50

Poogladalem sobie troche te BMW i nie powiem wersja 330xd robi wrazenie. Patrzac na osiagi to jakis niesamowity odrzutowiec jest. W sumie chyba bede sie rozgladal za 320xd moc w zupelnosci mi starczy ale jak by sie 330 mialo trafic to nie pogardze.

No ale autem ma sie dobrze jezdzic wiec w planach mam wybor do salonu BMW przejechac sie uzywanym 320 d. Akurat takie maja z 2007 roku. Co prawda bez x-a ale jakies pojecie bedzie jak to jezdzi.

Dzieki za podrzucenie tej BMW bo sam nawet sie nie ogladam za autami tej marki i nie wiedzialem ze maja wersje z permanentym 4x4.

RE: Moto kącik - Kwas - 28.11.2011 10:47

K.... mać. Mój drogi teściu rano miał stłuczkę. Gość jadący z naprzeciwka skręcił w lewo, i zatrzymał się przed pasami, żeby przepuścić ludzi na pasach. A teściu przywalił mu w ten kawałek wystającej dupy. Czyli jak dla mnie wina drugiego kierowcy dość ewidentna. Ale teraz będzie najlepsze! Przyjechał patrol, który dziwnym trafem znał tego drugiego typa, i PORADZIŁ mojemu teściowi, żeby wziął winę na siebie! Co więcej, nie dali mu za to mandatu, punktów, NIC! Mój teściu sierota zrobił jak mu władza "poradziła". Ja z miejsca akcji się oddaliłem 15 minut przed przyjazdem gliniarzy, i teraz mam zagwozdkę co zrobić dalej? Oświadczenie z mapką teściu ma, ale ponoć coś podpisał, że jest winny. Macie pomysł, gdzie taką akcję zgłaszać i co dalej z tym robić?

RE: Moto kącik - pastaga - 28.11.2011 13:47

A czy drugi uczestnik kolizji dostał mandat? Czy ktoś został poszkodowany?

RE: Moto kącik - filozof911 - 28.11.2011 13:55

jeżeli policjant nie orzekł winy, to może się wycofać z oświadczenia.

RE: Moto kącik - Kwas - 28.11.2011 14:00

No właśnie nikt nie dostał mandatu, gliny przyjechały, popatrzyły, i dobrotliwie powiedzieli, że "no fakt, tamten pan nie powinien skręcić, ale skoro już skręcił, to jest to pana wina, że pan w niego uderzył..." Po prostu paranoja.

RE: Moto kącik - filozof911 - 28.11.2011 14:19

to niech się wypiera i zwala winę. trochę przepychanki będzie, ale w najgorszym przypadku zniżek chociaż nie straci na oc Wink

RE: Moto kącik - pastaga - 28.11.2011 14:46

Niech uda się do Wydziału Ruchu Drogowego i przedstawi sytuację, opisze całe zdarzenie wraz z przedstawieniem szkicu zdarzenia. Wyjaśni, że w nerwach, pod presją sytuacji podpisał oświadczenie o swojej winie mimo, że jak na spokojnie sobie przemyślał sytuację w domu to uważa, że jednak to nie jego wina, niech wspomni że ma świadka zdarzenia (byłeś uczestnikiem jak dobrze rozumiem). Jeśli zostanie spławiony to po spisaniu sobie danych Policjanta (jego numeru służbowego) niech się uda bezpośrednio do Naczelnika Drogówki (najlepiej z osobą towarzyszącą jako świadkiem rozmowy). Niech również wspomni o wprowadzeniu w błąd przez przybyły patrol Policji.
Bez względu na wynik rozmowy w całej dokumentacji do ubezpieczalni niech jako winnego wskazuję faktycznego sprawcę kolizji.
Z podobnymi wyjaśnieniami może również wcześniej skontaktować się ze swoja ubezpieczalnią (jej jak nikomu innemu zależy, żeby wina nie była po jego stronie).

RE: Moto kącik - zaDymek - 29.11.2011 01:00

Może zainspiruje Pajonka Smile
http://otomoto.pl/mercedes-benz-w124-C21440999.html

RE: Moto kącik - Kwas - 29.11.2011 10:06

Cena zabija Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 07:41

Czy ktoś z Was ma doświadczenia ze Skodą Yeti? Ostatnio mi znajomy takim pomysłem rzucił od niechcenia i po jakichś tam przemyśleniach mogłaby to być w miarę sensowna alternatywa dla zwykłego kompakta - chyba nawet Skoda taką kampanię obecnie prowadzi Wink

RE: Moto kącik - Padre - 30.11.2011 09:12

(30.11.2011 07:41)ACextreme napisał(a):  Czy ktoś z Was ma doświadczenia ze Skodą Yeti? Ostatnio mi znajomy takim pomysłem rzucił od niechcenia i po jakichś tam przemyśleniach mogłaby to być w miarę sensowna alternatywa dla zwykłego kompakta - chyba nawet Skoda taką kampanię obecnie prowadzi Wink

Mój kuzyn miał taką kupić ale zdecydował się na Scout. Yeti będzie fajna w mieście i w górach/bezdrożach. Długie trasy jednak nie będą należały do przyjemności.

RE: Moto kącik - Kwas - 30.11.2011 09:41

Pitu pitu, długie trasy jak najbardziej będą przyjemne. Miałem okazję się chwilkę powozić taką z full wypasem, i 140 konnym 2.0 TDI. Jakość wykonania, super, jak dla mnie to spokojnie można by na kierownicy dać znaczek VW albo Audi i nikt by się nie czepił. Prowadzi się fajnie, na wyrypanej drodze z kostki nie gubiłem zębów, a na zakrętach nie kładzie sie ponad normę. Jedyny minus to nie za wielki bagażnik, ale w tej klasie ciężko wymagać cudów.
Znajomy pacjent pracuje w Skodzie testując auta, Yeti zrobił duuuuuużo kilometrów, i wypowiadał się w samych superlatywach. Ponoć nawet w terenie sobie całkiem nie najgorzej radzi.
Generalnie jest to autko, które bym kiedyś bardzo chętnie kupił żonie Smile

RE: Moto kącik - quiros - 30.11.2011 12:13

Nie wiem jak Yeti, ale siora ma Tiguana i male to jest w cholere.
Niespecjalnie nadaje sie na rowerki Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 12:26

Rowery to obecnie wożę na klapie, a w nowym aucie obowiązkowo platforma na demontowalny hak i po problemie. Od kiedy wyrzuciłem rower z samochodu nieporozumieniem jest dla mnie wożenie w środku Wink

Co do tych tras - podobnie jak Kwas uważam. Pojęcie ludzi jest takie, że auto na trasy musi być duże i basta. Oczywiście większym samochodem może być wygodniej, ciszej, bardziej komfortowo (zależy od klasy) lecz moim zdaniem prawie każdy kompakt nadaje się na prawie każdą trasę, a większe samochody tym bardziej. Yeti nie jest chyba typowym SUV'em więc nie powinien się bujać nadmiernie. Będę miał trochę czasu to gdzieś zrobię jazdę testową.
Z większymi samochodami (zaczynającymi się od Octavii) jest też inny problem - rzeszę oferty 1-3 latków stanowią takie z przebiegiem ok. +150.000, podczas gdy większość 2-3 letnich kompaktów (poza Skodą) można spokojnie dorwać z przebiegiem 30-50.000.

Minus Yeti jest jeden - samochód podchodzi pod różne klasy. Gdy się pojawił, to promowane/testowane/zachwalane były wysokie wersje w dieslach, często w pełnej opcji 4x4, które kosztowały/kosztują ok. 90-100k.
Obecnie Skoda uderza w kompakty oferując wersję Street i tańsze odmiany, gdzie przyzwoicie wyposażone 1.2/1.4 TSI można dorwać za ok. 60k.
Problem w tym, że chyba nie istnieją używane samochody w tej drugiej kategorii :/.

RE: Moto kącik - Andref - 30.11.2011 12:31

Tylko, że dużo się mówi/pisze o tym, że 1,2 i 1,4TSI nie są specjalnie udanymi silnikami i potrafią się skończyć już po 100tys km, a 200 to w ogóle szczyt możliwości.

Mnie też się Yeti bardzo podoba, ale jeśli bym brał, to tylko 1,8TSI, nawet używane, w cenie nowego 1,4.