EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 12:37

Sorry, lecz różnica przy nowym Yeti między 1.4, a 1.8 TSI to 20.000zł !!!
Czytałem coś to tych maleństwach TSI, że sprężarki puszczają, coś elektronika nie wyrabia itp, lecz choćby i padła elektronika razem ze sprężarką, to taka różnica w cenie jest kosmiczna. Fajnie byłoby zamówić Yeti z Fiatowskim 1.4 T-Jet Smile

RE: Moto kącik - quiros - 30.11.2011 12:50

(30.11.2011 12:37)ACextreme napisał(a):  Fajnie byłoby zamówić Yeti z Fiatowskim 1.4 T-Jet

pomarzyc mozna Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 30.11.2011 12:54

Co do tych używek, to ja kupiłem Octavie 1.9 tdi z 2007 roku, poleasingową, z salonu, z pewnym przebiegiem 125 tyś, po pełnym serwisie, z dobrym wyposażeniem, za 43 000 zł.
Wiec nie jest tak źle.
A Yeti jak dla ma sens tylko jako 4x4, przednionapędowa lekko mija się z celem, taki fajniejszy Ford Fusion.
Z tego segmentu jeszcze jest Suzi SX4/Fiat Sedici - muter moja ma to pierwsze, i oprócz niesamowicie mułowatego silnika 1.6 naprawdę fajne autko.

RE: Moto kącik - Andref - 30.11.2011 12:54

(30.11.2011 12:37)ACextreme napisał(a):  Sorry, lecz różnica przy nowym Yeti między 1.4, a 1.8 TSI to 20.000zł !!!
Czytałem coś to tych maleństwach TSI, że sprężarki puszczają, coś elektronika nie wyrabia itp, lecz choćby i padła elektronika razem ze sprężarką, to taka różnica w cenie jest kosmiczna. Fajnie byłoby zamówić Yeti z Fiatowskim 1.4 T-Jet Smile
Dlatego dopóki nie będzie mnie stać na jakąś sensowną wersję, to będę jeździł swoim 10-letnim 9-3Big Grin
A sprężarka i elektronika to pikuś w porównaniu np. z zerwanym łańcuchem rozrządu. A to się podobno zdarza wcale nie tak rzadko!Undecided

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 13:01

(30.11.2011 12:54)Kwas napisał(a):  Co do tych używek, to ja kupiłem Octavie 1.9 tdi z 2007 roku, poleasingową, z salonu, z pewnym przebiegiem 125 tyś, po pełnym serwisie, z dobrym wyposażeniem, za 43 000 zł.
Wiec nie jest tak źle.
A Yeti jak dla ma sens tylko jako 4x4, przednionapędowa lekko mija się z celem, taki fajniejszy Ford Fusion.
Z tego segmentu jeszcze jest Suzi SX4/Fiat Sedici - muter moja ma to pierwsze, i oprócz niesamowicie mułowatego silnika 1.6 naprawdę fajne autko.

Tyle, że ja muszę niestety szukać takich z przebiegiem ok. 40tyś Undecided.
Jeśli kupię 130tyś, to po dwóch latach będę miał ponad 200tys i aby sensownie sprzedać trzeba kombinować mocno czego nie lubię. Już raz tak miałem i więcej nie chcę - nie kombinowałem = tanio sprzedałem.

Nie jestem pewien dlaczego porównujesz Yeti do Fusiona/SX4,Sedici.
Jeśli chodzi o wymiary, bagażnik i ilość miejsca to całkowicie inne klasy samochodów. Choć Yeti dziwne jest - gdy patrzysz z daleka czy na drodze to niby małe, a gdy z bliska to już rośnie mocno podobnie z widoku kierowcy.
Co do napędu - jeśli kto dużo w terenie nie jeździ to po co 4x4? Dla mnie Yeti w normalnej opcji to po prostu świetna alternatywa dla kompaktów - duże, a małe, duży bagażnik i ilość miejsca, niskie koszty.

RE: Moto kącik - Kwas - 30.11.2011 13:11

Jeśli nie dla 4x4 i lekkiego uterenowiena to po kiego grzyba Ci Yeti? W tej samej cenie spokojnie znajdziesz multum aut z większym bagażnikiem, podobnym wnętrzem, i lepszymi z Twojego punktu widzenia silnikami.
Pamiętam, jak mój drogi ojciec jeszcze miał Corolkę kombi, kiedyś będąc w serwisie Toyoty porównałem ją sobie do Rav4. I wyszło, że Corolka jest większa w środku, ma większy bagażniki, i generalnie jest bardziej "ustawna"
Także jak dla mnie Yeti alternatywą dla kompakta na pewno nie jest, to taki fajny mały suv, ale ze wszystkim wadami tego segmentu.

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 13:28

Gdyż podoba mi się jego nadwozie, możliwości bagażowe, ilość miejsca w środku i dość duża uniwersalność połączona z kosztami/osiągami.
W trasie i na co dzień powinien sprawować się jak sądzę identycznie jak przeciętny kompakt... no może moje Stilo nie jest przeciętne Smile.

Ok więc - podawaj mi proszę dobry przykład alternatywy dla mnie Smile. Wymagania:

1. Wielkość - kompakt
2. Nadwozie - HB only - odpadają limuzyny i kombi. Ważna jest dobra widoczność, a najmniej sportowy styl. Yeti to nieco inna kategoria, której też jak powoli się przekonuję niedostatek na rynku używanych, więc w zestawieniu z nieudanymi silnikami TSI odpadnie i tak!
3. Silnik/Osiągi- benzyna ok. 100-120KM, osiągi raczej bez znaczenia, a ważne niskie spalanie. Musi być 6b skrzynia.
4. Bagażnik - ok. 400l, raczej nie mniej
5. Rozsądna/niska cena 1-3 latka

Obecnie mam Fiat'a Stilo z końca 2007, który perfekcyjnie spełnia dosłownie wszystkie powyższe wymagania i jest do tego stopnia nie do pobicia, że nie ma obecnie żadnej alternatywy zastępcy jeśli chodzi o cenę i spełnianie powyższych warunków - wszystko sporo droższe, ale to jest norma więc nie wybrzydzam.

Jedynym samochodem, który tak na prawdę może być 100% następcą jest Bravo.... jednak do zakupu jeszcze czas i a nóż szukam alternatywy dla Fiata, gdyż to byłby już trzeci z rzędu. Jeśli się nie uda znaleźć, to też nie tragedia gdyż z każdego dotychczasowego byłem mega zadowolony, a o Stilo dosłownie złego słowa nie powiem.

Oczywiście jako ideał wskakuje Octavia HB, lecz tak jak napisałem wyżej - brak nie-rozbitków z niskim przebiegiem na rynku w realnych cenach. Gdyby nie charakter samochodu to Civic pasuje.... nie pasuje mi jednak zestawienie siedzenia na betonie z brakiem widoczności Wink.

Jest jeszcze jeden samochód, którego w sumie jeszcze nie ma - jeśli by tak się życie ułożyło, że nowy samochód (znaczy z salonu) będę mógł kupić, to niedługo na rynek wskakuje nowy i30, który zapowiada się rewelacyjnie.

Jeśli kto by pytał dlaczego akurat takie, a nie inne wymagania: samochodem robię rocznie ok. 50-60k dlatego muszę kupować z niskim przebiegiem, aby móc po 2-3 latach jakoś sprzedać. Kompakt, ponieważ łączy świetnie koszty zakupu i utrzymania z wygodą, wielkością i ilością miejsca. A że samochody jak na razie często (ok. 2 lata) zmieniam to nie opłaca mi się wchodzić w większe klasy czy wysokie opcje wyposażenia. Oczywiście ktoś może zapytać dlaczego nie kupię czegoś niezawodnego/starszego/większego/tańszego.... ponieważ mój samochód musi być niezawodny, a nie ma starych i niezawodnych samochodów, prócz tych, którymi jeździmy od początku sami. A w kwestię szczęścia nie mogę inwestować Smile.

RE: Moto kącik - razor - 30.11.2011 13:52

to może Dacia Duster ? Smile http://www.dacia.pl/gama-dacii/dacia-duster/prezentacja/index.jsp
-benzyna 105KM
-skrzyni 6b w mniejszych benzynach to chyba mało kto montuje ?
-części pewno dużo, bo to Renault

RE: Moto kącik - shotgun - 30.11.2011 14:04

AC- tez chcialbym zmieniac co 2 lata samochod, a robie tez nie krytycznie bo lekko ponad 40.000 na rok.
Widze, ze jeden napisale, ze zadowolony z Fiata, ja znam osobiscie takich ludzi wiecej.
Chce spytac po co skrzynia 6b przy slabym silniku benzynowym? Jezdzisz duzo po autostradach i pomiedzy miastami?
Pytam, nie szukam dziury w calym. Sam mam szostke, ale jakos uzasadnienia przy mojej jezdzie nie widze.

RE: Moto kącik - Kwas - 30.11.2011 14:21

Tak z czystej ciekawości, czemu nie kombi?
I30 fajnym autkiem jest, jak mi rozbili fokę, to jeździłem takim przez parę dni.
A Focus?

RE: Moto kącik - shotgun - 30.11.2011 14:27

A tak sobie wkleilem watek motoryzacyjny z kraju obok - http://www.youtube.com/watch?v=5GewGMuQg5o&feature=player_embedded#!

RE: Moto kącik - ACextreme - 30.11.2011 14:27

Jak napisałem sporo jeżdżę, co wynika właśnie z długich tras. Jeśli jadę w trasę to zwykle w długą, gdzie dzienny dystans międzymiastowy wynosi ok. 300-700km. Autostradami jeżdżę równie często co krajówkami i ważne jest dla mnie zachowanie samochodu w trasie. Dwa razy w roku robię trasy ok. 2600km / tydzień, trochę jeżdżę za czeską granicę i oczywiście Eurobike Wink

Obecnie mam 1.4 95KM w Stilo z 6b - na papierze wygląda to niesamowicie śmiesznie, lecz w praktyce sprawdza się u mnie wręcz rewelacyjnie ponieważ:
a) przy wysokich prędkościach rzędu u mnie 130-140 jadę w ciszy i spokoju
b) średnio w trasie 2000km przy prędkości 80-100km/h na krajówkach i 130-140km/h na autostradach spalanie po powrocie do wykazuje mi 6 - 6.5l wliczając w to także centra dużych miast i jazdę w owych centrach.
Szósty bieg to dla mnie reduktor hałasu i spalania, a nie dodatek do osiągów, gdyż w tej dziedzinie się nie sprawdza Wink
6 przy płaskiej okolicy mogę spokojnie wrzucić przy 80-90km/h i tak sobie sunąć na spokojnie.

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 30.11.2011 14:58

jeździłem grande punto z takim zestawem jak piszesz AC i na trasie bardzo fajnie ale na miasto to trzeba się dobrze nakombinować że mało spaliło.

Teraz sam jeżdżę Mareą Weekend 1,8 110 KM i bardzo przyjemne auto jak na przebieg prawie 280tyś Ino w weekend wymieniam sprzęgło .

RE: Moto kącik - Adamos - 30.11.2011 15:04

(30.11.2011 14:27)shotgun napisał(a):  A tak sobie wkleilem watek motoryzacyjny z kraju obok - http://www.youtube.com/watch?v=5GewGMuQg5o&feature=player_embedded#!

To chyba elementy jakiejś rakiety, kolejne stopnie...kiedyś gdzieś w necie takie coś już widziałem.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 30.11.2011 20:57

szczupak jeździ Yeti*, popytaj go.

*Skodą, nie rowerem Wink

RE: Moto kącik - ACextreme - 01.12.2011 08:20

Dzięki - na pewno zapytam!
Dziś może gdzieś po drodze w trasie zahaczę o salon Skody i zobaczę jak to Yeti się prezentuje.

RE: Moto kącik - mentos - 01.12.2011 16:39

(30.11.2011 12:37)ACextreme napisał(a):  Czytałem coś to tych maleństwach TSI, że sprężarki puszczają, coś elektronika nie wyrabia itp,

w tym dziadostwie jest i sprężarka i kompresor, zbyt skomplikowane mechanicznie, do tego elektronika i nie ma bola musi padać

(30.11.2011 12:54)Kwas napisał(a):  A Yeti jak dla ma sens tylko jako 4x4, przednionapędowa lekko mija się z celem, taki fajniejszy Ford Fusion.

Już ktuś wspomniał, jak z Fordem to raczej Kuga 4x4 jak taki jest można porównywać.

RE: Moto kącik - razor - 01.12.2011 16:57

to może ACextreme potrzebuje mini vana? np. toyota corolla verso, ford c-max itp ?

RE: Moto kącik - zaDymek - 01.12.2011 18:03

ACextreme : Jest taki program na TVN Turbo " Zakup kontrolowany " . Napisz do nich, może w telewizji przy okazji będziesz Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 01.12.2011 19:00

Dzięki wszystkim za zainteresowanie!
Średniej wielkości VAN byłby dla mnie świetną sprawą - coś jak C-MAX/Verso właśnie.
Problem z nimi jeden jest - są większe i cięższe od typowego kompakta lub czegoś podobnego, co powoduje, że mały silniczek benzynowy nie wyrabia i trzeba iść w diesla aby to jakoś przyzwoicie paliło. Diesla sobie nie wyobrażam i sprawa się zamyka.
Poza tym jest kwestia ceny oraz przebiegu - ceny nowych są "c-maxymalne", a używki też są znacząco droższe od kompaktów, a dodać do tego trzeba fakt nikłej szansy na znalezienie ok. 2 latka z niskim przebiegiem.
Słowem - nie chcę wchodzić w nic większego niż kompakt lub jego wariacja w postaci np. Yeti.

W salonie dziś byłem i Yeti widziałem - jak nigdy nie byłem i nadal nie jestem za koncernem VW, tak muszę przyznać, że samochód, jego wykonanie widoczne z wierzchu i rozwiązania są świetne. Samochód spełnia dosłownie wszystkie moje wymagania, a pozycja zajmowana za kierownicą to jest dokładnie to co chciałbym osiągnąć. Czuć też wyraźną przepaść między Yeti, a moim Stilem, lecz co gorsza także między nowym Bravo, lecz to ciężkie porównanie, gdyż samochody diametralnie inne w budowie.

Cena - Yeti 1.4 TSI wychodzi dokładnie 11.000zł drożej w stosunku do Bravo 1.4T-Jet, przy czym Yeti wygrywa funkcjonalnością i wyposażeniem mimo w sumie podstawowej opcji. Cóż, dowiedziałem się przy okazji jakie są opcje finansowania, gdyż obecną formę muszę czym prędzej zmienić w jakikolwiek sposób. Coś będę myślał i w ramach czasu, którego mam mało dowiadywał się więcej o tych maszinach.