EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - HTe - 01.12.2011 19:12

można jeszcze tanio nową fokę kupić
http://otomoto.pl/ford-focus-1-6-100-km-amber-x-5dr-C19200362.html
http://otomoto.pl/ford-focus-1-6-100-km-silver-x-5dr-C19200387.html
http://otomoto.pl/ford-focus-silver-x-1-6-benzyna-100-km-C20689401.html
w dieslu http://otomoto.pl/ford-focus-1-6-tdci-90-km-amber-x-5dr-C19200414.html
http://otomoto.pl/ford-focus-nowy-od-dealera-kalisz-C21691254.html
wada brak skrzyni 6b
starczy na dłużej niż 2 lata i co nowe to nowe Smile
EDIT: za długo klepałem posta i widzę że wcześniej podjąłeś decyzję Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.12.2011 11:37

OK - mam za sobą rozpoznanie ofert na Bravo, Megane i Yeti.
Wychodzi na to, że Megane odpada na całej linii.

Bravo takie jakie by mi odpowiadało wychodzi ok. 53.000zł co stanowi dobrą ofertę.
Przyzwoicie wyposażone Megane, które by mi się podobało wychodzi ok. 60.000zł w wersji do sprzedaży.
Oba samochody są jak dla mnie porównywalne, a różnica w cenie jest spora.

Yeti w dość wysokiej wersji 1.4 Ambition przygotowane do sprzedaży wychodzi ok. 63-66.000zł i coraz więcej czynników wskazuje na to, że ten sprzęt jest tym co byłoby dla mnie najlepszym wyborem pod każdym względem.

Tak więc nie ma sensu zastanawiać się nad Megane, gdyż nie jest to ideał (od kiedy dotarły do mnie plusy nadwoziowe Yeti, każdy kompakt przestał być idealny!), a różnica w cenie w stosunku do Yeti nie jest duża.

Mam więc tanią opcję Bravo i drogą opcję Yeti.... zobaczyć muszę jak wychodzi oferta Skody na rok 2012 - jeśli będzie dobra, to może skuszę się na rezerwację na produkcji, dozbieram kasiory i wyszarpię Yeti początkiem roku. Czeka mnie jeszcze jazda testowa w przyszłym tygodniu, która jak się obawiam jeszcze bardziej zdeklasuje rywali :/

RE: Moto kącik - shovel - 03.12.2011 21:55

ACextreme a Opel jakiś? w końcu jest tu forumowy dealer Opla (Tomeczek) więc może by Ci coś fajnego zmalowałSmile

RE: Moto kącik - pecik91 - 03.12.2011 22:02

Mam pytanie: miał ktoś do czynienia z silnikami Peugota 2.0HDi? Jak to się sprawuje?

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.12.2011 22:04

Opel niestety nie ma nic ciekawego - jest nowa Astra (III jest beee!), lecz to typowy, choć mega zajefajny kompakt.
Po prostu od kiedy wsiadłem do Yeti i zamknąłem drzwi zmienił się mój autopogląd Sad w którym kompakty są jakieś niedoskonałe, choć do tej pory byłem ich 120% zwolennikiem. Przy tym Astra jest jak dla mnie znacząco lepsza (ogólnie) niż Megane czy Bravo, lecz przy tym droższa. Wybierając więc między Yeti, a jakimkolwiek kompaktem w podobnej cenie, żaden kompakt nie ma u mnie szans.
Jaki jest mój największy szok? Że Yeti ma mniejsze wymiary (poza 20cm na wysokość!!!) niż Bravo i niemal identyczne jak obecne Stilo. I przy tej samej wygodzie manewrowania wymiarami samochodu w mieście mam bez problemu 400-500l bagażnik, a gdy potrzebuję przewieźć firmowe graty mogę wyciągnąć na chwilę wszystkie fotele co daje mi istny kontener Big Grin
Tyle co do właściwości bagażowych, lecz sama pozycja za kierownicą i ogólna funkcjonalność jest świetna, przy czym design auta mi odpowiada. Do tego dochodzi prześwit niesamowicie ułatwiający jazdę w moim stylu - nie wiem na jakim odludziu w PL jeszcze nie byłem i którego dużego miasta nie przejechałem wzdłuż i wszerz.... wysoki prześwit przez pryzmat polskich dróg i miast daje niesamowity komfort co piszę na podstawie doświadczeń z kompaktami.

Muszę zabić swojego mechanika w ASO, który wyskoczył mi jakiś czas temu z Yeti.... nadal uważałbym tanie Bravo za ideał nad ideałami!

RE: Moto kącik - quiros - 03.12.2011 22:10

Ale te Yeti nie jest z tym "genialnym" silnikiem VW, ktorego zycie jest nieprzewidywalnie krotkie?

RE: Moto kącik - shovel - 03.12.2011 22:21

@pecik91: ja mam cały czas, kapitalnieSmile

ACextreme: a Meriva?

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.12.2011 22:27

W Yeti biorę pod uwagę jedynie opcję 1.4 TSI
Nie jest to doskonałość jak fiatowskie 1.4 T-Jet - naczytałem się już raportów, testów użytkowników, forów itp. Finalnie rozmawiałem z poleconym, wieloletnim serwisantem Skody, który nie miał na celu ściemniania. Wychodzi tak:

a) pierwsze serie miały mega problemy z softem, które w wielu egzemplarzach nadal są aktualne, więc nie ma co patrzeć na używane modele z początku 2010 i starsze, gdzie na czasie kończy się gwarancja.
b) jest problem z osprzętem - turbina/sprężarka i chyba wtryski. To mega problem, lecz podobno wyeliminowany w modelach nowych, a więc kupując 2012 nie powinno być żadnych problemów. Już wcześniej zdarzały się poprawione wersje w modelach nawet 2010, stąd loteria na rynku = są Yeti z przebiegiem 120k bez żadnej awarii, a są 20k, gdzie padło wszystko!
Takie rzeczy z miejsca były załatwiane przez ASO i nowe komponenty były pozbawione wad. Jeśli więc kupię nowe Yeti, to przy moim "życiu samochodu" w pół roku zrobię min. 20.000km, gdzie na 100% muszą wystąpić wady jeśli istnieją, a jeśli nie to no-problem ever.
c) poza tym silnik bardzo udany, najbardziej odpowiedni benzyniak do tego modelu jeśli kto nie szuka formuły w postaci kiosku na kołach (1.8 TSI). Spalanie wychodzi nieco wyżej w praktyce niż w moim Stilo, więc to też mi pasuje.

Z wszelkich źródeł wynika, że inaczej sytuacja wygląda w przypadku 1.2 TSI - tam dochodzą jakieś problemy z rozrządem, wszystko to, co trapi/trapiło 1.4 TSI, a sam silnik jest mniej dopracowany czego nie da się zmienić serwisowo.
Ta mniejsza jednostka podobno dobrze zbiera Yeti, lecz dopóki jeździ w mieście - w trasie z 5b skrzynią nie jest ciekawie i przy 140km jest wyraźna różnica na minus w stosunku do 1.4 TSI. Dlatego też 1.2, pomino niższej (czasem sporo) ceny odpuszczam z miejsca - jak kupować samochód za niemałe przecież pieniądze, to niech będzie taki jak ma być!

MERIVA - skrzynie 6b w benzynie są jedynie z silnikiem 140KM z ceną min. 66.000zł, co przebija doposażone mocno Yeti :/
Sama pozycja i komfort jazdy powinien być podobny - myślałem nad Merivą lub Scenikiem - wtopa jest taka, że przy vanowatym nadwoziu mam bagażnik taki jak w Bravo i podobne właściwości jezdne jak w każdym kompakcie. Wychodzi na to że takie małe Vany to kompakty z wysokimi siedzeniami, a Yeti ma w porównaniu niesamowicie inne podwozie.

RE: Moto kącik - kondi - 03.12.2011 22:30

Yeti dobre jest (to chyba oczywista oczywistość) ... pogadaj ze Szczupakiem, który jest szczęśliwym użytkownikiem Yeti

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.12.2011 22:35

Pisałem - potwierdził wszelkie moje przypuszczenia!

Najpoważniejszy minus Yeti jaki odkryłem to koszt 17" zimówek - jak teraz mam świetne oponki za 800zł/kpl, to przy 17" ciężko zejść poniże 2000zł Sad

RE: Moto kącik - shovel - 03.12.2011 22:38

ACextreme, ja słyszałem że sztyce Kind Shocka na 2011 rok miały być poprawione...

osobiście bym nie zaufał w "powinno być poprawione". albo coś jest dobre, jeździ i się nie pierdzieli, albo ryzykujesz wtopieniem 60k w auto które będzie częściej widziało serwis niż wyeksploatowany polonez.

RE: Moto kącik - ACextreme - 03.12.2011 23:04

Nie dramatyzowałbym - to info przekazał mi serwisant, który ma pod sobą kilkadziesiąt Yeti 1.4, z których 9 ma przebieg powyżej 70.000km i są bez wad produkcyjnych, tak więc mogę wierzyć.

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie ma ideałów - biorę na to poprawkę.

RE: Moto kącik - Speedy Bandito - 04.12.2011 00:16

(03.12.2011 22:35)ACextreme napisał(a):  Najpoważniejszy minus Yeti jaki odkryłem to koszt 17" zimówek - jak teraz mam świetne oponki za 800zł/kpl, to przy 17" ciężko zejść poniże 2000zł Sad

tańszą opcją na zimę będzie kupno stalowych 16 i opon do nich, które są już wyraźnie tańsze niż 17. No i sama przekładka kół jest znacznie tańsza niż przekładka opon (można to nawet samemu zrobić). Ja zimowe koła zostawiłem 17 i niemal 800 zeta to za jedną oponę musiałem dać (po rabacie, bo normalna cena to ponad 1000!), ale wziąłem te z wyższej półki...

RE: Moto kącik - ACextreme - 08.12.2011 10:14

Do działu "sprzedam" to info mi średnio pasuje, więc tutaj napomknę - będę miał swoje Stilo na sprzedaż:
1.4 95KM 6b 2007r full ASO serwis, przebieg ok. 100k. Auto z PL salonu. Cena nieporównywalnie niska z czymkolwiek tej klasy w podobnym roczniku Wink

RE: Moto kącik - Baukan - 08.12.2011 11:09

(04.12.2011 00:16)Speedy Bandito napisał(a):  ...
tańszą opcją na zimę będzie kupno stalowych 16 i opon do nich, które są już wyraźnie tańsze niż 17.
Nie zawsze się da. Hamulce moga nie puszczać.

RE: Moto kącik - Andref - 08.12.2011 11:57

Nie no bez jaj, w Yeti? Wink Tam to chyba nawet 15stki podejdą Wink Takie "problemy" to raczej w "szybszych" autach.

RE: Moto kącik - ACextreme - 08.12.2011 12:07

W Yeti 15" nie podchodzą, a 16" tak - zależy podobno od wersji silnikowej

RE: Moto kącik - harry - 08.12.2011 12:22

Tylko obniza się nam samochód, co w zimie generalnie nie jest korzystne - po coś mamy ten prześwit Wink Zawsze mozna rekompensować wyższym profilem opony, choć nie wiem jakie dokładnie sa tu mozliwości.

RE: Moto kącik - shovel - 08.12.2011 12:27

ja tam wolę mniejszą felgę / większą oponę. lepsze to na polskie drogi, zawieszenie dłużej żyje a i dentysta na nas nie zarobi bo plomby tak szybko nie wypadająSmile

RE: Moto kącik - zaDymek - 08.12.2011 12:36

ACextreme napisał(a):Do działu "sprzedam" to info mi średnio pasuje, więc tutaj napomknę - będę miał swoje Stilo na sprzedaż:
1.4 95KM 6b 2007r full ASO serwis, przebieg ok. 100k. Auto z PL salonu. Cena nieporównywalnie niska z czymkolwiek tej klasy w podobnym roczniku Wink

Zapodaj ceną na PW Smile Tata szuka auta coś w tym klimacie Smile