EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - PST - 29.12.2011 23:45

(29.12.2011 19:35)razor napisał(a):  no i teraz pytanie. o co chodzi? co to za badania psychologiczne? jak je wykonam to nie stracę prawka ?
iść na te badania? czy udawać że nie odebrałem Big Grin (oczywiście w przypadku kontroli samochodu przez policję jest ryzyko że zabiorą mi prawko)

robiłem takie badania psychologiczne chyba ze dwa lata temu jak mnie hr'y wysłały. generalnie te które ja przechodziłem składały się z kilku części:
(1) testów w których dopasowujesz brakujący obrazek aby był zgodny z regułą,
(2) testu psychologicznego mającego na celu sprawdzenie twojego profilu osobowościowego,
(3) testu symulującego oślepienie i twoją reakcję. Polegało to na tym, że wchodzisz do takiej specjalnej zaciemnionej szafy i patrzysz przez coś co przypomina lornetkę. W momencie jak patrzysz operator tej kabiny zapala ostre światło, które za ułamek sekundy gasi i zapala małą lampkę która podświetlała trójkąt, kwadrat, rąb i koło. Twoim zadaniem jest jak najszybsze podanie podświetlonej figury
(4) testu sprawdzającego czy prawidłowo oceniasz odległość. Polegało to na tym, że siadało się przy takim specjalnym urządzeniu i patrzyło w lunetę dodatkowo ręce miałeś na dwóch suwakach, które można było przesuwać do i od siebie. Zadanie polegało na ustawieniu ich w jednej linii z elementem nieprzesuwnym, który każdorazowo był ustawiany w innym miejscu przez prowadzącego badanie,
- rozmowy z psychologiem, który dopytywał się czy np. lubię zadawać innym ból

Generalnie nie było to nic strasznego. Ciekawostką było lekkie traktowanie osób którym nie udało się prawidłowo zrealizować niektórych ćwiczeń. Największe problemy z ćwiczeniem (3) miał kierowca 40 tonowego tira...

RE: Moto kącik - razor - 30.12.2011 00:05

no ok, ale czy 'zdanie' tego egzaminu powoduje że nie tracę prawka ?

RE: Moto kącik - strarzaq - 30.12.2011 00:18

From personal exp:
1) Zostajesz wezwany na "sprawdzenie kwalifikacji" oraz badania psych. - na obydwa masz miesiąc
2) Prawko zachowujesz.
3) Jeżeli oblejesz jedno lub drugie (masz tylko jedno podejście) lub nie zdążysz w terminie urząd zatrzymuje prawko do "ustania przesłanek" - uzyskania pozytywnego bad. psych. oraz wyniku egzaminu (do skutku). Wygląda to tak, że zostajesz wezwany do złożenia dokumentu, a w zamian za pozytywne orzeczenie psychologiczne dostajesz skierowanie na kolejny egzamin(y).
4) Powodzenia

Jest luka prawna - po przekroczeniu 24pkt prawko przez pierwszy miesiąc zatrzymujesz, ale jeżeli policjant stwierdzi, że masz przekroczone punkty - zatrzyma dokument za pokwitowaniem.

RE: Moto kącik - razor - 30.12.2011 00:31

(30.12.2011 00:18)strarzaq napisał(a):  Wygląda to tak, że zostajesz wezwany do złożenia dokumentu, a w zamian za pozytywne orzeczenie psychologiczne dostajesz skierowanie na kolejny egzamin(y).
czyli mam przejść badanie psych., a potem dostaję skierowanie na egzamin na prawko? (do WORDa) ?

RE: Moto kącik - strarzaq - 30.12.2011 13:29

(30.12.2011 00:31)razor napisał(a):  
(30.12.2011 00:18)strarzaq napisał(a):  Wygląda to tak, że zostajesz wezwany do złożenia dokumentu, a w zamian za pozytywne orzeczenie psychologiczne dostajesz skierowanie na kolejny egzamin(y).
czyli mam przejść badanie psych., a potem dostaję skierowanie na egzamin na prawko? (do WORDa) ?
Powinieneś dostać wezwanie do urzędu zajmującego się wydawaniem uprawnień i tam otrzymasz skierowanie na sprawdzenie kwalifikacji. Badania psych robisz równorzędnie. Jeżeli zaliczysz jedno i drugie - idziesz do urzędu z zaświadczeniem a wyniki dochodzą do nich pocztą. Jak wszystko zbiorą do kupy - będzie Ci odpuszczone. Jeżeli powinie Ci się noga na egzamie, a brutalna prawda życia przekłada się na jakąś 5-10% zdawalność wśród "punktowców", przychodzisz do urzędu z zaśw psych. (to trudno oblać) i dostajesz nowe skierowanie na egzamin, teraz już do skutku ale za cenę oddania prawka w depozyt. Zdana teoria jest ważna prze 6 miesięcy, więc jeżeli poległeś na mieście masz do zdania tylko praktykę.

RE: Moto kącik - pasieczkin - 30.12.2011 14:19

taki przerywnik w Waszych dewagacjach
http://www.youtube.com/watch?v=X7Tf23BzAOw&NR=1&feature=endscreen

:-)

RE: Moto kącik - razor - 30.12.2011 14:39

patrol by się nie zakopał, gdyby miał inne niż 'drogowe' opony. a Ci w ruskim sprzęcie jak zwykle - z ułańską fantazją, gaz na maksa i wyjedziemy! no i się zakopują Smile

RE: Moto kącik - harry - 30.12.2011 15:23

Dziwne, że ten ruski traktor nie miał blokady, gdyby miał raczej by podołał.

RE: Moto kącik - Tomeczek - 30.12.2011 15:42

a propo ruskich wyczynów zobaczcie giganta driftu
http://www.youtube.com/watch?v=iuMDVlK75Ss

RE: Moto kącik - DukeBB - 30.12.2011 16:17

(30.12.2011 14:19)pasieczkin napisał(a):  taki przerywnik w Waszych dewagacjach
http://www.youtube.com/watch?v=X7Tf23BzAOw&NR=1&feature=endscreen

:-)

Widziałem dokładnie takie same sceny nad jeziorem Żywieckim wiele razy. Scenariusz zwykle jest ten sam:

-kierowca przyjechał z miasta terenówką albo suvem nad jezioro i nie ma żadnego doświadczenia, jedzie wzdłuż brzegu no i d*pa-

Widziałem już zakopane do połowy porządne terenówki, typowe 4x4 offroad, ale wystarczy, że ktoś za wczasu nie włączy blokady dyfra, czy za długo piłuje w miejscu i koniec, a zwykle nie mają ze sobą porządnej, ba, w sumie to żadnej linki.

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 31.12.2011 00:50

Jechałem dziś 300km Octavią 4x4 1.9 Tdi ~150KM

Zakochałem się w tym aucie. Średnia prędkość koło 70 z trasy, spalanie 5,2 l/100 coś pięknego.

No i fajnie boczkiem lata na oblodzonych serpentynachBig Grin

RE: Moto kącik - shotgun - 31.12.2011 10:39

Tylko ze spalaniem z kompa sie nie przejmuj, u mnie tez leciutko tyle mam na kompie, a realnie jest to 0,8l wiecej.

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 31.12.2011 11:27

co nie zmienia faktu że to ciągle bardzo przyzwoity wynik jak dla mnie. Zapakowane auto, mocno górską trasę, płynną i dynamiczną jazdę Wink

No i była to jednocześnie jedna z najprzyjemniejszych przejażdżek w moim życiu. Auto zrobiło na mnie piorunujące wrażenie

RE: Moto kącik - mentos - 31.12.2011 11:38

Nie specjalnie piękne te Oktawki, ale ta 4x4 +150 kucyków z dieselka + jeszcze kombi - mega rozsądny wybór, chętnie bym taką zanabył w tej podwyższonej wersji o taką:
http://www.autogaleria.pl/fotografie/index_test.php?id=27615&test=405
Czy ona z tą mocą ma poniżej 10s do setki?
EDIT: A jest 140KM tylko w dieslu, ale cena powala 114 000 za co by nie było SkodzinęHuh

RE: Moto kącik - bodziek - 31.12.2011 12:02

Ta zwykła 4x4 (tzn. nie Scout) też jest ok. 20 mm podwyższona względem przednionapędowej.

RE: Moto kącik - mentos - 31.12.2011 12:06

ooo,i przekracza 200km/h a Scout nie ?
swoją drogą obniżanie w PL zawiasów w autach to głupota, wg mnie podnosić się raczej powinno

RE: Moto kącik - shotgun - 31.12.2011 13:54

Mentos, moja astra tez ma max wg producenta 192km/h, a do tej predkosci bez problemow ciagnie i subtelnie powyzej 200km/h wycisnie sie. To samo ma Scout i jezdzie on 200km/h na 100%, bo juz 2 razy za czyms takim z Katowic wracalem.
Pozdrawiam serdecznie pana z pewnej bielskiej firmy i jego Skode, dokladnie w wersji nadwoziowej i kolorystycznej jak na linku Mentosa.

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 31.12.2011 13:58

no może nie jest specjalnie piękna, normalna po prostu. mnie sie mimo wszystko bardzo podoba. I tak jak piszesz @Mentos bardzo rozsądny wybór.

Konkretnie to jechałem Octavią 2 przed liftem i nie w wersji "scout" inno zwykłej .

RE: Moto kącik - ACextreme - 31.12.2011 14:06

Nowa Octavia to moim zdaniem także chyba najrozsądniejszy samochód na rynku - pod każdym względem.
Z drugiej jednak strony jest to najpopularniejszy samochód na naszych drogach, który nie jest brzydki, ale bardzo opatrzony i zwyczajny po prostu... swego czasu podobnie było chyba z Astrą II.
Mnie osobiście bardzo zaskoczył komfort tego samochodu - wygoda, zawieszenie, wyciszenie.

RE: Moto kącik - zawiasbartek - 31.12.2011 14:38

Ja również byłem bardzo zaskoczony , szczególnie precyzyjnym układem kierowniczym i dobrze zestrojonym zawieszeniem.

Najgorszy był czujnik deszczu który robił co chciał z wycieraczkami i czasem machał jak opętany po suchej szybie a czasem nie zbierał kiedy trzeba było. Regulacja prędkości wycieraczek nie miała prawie wpływy na działanie. Kto jeździł wczoraj autem po 18 to wie że kaszan była straszna w południowej polsce