EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - quiros - 13.01.2012 14:20

Sluchaj, space stara mamy od nowosci, 1.6 benzyna.
Nie obchodzi mnie jak jezdza inni, bo potrafia skatowac rozne samochody.

Tutaj auto jest jezdzone przez kobiete, ale na szczescie caly czas space star jest na ku mezczyzn i dbamy mozliwie, bo kobieta tego nie zrobi.

A wiec tak: jakikolwiek samochod kupiony z nieznanego zrodla, lub z "pelnymi papierami" to juz nie jest to samo co kupiony nowy (uzywany od pewnej osoby) i dbany od poczatku.

BTW2: Born Boze, nie jestem zadnym fanem konkretnych marek - ok, moze troche alfy Smile

RE: Moto kącik - shovel - 13.01.2012 14:32

nie chodzi mi o "skatowanie" auta, bo skatować można wszystko. Dla mnie "skatowanie" objawia się wybitym zawieszeniem, problemami z silnikiem - spadek kompresji, zadziory na tłokach, i ogólnie wszelkiego rodzaju efektami "wyrypowymi"

ja z moim Galem "głównym" problemy miałem głównie z elektroniką. To był 1992 rok produkcji (kupiony w 2004/5 nie pamiętam) z silnikiem z EVO 3 (czyli rocznikowo około 1995-6). problemów mechanicznych związanych z silnikiem, poza stukającymi popychaczami, nie miałem, za to problemy sprawiała elektronika / osprzęt silnika, które padały - to kopułka rozdzielacza, to ECU, to czujnik położenia wału, chociaż - co musze przyznać - ten misiek mnie nigdy na trasie nie zawiódł.

Nowego (nowego - z fabryki) Miśka może bym kupił, bo jednak te pierwsze ~100 tyś km w tych samochodach jest bezobsługowe, ale używanego... bałbym się. Jak kupowałem Peugeota miałem duże "smaki" na Lancera ~2007 ewentualnie Galanta właśnie w budzie do 2003, ale mi je _odradzono_ w serwisie zajmującym się Mitsubishi (nie-autoryzowanym) jako auta bardzo drogie w eksploatacji przy większych przebiegach.

edit:
zresztą, wszystko zalezy od punktu widzenia.
Mój szwagier jeździ Legacy turbo, i uważa że się to auto nie psuje (okolice 2005-2006 roku teraz pewnie z 200+ tyś przebiegu) mimo tego że serwis tego samochodu kosztuje grubo ponad 10k rocznie (co chwile jakieś wycieki, problemy z zawiechą / wydechem inne) bo dla niego zepsucie się to sytuacja w której auto po prostu staje i nie ruszy.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 13.01.2012 15:26

(13.01.2012 14:09)shovel napisał(a):  Twój misiek jest ledwo dotartyTongue
Jassssne Big Grin Nie ma dużo sztuk w Polsce z większym przebiegiem niż moje 100k Smile

RE: Moto kącik - shovel - 13.01.2012 16:04

100k to jest (dla mnie) zupełnie normalny przebieg, w którym auto, poza ewentualnymi elementami zawieszenia, powinno być 100% bezawaryjne. ok 99,9% bo najczęściej jest tak że w pierwszym okresie zawsze się jakaś pierdoła zepsuje.
w zasadzie to przebiegi 150k zaczynają być testem dla auta, a 300k (w miarę bezawaryjnie) przejeżdżają już tylko niektóre modele (ciekaw jestem czy moje 406 tyle przejedzie -w planie mam jeździć nim jeszcze 3 lata więc akurat 300k będzie na liczniku).

Jeśli chodzi o Peugeoty, to to jest specyficzna marka dosyć, bo tak jak np. w Mitsu można założyć z dużym prawdopodobieństwem że pierwsze 100k przejedziesz bezawaryjnie dla każdego modelu, o tyle w Peugeocie wszystko zależy od modelu. 407 miało bardzo dużo problemów z elektroniką, podobnie 307 przedliftingowe które sypały się na potęgę. 307 po 2006 roku są pod tym względem zdecydowanie lepsze, i np. na giełdzie widziałem 307 SW 1.4 hdi z 2007 roku z przebiegiem 300 tyś km które chodziło jak w zegarku a książka serwisowa (prowadzona w polsce do końca) nie zawierała zbyt wielu pozycji poza standardowymi wymianami.

następne moje auto, o ile nie będe miał jakichś ekstremalnie złych przygód (odpukać) z obecnym Peugeotem to pewnie będzie znowu francuz - albo Pug 508 (choć kokpit mnie odstrasza) albo Citroen C5 III generacji (czyli praktycznie to samo co 508 tylko wnętrze "normalniejsze"). Pewnie znowu w rozważaniach pojawi się mitsu (ten nowy Lancer) ale brak kombiaka raczej go skreśla z listySmile

z takich ciekawostek ->
moja siostra miała Yarisa, którego kiedy kupowała reklamowano w TV jakąs reklamą gdzie małżeństwo jechało autem gdzie cholernie głośno pracowała wycieraczka... i to miał być powód do zmiany, anyway Smile w nowoodebranym Yarisie było po załączeniu wycieraczek cichutko bo... w ogóle nie działałyTongue
Druga wada fabryczna w jej aucie to była przekładnia kierownicza która jakoś jeszcze pierwszym roku użytkowania się rozciekła, później do sprzedaży spokój

teraz kupiła Hondę Jazz nowa i trafił jej się egzemplarz wyprodukowany w Japonii, co przy odbiorze dealer skwitował stwierdzeniem że ma duże szczęście, bo mało japończyków do nich trafia a te robione w UK bywają problematyczne.

RE: Moto kącik - shotgun - 13.01.2012 16:17

(13.01.2012 14:13)mentos napisał(a):  
(13.01.2012 13:01)shotgun napisał(a):  
(13.01.2012 11:59)mentos napisał(a):  Jaka Alfa w dieslu 159?

Tak - wersja Sport wagon 1.9 JTDM 16V.
Bezproblemowo dziala, wersja 150KM, spalanie okolo 6.5 -7.2 w trybie mieszanym i raczej dynamicznie. Kumpel kupil, bo mial dosc Mazdy, po namowie innego kumpla, ktory ja uzytkowal od ponad 2 lat. Tamten cos robil z wtryskami, zalozyl pozadne Hi-Fi, zczipowal i takie tam.
Z przodu wyglada rewelacyjnie, w srodku z tymi bezowymi skorami.....nooo pysznie. gigantyczny kolorowy ekran, multum rzeczy, wszystko funkcjonalne i laaaadne, fotele swietnie trzymaja.
Ja tylko w tym siedzialem. W kazdym razie na dwupasie mi nie odeszlo...

Ponoć najlepsza koszty/jakość/osiągi ta wersja 1.9 JTD plus dobre ceny używek. No i ten model wyjątkowo mi się podoba, żadne tam Merce, Beemy i inne Bełkoty go nie przebiją pod tym względem. A wiesz jak z innymi poza silnikiem rzeczami ? Dużo info, że jakość znacząco się poprawiła i to pierwsza bezbproblemowa Alfa. Wiesz czy jego doświadczenia są podobne ?

RE: Moto kącik - Kwas - 13.01.2012 22:12

W końcu podkręciłem Skodziankę. Pojechałem do V-tech, przed założeniem Boxa hamownia, niestety fabryka nie zrobiła mi prezentu, praktycznie seria - 106 km, 254 momentu. Z boxem moc bez rewelacji - 118, ale moment już całkiem fajnie - 306, i ma fajny przebieg, tak od 1700 do 3000 naprawdę bardzo fajnie jedzie Smile Generalnie po przejechaniu całych 150 km jestem zadowolony Smile

RE: Moto kącik - HTe - 14.01.2012 12:19

a jak ze spalaniem ?

RE: Moto kącik - harry - 14.01.2012 13:35

Ciekawe czy 2.5 tdi z LT'ka by się dało? Smile

RE: Moto kącik - shovel - 14.01.2012 13:39

tu masz do LT'ków tuning:
http://www.44tuning.pl/chip-tuning-volkswagen-vw-lt-2.5-tdi-102-km-dostawczy

RE: Moto kącik - Robert_MTB - 14.01.2012 13:39

a co sądzicie o i30cw w benzynie ?

RE: Moto kącik - mentos - 14.01.2012 14:26

koreańcy się naprawdę mocno podciągnęli, nie wygląda źle, dobra gwara jak ktoś bezemocjonalnie podchodzi do samochodów, nie puszy się jakimiś "nadętymi" markami tylko potrzebuje nowego w miarę przystępnego idealnego do miasta auta to wg mnie bardzo rozsądna propozycja, teraz w benzynie lepsza niż diesel

RE: Moto kącik - Kwas - 14.01.2012 15:07

(14.01.2012 12:19)HTe napisał(a):  a jak ze spalaniem ?

Po 150 km zrobionych z boxem ciężko się jednoznacznie wypowiadać, bo jak się można domyślić na razie się "cieszę" możliwościami auta Smile

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 14.01.2012 15:59

Dla mnie osobiście Hyundai to teraz numer 1 jeśli chodzi o jakiś rozsądny zakup auta + naprawdę fajnie wyglądają Smile Nowe autka od nich są bardzo ładne np. IX20 miażdży bliźniaczą Vengę, IX35 wygląda super a I40 bez obciachu staje do walki z Passatami i innymi renomowanymi konkurentami Smile

RE: Moto kącik - harry - 14.01.2012 16:02

(14.01.2012 13:39)shovel napisał(a):  tu masz do LT'ków tuning:
http://www.44tuning.pl/chip-tuning-volkswagen-vw-lt-2.5-tdi-102-km-dostawczy
Ciekawie to na papierze wygląda Smile delikatnie jeżdząc można nawet paliwo oszczędzać Smile

RE: Moto kącik - ACextreme - 14.01.2012 16:25

Fakt, ix20, ix35, i40 czy nowa Elantra są po prostu mega w swych klasach (szczególnie ix20 mnie zaskakuje), lecz i30 jak dla mnie niesamowicie słabo wypada. Nie jest to model z powyższej, nowej grupy.
Jak dla mnie bardzo przeciętny kompakt, w którym próżno szukać rewelacji, choć niczego mu nie brakuje, tak samo jak brak poważnych wad. Identyczna sytuacja jak w przypadku Octavii, tyle że Skody droższe są.
Plus jest jeden i to mocny - przez to, że na czasie wchodzi nowy model, wszystkie salony chcą uciekać od obecnej wersji, przez co takiego kombiaka można bardzo tanio dorwać!

Za to nowy i30, który ma być już jakoś teraz dostępny zapowiada się na prawdę MEGA.

RE: Moto kącik - shovel - 14.01.2012 16:52

i30 mi osobiście się podobało i bralem takiego pod uwagę jak kupowałem auto rok temu. Zniechęciły mnie trochę opinie znalezione na forum hyundaia mówiące o zlewaniu tematu gwarancji i problemach z blachą nawet w nowych (2-3 letnich) samochodach. potem zdecydowałem że jednak nie chcę leasingu/kredytu brać na auto no i skończyło się jak skończyłoTongue

RE: Moto kącik - czajko - 14.01.2012 20:52

Hyundai od 2005 roku zrobił ogromny postęp (technologiczny i design). Jako użytkownik Hyundai'a Sonaty z 2006 roku (3.3 V6) nie mam za bardzo racjonalnych argumentów żeby zmieniać auto. Fakt, że autko trochę "bezpłciowe" i nie wyróżnia się z tłumu ale z drugiej strony nie wiem co to usterki, a warsztaty tylko na wymianę oleju odwiedzam. Po 5 latach żadnej rdzy nie widać. Auto jest mega komfortowe. Następca Sonaty, i40 to już w ogóle w tym segmencie jest jak dla mnie wypas pod względem design'uSmile

RE: Moto kącik - ACextreme - 14.01.2012 21:06

Oj prawda... gdy tak postawisz obok siebie nudnego nadal do bólu pasiaka z i40, to aż przeraża prostota tego pierwszego

Ja to jednak mam wrażenie, że Hyundai i Kia to takie dwie bliźniacze marki.... tyle że gdy tylko Kia wypuści nowy model lub generację, to za moment Hyundai miażdży go z kretesem - szczególnie designem.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 14.01.2012 21:55

(13.01.2012 16:04)shovel napisał(a):  100k to jest (dla mnie) zupełnie normalny przebieg, w którym auto, poza ewentualnymi elementami zawieszenia, powinno być 100% bezawaryjne.
OK, ale mogę śmiało powiedzieć że moje auto przez te 100k dostało bardziej w kość niż inne auta z przebiegiem 300k...

To fakt że stare i30 jak i Ceed to były jeszcze dizajnerskie kaszanki, ale każdy nowy Hyundai mnie powala, gdyby inne marki zrobiły w ciągu 5-6 lat taki postęp technologiczny i dizajnerski jak Hyundai to byśmy mieli wiele mega czadowych nowych autek na rynku Smile

RE: Moto kącik - Ziemek - 14.01.2012 21:58

To nie wrażenie, Hyundai jest właścicielem Kii Smile