EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - michalbiker - 27.11.2010 11:54

Z klasy premium chciałbym a6 c6, albo bmw e90, ewentualnie Mietka w211, ale do mietków chyba jeszcze nie dojrzałem..
Niższe modele ww marek wyglądają mi na strasznie okrojone samochody i zamiast nich wolałbym np passata, superba, insignie itp..

RE: Moto kącik - biketurysta - 27.11.2010 12:08

A mnie sie marzy nowy rower... land rover :-)

RE: Moto kącik - INsejn - 27.11.2010 12:23

(27.11.2010 11:54)michalbiker napisał(a):  ...albo bmw e90...

Ja już wolałbym E60, bo wagowo wypadają tak samo. A 5tka jednak większa.

RE: Moto kącik - michalbiker - 27.11.2010 13:18

Sory, miałem e60 napisać, na numerycznej źle nacisnąłem Big Grin
E90 mi się tylko w coupe podoba..
Nowa E klasa też mi się podoba, ale to nie ten przedział cenowy, używek nie ma Tongue

RE: Moto kącik - quiros - 27.11.2010 13:41

Alfa Romeo Giulietta, ahh Smile

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 27.11.2010 14:33

Ja straszne boleję nad tym, że wymarły amerykańskie kombiaki w rozmiarze fullsize. Ostatni to chyba Chevrolet Caprise produkowany do 1994 r. Cudo Smile

[Obrazek: capricep.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

W Europie też kiedyś były większe kombiaki. Moda na SUV-y i renesans rodzinnych vanów zabiły te auta Sad

RE: Moto kącik - Kwas - 28.11.2010 12:19

No to superb kombi to auto dla Ciebie, mała nie jest Smile Nowe E klasa kombi tez robi wrażenie.
A z typowych aut do zabawy to przytuliłbym chętnie E30 dwudrzwiową od 325 w górę Smile, na szczęście przestał to już być dresowóz. Stara Impreza też nie jest zła. Albo volvo 240 uturbione. A z perwersyjnych marzeń to RS6 Avant nowe Smile

RE: Moto kącik - michalbiker - 28.11.2010 12:35

Nowa e klasa naprawdę jest bardzo fajna, miałem praktyki w Mercedesie i stała tam właśnie taka w coupe.. Piękna.
SLS też stał pod salonem, ale to chyba poza zasięgiem większości z forum Tongue

No tak, kiedyś byłem wielkim przeciwnikiem BMW, ze względu na to, że właśnie jest dresowozem. Ceniłem za to audi, za precyzję, dokładność i skromność.. Teraz role się odmieniły i Audi staje się dresowozem.. :/ dlatego tak krytycznie piszę o tej marce Sad

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 28.11.2010 20:00

(28.11.2010 12:19)Kwas napisał(a):  No to superb kombi to auto dla Ciebie, mała nie jest Smile Nowe E klasa kombi tez robi wrażenie.

Prawda, są to potencjalnie moje typy, ale póki co planuje jeszcze pośmigać Citroenem XM. To chyba największe kombi jakie było robione w Europie - 720 litrów pojemności bagażnika pod roletą i cztery rowerki ze zdjętymi kołami wchodzą bez składania foteli Big Grin

Auto może wyglądać tak:
http://www.autocentrum.pl/awc/spacepierre/citroen-xm-1992/

Ja nie mam niestety w takim wypasie, no i już II generacji, gdzie deska rozdzielcza jest już dość nudna... W "jedynce" jest jednak w lepszym stylu.

RE: Moto kącik - pil - 28.11.2010 22:46

(28.11.2010 20:00)TomekDebiec napisał(a):  
(28.11.2010 12:19)Kwas napisał(a):  No to superb kombi to auto dla Ciebie, mała nie jest Smile Nowe E klasa kombi tez robi wrażenie.

Prawda, są to potencjalnie moje typy, ale póki co planuje jeszcze pośmigać Citroenem XM. To chyba największe kombi jakie było robione w Europie - 720 litrów pojemności bagażnika pod roletą i cztery rowerki ze zdjętymi kołami wchodzą bez składania foteli Big Grin

Od pewnej wielkości kombi może przestać być tak wygodne właśnie ze względu na swoje wymiary. Jak tym potem parkować gdzieś w mieście? A jeśli potrzeba transportować rowery - do busa harrego wchodzi jeszcze więcej ;>

RE: Moto kącik - Kwas - 29.11.2010 00:36

Jak dla mnie nie ma górnego limitu wielkości kombi Smile Lubię duże auta.

RE: Moto kącik - shovel - 29.11.2010 00:40

tia, to przejedź się fordem granada w kombiaku, gwarantuje Ci że zmienisz zdanie Smile

no chyba że ktoś lubi sprawdzać jaką sterowność miałby pancernik Potiomkin gdyby miał kółka.

RE: Moto kącik - Kwas - 29.11.2010 00:47

Eeeee, ostatnio zakochałem się w starej 7 Alpine, co jakiś czas parkuje taka u mnie pod domem, czarna, po prostu bajka. Gabaryty tylko ciut mniejsze od granady Smile
A co do dużych aut to mój drogi Tatuś ma Hiluxa, jada po mieście, a już głównie koperta tyłem z zerową widocznością jest jak na razie moim największym koszmarkiem motoryzacyjnym Smile

RE: Moto kącik - TomekDebiec - 29.11.2010 08:32

(29.11.2010 00:40)shovel napisał(a):  tia, to przejedź się fordem granada w kombiaku, gwarantuje Ci że zmienisz zdanie Smile

no chyba że ktoś lubi sprawdzać jaką sterowność miałby pancernik Potiomkin gdyby miał kółka.

Akurat dużymi autami podróżuje się znacznie wygodniej, nie wiem jak Granadą, ale jazda XM-em to czysta bajka. Dobre trzymanie się drogi i jednocześnie izolacja od dziurawych dróg prawie jak na latającym dywanie Big Grin Rozmiary auta mają tu też znaczenie, choć przede wszystkim zawieszenie hydro. Ma to też tą zaletę, że w razie czego można podkraść z auta LHM-u (najwalniejszy płyn w hydro cytrynach) i odpowietrzyć hamulce w biku Big Grin

Zaś co do parkowania to nie jest akurat dla mnie problem - mieszkam na wsi, po bułki do mojego sklepiku mogę zajechać tirem, a i tak się znajdzie miejsce (żeby być eko i fit jeżdżę jednak rowerem Big Grin).

RE: Moto kącik - harry - 29.11.2010 09:15

(28.11.2010 22:46)pil napisał(a):  jeśli potrzeba transportować rowery - do busa harrego wchodzi jeszcze więcej ;>

Słuszna uwaga, busy ruuuulezzzz Smile

(29.11.2010 00:47)Kwas napisał(a):  A co do dużych aut to mój drogi Tatuś ma Hiluxa, jada po mieście, a już głównie koperta tyłem z zerową widocznością jest jak na razie moim największym koszmarkiem motoryzacyjnym Smile

Skrętności to zmora pikapów... W busie nei mam takiego problemu, zwlaszcza, ze to tylno napedówka i ma naprawdę swietny skręt, czym nieraz ludzi zaskakuję, gdy mówia- 'tym to sie tu nie zmieścisz...' - a ja wjeżdzam 'na raz'. Smile

RE: Moto kącik - Kwas - 29.11.2010 09:27

Akurat z brakiem skrętności sobie można poradzić, napęd na tył i leciutka w porówniem z przodem paka pozwala nawracać w miescu Wink

RE: Moto kącik - harry - 29.11.2010 12:47

Znaczy się tak http://www.youtube.com/watch?v=L6IYPbqE68U Tongue

RE: Moto kącik - karolluczak - 29.11.2010 20:42

A ja po zrobieniu prawka przymierzam sie do Justy ;P tego w budzie swifta... Wink

RE: Moto kącik - szczesny - 01.12.2010 12:57

ja choruje na klasyki , ta kaprycha jest genialna
http://moto.allegro.pl/kultowy-ford-capri-nizsza-cena-minimalna-i1332980622.html

RE: Moto kącik - kondi - 01.12.2010 15:59

Tomku ... skoro lubisz duże kombi to może to: http://moto.gratka.pl/tresc/honda-accord-salon-polska-serwisowan-2-0-benzyna-12147123.html#95a173c883a13a90,1