EMTB.pl - Forum Enduro MTB
Moto kącik - Wersja do druku

+- EMTB.pl - Forum Enduro MTB (http://emtb.pl/forumo)
+-- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=17)
+--- Dział: Off-topic (/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Moto kącik (/showthread.php?tid=3967)

RE: Moto kącik - ACextreme - 16.01.2012 20:18

Dokładnie!

RE: Moto kącik - shovel - 16.01.2012 20:18

z obecnie produkowanych kombiaków w rozsądnej cenie (100k nowy) wizualnie mi się najbardziej podoba C5 kombi
[Obrazek: Citroen_C5_7.jpg]

no i niedaleko za nim jest nowe Mondeo i chyba tyle w tej półce cenowej. 508 z zewnątrz nie jest zły, ale w środku to jakiś koszmar. linia VW/Skoda mnie nie przekonuje... bmw podoba mi się wizualnie ale niestety za drogieSmile

RE: Moto kącik - ACextreme - 16.01.2012 21:25

Niedługo wydaje się, że będziemy raczej szukać brzydkich samochodów wśród większości ładnych Smile
Znacząco taniej, a równie mega designersko wypada nowa Laguna w kombi, która podobno pozbawiona jest wszelkich wad poprzedniej, bardzo awaryjnej wersji.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 16.01.2012 21:31

Fe, Laguny nie trawię, ale C5 od 2-3 lat strasznie mi się podoba, gdyby to nie był Citroen to mój brat by go kupił, ale wybrał nową Mazdę 6.

RE: Moto kącik - shotgun - 16.01.2012 21:36

Z kombiakow chcialbym to - http://media.opel.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2010/OPEL/12_06_opel_insignia_opc_sports_tourer

uroda nie powala, ale osiagniecia imponujace..

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 16.01.2012 21:48

Mnie się Insignie wszystkie podobają, OPC miażdży Smile

Ja osobiście z wielką niecierpliwością czekam na Astrę OPC, mam nadzieję że będzie miała napęd na 4 koła Smile
A tak ogólnie to jako że jestem skrzywiony na punkcie AWD i nie mam zamiaru kupować auta bez napędu 4 kół to właśnie mam problem z ew. kupieniem drugiego auta, chciałbym coś małego mocnego i kozackiego (np. jakiegoś Hot Hatcha) ale poza VW/AUDI których nienawidzę nie ma nic godnego uwagi Sad Dlatego liczę na Astrę, skoro Insignia ma AWD to może Astra też będzie miała Smile

RE: Moto kącik - PST - 16.01.2012 21:49

ja bym do kombiaków dorzucił jeszcze mazdę 6 i nową hondę accord. a co do opla to uporali się w końcu z jakością blach ?

RE: Moto kącik - shovel - 16.01.2012 22:08

@ACextreme ja mimo posiadania francuza do francuskich samochodów, w sumie to do wszystkich samochodów podchodzę z rezerwą.
jak wprowadzali Lagunę II mówili o skoku jakościowym i rewelacyjnym projekcie... chociaż patrząc po opiniach na autocentrum to faktycznie przy III może być nieźle. tylko 8% osób które nie kupiłoby ponownie to genialny wynik w porównaniu do takiej Laguny II (28% na nie) i Passata B6 (45% na nie)

tak z ciekawoście zajrzałem w inne auta - Alfa 159 ma raczej słabą opinię (32% na nie) C5 nowe w miarę dobrą (14% na nie) a nowy Accord (23% nie) zaskakująco słabą...

edit:
Mazda 6 nowa/stara - 8/13% na nie, Hyundai i30 - 18% na nie
mój 406 - 12% na nie / w mojej wersji 7% :>
ogólnie z mojego i znajomych doświadczenia wynika że jak się bierze coś co ma 30% opinii 'na nie' to będzie naprawdę padaka.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 16.01.2012 22:13

Passat B6 zwłaszcza z 2.0 TDI to mega kaszana Sad

RE: Moto kącik - shovel - 16.01.2012 22:16

2.0 TDI ma 58% na nie Smile chyba rekord

edit,
superb ma lepsze opinie od Passata, ciekawe czy to z powodu mniejszych wymagań kupujących wobec auta czy może używali innego setu elektroniki, który sprawiał mniej problemów..

RE: Moto kącik - razor - 17.01.2012 10:09

(16.01.2012 21:36)shotgun napisał(a):  Z kombiakow chcialbym to - http://media.opel.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2010/OPEL/12_06_opel_insignia_opc_sports_tourer
ee...myślę że ten jest ładniejszy i niektóre wersje także osiągi mają niezłeSmile
[Obrazek: 2011-BMW-5-Series-Touring-53.jpg%22]
(16.01.2012 21:48)Pawel_BB napisał(a):  Mnie się Insignie wszystkie podobają, OPC miażdży Smile

Ja osobiście z wielką niecierpliwością czekam na Astrę OPC, mam nadzieję że będzie miała napęd na 4 koła Smile
A tak ogólnie to jako że jestem skrzywiony na punkcie AWD i nie mam zamiaru kupować auta bez napędu 4 kół to właśnie mam problem z ew. kupieniem drugiego auta, chciałbym coś małego mocnego i kozackiego (np. jakiegoś Hot Hatcha) ale poza VW/AUDI których nienawidzę nie ma nic godnego uwagi Sad Dlatego liczę na Astrę, skoro Insignia ma AWD to może Astra też będzie miała Smile
no ale Insignia ma haldexa i w praktyce tylko mała część momentu idzie na tył.

RE: Moto kącik - Sol - 17.01.2012 10:34

(16.01.2012 21:36)shotgun napisał(a):  Z kombiakow chcialbym to - http://media.opel.com/content/media/intl/en/opel/news.detail.html/content/Pages/news/intl/en/2010/OPEL/12_06_opel_insignia_opc_sports_tourer

Jestem właśnie na etapie decyzji o nowym wozidle i Insignia jest jednym z kandydatów. Tyle, że u mnie decyduje nie tylko to co pod maską, ale miejsce z tyłu i bagażnik - a pod tym względem powalony Insignią nie jestem.

Ponoć wynika to z koncepcji auta, które miało niby siedzieć w segmencie Mondeo i Passata, ale jednocześnie zaczepiać o wyższy. No i zaczepia - przodem Wink

Póki co na pierwszym miejscu jest S-max. Chociaż przebijał się długo, bo mój rdzewiejący na potęgę Mondziak skutecznie mnie zniechęcał. Ale ponoć Fordy już nie rdzewieją ...

Wkurza mnie tylko, że wycięli w nowych rocznikach 2.5T. Owszem, jest 2.0T, nawet mocniejszy, ale tylko z automatem, a do tych mam zamiar przekonać się po pięćdziesiątce Wink

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 17.01.2012 10:40

(17.01.2012 10:09)razor napisał(a):  no ale Insignia ma haldexa i w praktyce tylko mała część momentu idzie na tył.
Lepsze to niż nic, każde AWD miażdży ośkę (bez szpery oczywiście), w której tak naprawdę tylko 1 koło napędza auto...

RE: Moto kącik - zaDymek - 17.01.2012 10:42

Sol napisał(a):Wkurza mnie tylko, że wycięli w nowych rocznikach 2.5T. Owszem, jest 2.0T, nawet mocniejszy, ale tylko z automatem, a do tych mam zamiar przekonać się po pięćdziesiątce Wink
Co ty wiesz o automatach? Tongue i gdzie ty chcesz jeździć z 2.5 turbo Wink

RE: Moto kącik - Andref - 17.01.2012 10:50

Automat, w połączeniu z mocną, doładowaną benzynówką to naprawdę rewelacja i trudno o coś fajniejszego w codziennym użytkowaniu.

Paweł, ja rozumiem, że 4x4 jest ok, ale uważam też, że w małych hatchbackach używanych na co dzień to niepotrzebna komplikacja i przerost formy nad treścią.

RE: Moto kącik - Pawel_BB - 17.01.2012 10:54

(17.01.2012 10:50)Andref napisał(a):  Paweł, ja rozumiem, że 4x4 jest ok, ale uważam też, że w małych hatchbackach używanych na co dzień to niepotrzebna komplikacja i przerost formy nad treścią.
Jeździłeś kiedyś normalnym (nie terenówką) autem z napędem na 4 koła? Naprawdę jest kolosalna róznica na mokrym/śliskim/śniegu/lodzie, nie mam zamiaru wydawac kupę szmalu na auto z napędzanym 1 kołem...

RE: Moto kącik - Sol - 17.01.2012 10:55

Wiem, ze automaty sa piekne, lsniace i namietne. Ale i tak ich nie lubie Wink

2.5t ma sluzyc do szybkich przelotow w gory. Przydaje sie gdy kogos los rzucil za bardzo na polnoc Smile

RE: Moto kącik - mentos - 17.01.2012 10:59

Mowa o nowym Mondeo tym podobnym trochę do Astona trochę do Jaguara co wchodzi w USA jako Fusion?

[Obrazek: mondeo-coupe.jpg]

bardzo ładny

RE: Moto kącik - shovel - 17.01.2012 11:00

nie no bez przesady, jeździłem AWD jeżdżę teraz FWD... okej, Galantem mogłem sobie pozwolić na więcej, ale... nie mam ciśnienia na to żeby jeździć 100 km/h podczas śnieżycy i wchodzić w każdy zakręt bokiem.

FWD jest odpowiednim rozwiązaniem dla 95% użytkowników samochodów... karniak za AWD to te kilka-kilkanaście procent większe spalanie, wyższe koszty serwisu i wyższe koszty zakupu...

RE: Moto kącik - Andref - 17.01.2012 11:30

(17.01.2012 10:54)Pawel_BB napisał(a):  Jeździłeś kiedyś normalnym (nie terenówką) autem z napędem na 4 koła? Naprawdę jest kolosalna róznica na mokrym/śliskim/śniegu/lodzie, nie mam zamiaru wydawac kupę szmalu na auto z napędzanym 1 kołem...
Ale ja tego nie neguję. Sugeruję tylko, podobnie jak Shovel, że 95% użytkowników nie jest to do niczego potrzebne w codziennym użytkowaniu. Niestety jest też tak, że AWD jest bezpieczniejsze tylko dla, nazwijmy to, świadomych kierowców. Dla pozostałych jest to wręcz bardziej niebezpieczne, bo owszem, rozpędza się dużo sprawniej i szybciej, ale hamuje tak samo jak ośka albo nawet gorzej, ze względu na większą masę.