Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w zakupie roweru (lub ew. porada co wy
Autor Wiadomość
mathaus Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Reputacja: 0
WWA, Grochów
Pomoc w zakupie roweru (lub ew. porada co wy
Witam
to chyba najodpowiedniejszy dział.
Ponieważ mój poprzedni rower się zużył nieco (bliskie spotkanie z autobusem) i należałby mu się remont, ale bardziej z tego powodu że już mi nie wystarcza, chciałbym kupić kolejnego rumaka. Nie musi być nowy. W ogóle z początku myślałem o upgrejdzie starego, ale kolega downhillowiec stwierdził, że bardziej opłaca się go sprzedać i kupić dobry używany.

To co mam:
Rama Dartmoor Streetfighter
manetki mam alivio
klamki odyssey
kiera dartmoor boogie
mostek darmoor fury
amor sontour duro Dj D
support standardowy jakiś, korby shimano jakieś, pedały byle jakie
koła do wymiany na pewno bo chce hydrauliki załozyć a mam v-brake
opony do wymiany
sztyce mam dartmoor barrel
przerzutki - stary sis z tyłu i stara kaseta
z przodu mam jakieś deore
siodło muszę też kupić bo się zdezelowało od tego autobusu
linki też nowe potrzeba

Pytanie czy to się opłaca upgrejdować, czy nie lepiej kupić po prostu cały rower. Budżet to około 3 tys. absolutny maks to 3,5 o ile dołożenie tych 500 będzie robić jakąś bardzo istotną różnicę.

Co powiecie na takie rowery.

http://allegro.pl/cannodale-prophet-6-je...64408.html

http://allegro.pl/dartmoor-hornet-pitbul...58115.html

http://allegro.pl/scoot-ransom-40-enduro...87661.html

http://allegro.pl/duncon-mastiff-18-endu...64155.html

http://allegro.pl/rower-dh-fr-umf-freddy...24833.html

Mówiąc szczerze nie wiem co jest teraz dobre, nie znam się jakie mam możliwości i opcje i nie mam czasu na składanie od podstaw roweru, ani na remontowanie starego, więc remont musiałbym komuś zlecić.

Moje "parametry" ok 176 cm wzrostu, 85 kg wagi.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2012 14:19 przez mathaus.)
09.08.2012 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
DukeBB Offline
Banned

Liczba postów: 1,111

RE: Pomoc w zakupie roweru (lub ew. porada co wy
To nie ten dział.
Przedstaw się w "Miejsce na przywitanie się i parę słów o sobie".
Poczytaj dział "Pierwszy full".
09.08.2012 14:10
mathaus Offline
Zaglądacz

WWA, Grochów
W takim razie przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Mówiąc szczerze wolałbym porady dotyczącej zakupu konkretnego sprzętu, niż odsyłanie do czytania wątku na 20 stron. Jeśli brakuje informacji do udzielenia takiej porady, proszę pytać i z góry dziękuję.
09.08.2012 14:46
DukeBB Offline
Banned

Najpierw wymyśl do czego chcesz rower, po czym chcesz jeździć i jak. Żaden z proponowanych przez ciebie się raczej nie nadaje (teoretycznie powinieneś mieć ramę "M" a w linkach są "S" i "L", nie wiem jak z ostatnim). Wkleiłeś zupełnie różne rowery więc nie ma ci jak pomóc.
09.08.2012 15:24
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
Mathaus, wydaje mi się...ale przepraszam z góry, jak Cię urażę...że forum pomyliłeś.
To nie jest forum rowerowe!

To jest forum tematyczne o szeroko rozumianym enduro i all mountain.

Miałeś rower do streetu o czym świadczy nazwa ramy Street Fighter.
Pytasz z kolei jaki rower kupić, nie pisząc nic, do czego ten rower chcesz używać.

To ja ci kąśliwie zaproponuję rowery, które mogą ci odpowiadać:
[Obrazek: carhartt-24-cruiser-bmx.jpg][Obrazek: b242-u464_orig.jpg][Obrazek: 302.jpeg][Obrazek: original_glory_dh.jpg][Obrazek: niner-air-9-carbon.jpg][Obrazek: 1512403759_cannondale_scalpel_team_replica.jpg][Obrazek: p4pb6972795.jpg][Obrazek: fithome-mix1.jpg]

Każdy z powyższych jest na pewno godny polecenia.
Mam nadzieję, że się nie obrazisz, bo to tylko żarty....
...ale napisz w 2 zdaniach, co ty w ogóle robisz na rowerze. Może okaże się, że jeździsz na nim do szkoły/pracy i to tylko jak jest sucho, i wtedy tu na forum z ludźmi (którzy katują rower na skałach) po prostu nie pogadasz.
Choć chętnych do pomocy tu nie brakuje, to głównie mogą pomóc przy rowerach komuś, kto uprawia ten sam lub zbliżony sport. Wink To jakby kierowcy TIRa prosić o porady z bezpieczeństwa jazdy motocyklem, bo też ma prawo jazdy Smile

3m się Mathaus i na luzie podejdź do wszsytkich komentarzy, bo ludziska na forum kochani są, ale jednak specyficzny humor mają Smile

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2012 17:00 przez qdlaty123.)
09.08.2012 16:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mathaus Offline
Zaglądacz

WWA, Grochów
Trzymając się konwencji - dzięki za pomoc chłopaki! Tongue

Wiem że rama ma w nazwie Street, ale wydaje mi się, że nadaje się do freerajdu, czy jak to zwał, przynajmniej tak twierdzi producent.

Generalnie bedę sobie robił też rower xc na swojej starej ramie Merida Striker do jazdy na dłuższe wycieczki.

A ten o którym tu mowa chciałbym, żeby był trochę uniwersalny znaczy, żeby jeszcze dało się nim pojechać po asfalcie (np. do pracy gdzie mam ok. 13 km, trochę po ulicy, po ścieżce i po parku), ale przede wszystkim to chciałbym się właśnie pobawić w all mountain/enduro w przyszłości... i to by było jego główne przeznaczenie. Do tego kolega namawia mnie żebym z nim pojeździł na jakieś dirtparki, ale to nie jest mój priorytet. Lubie wąskie ścieżki i dosyć ostry (jak na swoje umiejętności) teren, ale mam mało doświadczenia w tego typu zabawie.

P.S. jak jest mokro też jeżdżę. Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09.08.2012 21:30 przez mathaus.)
09.08.2012 21:03
hergar Offline
Gaduła

Liczba postów: 768
Reputacja: 15
Zielona Góra
Ciężko będzie kupić Ci rower do am w cenie 3 tyś. Kupowanie używek to loteria, chyba że kupujesz od znajomego. To ten sam poziom koloryzowania aukcji, jak 10-letnie diesle z Niemiec, mające 90 tyś. przebiegu, jeżdżone tylko w niedzielę i kierowca to kobieta.
Przeczytaj wątki w dziale zakupy, dowiesz się tam w jaki sposób określić jaki rower chcesz kupić, zobaczyć przykładowe marki, modele, może jakieś wpadną Ci w oko. Masz tam 2 podczepione tematy, rower do am i do enduro, bo to 2 różne rzeczy. W skrócie wielkim, rower am jest bardziej uniwersalny, ale nie poszalejesz nim na trasach DH, rowery enduro ciężko prowadzi się po asfalcie i nie zawsze łatwo podjeżdżają, ale za to w dół już jest frajda. Poczytaj kilka gotowych tematów, dowiesz się jakich ram unikać, bo są felerne, jakiego osprzętu itp. A jeśli nie chce Ci się poświęcić czasu i zaczerpnąć trochę wiedzy, to sorry, nikt tutaj gotowego roweru Ci nie wklei. Co do rozmiarów, mam 175 i 83 kg, mój rower to M.
A co do aukcji, które pokazałeś, zanim kupisz rower powinieneś się na nim przejechać. Jeśli chcesz używany, byłoby miło gdyby właściciel miał dokumenty, bo ich brak najczęściej oznacza kradzież i kiedyś możesz się zdziwić. Należy taki rower obejrzeć, bo później może okazać się, że coś jest nie tak. Udzielana pisemna gwarancja nawet 30 dniowa, to już jakaś informacja, oczywiście jeśli nie kupujesz go w grudniuWink

A przede wszystkim czytaj, czytaj i czytaj forum, tu masz już wszystkie informację.

Poczuj strach ale i tak to ZRÓB!

http://emtb.pl/forumo/Thread-Turner-5-Sp...na-Strzała
09.08.2012 21:46
Berkas Niedostępny
Żyła jak spalinowa piła

Liczba postów: 2,343
Reputacja: 23
Poznań/Swarzędz
Mathaus - to po grzyba składasz drugi rower do XC, skoro to na "okręcie flagowym" chcesz jeździć do pracy?
09.08.2012 21:53
mathaus Offline
Zaglądacz

WWA, Grochów
No prawdę mówiąc czasu mam mało na czytanie forów, a mój rower nie bangla, więc zależy mi na szybkości. No ale skoro innego wyjścia nie ma...
09.08.2012 21:54
hergar Offline
Gaduła

Liczba postów: 768
Reputacja: 15
Zielona Góra
Ja zanim zarejestrowałem się na forum i odezwałem spędziłem jakiś miesiąc na czytaniu, kiedy napisałem wątek miałem już konkretną wizję roweru, a Ty jej na razie nie masz. Pokaż nam tą wizję, a na pewno coś się wymyśli.

Poczuj strach ale i tak to ZRÓB!

http://emtb.pl/forumo/Thread-Turner-5-Sp...na-Strzała
09.08.2012 22:02
mathaus Offline
Zaglądacz

WWA, Grochów
(09.08.2012 21:53)Berkas napisał(a):  Mathaus - to po grzyba składasz drugi rower do XC, skoro to na "okręcie flagowym" chcesz jeździć do pracy?
Jeśli będę chciał pojechać na dłuższą całodzienną wycieczkę - np. z domu do Czerska pod Górą Kalwarią, co mi się od czasu do czasu też zdarza, to taki rower będzie lepszy, ponadto jako rezerwa, gdyby podstawowy rower przestał działać, lub gdyby odwiedził mnie ziomek bez roweru, a chcielibyśmy się gdzieś przejechać razem. Rower XC będę robił w wolnych chwilach bez ciśnienia i będę starał się użyć części które mam pod ręką, a w każdym razie nie chcę w niego inwestować kasy specjalnie... ale to już inny temat.

Cytat:Ja zanim zarejestrowałem się na forum i odezwałem spędziłem jakiś miesiąc na czytaniu, kiedy napisałem wątek miałem już konkretną wizję roweru, a Ty jej na razie nie masz. Pokaż nam tą wizję, a na pewno coś się wymyśli.
Ja też zanim się zarejestrowałem trochę czytałem. Niestety nie mam na to teraz za dużo czasu. Staram się coś czytać w między czasie, ale ilość informacji jest taka, że sam tego nie ogarnę w jakimś rozsądnym czasie. (Ilość wystąpień słowa 'czas' w tych 3 zdaniach daje do myślenia Tongue)

Zauważcie Panowie, że mój rower uległ awarii dosyć niespodziewanie, bo potrącił mnie autobus. Jakbym się uparł to rower będzie jeździł po wymianie paru części. Zresztą awaryjnie mam na czym jeździć, bo pożyczam rower od brata. ...ale dostałem kasę z ubezpieczalni i chciałbym ją dobrze spożytkować zanim się rozejdzie na moje inne zajawki, czyli w miarę szybko, stąd tak a nie inaczej sformułowana prośba o radę.

Wydaje mi się że wizję w miarę przedstawiłem w drugiej części tego posta:
http://emtb.pl/forumo/thread-10496-post-...#pid254288

Jak łatwo się domyślić dopiero zaczynam zabawę, więc jakiś bardzo potężny pojazd nie jest mi potrzebny. Na podstawie tego co napisał hergar raczej skłaniał bym się do rowerka AM. Jeśli ta ilość informacji to za mało to o ile dostanę jakieś konkretne pytanie to będę się starał na nie odpowiedzieć.

P.S. Może jak ktoś jest z wawy to łatwiej było by się spotkać i pogadać face to face.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.08.2012 08:53 przez mathaus.)
10.08.2012 08:49
DukeBB Offline
Banned

mathaus napisał(a):Niestety nie mam na to teraz za dużo czasu.
Nie masz czasu to nie oczekuj, że inni poświęcą ci swój.
mathaus napisał(a):Jeśli ta ilość informacji to za mało to o ile dostanę jakieś konkretne pytanie to będę się starał na nie odpowiedzieć.
Jest jakaś nagroda? Big Grin
10.08.2012 09:58
mathaus Offline
Zaglądacz

WWA, Grochów
Dobra. Dzięki wszystkim za odpowiedzi.

Biorąc pod uwagę ograniczone środki, brak czasu i moją obecną sytuację. Zdecydowałem się na zakup gotowego, nowego i uniwersalnego roweru górskiego, który posłuży mi w codziennej jeździe jak i nada się od biedy do jakiś tam wycieczek w górskie szlaki i popróbowania swoich sił w nieco trudniejszych warunkach. Dokładnie żeby zaspokoić ciekawość wybrałem Kross Level A5.
Pojeżdżę trochę rozważę wymianę mostka na krótszy i kiery na giętą i ew. widelca na ten dłuższy co mam w dartmoorze.

O ile nikt nie ma ochoty na kontynuację to Temat do skasowania lub zamknięcia.
15.08.2012 12:11
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości