Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
amazon.de
Autor Wiadomość
mareko Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 155
Reputacja: 3
Racibórz
amazon.de
Pewnie Amazon kojarzy się z książkami i muzyką, ale mają też ogromną ilość innego asortymentu.
To już mój drugi zakup tam. Wcześniej freeridowy plecak Burtona (który na 99% klepie dla nich Evoc) za 30% mniej.

Teraz Truvativ X Guide w rozmiarze 39-42T.
Cena na rowerowy.com 565zł, brak takiego rozmiaru
Cena na Amazonie - w mojej wersji niecałe 90 EUR. Z opłatą za wysyłkę 8EUR + różnice w VACie i tak wyszło poniżej 100 EUR.

Czas przesyłki - 6 dni od złożenia zamówienia, 5 dni od momentu wysłania - wliczając w to weekend. Tam wysyłają Deutsche Post (czyli DHL), a u nas też kurier DHL to dowozi.

Polecam, czasem da się trafić naprawdę super okazje.
13.08.2012 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
fariass Offline
ET# 370

Liczba postów: 597
Reputacja: 8
Raszczyce/Racibórz
RE: amazon.de
Musimy się kiedyś zgadać to mi pokażesz jak się zabrać za zakupy za granicą, bo masz odpowiednią wiedzę i doświadczenie Smile
Jeszcze nie robiłem zakupów za granicą online a widzę że można cośik przyoszczędzić Smile

FOTOSY | TRASY
13.08.2012 13:09
mareko Offline
Rozmowny
**

Racibórz
Spoko, jak będziesz miał coś do upolowania, to pomogę ogarnąćSmile

BTW: Dla zmylenia przeciwnika produkt nazywa się SRAM Kettenführung X-Guide, a nie Truvativ X Guide.
Do tego cena wersji, za którą ja dałem 90EUR w zeszłym tygodniu , to dzisiaj wynosi 129 EUR. Pewnie system ma jakiś algorytm i szufluje cenami wg popularności i stanu magazynowego.
13.08.2012 14:45
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
to nie tak.
amazon to jakby wielki supermarket, gdzie wystawiają się różni sprzedawcy.
jeśli kupujesz od amazon'a (bezpośrednio - towar oznaczony jako amazon), to ten amazon jest tylko pośrednikiem pomiędzy najtańszym dostawcą a tobą (dzieje się tak np. gdy dostawca nie oferuje wysyłki do polski).
ja tak miałem w przypadku plecaka Vaude.
z tego co kojarzę Amazon doliczył 3 euro do najniższej ceny w sklepie gdzie nie wysyłali do Polski. Jako że akurat kupiłem ostatnią sztukę (zeszła z oferty tego sklepu) to kolejna cena była ceną wyższą o 3 euro od najniższej z bieżącej oferty.

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
13.08.2012 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mareko Offline
Rozmowny
**

Racibórz
Nie orientuję się jak do końca jak to działa. Część produktów jest wprost zaznaczona, że sprzedawcą jest zewnętrzny sklep. Tutaj był Amazon. Żaden sklep się nie przewinął. Widocznie tak to działa, jak piszesz.

Różnica w dopłatach na koniec wiąże się na 99% z tym, że cena prezentowana wyjściowo zawiera 19% VAT niemiecki. Sprzedając wysyłkowo (po przekroczeniu śmiesznie niskiego progu) do innego kraju UE, trzeba być podatnikiem VAT w tymże kraju i płacić stawkę VAT obowiązującą w danym systemie podatkowym. Faktura była z polskim , 23% VATem.
Generalnie b. dużo sklepów w Niemczech (i nie tylko) sprzedaje bez problemu wysyłkowo rzeczy do Polski.

Dodatkowo fajnie jest, kiedy np różne sklepy nie traktują nas jako kraj 3cio świata i wysyłają darmowo przy relatywnie niskich prograch -
np http://www.camforpro.com - ma/miał b. dobre ceny na GoPro. Sprzedawali z zerowym VATem (dla firm oczywiście) i mają spory asortyment - np b. dużo nietypowych mocowań.

Minus całych przygód - trzeba mieć chociaż podstawową znajomość języka Smile Choć często bez problemu można poradzić sobie z supportem po angielsku.
13.08.2012 20:07
fariass Offline
ET# 370

Raszczyce/Racibórz
Posiadam znajomosc jezyka niemieckiego w stopniu dobrym Wink ale szczerze musze przyznac ze z powodu braku jakiegokolwiek kontaktu z nim troche pewnie przyrdzewial :/ musze zerknac do tego Amazona Smile a ze wiadomo ze wszelkie porady zawsze pomocne to tez jak cos to bede Cie meczy pytaniamil Wink
pozdro

FOTOSY | TRASY
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14.08.2012 07:18 przez fariass.)
14.08.2012 07:10
XC-DH Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 373
Reputacja: 5

Jak dla mnie najwieksza zaleta amazona jest mozliosc oddania towaru do 1 miesiaca. Wiadomo z czesciami rowerowymi nie przejdzie ale elektronike mozna sobie normalnie uzywac a jak sie nie spodoba spakowac i odeslac. Oczywiscie w takim przypadku musi byc kupno od amazona a nie od innej firmy przy posrednictwie amazon.
15.08.2012 19:45
fariass Offline
ET# 370

Raszczyce/Racibórz
Z rowerem to by bylo cos Big Grin kupic potestowac i za miesiac oddac hehehhehe Big Grin no ale wiadomo, a z elektronika to rzeczywiscie ciekawe info zapodales, robiles juz tak ?

FOTOSY | TRASY
15.08.2012 20:18
Wildlukas Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 1
Reputacja: 0
Łomża
... a próbowaliście zamawiać z aliexpress? Ostatnio mają dużo ciekawych promocji, co prawda sprzedawcy trochę podwyższają cenę aby potem dać promocję -50% iw tedy ceny są niezłe. Zamawiam często przed sezonem letnim z https://alitopbrands.pl głównie akcesoria do roweru i wcale tak nie jest na aliexpres jak to wszyscy piszą, że jakościowo to jest na jeden dzień, na pewno są takie buble, ale jak się patrzy na komentarze i zdjęcia kupujących i zamawia się rzeczy z wysokimi ocenami to są na dłużej niż jeden sezon.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.04.2018 13:07 przez Wildlukas.)
22.02.2018 11:47
Ramol Offline
Milczek
*

Liczba postów: 30
Reputacja: 0
Iława
amazon.de
Wbiłem na tego amazona i mają witrynę po polsku https://www.amazon.de/ref=navm_hdr_logo
27.02.2018 09:34
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości