Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nisko budżetowe hample juicy5/slx/saint m800/stroker trail/stroker ryde/hfx 9 -opinie
Autor Wiadomość
mikos Offline
Gaduła

Liczba postów: 831
Reputacja: 5
Poznań
RE: nisko budżetowe hample juicy5/slx/saint m800/stroker trail/stroker ryde/hfx 9 -opinie
yoonior napisał(a):Stare Hayesy to hamulce z poprzedniej epoki (miałem Magi, używałem), a już HFX9 to już klapa totalna. Przy twojej wadze rzeczywiście przydałoby się coś silniejszego, tarcze conajmniej 180mm (przynajmniej przód). Z wymienionych przez ciebie hamulców na miano hampli nowszej generacji na pewno zasługują i J5 jak i Saint. Dodatkowo - siła hamowania nie jest najważniejsza, wg. mnie kluczowa jest modulacja Smile

Koledzy zjazdowcy z Śodzi używali z dużym powodzeniem tych starszych Saintów, dobrze też działają J5.

w takim razie na pewno sobie daruje hfxSmile a co do tarcz taki jest plan że na przód na pewno 180 i na tył jak kasy starczy/będzie w komplecie też 180. Wiem że siła nie najważniejsza ale lubię gdy hampel jest wiarygodny i mogę na min polegać. Poprostu mam lekka traume po moich ostanich hopach C2 które miały rewelacyjna modulacje ale zdarzyło sie pare razy że miałem już pełno w gaciach przed zakrętemTongue

CYKLOTUR.com
29.04.2009 22:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
eazy Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 3
Reputacja: 0

RE: nisko budżetowe hample juicy5/slx/saint m800/stroker trail/stroker ryde/hfx 9 -opinie
Ok to ja od siebie cos powiem, Juicy 5 nie maja jakiejs powalajacej sily hamowania, ale slabe tez nie sa. Maja niezla modulacje to trzeba przyznac. Kolejna sprawa to to ze dobre zalanie to polowa sukcesu (bo seryjnie sa do d...).

W porownaniu do nowych SLX maja mniejsza sile, ale lepsza modulacje.
29.04.2009 22:15
zawiasbartek Niedostępny
Forumowy świr

Liczba postów: 2,517
Reputacja: 45
Tychy
dlatego mam do nich sentyment i jakoś niechętnie myślę o ich pozbyciu się bo kasy na nowe super hample za 1,5k nie ma a i duzo za nie nie dostane mimo ze przedni jak nowy, o dziwo na tarczach shiano radza sobie bardzo dobrze mimo że sa cieńsze niż hayesowskie
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2009 22:25 przez zawiasbartek.)
29.04.2009 22:25
mikos Offline
Gaduła

Poznań
no właśnie jak już kolega zawiasbartek poruszył temat tarcz od shimano, ktoś jeździ na heblach shimano z nieshimanowskimi tarczami, zdaje to egzamin? Droga sprawa 2 ciekawe ofetry na allegro.
1. 400zl nowe xt tylko że jeden hamulec bez zacisku(urwany? jutro bede dzonił) LINK DO AUKCJI
2. hopy mono M4 komplet, myśle że na 600 dało by rade się ztargować LINK DO AUKCJI 1 i LINK DO AUKCJI 2

co o tym myślicie?

CYKLOTUR.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2009 23:09 przez mikos.)
29.04.2009 23:09
radomir82 Offline
Użyszkodnik

Liczba postów: 815
Reputacja: 9
Z Dalekiej Północy
He he, urwać zacisk to raczej nierealne chyba że z połową wachaczaSmile Ten hope trochę zalatuje starociem i pytanie po co koleś go rozebrał...

Pitch + Z.1 RC2

Armadillo Bike Shop & Service
Sykkelsenteret
29.04.2009 23:26
bendus Offline
Milczek
*

Liczba postów: 54
Reputacja: 1
Łódź
mikos napisał(a):no właśnie jak już kolega zawiasbartek poruszył temat tarcz od shimano, ktoś jeździ na heblach shimano z nieshimanowskimi tarczami, zdaje to egzamin?

Mam "tegoroczne" Sainty na tarczach Avid CS2 (203/185). Zestaw pracuje bez zarzutu. Mam pewne zastrzeżenia do samych tarcz Avida i ich podatności na odkształcenia, ale to już inna bajka.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.04.2009 23:32 przez bendus.)
29.04.2009 23:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mikos Offline
Gaduła

Poznań
w sumie to racja radomirBig Grin już jest za późno na myślenieTongue pewnie coś było nie tak i albo koleś myślał że podoła sam ale się przeliczył albo leci w ch*ja jak to bywa na allegroSmile jak bym brał od niego to na pewno zastrzegł bym sobie możliwość zwrotu, a co do starocia rzeczywiście nowy to on nie jest ale poszukuje hampli których cena mnie nie zabije i są dobreSmile a do hopa mam duże zaufanie bo moje ostanie C2 zakończyły swoja karierę po jakiś 6-7 latachSmile

CYKLOTUR.com
29.04.2009 23:36
mikos Offline
Gaduła

Poznań
bendus napisał(a):Mam "tegoroczne" Sainty na tarczach Avid CS2 (203/185). Zestaw pracuje bez zarzutu. Mam pewne zastrzeżenia do samych tarcz Avida i ich podatności na odkształcenia, ale to już inna bajka.

dzięki, chodziło mi o sam wpływ na działanie na prace hamplaSmile hehe, to chyba skorzystam z rady i jeśli będę musiał kupować tarczę osobno pominę avidowskieSmile

jak już jesteśmy przy tarczach ma ktoś opinie na temat accentów blade? bo widziałem że pare razy ktoś o nich wspominał na forum, a waga i cena kuszaSmile

CYKLOTUR.com
29.04.2009 23:45
bendus Offline
Milczek
*

Liczba postów: 54
Łódź
Problemów aż tak dużych, by je omijać, nie mam. Po prostu dość szybko złapały bicie. Nie jest duże, ale zauważalne. Do następnego zestawu kół wezmę inne i tyle.
A Bladeów używał choćby tobo swego czasu i nawet skrobnął swego czasu słów kilka http://www.forumrowerowe.org/index.php?showtopic=28658
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 30.04.2009 00:04 przez bendus.)
30.04.2009 00:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mikos Offline
Gaduła

Poznań
dzięki bendus za wygrzebanie mi tego tematu, rozjaśniło mi sytuacjeSmile

CYKLOTUR.com
30.04.2009 02:44
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
W Bikeboardzie pisali,ze przy klockaach Shimano hamowalo to kiepsko,przy Avidach mniej wiecej jak oryginaly.Chodzilo o powierzchnie robocza na jaka dziala okladzina.Ogolnie stwierdzili,ze tarcze oryginalne sy trwalsze.To akurat opinia nie tylko ich..Jako zamienniki nie wyrozniaja sie niczym szczegolnym,a oryginaly sa niewiele drozsze,no moze oprocz Avidow..
30.04.2009 04:05
mikos Offline
Gaduła

Poznań
mhm, tą opinie znamSmile no właśnie w tym problem że jeśli zdecyduję się na shimanowskie to będę musiał dokupić tarcze i raczej to nie będą oryginały, raz że drogie dwa że modele shimano w standardzie IS wygladaja paskudnieWink

CYKLOTUR.com
30.04.2009 09:56
Robert_MTB Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 399
Reputacja: 4
Jaworzno
a jak wygląda połączenie hamulców Shimano XT (2008/2009) z tarczami Avid 185mm
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2009 20:49 przez Robert_MTB.)
04.05.2009 20:49
Dezerter Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 180

Warto też zauważyć że w przypadku hamulców duże znaczenie mają osobiste preferencje, mi np dużo lepiej w dłoni leży klamka Avida niż Shimano. Ostatnio przejechałem się parę metrów na nowych Shimano, muszę powiedzieć że robią dobre wrażenie, no ale wolę Avidy bo bardziej mi leżą. Najlepiej jakbyś się przejechał u kogoś. Co do siły to mnie J5 z tarczami zatrzymują bezproblemowo, ważę 70 kg ze wszystkimi rzeczami, rower 15 kg.

PS. Moje Avidy od nowości są lekko miękkie, będę musiał sobie skombinować jakiś set do odpowietrzania
PS2. Uwaga na Avidy z nie seryjnymi adapterami. Kumpel ma J3 i do tego adapter Accenta i coś tam musiał piłować. Działa ale po co się stresować
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.05.2009 22:58 przez Dezerter.)
04.05.2009 22:53
mikos Offline
Gaduła

Poznań
avidy mi pasują, shimano nie wiem za dużo styczności z nimi nie miałem.....avidy z reguły są KIjowo fabrycznie zalane, zresztą czego chyba nie wybiore to przeleje układ zanim założęSmile adaptery accenta średnio czasem pasują nawet do samych accentówBig Grin, kiedyś pożyczyłem na chwile od kumpla freezera z racji że moje C2 skapitulowały...ile ja się tam nakombinowałem żeby wyrównać to podkładkami bo niestety piłować mi nie wypadało - pożyczoneTongue

CYKLOTUR.com
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05.05.2009 08:26 przez foxiu.)
04.05.2009 23:44
mikos Offline
Gaduła

Poznań
ostatecznie kiedy decyzja zapadła na M800 z crc podwyższyli cenę i stwierdziłem że mam już dość. pożyczyłem 200zl i kupiłem nowe elixciry R z cykloturu za 770zl komplet z tarczami 203(niebyło 185) i 160. Mam nadzieje że nie będę żałowałSmile

CYKLOTUR.com
06.05.2009 17:25
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości