Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Napełnianie K18
Autor Wiadomość
Xanagaz Offline
Milczek
*

Liczba postów: 67
Reputacja: 0

Smile Napełnianie K18
Użytkownicy tego forum są moją ostatnio deską ratunku więc się postarajcie Cool

Od wczoraj próbuje napełnić hamulce, stosuje instrukcję. Po napełnieniu i powieszeniu hampli na 3 godziny, zaglądam pod śrubkę przy klamce i widzę poziom płynu więc teoretycznie OK, zakładam hamulce na rower i hamują gorzej niż Vki, skok klamki jest dość duży, przekracza punkt wychylenia będący prostopadłym do kiery. Siła hamowania jest bardzo kiepska, tylne koło właściwie się nie blokuje, co to może być? Źle coś robię? Może nie przykładam należytej uwagi do czegoś?
29.04.2009 16:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
szczupak Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 375
Reputacja: 12
Kraków
RE: Napełnianie K18
Xanagaz napisał(a):Użytkownicy tego forum są moją ostatnio deską ratunku więc się postarajcie Cool

Jak jesteś z Krakowa albo z okolic to zapraszam któregoś wieczoru do mnie z piwkiem i zalejemy Ci ładnie hebelek.
Od paru lat jeżdżę już na ORO i nieraz już je odpowietrzałem, instrukcja jest widzę jakaś nowa ale wygląda że jest w niej wszytko ładnie opisane.
Co do różnic to osobiście nigdy nie odpowietrzam z założonymi klockami i tarcza, przy moich zdolnościach manualnych zbyt duże ryzyko zalania klocków, wsadzam tylko miedzy tłoczki imbusa 8 aby pozostały rozszerzone.
Na końcu po odkręceniu już strzykawki od klamki i wkręceniu śrubki zawsze jeszcze dociskam trochę oleju strzykawka przy zacisku i tak naprawdę czym więcej dociśniesz tym szybciej Ci później będzie hebel łapał, tylko nie ma co przesadzać.
Z tym wyciąganiem bąbelków strzykawką przy klamce to też trzeba być cierpliwym i czasami jeszcze postukać czyms w przewód i zacisk aby im troszke pomóc.
Uważaj też na te pierońsko małe oringi bardzo łatwo zgubić albo w ogule o nich zapomnieć.
29.04.2009 19:54
Xanagaz Offline
Milczek
*

Liczba postów: 67
Reputacja: 0

RE: Napełnianie K18
Ten oring mi wyleciał ale dziś na szczęście go w komórce znalazłem

Już po problemie, byłem u kolegi bo myślałem, że są klocki zatłuszczone, założyłem jego zużyte klocki i klamka od razu się miekka zrobiła i tłoczki do tarczy się przesunęły. Potem założyłem stare prawie nowe klocki, ciasno tarcza weszła i jest rewelka, tak jak od nowości ;]
29.04.2009 21:22
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości