Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamacja trek
Autor Wiadomość
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
RE: Reklamacja trek
nico dałem jako przykład.
Gianty FS raczej nie pękają na potęgę - poza wadliwym modelem Reign X, a są w tej samej półce cenowej. Jeśli zdarzy się fail to sporadycznie. Jakoś nie pękają masowo Specializedy, Scotty, Ibisy (za 15k byłoby mega Mojo), z Pivotami tez nikt nie miał problemów jak dotąd. Marek zresztą które nie nawalają zresztą jest więcej.

Są też marki które miały wpadki (jak np. Commencal, którego stare Mety pękały na potęgę), ale nauczyły się na błędach i nie robią już popeliny. Trek za to trzyma swój "poziom" od lat i jest to w sumie trochę żenujące.

a propos jeszcze wymiany z EX5.5 na EX9.
Pytanie za 100 punktów: czym różni się rama EX5.5 od EX9?

odpowiedź brzmi.... malowaniem. Więc jaka jest różnica, dla producenta, który "model" odda?

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 13:58 przez shovel.)
11.12.2012 13:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Borek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 144
Reputacja: 4
Płock
shovel napisał(a):Jakoś nie pękają masowo Specializedy, Scotty, Ibisy
pękłem 4 Scotty G-zero w 3 lata (a dokładnie 4 przednie trójkąty i 3 scottowskie dampery), ale program gwarancyjny też na wysokim poziomie, zawsze wymieniali bez zbędnych pytań, a na koniec zwrócili kase i rozstaliśmy się z marką Scott w zgodzie Smile
Santy za to som niepękliwe, moja już 8 lat nie chce pęc i ex Heckler Speediego, na którym jeździ teraz nasz znajomy to chyba z 10 lat niedługo będzie miał i tyż pęc nie zamierza Big Grin

Buli http://emtb.pl/forumo/Thread-SC-Bullit-B...C5%BCelaza
11.12.2012 14:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Sol Offline
Gaduła

Liczba postów: 989
Reputacja: 10
Wwa
Ja tylko mimochodem zaznaczę, że jeżeli chce się zachęcić do jakiejś marki to hasło na wejściu, że "jest fajna bo mi pękła, ale wymienili" jest średnim pomysłem Wink

Santa Cow
11.12.2012 14:17
BIGOSS Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 112
Reputacja: 8
wrocław
Oczywiście mówiąc amator mam na myśli laika.
I jak tak czytam to utwierdzacie mnie w tym, że wole kupić nowego treka za lekko ponad 10 mieć dozywotnią gwarancję i niech sobie pęka przynajmniej mi wymienia za kilka lat i nie będę musiał znowu ślęczeć przed allegro żeby muc znowu pojeżdzić.
Reasumując tym którzy lubią jeżdzić i nie maja duzo pieniedzy polecam treka
11.12.2012 14:19
cup Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 1,068
Reputacja: 25
Bydgoszcz
BIGOSS napisał(a):Oczywiście mówiąc amator mam na myśli laika.
I jak tak czytam to utwierdzacie mnie w tym, że wole kupić nowego treka za lekko ponad 10 mieć dozywotnią gwarancję i niech sobie pęka przynajmniej mi wymienia za kilka lat i nie będę musiał znowu ślęczeć przed allegro żeby muc znowu pojeżdzić.

Ciekawy odbiór rzeczywistości, czyli pękającej ramy, co zawsze wiąże się z ryzykiem dla amatora=laika połączona z informacjami z forum, że za takie pieniądze można dostać bez problemu dużo lepsze rowery, które na bank nie pękną, czyli nie są obarczone ryzykiem dodanym gratis przez Treka.
Ale oczywiście życzę koledze Bigossowi szczęścia przy kolejnym pęknięciu. Smile

W czasie wolnym szukam szczęścia w dziczy Wink
11.12.2012 14:23
shovel Offline
a.k.a. shower

Tychy
@Borek - G-zero było chyba dość specyficzne w tym pękaniu. Ja co prawda nie znam wielu osób śmigających na Scottach, ale poza wspomnianym przez Ciebie o problemach nie słyszałem.

Z tańszych marek GT nie pęka. Nie widziałem / nie słyszałem jeszcze o pękniętym / złamanym Force albo Sanctionie, no chyba że w trakcie jakiegoś mega-crasha.

----
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 14:28 przez shovel.)
11.12.2012 14:28
Borek Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 144
Reputacja: 4
Płock
BIGOSS napisał(a):niech sobie pęka przynajmniej mi wymienia za kilka lat i nie będę musiał znowu ślęczeć przed allegro żeby muc znowu pojeżdzić.
takie kryterium można przyjąć co najwyżej w przypadku ramy szosowej, no max jakieś delikatne XC - kiedy pęknięcie postępuje zwykle stopniowo i masz tego świadomość, ale jak Ci odpadnie główka w jakiejś FRówce na lądowaniu z 10m gapa to się zabijesz...

Buli http://emtb.pl/forumo/Thread-SC-Bullit-B...C5%BCelaza
11.12.2012 14:29
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Liczba postów: 1,105
Bydgoszcz (oś. Sahara)
BIGOSS napisał(a):muc
błagam...

BIGOSS napisał(a):Reasumując tym którzy lubią jeżdzić i nie maja duzo pieniedzy polecam treka
chyba powinno to brzmieć w ten sposób: Reasumując, tym którzy lubią jeżdzić (ale nie znają się za bardzo na sprzęcie i chcą kupić to co stoi w sklepie i co wciśnie im sprzedawca) i MAJĄ dużo pieniędzy polecam Treka.

BIGOSS napisał(a):I jak tak czytam to utwierdzacie mnie w tym, że wole kupić nowego treka za lekko ponad 10 mieć dozywotnią gwarancję
Po przeczytaniu postów w tym temacie to jest naprawdę ciekawy odbiór rzeczywistości Smile

"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 15:12 przez zydus.)
11.12.2012 14:29
cup Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 1,068
Bydgoszcz
Zydus, wypraszam sobie, ja tego nie napisałem Tongue

W czasie wolnym szukam szczęścia w dziczy Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 14:42 przez cup.)
11.12.2012 14:39
Szosa Offline
Milczek
*

Liczba postów: 24
Reputacja: 0
Łódź
BIGOSS napisał(a):Oczywiście mówiąc amator mam na myśli laika.
Nie ma to jak pęknięta rama pierwszego dnia długo wyczekiwanego wyjazdu i to w połowie wycieczki. Coś o tym wiem.
Scotty i GT nie są najlepszym przykładem niepękających ram.
11.12.2012 14:51
shovel Offline
a.k.a. shower

Tychy
nie wiem jak ze Scottem - mała próbka, ale GT jeździ dość trochę na forum - Force / Sanction i nie kojarzę żeby ktoś miał z nimi jakiś problem. nie wiem jak z modelami XC..

----
11.12.2012 15:05
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(11.12.2012 14:29)zydus napisał(a):  
cup napisał(a):I jak tak czytam to utwierdzacie mnie w tym, że wole kupić nowego treka za lekko ponad 10 mieć dozywotnią gwarancję
Po przeczytaniu postów w tym temacie to jest naprawdę ciekawy odbiór rzeczywistości Smile

Takie słowa z ust cup'a..... Hmmm...
11.12.2012 15:07
shotgun Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,888
Reputacja: 35
..tam gdzie GPS nie łapie
Moj Ghost postrzegany jako "tasmowa" marka nie peka i nie chce dziad, a jest z 2005r /rama/. Swinia...
11.12.2012 15:12
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Liczba postów: 1,105
Bydgoszcz (oś. Sahara)
(11.12.2012 14:39)cup napisał(a):  Zydus, wypraszam sobie, ja tego nie napisałem Tongue
Wybacz, nieopatrznie cytowałem z Twojego cytowania Smile.

"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
11.12.2012 15:13
ziolek79 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 175
Reputacja: 7
Sopot
Nie kaman tej całej spinki oraz sensu zakładania tego tematu (ale zdecydowanie bardziej nie forsztejen tej spinki). Może przydałby się temat na forum traktujący o gwarancjach/reklamacjach - wówczas taki post na temat Treka miałby odpowiednie miejsce.
11.12.2012 15:31
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
Nikt nie lubi po prostu pękających ram
11.12.2012 15:41
BIGOSS Offline
Rozmowny
**

wrocław
Ja też całkiem nie rozumiem tej całki spinki chłopaki próbują mi pojechac jaki trek to sheet.
A ja założyłem ten wątek tylko poto że jak ktoś szuka czegoś w temacię rekalmacji treka i czy ona faktycznie dziala to napisałem kilka słow na ten temat.
Ale wsumie fajnie wyszło bo jak ktoś się zastanawia czy wybrać coś niszowego czy coś ogólnie dostępnego dającego dożywotnią gwarancję na ramę to ma o czym poczytać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 16:12 przez BIGOSS.)
11.12.2012 15:59
Kombinat Offline
Mod - Emeryt
*

Liczba postów: 1,933
Reputacja: 11
Ursynów
Hej,
(11.12.2012 15:59)BIGOSS napisał(a):  Ja też całkiem nie rozumiem tej całki spinki chłopaki prubują mi pojechac jaki trek to sheet.

Bigoss,
Piszesz na forum, na którym bardzo dużo osób ma rowery marek niszowych, zna rynek rowerowy bardzo dobrze, jeździ sporo, bierze udział w zawodach itp itd.

Pisząc na forum, że Trek z 15 tysięcy, z którym obiektywnie są problemy, jest dobrym wyborem wystawiasz się trochę na strzał. Każdy dystrybutor na tym forum zaoferuje lepszą maszynę za te lub zbliżone pieniądze.

Aby nie być gołosłownym to Firebird, Mojo HD, MachC, Santa LT2 i Nomad są do wyrwania w okolicach tej kwoty. Za około 18 tysi to dostaniesz takie egzotyki jak Knolly czy Nicolai.

Podsumowując. Wypowiedzi tego typu na tym forum gwarantują, że wątek będzie miał wysoką temperaturę:

(10.12.2012 21:20)BIGOSS napisał(a):  1.Ale jak ktoś się zastanawia nad czymś na czym można fajnie pośmigać a portfel nie pozwala wydawać wielkiej kwoty to ja polecam zdecydowanie treka.
2. Za normalne pieniądze można mieć fajny sprzęt a do tego na prawdę dożywotnią gwarancję.

(11.12.2012 10:22)BIGOSS napisał(a):  3. Co do cen to pokażcie mi rower za te pieniądze dla amatora bo widze ze chyba sami zawodowcy na forum.
4. Ale jak zwykle na forum więcej się gada o rowerach niż na nich jeżdzi.

(11.12.2012 13:03)BIGOSS napisał(a):  5. Poprostu odnoszę wrażenie że wielu siedzi na necie i ogląda rowery na stronach bo w Polsce nie da się ich poprostu kupić w sklepie i dużo o nich wie.
6. Jak dla mnie amatora którego nie jarają gadzeciki to nie jest wiele te 15 tys choc to cena z neta w sklepie mozna kupic lepszy model za mniejsze pieniądze.

Punkt 5. mnie rozwalił. Zarówno HB, BB, Pogo i GLB dadzą rower na całodniowe, czasami dłuższe, testy gratis. Który sklep Trek'a umówi się z Tobą na testy na Śnieżku przy -10C? Big Grin Dlatego możliwość obejrzenia czegoś w sklepie, moim zdaniem, to żaden benefit marek sklepowych.

Pozdrawiam,
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 16:23 przez Kombinat.)
11.12.2012 16:18
barton Offline
Regular Member

Liczba postów: 735
Reputacja: 10
BB
ziolek79 napisał(a):Nie kaman tej całej spinki oraz sensu zakładania tego tematu (ale zdecydowanie bardziej nie forsztejen tej spinki). Może przydałby się temat na forum traktujący o gwarancjach/reklamacjach - wówczas taki post na temat Treka miałby odpowiednie miejsce.
Czego nie kumasz? Temat jak temat, po to się je zakłada, żeby czegoś było można się dowiedzieć.
Małe podsumowanie, żebyś wiedział o czym jest ten wątek:
- trek pęka,
- jak już pęknie (a pęknie na pewno) reklamacja jest rozpatrywana pomyślnie i nabywca jest szczęśliwym posiadaczem nowej, lepszej ramy (chyba, że nie może się nią cieszyć, bo np. je przez rurkę,
- trek jest tani (to akurat nie jest do końca potwierdzona i pewna informacja, za dużo zmiennych)

BIGOSS napisał(a):Ale wsumie fajnie wyszło bo jak ktoś się zastanawia czy wybrać coś niszowego czy coś ogólnie dostępnego dającego dożywotnią gwarancję na ramę to ma o czym poczytać.
dokładnie tak, po to jest przecież forum, żeby w sposób kulturalny wymieniać się poglądami.
11.12.2012 16:21
BIGOSS Offline
Rozmowny
**

wrocław
Co do bezpieczeństwa napewno macie rację myśle że gdyby bylo to mega pęknięcie główki napewno nie bym był zadowolony i raczej szukałbym czegoś innego.
Ale zauważmy że ex 5.5 jest raczej do xc może am. A ja go używałem w enduro co prawda nie latam z 10m gapa. Pęknięcie było bardzo małe na roże podsiodłowej i to przez sztyce el gallo. Myślę że przy normalnym użytkowaniu nic by się nie stało.
11.12.2012 16:54
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości