Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reklamacja trek
Autor Wiadomość
tobik2010 Offline
Enduro Beer Drinker
**

Liczba postów: 363
Reputacja: 6
Duszniki - Kłodzko
RE: Reklamacja trek
Eee a powiedz mi ktoś bo nie rozumiem, co ma sztyca regulowana do pękania podsiodłówki? Rozumiem jeśli zbyt mało jest jej w ramie i walnie rurka od obciążenia, ale jeszcze nie słyszałem żeby sama sztyca tak działała na ramę.

Jak dziadek w kiosku, całe życie w Ruchu.
11.12.2012 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika
razor Offline
rycerz hardkoru

Liczba postów: 2,441
Reputacja: 16
wawa
może el gallo wygięło się w ramie i się pękła Smile
wszak już jedna pogięta tu była.

i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
11.12.2012 17:33
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Liczba postów: 1,105
Reputacja: 25
Bydgoszcz (oś. Sahara)
Moje podsumowanie jest takie:
BIGOSS: Trek jest zaje.... bo jest tani i fajny
forum: Trek jest drogi i pęka.
BIGOSS: Trek jest zaje.... bo jest tani i fajny (kij że pęka)

Smile

"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
11.12.2012 18:53
momank
Unregistered

BIGOSS, niby wszystko jest zrozumiałe, zakładasz temat, przeczytałem co masz do przekazania, zrozumiałem, nie zgadzam się i kropka
I tak zrobili pozostali, nie zgodzili się, co dalej ? Nic. Wymiana zdań dobiegła końca. Otrzymałeś szereg argumentów, tych cenowych i tych sprzętowych, czego pragnąć więcej ? Najgorsze że z taką łatwością szastasz stwierdzeniem że tu nie jeżdżą, że rowery znają z katalogów... a co do przeznaczenia Treka raczej do XC to mam kumpla też z tego forum który śmiga na Specu XC/Trail, 120 skoku, nic mu nie pękło, a jeździ już chyba 3 lub 4 sezon... i gość robi z tym rowerem to czego nie powinien, i rower nie kosztował 15K, i nie pękł. I nie chodzi mi o to że to Spec, ot tak taki przykład z podwórka.
Ty masz swoje zdanie, super, ja i inni mamy diametralnie różne przemyślenia na ten temat, a są i tacy którzy mają praktykę zgoła odmienną od Twojej w tym temacie, i to właśnie im uwierzę. Jak postanowię wydać 15K na rower to najpierw zaufam swojej wiedzy i doświadczeniu, potem posłucham jeszcze innych, a na końcu obejdę szerokim łukiem Treka Smile
Teraz jeszcze o reklamacji, gdyby nie załatwiali jej pozytywnie to po jednym sezonie klienci by odeszli zupełnie od tej firmy, ci co jeżdżą na serio to wcale nie sikają w gacie z powodu tak dobrej gwarancji, najważniejsze jest by w trakcie sezonu nie wymieniać ramy, nie czekać kilku dni na nową, co mi z tego że wymienią, jak dla mnie najważniejsza jest jazda, pojadę w góry tam mi pierdyknie rama i co dalej ? Mam się cieszyć że mi dadzą nową ramę, a kto mi zwróci z.j.e.b.a.n.y wyjazd, klimacik i adrenalinkę ?
W wypadku pękających ram Treka taka gwarancja jest niczym nadzwyczajnym, to konieczność.
Teraz cena Treka, 15K za co ? za dwie, trzy czy cztery ramy które złamiesz a oni ci je wymienią i nadal będą finansowo do przodu.
11.12.2012 19:54
luke_ Offline
Producent

Liczba postów: 674
Reputacja: 21
Bydgoszcz / Caerdydd
tak czytam sobie ten wątek i myślę że ten Trek to jednak musi być jakiś cud a nie rower...
Za 15 tysięcy to bez problemu można kupić takie maszyny jak:
Commencal Meta SX - od 12 tyś.
Ibis Mojo SL - od 12 tyś.
Pivot Mach 5.7 alu - od 13 tyś.
Pivot Mach 5.7 carbon - od 14 tyś.
MDE Carve - od 15 tyś.
Transition Bandit - od 11 tyś.

To tylko tak na szybko patrząc na strony naszych dystrybutorów.
Nie wiem co cudownego i wspaniałego musiałby mieć Trek, jak cudowną gwarancję i wsparcie dystrybutora, żeby wybrać go zamiast któregokolwiek z powyższych modeli.
A jakby chwilę poszukać to będzie tego i drugie tyle pewnie wśród innych modeli.
Ciekaw jestem czy pozwoliliby mi przejechać się tym Trekiem po okolicznych trasach "DH" i poskakać trochę.
Rowery od tutejszych dystrybutorów można objeździć cały dzień nie na parkingu przed sklepem rowerowym Smile

Ja rozumiem BIGOSS, że miałeś dobre doświadczenia z Trekiem, wymienili Ci ramę i jesteś z tego powodu szczęśliwy. Gratuluję.
Ale tak samo gwarantuję Ci, że żaden z polskich dystrybutorów powyższych marek nie zostawiłby Cię na lodzie.
Mało tego, jestem przekonany że gdyby to się zdarzyło na początku długo planowanego urlopu - miałbyś szansę na testówkę na te parę dni, żeby nie siedzieć na tyłku.

Moje doświadczenie z Trekiem jest takie, że Gary Fisher którego posiadałem pękł - co zresztą jest normą w tych ramach. Firma nie chciała uznać gwarancji, bo rower był wcześniej używany przez kogoś innego. Rozumiem. Dzwoniłem do centrali dystrybutora do serwisu i dowiedziałem się, że mają interesujący mnie wahacz w magazynie.
I mimo wielu prób i podejść, nie sprzedali mi tego wahacza. Najpierw próbowałem bezpośrednio, to gość się oburzył że jakim cudem ja w ogóle wiem że mają go na stanie (dwa dni wcześniej sam dzwoniłem i mi to powiedzieli). Potem stwierdził że mi go nie sprzedadzą a mogą jedynie ODPŁATNIE go zamontować (coś około 300zł dodatkowo za przykręcenie go do przedniej części ramy).
Próbowałem przez zaprzyjaźniony sklep - również odmówili sprzedaży tego wahacza.
I wtedy już mi ręce opadły. Stwierdziłem że nie warto.

Moje doświadczenie z dystrybutorami tutaj na forum jest dokładnie odwrotne. Wszystko się da załatwić.
Szczegółowo opisywać nie będę (kiedyś już się rozpisałem o tymSmile ), wystarczy fakt, że powiedziałem sobie że każdy mój następny rower będzie od lokalnego dystrybutora z tego forum.
Nawet gdyby miałbyć droższy niż Trek Wink

Nie dziwię się więc, że tutaj na forum gdzie ludzie używają rowerów zgodnie z przeznaczeniem, Trek nie jest wiodącą firmą.

HCC Components - z dumą wyprodukowane w Polsce
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 20:41 przez luke_.)
11.12.2012 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
BIGOSS Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 112
Reputacja: 8
wrocław
Oczywiście ze wszystkim macie rację, nigdzie nie napisałem że wasze maszyny są gorsze czy lepsze każdy jeżdzi na czym chce i na co go stać.
Ja nigdzie nie napisałem ze ten trek kosztuje 15 tys. ktoś to napisał ze taka cena jest nowego. Ja napisałem że za lekko ponad 10 tys. można mieć na bardzo dobrym nowym osprzęcie z dożywotnią gwarancja fajny rower, dla zwykłego laika który nie jeździ DH tylko enduro bo czasami tez wydaje mi się że wielu myli te dyscypliny.
Wszystkie te rowery które tu wymieniacie są na pewno o niebo lepsze od treka ale myślę że żaden z nich na takim nowym osprzęcie nie wyjdzie mniej niż 17 tys.
Każdy z tych dystrybutorów na pewno jest bardzo dobrze nastawiony na forumowiczów i można się z nimi zawsze dogadać ale powiedzcie co zrobić jak jednak pęknie taka rama?
Zapewne powiecie że nigdy nie pęknie ale jakby się tak zażyło np. z jakąś karbonową ramą?
Pytam czysto informacyjnie coby Ci co się zastanawiają mieli pogląd.
A to że można wziąć na testy taką maszynę to mnie zdziwiliście pozytywnie.

Ktoś pytał co ma el gallo do pękania podsiodłówki a więc el gallo jest węższa niż rama i zastosowałem kupną redukcje po 4 latach wkładania i wyciągania zwykłej sztycy zapewne rozmiar tej podsiodłówki się delikatnie zmienił i to mogło spowodować pęknięcie

A na koniec to mój trek kosztował 6 tyś. a więc co tu porównywac
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 23:11 przez BIGOSS.)
11.12.2012 22:54
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Bydgoszcz (oś. Sahara)
BIGOSS napisał(a):A to że można wziąć na testy taką maszynę to nie zdziwiliście pozytywnie.
Fakt, to jest typowe "zdziwienie negatywne". "rower na dalesz na testy? Poyebalo?"

BIGOSS napisał(a):dla zwykłego laika który nie jeździ DH tylko enduro bo czasami tez wydaje mi się że wielu myli te dyscypliny
Sugerujesz, że ktoś powyżej właśnie w ten sposób się pomylił? A może to Ty definiujesz te dyscypliny w niewłaściwy sposób?

BIGOSS napisał(a):ale myślę że żaden z nich na takim nowym osprzęcie nie wyjdzie mniej niż 17 tys.
Bo Tobie się "wydaje". Przecież po to luke_ napisał ceny! Man - czytasz te posty w ogóle? Bo to wygląda jakby do Ciebie kompletnie nie docierały argumenty. Ty wiesz najlepiej. Ok, trudno.

"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
11.12.2012 23:08
tobik2010 Offline
Enduro Beer Drinker
**

Liczba postów: 363
Reputacja: 6
Duszniki - Kłodzko
Wtedy możesz być pewny że dystrybutor stanie za tobą murem u producenta. Dostaniesz na gwarancji nowy element/całą ramę bez problemu. Szczególnie w tych bardziej butikowych markach, oni dbają o klienta bo nie mają ich zbyt dużo Wink Dzieje się tak właśnie dlatego że w wielu przypadkach są to ramy robione ręcznie w manufakturach a nie przez maszyny na tajwanie - masowo. Osobiście nie mam z tym doświadczenia, ale na pewno znajdziesz osoby które poświadczą o jakości obsługi klienta.

PS. Odnośnie El Gallo, jeździłem na za małej ramie Gianta - sztywnej, przez 2 sezony ze sztycą 350mm wysuniętą poza ogranicznik, potem przez pół roku w Radonie ( też sztywnym ) miałem sztycę 30,9 ( do podsiodłówki 31,6 ) wsadzoną na "redukcję" z plastikowej butelki po wodzie mineralnej czy inszym goownie. Żadna z tych ram nie pękła, nie wydawała też żadnych objawów zmęczenia - obie jeżdżą dalej i mają się dobrze. Teraz wielu użytkowników na świecie jeździ z "za małymi" sztycami Blacx Jawel gdzie producent zaniżył jej wymiar. Nie słyszałem jeszcze o żadnej ramie pękniętej z tego powodu. Przykro mi ale to nie świadczy dobrze o Treku.

Jak dziadek w kiosku, całe życie w Ruchu.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.12.2012 23:17 przez tobik2010.)
11.12.2012 23:08
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
Bigoss, przeczytaj jeszcze raz uważnie! post nr 45!, który napisał _luke (pierwszy akapit wystarczy).

Potem przeczytaj swój ostatni post, potem jeszcze raz tamten i swój....czynność powtarzaj do skutku Big Grin

Już 10tysi jest ceną zaporową dla niektórych, a ty piszesz o rowerze za kilkanaście tysi, który to rower nie oferuje nic poza marketingiem!
- cena - NIE
- jakość - nie wypowiadam się
- kultowość - NIE
- niezawodność - NIE
- wytrzymałość - NIE
- customer support - jedyny twój argument, który podważę moim - mam ramę z 2006/2007 roku po której śladów użytkowania nie widać...NIE PĘKA, a w dupę dostawała regularnie Smile firma/marka nieistotna
- Kolejne pytanie: czy prezydent Stanów Zjednoczonych ma TREKa? Oba-Ma Big Grin

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
11.12.2012 23:13
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
[Obrazek: groch.jpg][Obrazek: 4811404-witraz-wyblakly-brazowy-cegla-sciana-w-tle.jpg]

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
12.12.2012 00:04
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(11.12.2012 23:13)qdlaty123 napisał(a):  - Kolejne pytanie: czy prezydent Stanów Zjednoczonych ma TREKa? Oba-Ma Big Grin

I tym pozytywnym akcentem zamknijmy tematSmile
Rozłubudziłeś mnie tym qdlaty Smile

Dobranoc
12.12.2012 00:11
tobo Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,889
Reputacja: 10

(11.12.2012 15:59)BIGOSS napisał(a):  Ja też całkiem nie rozumiem tej całki spinki chłopaki próbują mi pojechac jaki trek to sheet.
A ja założyłem ten wątek tylko poto że jak ktoś szuka czegoś w temacię rekalmacji treka i czy ona faktycznie dziala to napisałem kilka słow na ten temat.
Ale wsumie fajnie wyszło bo jak ktoś się zastanawia czy wybrać coś niszowego czy coś ogólnie dostępnego dającego dożywotnią gwarancję na ramę to ma o czym poczytać.
Jak chcesz się dowiedzieć czy trek to szit i jak bardzo szit to pogadaj ze mną. Robię przy tym gównie od trzech lat Smile
Jako jedyny pracownik sklepu nie jeżdżę na treku - mimo bezproblemowych wymian pękających ram.
Przewiń na pierwszą stronę to dowiesz się dlaczego. W treku pracują puste pały, które widzą tylko gramy na lajcie.

Chińczyk (niekoniecznie enduracki) http://www.pinkbike.com/photo/6823088/
12.12.2012 00:12
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
(12.12.2012 00:04)shovel napisał(a):  [Obrazek: groch.jpg][Obrazek: 4811404-witraz-wyblakly-brazowy-cegla-sciana-w-tle.jpg]
"Grochem o sciane"
Co wygralem? Big Grin

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
12.12.2012 03:53
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
To co Panowie? Jakiś przepis na wieprzowinę dajemy?

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
12.12.2012 06:12
Jergus Offline
Dystrybutor

Łódź
(12.12.2012 06:12)Pawel_BB napisał(a):  To co Panowie? Jakiś przepis na wieprzowinę dajemy?

Lepszy byłby groch z kapustą Smile
12.12.2012 08:04
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
Wieprzowina z grochem?

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
12.12.2012 08:15
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Bydgoszcz (oś. Sahara)
Sakramentalne pytanie do BIGOSSa na zakończenie: na jakim SAG'u jeździsz? Smile

12.12.2012 08:22
Jergus Offline
Dystrybutor

Łódź
(12.12.2012 08:22)zydus napisał(a):  Sakramentalne pytanie do BIGOSSa na zakończenie: na jakim SAG'u jeździsz? Smile

Wedle instrukcji!
12.12.2012 08:28
razor Offline
rycerz hardkoru

Liczba postów: 2,441
Reputacja: 16
wawa
[Obrazek: 2008_trek_with_george_bush_159.jpg]
ten użytkownik zdaje się być zadowolony

i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12.12.2012 10:55 przez razor.)
12.12.2012 09:29
Andref Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 405
Reputacja: 4
Warszawa
(12.12.2012 08:15)Pawel_BB napisał(a):  Wieprzowina z grochem?
Schabowy z kapustą!

Do wątku się nie odniosę, bo ani roweru enduro nie posiadam, ani nie jeżdżę za specjalnie, ani też nie spędzam godzin na wertowaniu katalogów.
12.12.2012 09:34
Wątek zamknięty 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości