Ankieta: Do AM/EN używam opon o wadze
500-650g
651-800g
801g-1000g
>1000g
[Wyniki ankiety]
Uwaga: To jest publiczna ankieta, więc każdy może zobaczyć na co zagłosowano.
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 8 głosów - 3.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Opony AM/ENDURO
Autor Wiadomość
sebas Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 205
Reputacja: 8
Galicja
Opony AM/ENDURO
Ciekawe zestawienie niemieckiego BIKE. Co prawda z 2004, ale wiele z tych oponek wciąż się toczy. Apropos, ciekawe właśnie pomiary oporów toczenia...

http://www.mckramppi.com/en/bike04rengas...alyysi.htm

http://www.outdoor-adventure.blog.pl
http://www.oxygenium.pl
26.05.2009 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
RE: Opony AM/ENDURO
sebas napisał(a):Ciekawe zestawienie niemieckiego BIKE. Co prawda z 2004, ale wiele z tych oponek wciąż się toczy. Apropos, ciekawe właśnie pomiary oporów toczenia...
http://www.mckramppi.com/en/bike04rengas...alyysi.htm
Ilość zebranych i podsumowanych danych robi wrażenie. Ogólnie jeszcze bardziej się utwierdziłem, że Fat Albert / Albert to idealny dla mnie kompromis. Wink

www.emtb.pl
26.05.2009 18:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Steel Offline
Banned

Liczba postów: 1,082

A co z oponami < 500g ? Już takie są i sporo osób na nich, po za górami, jeździ.
26.05.2009 18:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Opony nadające się AM/EN poniżej 500g - może kiedyś, jak na razie coś takiego wywołuje tylko śmiech na sali Wink

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2009 20:05 przez Malauch.)
26.05.2009 19:44
kondi Offline
Yeti-FAN

Liczba postów: 2,941
Reputacja: 28
Sosnowiec
Malauch napisał(a):Opony nadające się AM/EN poniżej 500g - może kiedyś, jak na razie coś takie wywołuje tylko śmiech na sali Wink
Albo przeswiadczenie, że "na tym zakrecie nie wyrobisz" - mam już dosc mountainkingowsupersonic (460g)

Teraz Fat Alberty rzadza ;D
26.05.2009 20:05
Steel Offline
Banned

Malauch napisał(a):Opony nadające się AM/EN poniżej 500g - może kiedyś, jak na razie coś takiego wywołuje tylko śmiech na sali Wink

Cóż, wiele różnych rzeczy wywoływało śmiech a później jakoś tak znormalniały. Nie widzę powodu by w AM nie używać opon typu Furius Fred 2.4. Dla osób nie mieszkających w górach i lubiących długie dystanse opona rewelacyjna. I waży < 500g. Osoby jeżdżące wcześniej XC też takie opony docenią
26.05.2009 20:15
Baukan Offline
Gaduła

Liczba postów: 1,105
Reputacja: 5
Dublin/Andrychów
Steel napisał(a):...
Dla osób nie mieszkających w górach i lubiących długie dystanse opona rewelacyjna
...
No to XC czy AM/EN, o czym piszesz?
26.05.2009 20:26
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Steel napisał(a):
Malauch napisał(a):Opony nadające się AM/EN poniżej 500g - może kiedyś, jak na razie coś takiego wywołuje tylko śmiech na sali Wink
Cóż, wiele różnych rzeczy wywoływało śmiech a później jakoś tak znormalniały.
Dlatego napisałem, że może kiedyś takie powstaną, z czego bym się naprawdę ucieszył.
Steel napisał(a):Nie widzę powodu by w AM nie używać opon typu Furius Fred 2.4. Dla osób nie mieszkających w górach i lubiących długie dystanse opona rewelacyjna. I waży < 500g. Osoby jeżdżące wcześniej XC też takie opony docenią
Do XC (czyli jak jadę tylko na szutry, asfalty, równe leśne drogi) sam używam Racing Ralphów 2,1 i sobie bardzo chwalę. Ale w terenie (nawet tym lekkim, ale terenie) są beznadziejne.

www.emtb.pl
26.05.2009 20:36
Steel Offline
Banned

Każdy używa to czego lubi. Czasem przyczepność nie jest najważniejsza, wystarczy by była poprawna, a niskie opory toczenia też się przydają. Enduro to bardzo szerokie pojęcie i różne style jazdy jaki i różny teren się zmieszczą.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2009 20:58 przez Steel.)
26.05.2009 20:55
radomir82 Offline
Użyszkodnik

Liczba postów: 815
Reputacja: 9
Z Dalekiej Północy
Dla mnie opony powinno dobierać sie do warunków w jakich się je użytkuje, jak ktoś jeździ w lekkim terenie, bez kamlotów jak mikrofalówki i przy w miarę wysokim ciśnieniu, to taka papierowa opona może się sprawdzić, natomiast w ciężkim, kamienistym terenie i przy niskim ciśnieniu opona poniżej 700g to porażka niestety...

Pitch + Z.1 RC2

Armadillo Bike Shop & Service
Sykkelsenteret
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2009 21:08 przez radomir82.)
26.05.2009 21:04
Steel Offline
Banned

Nie uwierzę, że macie 1 kpl opon. To już nawet taki emeryt jak ja potrzebuje co najmniej 3-4 kpl na sezon
26.05.2009 21:35
harry Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 5,586
Reputacja: 65
B-B
Hmm... w sumie to mam jeden komplet codzienny + drugi jak jade jakis maratonik.
26.05.2009 21:44
ATT Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 1,307
Reputacja: 26
Zachełmie
Ano jeden, ja w tym roku się przesiadłem na Nobby Nica 2,4 i Alberta 2,25, a tak to wcześniej jeździłem przez ponad 3 lata na jednym komplecie Conti Survival. Niby mam drugi komplet opon ale to są semislicki, kupiłem je specjalnie na wyprawę rowerową i tylko na niej były używane a tak na codzień to się kurzą.
W sumie jak się oszczędza bieżnik (nie robi driftów na asfalcie itp) to można bardzo długo na jednej oponce pojeździć, Survivale miały trochę ponad 10 tys. km. Te Schwalbe co mam teraz pewnie już tyle nie wytrzymają bo mają niższy wagę w porównaniu do szerokości od Conti, ale ponad rok (u mnie 3-3,5 tys. km) to na pewno da radę pojeździć. Tu się też pojawia kwestia ile kto robi kilometrów w sezonie, bo przy przebiegach rzędu 10 tys to wiadomo że oponki się zmienia co chwilę Big Grin
26.05.2009 21:52
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Liczba postów: 2,760
Reputacja: 47
Poznań
No np. ja mam obecnie 4 komplety opon, ale pytanie w ankiecie było "Do AM/EN używam opon o wadze" więc podałem wagę tych, których używam do AM/EN, czyli na co dzień Smile

Centrum Rowerowe | Dadelo

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
26.05.2009 22:09
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Opon to ja mam "równolegle" chyba z 6 kompletów, tylko komu by się chciało to zmieniać dostosowując do konkretnej traski??
Osobiście mam taki komfort, że poprzez nie sprzedawanie starych części udało mi się poskładać przez długie lata kilka rowerów do konkretnych zastosowań na odpowiednich oponach.

Speedy słusznie przypomniał, że temat jest o oponach AM/EN

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2009 22:22 przez Malauch.)
26.05.2009 22:21
szczesny Offline
Gaduła

Liczba postów: 504
Reputacja: 3
Jasienica / k. Bielska-Białej
Ja mam jeden komplet w sumie z kilku względów. po pierwsze primo w czasie w którym będę zmieniał opony, wole już się wspinać na szlaku ( nie przesadzam, 45min i jestem na błatniej 917m.n.p.m.) czyli jednym słowem mi się nie chce Wink po drugie secundo 90% terenu w którym jeżdżę to kamieniste jak cholera beskidy po trzecie primo ultimo ze względów finansowych. A śmigam na maxxisach high roller 2,35 i minion dh r 2,35 waga ok 900g szt. ostatnio gumę złapałem na 8h w brennej czyli wrzesień 2008Wink a nie oszczędzam opon i sprzętu ale z drugiej strony, może to dziwne lubię dość duże ciśnienie w oponach.

okolice Bielska - Białej
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26.05.2009 22:48 przez szczesny.)
26.05.2009 22:29
Dezerter Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 180
Reputacja: 1

Szczesny jak Ci się spisują te oponki? Masz porównanie do albertów może?
26.05.2009 22:36
szczesny Offline
Gaduła

Liczba postów: 504
Reputacja: 3
Jasienica / k. Bielska-Białej
Dezerter napisał(a):Szczesny jak Ci się spisują te oponki? Masz porównanie do albertów może?

wg. mnie są świetne, dosłownie bieżnik wgryza się w nawierzchnie , a że jest ścięty opory są znośne. Jak dla mnie trzymają świetnie, ja mam wersje drutową , tą najtańszą. Na prawdę solidne oponki. Na albertach nie jeździłem. Apetyt rośnie w miarę jedzenia i następny komplet będzie szerszy Big Grin

okolice Bielska - Białej
26.05.2009 22:47
foxiu Offline
Biker (po)voľného jazdenia

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 41
Cieszyn
mam 1.5 kompletu opon Tongue
kenda blue groove i kenda nevegal na góry... oraz ta sama kenda blue groove i bardziej zużyty nevegal na lekki teren typu okolice jaworzna czy chorzowa.

Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
26.05.2009 23:21
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,748
Reputacja: 17
Kraków
Ja mam jeden komplet opon do roweru EN/FR i jeżdżę na nim przez cały rok niezależnie od warunków.
27.05.2009 07:04
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości