Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
Autor Wiadomość
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Liczba postów: 2,760
Reputacja: 47
Poznań
RE: Nowy regulamin
(10.01.2013 20:30)PAJONK napisał(a):  pkt 4.8
"Firmy zewnętrzne nie uczestniczące w kąciku dystrybutorów będą mogły przedstawiać forumowiczom specjalne oferty i promocje w odpowiednim wątku wysyłając do administratorów dokładny opis promocji, czas trwania, zakres itd. Informacje o promocjach będą publikowane przez moderatorów lub administratorów forum w poświęconym do tego dziale."

czyli jak będę robił podobną akcję jak kiedyś z Hans Dampfami czy teraz z Reverbami, to mam się do adminów/moderatorów zgłosić? Nie będę mógł sam tematu założyć w dziale "wspólne zakupy"? Dodam, że ja na tych akcjach ani grosza nie zarabiam, zarabia Cyklotur, z którym współpracuję. Czy więc może to Cyklotur ma wysupłać te 3600 zeta rocznie? Tylko, że to jest kilka razy więcej kasy niż zarobku z tych akcji, bo dla forumowiczów daję ceny wręcz dumpingowe z minimalnym narzutem. Są jeszcze sytuacje, gdy forumowicz sam mnie zagaduje, czy bym mu czegoś po taniości nie załatwił, ale to rozumiem nie podpada pod regulamin Smile

sam byłem zwolennikiem wprowadzenia opłat dla dystrybutorów, które miałyby służyć utrzymaniu forum. Ale nie utrzymaniu właścicieli forum! Myślałem o kwotach rzędu kilka stówek rocznie, dla tych mniejszych nawet mniej, choćby 50 zeta. Plus reklamy (kilka naprawdę bym zniósł) i ewentualnie dobrowolne zrzutki (które już przecież ćwiczyliśmy co najmniej dwa razy) gdyby brakło.

wykorzystajcie, że użytkowników są tysiące, że statystyki rosną, wykorzystujcie to organizując zawody, komercyjne wyprawy i ciągnijcie grubą kasę za reklamy od wujka Googla czy innych molochów, ale nie od kolegów na miłość boską...

Centrum Rowerowe | Dadelo

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
10.01.2013 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,295

A mozna przestac byc dystrybutorem i stac sie osoba"fizyczna"? Hę?
10.01.2013 23:22
zawiasbartek Niedostępny
Forumowy świr

Liczba postów: 2,517
Reputacja: 45
Tychy
@przeor, większość wie, że mam skłonności do przesadyzmu.

Nie mniej jednak uważam, że zmiany jeśli nawet są konieczne to powinny być wprowadzane nieco subtelniej i za porozumieniem. Z tego co można wyczytać to wola porozumienia była, ale nie specjalnie ze strony władzy. Doskonale wiem że może 5% ujrzało tu światło dzienne.

@jergus, skoro prowadzisz działalność gospodarczą to chyba zrozumiałe, że podajesz na siebie namiary dla potencjalnych klientów.
10.01.2013 23:23
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
(10.01.2013 23:22)Kapitan Misfit napisał(a):  A mozna przestac byc dystrybutorem i stac sie osoba"fizyczna"? Hę?

Z tego co dostałem na PW wynika, że nie:
Wasze forumowe profile dalej będą zawierały informacje o tym że jesteście dystrybutorami sprzętu.

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
10.01.2013 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alkor Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 132
Reputacja: 7
Łódź
(10.01.2013 23:15)Speedy Bandito napisał(a):  wprowadzenia opłat dla dystrybutorów, które miałyby służyć utrzymaniu forum. Ale nie utrzymaniu właścicieli forum!

O, to, to.

Paweł, a jakbys się wypisał z kramiku, zalogował pod nowym kryptonickiem to myslisz, że też by Cię zaszufladkowali?

"(...) Poza tym to nie sukienka sprawia, że wychodzi Wam sadło - to sadło sprawia, że wychodzi Wam sadło."
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2013 23:26 przez alkor.)
10.01.2013 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
(10.01.2013 23:14)balfa napisał(a):  W związku z tą sytuacją proponuję :

STRAJK

Przykładowo cały weekend , nikt nie zaglada na forum , bez stałych, wieloletnich forumowiczów reszta nie ma prawa istnieć .
Sam znalazłem to forum kilka lat temu bo denerwowała mnie dzieciarnia,hamówa itp na innych forach. Teraz po kilku latach usuwacie ludzi od których czerpalem najwiecej informacji . ŻAL.

Nie wiem czy ktoś już zauważył twórczy wpis Balfy.
Więc go powtórzę, bo mądrze pisze....

A jakby tak mimo wszelakich zapędów, każdy w ten weekend odpoczął od nachalnych reklam na forum?

Nie mniej zmiany zostały już zapoczątkowane!
Jak już zauważyłem, tych zmian się nie cofnie...chłopaki zwijają biznes z forum.

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
10.01.2013 23:27
Przeor Offline
Zimny Lech

Liczba postów: 656
Reputacja: 32
Września
(10.01.2013 23:23)zawiasbartek napisał(a):  @przeor, większość wie, że mam skłonności do przesadyzmu.

Nie mniej jednak uważam, że zmiany jeśli nawet są konieczne to powinny być wprowadzane nieco subtelniej i za porozumieniem. Z tego co można wyczytać to wola porozumienia była, ale nie specjalnie ze strony władzy. Doskonale wiem że może 5% ujrzało tu światło dzienne.

@jergus, skoro prowadzisz działalność gospodarczą to chyba zrozumiałe, że podajesz na siebie namiary dla potencjalnych klientów.

Dobrze prawiszSmile Subtelniej, bez takiej kasiory i byłoby git
10.01.2013 23:29
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(10.01.2013 23:23)zawiasbartek napisał(a):  @jergus, skoro prowadzisz działalność gospodarczą to chyba zrozumiałe, że podajesz na siebie namiary dla potencjalnych klientów.

Tak tak oczywiście, ale chodzi mi bardziej o ogólne zasady bezpieczeństwa w sieci, dla zwykłych uzytkowników forum.
Tak jak jest teraz to łatwo dość boty mogą złapać dane ludzi którzy podaja maila i spamowac.
10.01.2013 23:29
Berkas Niedostępny
Żyła jak spalinowa piła

Liczba postów: 2,343
Reputacja: 23
Poznań/Swarzędz
(10.01.2013 23:27)qdlaty123 napisał(a):  A jakby tak mimo wszelakich zapędów, każdy w ten weekend odpoczął od nachalnych reklam na forum?

Ok, idę pić Smile
10.01.2013 23:32
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(10.01.2013 23:32)Berkas napisał(a):  
(10.01.2013 23:27)qdlaty123 napisał(a):  A jakby tak mimo wszelakich zapędów, każdy w ten weekend odpoczął od nachalnych reklam na forum?

Ok, idę pić Smile

Zapraszam w sobotę do Torunia, byłem u Ciebie to mnie olałeś więc teraz na obcej ziemie się spotkajmy
10.01.2013 23:33
Przeor Offline
Zimny Lech

Liczba postów: 656
Reputacja: 32
Września
(10.01.2013 23:32)Berkas napisał(a):  

Ok, idę pić Smile

Za późno, otwieram piąte piwo.
10.01.2013 23:36
Berkas Niedostępny
Żyła jak spalinowa piła

Liczba postów: 2,343
Reputacja: 23
Poznań/Swarzędz
Ojoojoj Jergusie już się tak nie obrażaj Tongue

Toruń? To na końcu świata przecież jest Wink
10.01.2013 23:36
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
(10.01.2013 23:36)Berkas napisał(a):  Ojoojoj Jergusie już się tak nie obrażaj Tongue

Toruń? To na końcu świata przecież jest Wink
Podążaj za sygnałem!

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
10.01.2013 23:37
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
Hehehe, takiej jedności dawno na forum nie było Big Grin

Wasze zdrowie Big Grin

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2013 23:38 przez Pawel_BB.)
10.01.2013 23:38
cup Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 1,068
Reputacja: 25
Bydgoszcz
Mi wypada odnieść się jedyne do tego co pisze mój kolega po fachu, czyli Strarzaq, z którym sobie dziś gawędziliśmy, Killo, Misfit i szukający tu miejsca dla siebie Luke_ czy Weploch.

I niestety nowe zasady są do nas czymś, co spodziewaliśmy się że będzie możliwe do negocjacji, bo nam samym udawało się je zawsze prowadzić takowe z właścicielami forum, w związku z różnorodna współpracą jaką prowadziliśmy w tym roku. Tym bardziej dziwnie dla nas wygląda informacja że cennik jaki widzieliśmy w pierwszym PW do nas w grudniu pozostał bez zmian i jeśli nawet ma on jakieś uzasadnienie na rynku zwykłych reklam, to jakoś nijak mają się one do firm działających na tym forum.
Te firmy w zdecydowanej większości powstały dzięki niemu, dzięki miłości do rowerów i by tą miłość szerzyć dalej. Składają się z ludzi wyszukujących ciekawostki na całym świecie, starających się przekonać firmy z dalekiego Świata że w Polsce nie ma białych niedźwiedzi, a ludzie płacą normalnymi pieniędzmi, przekonujących, że warto dalej współpracować mimo że nie łatwo wyrobić minimum zamówień, czy zebrać preorder.
A tym bardziej przykro mi jak pomyślę o ludziach, którzy dzięki temu forum pomyśleli że warto coś robić i rozwijać swoją pasję do tworzenia i tu żal mi Luka z jego bardzo ciekawymi pomysłami, ale tym bardziej kolejnych, bo nie wierzę żeby firmę tworzącą nowinki lub świadczącej nietypowe usługi w takiej niszy jak rowery było stać na takie opłaty.

Podsumowując wszystko mam nadzieję że znajdzie się pole do rozmów i wypracowania złotego środka i pozostanie tu miejsce dla wielu pasjonatów, także tych, którzy zdecydowali się zamienić swą pasję w pracę tych mniejszych i tych większych.

A po wszystkim będziemy mieli czas na: [Obrazek: browar_for_all]

W czasie wolnym szukam szczęścia w dziczy Wink
10.01.2013 23:40
Oko50 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,892
Reputacja: 50
Gliwice

Trza zrobić listę i mody porozdają bany na weekend

"....to spamer i OQS, bo każdy OQS to spamer....." Smile
OQS - Facebook
10.01.2013 23:42
qdlaty123 Offline
OQS Rider

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 71
Gliwice
(10.01.2013 23:42)Oko50 napisał(a):  

Trza zrobić listę i mody porozdają bany na weekend

Poniżej lista Big Grin

1) KLIK
2) posortować wg liczby postów - MALEJĄCO
3) BAN dla osób ze stron 1 - 15 Smile jakieś 600 osób

Nie takie akcje już były....pamiętam taki dzień, gdzie BAN dotyczył niecałych 3000 osób na cały weekend Big Grin

OQS Rider - na zrozumienie nie liczę - przepraszać też nie zamierzam...
OQS na FB
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2013 23:51 przez qdlaty123.)
10.01.2013 23:49
BBlacki Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 455
Reputacja: 33

Patrząc na reakcję większości forumowiczów wypada mieć nadzieję, że po przygotowaniu cennika 2013, admini uhahani tym co wymyślili jakiegoś kredytu nie zaciągnęli bo chyba będzie kłopot ze spłatą....
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 10.01.2013 23:52 przez BBlacki.)
10.01.2013 23:51
Weploch
Unregistered

Jak pedały i korby !
10.01.2013 23:57
Odpowiedz cytując ten post
krzysztoo Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 159
Reputacja: 5

[quote='pasieczkin' pid='310518' dateline='1357849380']
ja proponuję starać zmienić nasza typową polską mentalność.

..... ku temu szło i taka jest zazwyczaj kolej rzeczy. Chłopaki szukają sposobu na życie, biznes jak każdy inny, a życie kosztuje. Kiedy w tym kraju będziemy się cieszyć sukcesami i pomysłami na życie innych, a nie wyliczać ile kto zarobi, zazdrościć i liczyć niecierpliwie kiedy się noga komu podwinie, ile kto będzie z tego miał i nie ma bola bo che mnie oszukać. Portal EMTB się rozkręcił i może uda się komuś z tego wyżyć. I życzę wszystkiego najlepszego. Czy Wam się uda ...życie pokaże, rynek zweryfikuje. A dystrybutory jak kryzys minie i euro będzie po 2 zł będą się śmiać z tych opłat.

ZGADZAM SIE. zycze ekipie z EMTB zarabiania mozliwie jak najwiecej i nie widze w tym nic zlego pod warunkiem, ze za oplatami (nei wnikam tu kto, za co, ile, za ile, etc. dodam tylko, iz jako uzytkownik jestem gotowy zaplacic drobny abonament) bedzie szla JAKOSC. czy sam proces wprowadzenie oplat zostal przeprowadzony optymalnie, nie wiem. Pokaze zycie i dalsze losy forum emtb.pl.
zycie... nie pierwszy i nie ostatni raz wydawcy probuja przejsc od pasji i hobby do wypracowania modelu, ktory koncowo pozwoli na zarabianie pieniedzy. nie jest to z pewnością łatwe. nie za bardzo rozumiem calej tej burzy i nagonki.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 00:13 przez krzysztoo.)
10.01.2013 23:57
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości