Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowy regulamin
Autor Wiadomość
k.m. Offline
Banned

Liczba postów: 2,295

RE: Nowy regulamin
Jaka komercja Ludzie! Ogarnijcie sie ... 13 malych firm na zajawce , ktore skupiaja mega mocna liczbe ludzi na zajawie - to komercha? ET to komercha? Ja wiem ze boli jak na imprezy wlascicieli przyjezdza 10 osob i jest morowa atmosfera ale wywalajac konkurencje , wywalacie okolo 100 ludzi ktorzy zaprosili kolejnych 100 ludzi itd - i oni tak na prawde kreca to miejsce.

To co sie dopiero tu wydarzy to bedzie komercha. Wjada jakies banery z gogla z kremami na rozstepy dla baba w ciazy i inne gowna.

Kameralnie to fakt bedzie. I rzeczowo tez - Droga tino wpisalem w gogle fajny rower i przekierowalo mnie do was...

Tu jest jeszcze zero komercji moi drodzy. A wiesz dlaczego jej nie ma ... bo nie ma kasy. Bedzie kasa to bedzie komercha. Nie widzicie tego.

Zrobicie z tego forum - rowerowego pudla dla ludzi z gogla.

Komercha...jakas zenada nie komercha. Opylam ludzia tu RRP taniej - tylko dlatego ze sa z forum...To jest komercha?
Ludzie ratunku!

Gdzie Wy widzicie komerche? Mgla z moczar z symbolem $$ przeslania oczy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 09:42 przez k.m..)
11.01.2013 09:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Killo Offline
Komercyjny

Liczba postów: 533
Reputacja: 8
Bydgoszcz
Kurczaki a ja jak wpisałem hasło w google: Fajny rower wyskoczyło mi:
"Jak szybko i bez wysiłku ukraść fajny rower" Tongue

Wybaczcie za brak powagi, ale Rządzący raczej się tu nie pojawią i nic nie odpiszą. Wczoraj Pająk bardzo uważnie czytał temat i nic więcej z tego nie wynikło. To samo na odpowiedź na PW też się nie doczekałem.

13bikes
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 09:43 przez Killo.)
11.01.2013 09:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
razor Offline
rycerz hardkoru

Liczba postów: 2,441
Reputacja: 16
wawa
pewno siedzi, czyta i ocenia ile osób robi szum, ile odejdzie, ile i tak wróci, ile zostanie itp.

i mnie kryzys dopadł, jem spleśniały ser, piję stare wino i jeżdżę samochodem bez dachu
· filmy ·
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 10:17 przez razor.)
11.01.2013 10:17
sibik Offline
Gaduła

Liczba postów: 2,098
Reputacja: 72
Kraków
Komerchy nie chce, ale 60 kola rocznie się przyda...

ET #60

Moje cacko

SPRZEDAM
11.01.2013 10:20
zydus Offline
Eat clean - train dirty.

Liczba postów: 1,105
Reputacja: 25
Bydgoszcz (oś. Sahara)
Albo robi listę kogo zbanować, żeby uciszyć reakcjonistyczne nastroje Wink

"Jeśli coś się nie rusza, a powinno - użyj WD40. Jeśli coś się rusza, a nie powinno - użyj taśmy klejącej."
11.01.2013 10:22
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

Liczba postów: 3,509
Reputacja: 24
warszawa
24 tys unikalnych uzytkownikow ? to ponad polowa tego co dhzone . Troche to watpliwe , ale jesli to prawda to najwyzsza wiec pora odrobine komerchy.
O ile nie dziwie sie, ze wlasciciele forum chca sie pozbyc konkurencji z ET (wszak pierwsze ET to pomysl i wykonanie "Malucha" przejete po kłotniach i sporach przez HF), to dziwie sie ,ze chca sie pozbyc wsztskich dystrybutorow. No chyba, ze licza na tych "wielkich polskich dystrybutorow". Oby sie nie przeliczyli (zerkanlem na dhzona - reklam innych niz ich wlasny sklep brak). Mali z pewnoscia nie udzwigna.
Ceny banerow z pewnoscia nie sa z sufitu , a wlasny dzial na forum to dla wlascicieli forum cos wiecej niz baner. Chyba sie jednak przelicza i skonczy sie na 75% upustach.

Watki dystrybutorow mi nie przeszkadzaly. bardziej draznila mnie wszechobecna gielda, ktorej nie da sie wylaczyc z zapytan o nowe i czy dzisiejsze posty.

Mam nadzieje ze forum przetrwa, a wlasciciele nie oblawia sie tak jak im sie wydaje Tongue

PS.
Skoro forum ma zarabiac to ciekawe kiedy admini zaczna sie upominac o swoje.. Big Grin

Bajeczny technik , najszybszy na podwórku .
11.01.2013 10:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
po tej zmianie to musieliby zrobić /ban *.* ;-P

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
11.01.2013 10:46
Daniel_C Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 42
Reputacja: 5
Jelenia Góra
Co Wam będzie przeszkadzać, że ktoś chce zarabiać na tym czym się zajmuje. Ktoś to stworzył forum włożył w to pracę więc zarobek należy mu się jak psu buda. Co do stawek to gdy pierwszy raz zobaczyłem cennik pinkbike to myślałem, że to pomyłka. Jednak żyjemy w PL realiach, rynek sam to zweryfikuje. Przyznaję nie czytałem całego wątku ale co Wam będzie przeszkadzać, że chłopaki chcą zarabiać na firmach?

Mamy na zbyciu Specialized Stumpjumper 2013 Carbon 29" M, oferujemy wartościowe gratisy Smile

http://www.rowerowy.com
11.01.2013 10:53
czajko Offline
...

Liczba postów: 708
Reputacja: 26
Warszawa
(11.01.2013 10:53)Daniel_C napisał(a):  ... co Wam będzie przeszkadzać, że chłopaki chcą zarabiać na firmach?
Mi to nie przeszkadza i w pełni to rozumiem ale po co zasłaniać się potrzebą funduszy na utrzymanie forum?
Ktoś już tutaj napisał jakie są realnie koszty i mają się nijak do oczekiwań właścicieli forum.
Ceny jakie "zaproponowali" są kosmiczne - nie ta liga moim zdaniem.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 11:01 przez czajko.)
11.01.2013 10:57
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
(11.01.2013 10:45)arczii napisał(a):  wszak pierwsze ET to pomysl i wykonanie "Malucha" przejete po kłotniach i sporach przez HF
Nie zapędzaj się tak kolego, po pierwsze nic związane z ET nigdy do Malucha nie należało, po drugie zawody powstawały ze 2 lata przy udziale dziesiątek ludzi na forum !!! To forumowicze stworzyli zawody a nie Maluch...
Szkoda wielka że 99% tego forum nie zna kulisów powstawania ET w roku 2009, potem kulisów niemalże historycznych wtop w 2010 i w 2011, potem kulisy niemalże sporu w sądzie też byłyby dla co po niektórych ciekawe, przedstawiane ultimatum i żadania Malucha też, podobnie jak sprawa w Urzędzie Patentowym... Nie wiecie nic o tym wszystkim bo z Harrym i Foxiem trzymaliśmy język za zębami, chcieliśmy oszczędzić biednego Maluszka żeby zrobił sobie swoje zawody - mieliśmy nadzieję że jak odpali swoje zawody to się od nas odczepi co jednak niestety nie nastąpiło...
Przez prawie 2 lata wstrzymywaliśmy się też przed odpuszczeniem tego forum przez ET żeby dać Maluchowi czas na rozwój zawodów, jednak ostatnie 2 miesiące to już było przegięcie więc zrodził się pomysł utworzenia forum zawodów ET - miało być odpalone na wiosne, ale bieżące wydarzenia przyspieszyły sprawę i dzisiaj odpalamy nasze własne forum ET i Enduro.

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
11.01.2013 11:05
sibik Offline
Gaduła

Kraków
Hmmm jako świeży członek tego forum, chętnie poczytam o tych kulisach, wolę widzieć w czym "siedzę" Smile

Edit: skutecznie mnie zastraszono, odwołuje i nie chcę wiedzieć Smile

ET #60

Moje cacko

SPRZEDAM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 11:27 przez sibik.)
11.01.2013 11:10
kondi_w1 Offline
- tatko -

Liczba postów: 965
Reputacja: 10
Górki Wielkie
Pawel_BB napisał(a):bieżące wydarzenia przyspieszyły sprawę i dzisiaj odpalamy nasze własne forum ET i Enduro.

BRAWO

IH Sunday WC/CCDBair/MZ 380C2R2ti, IH Sunday Expert/MZ Roco WC/RS Boxxer WC,
SC Heckler/55 Micro Ti/RP23, SC Bullit/55 CR/DHX 4.0 "Emi Dubai Edition"-sold
ET #261
11.01.2013 11:11
shovel Offline
a.k.a. shower

Liczba postów: 5,431
Reputacja: 59
Tychy
@Daniel_C - różnica między pinkbike a emtb jest taka, że pinkbike dysponuje kontentem własnym ORAZ tworzonym przez społeczność, a emtb dysponuje w 99,9% treściami użytkowników. na stronie głównej przecież nic nie ma i nie wiem czy ktoś tam zagląda w ogóle ;-)

poza tym, jak można porównywać portal z 2 milionami uu do takiego z 25k ..

@sibik, lepiej nie wiedzieć Big Grin polityka to g... każdy się musi ubrudzić ;-)

aha - żeby nie było. gdyby to forum było moje to już dawno zarabiałoby na siebie i obyłoby się to bez narzucania drakońskich cen ;-) dla mnie to zupełnie normalne że ktoś stawiając serwer / portal chce na tym zarobić. Tylko że trzeba wiedzieć co się robi i na ile sobie można pozwolić, a tutaj tego zabrakło Tongue

moje: blog sportowy / fitness - portal górski
----
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 11:14 przez shovel.)
11.01.2013 11:11
sibik Offline
Gaduła

Kraków
@Shovel, może i racja, że czasem lepiej wiedzieć mniej. Ale jak mam być członkiem, czegoś czego podwaliny są zbudowane z jakiś kulis czy nieczystych zagrywek, to wole wiedzieć Wink Nie musi być to publicznie ujawnione, wystarczy pw Tongue

EDIT:
Dobra odwołuje...nie chcę nic wiedzieć...wystarczy że odebrano mi 5 punktów reputacji, zapewne to takie ostrzeżenie za dociekliwość, więc milczę już...

ET #60

Moje cacko

SPRZEDAM
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 11:25 przez sibik.)
11.01.2013 11:15
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

warszawa
(11.01.2013 11:05)Pawel_BB napisał(a):  blebleble..

Szkoda wielka że 99% tego forum nie zna kulisów powstawania ET w roku 2009, potem kulisów niemalże historycznych wtop w 2010 i w 2011, potem kulisy niemalże sporu w sądzie też byłyby dla co po niektórych ciekawe, przedstawiane ultimatum i żadania Malucha też, podobnie jak sprawa w Urzędzie Patentowym...

tak czy siak nie sam przyznajesz, ze bylo to zgodne pożycie i w zasadzie rownie dobrze mogliscie zostac przegonieni z tego forum juz 2 lata temu.

11.01.2013 11:22
pil Offline
Super Moderator

Liczba postów: 1,456
Reputacja: 8
Łódź/Coventry
(11.01.2013 10:45)arczii napisał(a):  PS.
Skoro forum ma zarabiac to ciekawe kiedy admini zaczna sie upominac o swoje.. Big Grin

Nie zapominajmy o moderatorach :>

Nonsense is better than no sense at all.
ET#26
11.01.2013 11:31
arczii Offline
Hrabia de Bouraque

warszawa
(11.01.2013 11:31)pil napisał(a):  Nie zapominajmy o moderatorach :>

O was wlasnie mysalem ino sie mi pomerdalo.

Maluch płać moderom ! NatentychmiastWink

11.01.2013 11:54
carlos40i4 Offline
Forumowe Gestapo

Liczba postów: 6,416
Reputacja: 102
kto wie? Liczka!
(11.01.2013 11:54)arczii napisał(a):  
(11.01.2013 11:31)pil napisał(a):  Nie zapominajmy o moderatorach :>

O was wlasnie mysalem ino sie mi pomerdalo.

Maluch płać moderom ! NatentychmiastWink

Nareszcie jakieś posty z sensem Smile

carlos40i4.blogspot.com | vimeo

Harold RIP
11.01.2013 11:58
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
(11.01.2013 10:53)Daniel_C napisał(a):  Co Wam będzie przeszkadzać, że ktoś chce zarabiać na tym czym się zajmuje. Ktoś to stworzył forum włożył w to pracę więc zarobek należy mu się jak psu buda. Co do stawek to gdy pierwszy raz zobaczyłem cennik pinkbike to myślałem, że to pomyłka. Jednak żyjemy w PL realiach, rynek sam to zweryfikuje. Przyznaję nie czytałem całego wątku ale co Wam będzie przeszkadzać, że chłopaki chcą zarabiać na firmach?
Daniel, nie mamy nic przeciwko komercjalizacji forum, na prawdę. Mamy jedynie poważne wątpliwości odnośnie sposobu przejścia z jednego trybu na drugi. Przeczytaj moje poprzednie wpisy a rozjaśni Ci się, jak wyglądał proces po stronie EMTB.pl.

Jesteś na forum od niedawna, więc pozwolę sobie przypomnieć jak to wyglądało drzewiej - w AD 2011 forum było płatne dla komercyjnych - ustaliliśmy z administracją jakąś tam stawkę (chyba 120zł) i ją zapłaciliśmy - nikt nie widział problemu, a pieniądze były dość śmieszne. W AD 2012 nagle szok - forum jest znów za free a komercyjni muszą tylko dodać EMTB do "Partnerów" na swojej stronie. Mnie wydawało się to bezsensownym krokiem, ale skoro ktoś nie chce zarabiać pieniędzy... OK. W AD 2013 spotykamy się 30x wzrostem opłat z 2011... Gdzie tu logika polityki cenowej, gdzie budowanie rynku dla nas, klientów B2B? Tej logiki kompletnie nie ma. Mnie, w odróżnieniu od wielu użytkowników kompletnie nie interesuje na co właściciel EMTB.pl wyda tą kasę. Nie interesują mnie wewnętrzne sprawy (choć pytanie o to czy przy takich pieniądzach moderatorzy nie powinni dostawać swojej doli jest jak najbardziej zasadne), mnie interesuje tylko i wyłącznie, żeby ktoś chciał rozmawiać, bo mówienie o "trwających negocjacjach" w przypadku wielu firm jest po prostu nieprawdziwe. W moim przypadku zbój wyszedł na drogę i zawoła "Pieniądze albo życie!". Ja wybieram życie, ale gdzie indziej.

Firmy, które tu działają są firmami wybitnie wyspecjalizowanymi, próbującymi sprzedawać produkt, który odzwierciedla naszą prywatną pasję. Mógłbym sprzedawać karbonowe koszyki do bidonów, chińskie karbonowe ramy 29", komponenty znanych i lubianych marek odkupione za grosze z montowni rowerów - nie robię tego i nie będę bo nie chcę. Jeżeli po 3 latach działalności naszej firmy w końcu JEDEN z trzech był w stanie rzucić pracę zawodową i zająć się tylko i wyłącznie tym największym w życiu marzeniem, to coś mówi o kondycji polskiego rynku - na produkty z oferty któregokolwiek z obecnych na forum dystrybutorów popyt jest znikomy w stosunku do liczebności naszego narodu (ten błąd często popełniają producenci zakładając, że w PL opylą minimum 50% tego co w DE czy FR). Jeżeli w tej chwili jestem stawiony przed wyborem - być na forum ale pozbyć się najmniej medialnego z moich team riderów, bo nie wydolę kolejnego sezonu DH, z którego i tak nic nie mam zbytnio bo dzieciaki nie kupią Chromaga, bo za drogi, to ja jednak wolę zrezygnować z forum. Wolę, bo przeznaczając te pieniądze na ridera mam poczucie, że faktycznie oddaję coś społeczności, że rozwijam zajawę.

Podsumowując - zapłacił bym z przyjemnością, gdyby ktoś traktował mnie jak stronę. Dawcą zaś zamierzam zostać ale po śmierci.

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11.01.2013 13:35 przez strarzaq.)
11.01.2013 12:21
Daniel_C Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 42
Reputacja: 5
Jelenia Góra
shovel napisał(a):różnica między pinkbike a emtb jest taka, że pinkbike dysponuje kontentem własnym ORAZ tworzonym przez społeczność, a emtb dysponuje w 99,9% treściami użytkowników. na stronie głównej przecież nic nie ma i nie wiem czy ktoś tam zagląda w ogóle ;-)

Oczywiście masz rację, nie sądzę aby tyle kosztował serwer itd. Pozostaje przenieść forum gdzie indziej, jeśli chcecie możemy Wam postawić forum przy rowerowy.com Smile

Mamy na zbyciu Specialized Stumpjumper 2013 Carbon 29" M, oferujemy wartościowe gratisy Smile

http://www.rowerowy.com
11.01.2013 12:23
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości