Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enduro Trophy - pomysły na przyszłość
Autor Wiadomość
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
Enduro Trophy - pomysły na przyszłość
w temacie poświęconym edycji ET w Świeradowie, pojawiło się kilka waszych pomysłów na to jak powinny wyglądać następne ET. Postawiłem stowrzyć na to osobny temat - będzie trochę większy porządek.
Ponieważ Enduro Trophy dopiero raczkuje na świecie (bo w polsce, jak wszyscy wiedzą byliśmy pierwsi Wink ) wszystkie uwagi są szczególnie cenne.

Poniżej w cytatach zamieszczam dotychczasowe posty z poprzedniego tematu.
vonski napisał(a):Witam wszystkich na forum i od razu jeszcze raz wielkie dzięki dla ekipy Horizon Five za zorganizowanie pierwszych zawodów enduro Smile Po wszystkich poprzednich postach nie muszę już nawet dodawać, że zawody były bardzo udane. Zapewniliście nam sekcje RTV i AGD (w dodatku podlane) na jakie zawsze chce się wracać Smile "Można się było
sprawdzić" Wink ...całkiem serio, było wymagająco i chwała Wam za to!
Jak się jeszcze bardziej uda zbliżyć ET charakterem do rajdów samochodowych to będzie super. Mam na myśli powtarzanie wybranych odcinków zjazdowych, zrzucanie wyników do bazy po każdym odcinku i prezentowanie bieżącej klasyfikacji i różnic czasowych, coby nasi szpiedzy, bracia, siostry, matki karmiące itd. dawali nam cynk czy
dajemy radę Smile W rajdach nie da się każdego oesu jechać na maksa, bo ukończyłyby 3 załogi na 30. Fajnie by było gdyby zawody były jeszcze bardziej kompaktowe: przynajmniej jeden ze zjazdów przejeżdżany dwukrotnie, trochę krótsze dojazdówki (ale np. 6 OS-ów), mety odcinków blisko oficjalnej bazy/"parc ferme", co umożliwiłoby np. zmianę ciśnienia w damperze lub dokonanie innych korekt ustawień (oczywiście bez możliwości zmiany roweru i innych grubych akcji) Dobra baza z muzyką i filmami (rowerowymi) dla współtowarzystwa weekendowego byłaby fajną sprawą. "Duży Sponsor" EMTB Enduro Trophy ? Czego Wam wszystkim i sobie życzę. Widzimy się nad Brennicą !

Pozdrawiam

harry napisał(a):Cóż, duzym sponsorem na pewno bysmy nie pogardzili Wink

Pracujemy nad pokazywaniem wynikow poprzedniego OS' u przed startem na nastepny.
Z resztą postulatow juz nie jest tak kolorowo... dolozenie kolejnego OS dodalo by kolejne kilkaset metrow przewyzszen, a tych nam juz nie brakuje, ewentualnie dodatkowy OS interwałowy wchodziłby w grę, zresztą nie jest latwo wyznaczyc tak trase aby zawierala wszystkie OS i do tego jeszcze byal ciekawa i nie za długa.
W Brennej bedzie troszke dluzsza z wieksza iloscia przewyzszen ale OS zjazdowe beda latwiejsze technicznie - generalnie szybsze, a calosc bedzie miala kszałt petli i trudno bedzie sie pogubic.
A pompke do amora warto wozic ze sobą Wink

strarzaq napisał(a):
vonski napisał(a):....mety odcinków blisko oficjalnej bazy/"parc ferme", co umożliwiłoby np. zmianę ciśnienia w damperze lub dokonanie innych korekt ustawień (oczywiście bez możliwości zmiany roweru i innych grubych akcji) Dobra baza z muzyką i filmami (rowerowymi) dla współtowarzystwa weekendowego byłaby fajną sprawą...

No tak, już sobie wyobrażam ET trochę podobne do Red Bull Rampage czy Crankworx, powiedzmy, Red Bull Enduro Trophy. Miasteczko na szczycie góry, w nim cała impreza, ludzie z branży, Brad Ewan za mikrofonem komentuje, ekipa ESPN wypytuje autorów trasy jakie niespodzianki czekają zawodników... Na koniec BoySetsFire wali mega koncert zaczynając od znanego wszystkim z Roam "Rookie", jest mega impreza. Ale koniec końców i tak wszyscy najbardziej poszukują uczestników pierwszego, historycznego już ET w Świeradowie-Zdroju tego wspaniałego, oldskulowego początku tej wspaniałej serii imprez... Cholera, spadłem z łóżka....

vonski napisał(a):
harry napisał(a):Z resztą postulatow juz nie jest tak kolorowo...

Trochę za dużo myślałem o rajdach i lekko się rozpędziłem. Masz rację, gór modelować nie będziemy i musimy się dostosować do tego terenu, który mamy. A nie możemy narzekać, bo góry mamy super. Potraktujcie mój poprzedni post raczej jako gdybanie (a wiem, że gdyby babka miała wąsy to by była dziadkiem Wink ). Pompkę do dampera zacznę wozić...w plecaku mojego brata Wink pozdro

Paweł_BB napisał(a):vonski, spoko, ja też jestem zdania żeby zbliżyć się do rajdów samochodowych, może uda nam się w Brennej jakiś OS przejechać 2 razy żebyśmy wszyscy z ciekawości mogli sprawdzić kto i na ile poprawia czasy na drugim przejeździe (Sebastien Loeb jest pod tym względem mistrzem w rajdach hehe).
Międzyczasy też chcemy wprowadzić, ale z kolei trzeba by czekać (tzn. zainteresowani zawodnicy musieliby czekać) na zakończenie OS'u co przy powiedzmy 100 osobach startujących potrwa ok. 50-60 minut, stawiam raczej na co drugi OS (np. po zjeździe i potem podjeździe), czyli przed następnym zjazdem możnaby się zapoznać chociaż z czasami pierwszego zjazdu - to jest do zrobienia Smile

Baza zawodów nie jest przewidywana bo na tych zawodach jesteśmy po prostu na wycieczce w górach, ale w Brennej postaramy się wszystko zakręcić wokół jednej miejscówki w centralnym miejscu żeby tam można było podjechać chociażby po izotonika czy ciastko w drodze na kolejny OS, ale generalnie te zawody traktujemy tak, że każdy zawodnik ma zadbać sam o siebie - my tylko dajemy naszą usługę (dobra zabawa, zaplanowane trasy, mierzenie czasu itp.) + ubezpieczenie.

Co do sponsorów to oczywiście jesteśmy chętni i tylko jak ktoś się pojawi to nie będziemy żałować środków finansowych na zrobienie jeszcze bardziej wypasionych zawodów, na razie nie mam mowy o zarabianiu kasy, robimy to tylko dla własnej radochy i przy okazji zapisujemy się w kartach historii Smile

http://www.horizonfive.com/index.php?opt...4266#14266
Co myślicie? Robimy T-shirty?

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17.06.2011 15:43 przez foxiu.)
04.06.2009 19:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
RE: EMTB Enduro Trophy - pomysły na przyszłość
Teraz mogę już zacząć dyskusję Co do dokładania odcinków, to jak już Harry napisał, będzie trudno, bo przewyższenia już nam nie brakuje, a każdy kolejny zjazd trzeba najpierw wjechać - chyba, że dodatkiem będzie "trawers". Chcemy też aby nasze zjazdy były słusznej długości, a nie 1-2 minutówki. Jeśli chodzi o wyniki na bieżąco to pracujemy nad tym i najprawdopodobniej tak będzie już w Brennej. W sprawie dublowanych OS'ów - to osobiście mam do tego mieszane uczucia. Nie przepadam na jednej trasce jeździć dwa razy po tym samym - chociaż OS1 powtarzać jeszcze raz na końcu mogłoby być rzeczywiście ciekawe. Jest też możliwość wytyczenia krótszej trasy w modelu 1-1-1 (czyli 1 podjazd, 1 trawers, 1 zjazd) i przejechania jej 2 razy. Kwestię Bazy już opisał Paweł - w Brennej powinno coś takiego działać. Za rok w Świeradowie swoiste centrum dowodzenia też pewnie powstanie pod gondolą (o ile pogoda się u nas zepsuje i będzie świecić słońce)

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 04.06.2009 20:06 przez Malauch.)
04.06.2009 20:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
foxiu Offline
Biker (po)voľného jazdenia

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 41
Cieszyn
szczerze mówiąc też nie lubię pokonywać dwa razy tego samego odcinka, ale na przykład żółty szlak przez Cienków chętnie bym dwa razy pod rząd śmignął... Bo by tego było razem 18 km w dół Wink

Malauch nie!!! 1-1-1 to chyba najgorszy pomysł, to już XC zalatuje. Dobre by było: podjazd1 - zjazd1 do brennej - podjazd2 - zjazd2 - trawers do zjazdu1 - zjazd1 do brennej - wtedy nie czuć tak powtarzalności. Ale trzeba się trzymać tego co góry mówią, więc nie wiem co będzie możliwe. Moim zdaniem powtarzanie pętli jest pomysłem chybionym.

A może zrobić tak żeby jeden odcinek się powtarzał, ale raz w górę a drugi raz w dół?

Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
04.06.2009 20:59
ATT Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 1,307
Reputacja: 26
Zachełmie
Też nie popieram jeżdżenia w kółko po tej samej trasie, jak jest możliwość to każdy odcinek powinien być inny.

Rozdanie mapek trasy pomiędzy wszystkich uczestników nie wypaliło ale może by tak dać ogólnodostępną mapę najbliższego odcinka na końcu i początku danego OSu, łącznie z podstawowymi danymi jak np. długość OSu/dojadówki i przewyższenia. Czekając na swój start na OSie każdy może rzucić okiem na mapę zobaczyć jak idzie dokładnie droga. A po zakończeniu odcinka może zapoznać się z najbliższą dojazdówką. Myślę że mogło by się to przyczynić do mniejszej ilości pogubionych zawodników i tym podobnych rzeczy Smile
04.06.2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Liczba postów: 2,754
Reputacja: 47
Poznań
foxiu napisał(a):A może zrobić tak żeby jeden odcinek się powtarzał, ale raz w górę a drugi raz w dół?

jeżeli jakiś zjazd da się w przeciwną stronę podjechać to znaczy, że nie jest hardkorowy, a to znaczy że nie chcemy takiego zjazdu Smile

jeżeli to nie jest wielki problem to dałbym jeszcze różne kolory strzałek na odcinkach i dojazdówkach

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
04.06.2009 22:37
harry Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 5,586
Reputacja: 65
B-B
gubienie sie zawodnikow to juz kwestia lepszego doznaczenia odcinkow dojazdowych a i na trasie tez bedziemy dawac wiecej oznaczen, bo tak jak bylo w Świeradowie - mgla spowodowala nieczytelnosc gornych odcinkow.
W tym wzgledzie, musze to przyznac, nie popisalismy sie... ale drugiej takiej wpadki juz nie bedzie Wink no bo zeby Królik zgubil sie na pierwszych 200m trasy! Taka rzecz nie moze sie powtorzyc Smile
04.06.2009 22:42
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
foxiu napisał(a):Malauch nie!!! 1-1-1 to chyba najgorszy pomysł, to już XC zalatuje.
Dokładnie mam takie samo zdanie, ale jest to jedyna możliwość powtarzanie więcej niż jednego odcinka i dojechania do mety krócej niż w 8h
foxiu napisał(a):Dobre by było: podjazd1 - zjazd1 do brennej - podjazd2 - zjazd2 - trawers do zjazdu1 - zjazd1 do brennej - wtedy nie czuć tak powtarzalności.
Dokładnie o takim rozwiązaniu napisałem wcześniej, aby OS1 był również OSostatnim - chyba jedyne sensowne. Jakby się chciało powtarzać któryś odcinek.
foxiu napisał(a):A może zrobić tak żeby jeden odcinek się powtarzał, ale raz w górę a drugi raz w dół?
Speedy trafnie napisał, że coś co można podjechać na zjazd się nie nadaje.

Podsumowując pomysł powtarzania OS'ów jest bardzo trudny w realizacji.
Speedy Bandito napisał(a):jeżeli to nie jest wielki problem to dałbym jeszcze różne kolory strzałek na odcinkach i dojazdówkach
Dokładnie - myślę, że to jest podstawa i powinno już trybić w Brennej (szczególnie, że i tak duży odsetek strzałek nie wytrzymało warunków w Świeradowie i trzeba będzie raczej dodrukować)

www.emtb.pl
05.06.2009 16:17
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Poznań
fajnie jakby pojawił się przyklejony temat "ET Brenna" gdzie będziemy zapowiadać swoją obecność, pocieszać lub zamartwiać się pogodą, umawiać się na transport, nocleg itp.

PS. harry, paweł, czy dałoby nocleg zorganizować dla chętnych forumowiczów tak jak w Świeradowie? nie ukrywam, że nam to ułatwia sprawę a i potęguje wrażenia z imprezy jako całość Wink No i jest raźniej po prostu...

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
05.06.2009 16:34
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Speedy Bandito napisał(a):fajnie jakby pojawił się przyklejony temat "ET Brenna" gdzie będziemy zapowiadać swoją obecność, pocieszać lub zamartwiać się pogodą, umawiać się na transport, nocleg itp.
już zrobione

www.emtb.pl
05.06.2009 16:53
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
Speedy Bandito napisał(a):PS. harry, paweł, czy dałoby nocleg zorganizować dla chętnych forumowiczów tak jak w Świeradowie? nie ukrywam, że nam to ułatwia sprawę a i potęguje wrażenia z imprezy jako całość Wink No i jest raźniej po prostu...
Jasna sprawa, będziemy nocować w Big Parku w centrum Brennej - są tam extra warunki mieszkalne + ich własna kuchnia, w przyszłym tygodniu podam szczegóły.

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
05.06.2009 18:06
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Poznań
Paweł, super, bo wiesz, z żonką się wybieram Smile

05.06.2009 19:29
strarzaq Offline
Dystrybutor Nr 3

Liczba postów: 1,760
Reputacja: 43
Kurnik (ale przez "ó")
Paweł_BB napisał(a):Bbędziemy nocować w Big Parku w centrum Brennej

Supa, czekamy na szczegóły

ET №23
www.beastiebikes.pl | blog.beastiebikes.pl | facebook.com/BeastieBikesPL
05.06.2009 23:10
michal Offline
_

Liczba postów: 1,497
Reputacja: 14
Bielawa / Świnoujście
Co do mapek, to żeby odciążyć budżet organizatorów, można by wrzucić kilka dni przed imprezą taką mapke poglądową na strone i kazdy zainteresowany by sobie wydrukował Wink

Uzzi VP/DHX 4.0/Totem
05.06.2009 23:25
foxiu Offline
Biker (po)voľného jazdenia

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 41
Cieszyn
to będzie chyba w miarę realne do wykonania, Harry pewnie wrzuci tracka z objazdu z bikebrother - przynajmniej kojarzę że przed 8H w Brennej tak było Smile

Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
05.06.2009 23:33
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
michal napisał(a):można by wrzucić kilka dni przed imprezą taką mapke poglądową na strone i kazdy zainteresowany by sobie wydrukował Wink
Tak właśnie chcemy zrobić Wink

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
06.06.2009 06:16
harry Offline
Forumowy świr

B-B
Hehe, przed Świeradowem tez mozna bylo sobie poogladac traske na bikebrother, moze nawet niektorzy tak zrobili Wink
Tym bardziej, ze informowalismy, ze dojazdowki nie bedą perfekcyjnie oznaczone Smile

Z tym, ze w Brennej nie bedzie takiego galimatiasu z trasą i nie sadze, zeby ktos dal rade sie zgubic.
06.06.2009 08:40
aDHd cegla Offline
Zawsze czawarty

Liczba postów: 1,484
Reputacja: 17
Wrocław
Uważam, że bardzo miło by było, gdybyśmy nakręcili krótki filmik z zawodów- zjazdy podjazdy dojazdówki, to co ludzie mówią zaraz po dojechaniu na koniec Os'u, najtrudniejsze miejsca itd...

VP Free//DHX.5.0// Fox 40.

Bądź odkrywcą, a nie naśladowcą
http://www.pinkbike.com/photo/4509302/
http://www.youtube.com/watch?v=lTFarelwwS4
08.06.2009 11:22
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Poznań
dhcegla napisał(a):... to co ludzie mówią zaraz po dojechaniu na koniec Os'u, ...

w Świeradowie, a zwłaszcza po 3 OeSie, było to zazwyczaj przeciągłe "o k...a" albo "ja p...e" Smile

ale pomysł fajny, tylko kto będzie kręcił?

08.06.2009 13:47
harry Offline
Forumowy świr

B-B
Speedy czy aby nie masz jakijs kamerki na kask?
08.06.2009 16:02
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
Aby powstał jakiś konkretny filmik z trasy to potrzebna jest conajmniej 3 osobowa ekipa (poparte własnym doświadczeniem - swego czasu bawiłem się filmikami). Jak będą chętni zrobić filmik to przyjmiemy z otwartymi ramionami Wink

www.emtb.pl
08.06.2009 16:35
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości