Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Enduro Trophy - pomysły na przyszłość
Autor Wiadomość
Speedy Bandito Offline
świry do przodu...

Liczba postów: 2,760
Reputacja: 47
Poznań
RE: EMTB Enduro Trophy - pomysły na przyszłość
bodziek napisał(a):... Ale w sumie to podejrzewam, że było o tym wczesniej mówione, ...

było mówione, ale i tak myślę, że chłopaki mogliby zainwestować w megafon Smile

I ja się dopiszę pod petycją o strzałkach. Szczególnie więcej się ich przyda tam gdzie z szybkiej drogi nagle odbijamy pod kątem 120 stopni w bok. I wcześniej niech będą w takich sytuacjach.

Centrum Rowerowe | Dadelo

Aktualnie nie mogę czytać forum, gdyż oglądam film o bandzie motherfuckersów z LA, z którymi walczy nieprzekupny gliniarz karateka.
06.07.2009 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Clyde Offline
Gospodarz domu

Liczba postów: 3,661
Reputacja: 51
-------------------------
A ja kiedyś wyczytałem w pewnym rowerowym periodyku, że w enduro trzeba się zgubić. No więc impreza jak najbardziej wpisała się w tę definicję Wink

Watching television is like taking black spray paint to your third eye.
Bill Hicks
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2009 15:46 przez Clyde.)
06.07.2009 15:45
Tomek Dębiec Offline
Milczek
*

Liczba postów: 38
Reputacja: 0

Jak tak teraz sobie siedzę wypoczęty z pifkiem miło chłodzącym dłoń to myślę, że przydałby się jeden os zjazdowy, który byłby bardzo technicznie trudny. W Brennej zjazdy mnie zachwyciły, były różnorodne, ale nie było ani jednego fragmnetu takiej technicznej ścianki.

Jako że w enduro jest też dużo łażenia to organizator mógłby zafundować os podejściowo - wspinaczkowy z targaniem roweru na plecach Big Grin. Na moje szczęście nikt na to nie wpadł w Brennej Tongue bo chyba bym nie ogarnął.

Pozdro
Tomek
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2009 16:58 przez Tomek Dębiec.)
06.07.2009 16:06
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 8,615
Reputacja: 88
Bielsko-Biala
bodziek napisał(a):A ja wpadłem na taki pomysł, że fajnie by było wiedzieć, jaki dystans pozostał do końca OS-u. Myślę, że nie jest to skomplikowana sprawa, a na OS-ach podjazdowych ułatwiłoby to rozplanowanie sił. Spokojnie wystarczyłaby na początku informacja o długości odcinka, a później jakieś info co kilkaset metrów.
Moim zdaniem na dojazdówkach wystarczy jak wydrukujesz sobie mapę w skali 1:25000 i będziesz wszystko wiedział.

Oznaczenia z finishem OSu (odliczanie 500, 300, 100 itp.) to dobry pomysł.

Maty oczywiście będą lepiej widoczne i będą na podczerwień lub z innego rodzaju fotokomórką. Grunt to wiedzieć o co chodzi bo wielu zawodników omijało matę lub nad nią przeskakiwało.

Jeśli chodzi o start 1 OS-u to wspominałem o tym na starcie że wszyscy lecą od razu, niestety nie miałem megafonu Sad

Co do znakowania OS-u, też wspominałem na starcie, że niebieskie strzałki są na dojazdówkach a czerwone to jest już OS, zawodnicy się nauczą to będą już pamiętać i przekazywać dalej.

Jakieś oznaczenia typu "start OS nr 1" będą robione, "trzymaj się szlaku czerwonego" raczej nie bardzo, niech każdy wydrukuje sobie mapkę a na niej wszystko znajdzie, jak się jedzie w góry to przecież zabiera się mapę żeby się nie zgubić, trzeba się nastawić na eksplorację nieznanego a nie czerwony dywan Smile

Jakiś FAQ z informacjami co najlepiej zabrać faktycznie możnaby zrobić.

http://www.horizonbikes.com.pl
http://www.endurotrophy.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2009 16:17 przez Pawel_BB.)
06.07.2009 16:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Robert_MTB Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 399
Reputacja: 4
Jaworzno
Paweł_BB napisał(a):Co do znakowania OS-u, też wspominałem na starcie, że niebieskie strzałki są na dojazdówkach a czerwone to jest już OS, zawodnicy się nauczą to będą już pamiętać i przekazywać dalej.

Na dojazdówce do trzeciego OS-u pojawiały się czerwone strzałki i ja już bylem świecie przekonany że ominąłem start OS-u, a to jednak dalej dyla dojazdówka. Strzałki powinny się także pojawiać po skręceniu w odpowiedni zakręt.

A co do picia, było w aucie u Malucha tylko nie starczyło dla wszystkich.

Fluid LT/55R/DHX 3.0 air
06.07.2009 16:25
Kasha Offline
like a boss

Liczba postów: 2,748
Reputacja: 17
Kraków
No dokładnie, czerwone strzałki były na dojazdówce do 3 OSu i byliśmy przekonani, że to już OS tylko się zebrali wszyscy, bo późnawo było...
06.07.2009 17:22
szczupak Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 375
Reputacja: 12
Kraków
Kasha napisał(a):No dokładnie, czerwone strzałki były na dojazdówce do 3 OSu i byliśmy przekonani, że to już OS tylko się zebrali wszyscy, bo późnawo było...

hehe słynna czerwona strzałka, na szczęście był z nami "strzałkowy" zwany również "limitem czasowym", który rozwiał wszystkie wątpliwości i nadzieje, że to już koniec dojazdówki Big Grin
06.07.2009 17:31
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Bielsko-Biala
Zgadza się, był jeden błąd, którego nie zdąŻyliśmy poprawić przed zawodami.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06.07.2009 18:10 przez foxiu.)
06.07.2009 18:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek Dębiec Offline
Milczek
*

Wybaczcie, ale jeszcze o tych oznaczeniach... wiadomo, że trzeba to założyć i zdjąć - kupa roboty. Jestem w stanie zaakceptować bez najmniejszego żalu sytuację kiedy oznaczone są tylko odcinki specjalne, ale za to bardzo, ale to bardzo dobrze, kosztem dojazdówek.

Organizator mógłby jedynie zasugerować optymalną trasę dojazdu na os-y. Każdy kto jeździ po górach dałby sobie bez problemu radę.
07.07.2009 05:49
MackoS Offline
Milczek
*

Liczba postów: 61
BB
Tomek Dębiec napisał(a):Wybaczcie, ale jeszcze o tych oznaczeniach... wiadomo, że trzeba to założyć i zdjąć - kupa roboty. Jestem w stanie zaakceptować bez najmniejszego żalu sytuację kiedy oznaczone są tylko odcinki specjalne, ale za to bardzo, ale to bardzo dobrze, kosztem dojazdówek.

Organizator mógłby jedynie zasugerować optymalną trasę dojazdu na os-y. Każdy kto jeździ po górach dałby sobie bez problemu radę.

I tak moim zdaniem powinno być

EnduroRider
07.07.2009 06:03
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Bielsko-Biala
Ale przecież tak jest, dojazdówki są tylko sugerowane, możecie jechać jak chcecie byle dojechać na OSy Smile

07.07.2009 10:38
MackoS Offline
Milczek
*

Liczba postów: 61
BB
Paweł_BB napisał(a):Ale przecież tak jest, dojazdówki są tylko sugerowane, możecie jechać jak chcecie byle dojechać na OSy Smile

Tak też zrobiłem skracając drogę z 2 do 3 OS'a. Podkreślałem jedynie brak konieczności strzałkowania dojazdówek

pozdr

EnduroRider
07.07.2009 10:52
Valdar Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 394
Reputacja: 8
Poznan/Nowy Tomyśl
Siema

Troche brakowało na tracku gps wyscigu naniesionych waypointów startów i met poszczególnych OESÓW.
Jako ze tereny były dla mnie dziewicze to ciezko było kombinowac skróty bez danych gps miejsca miejsca docelowego.
Ale tak to oznaczenie dojazdówek wg mnie było w pełni wystarczajace tylko raz trzeba było skorzystac z gps aby potwierdzic prawidłowa droge na Horzelnicę.
W świeradowie punkty były naniesione i pomogało to dokładnie wbic sie na miejsce.

pozdro

ENDURObIKE@BEER =;-)

SC Nomad2 Float RP23BV,Marzocchi 55 Micro STA 2012
Ragley Blue Pig ,Marzocchi 44 RLO STA
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2009 11:51 przez Valdar.)
07.07.2009 11:49
Tomek Dębiec Offline
Milczek
*

Paweł_BB napisał(a):Ale przecież tak jest, dojazdówki są tylko sugerowane, możecie jechać jak chcecie byle dojechać na OSy Smile

Zgadza się Pawle, ale można by odpuścić jakiekolwiek oznaczenia poza OSami i tak zaoszczędzoną energię, strzałki i czas Smile skoncentrować TYLKO na OSy. Co o tym myślisz?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07.07.2009 14:20 przez Tomek Dębiec.)
07.07.2009 14:19
Pawel_BB Offline
Dystrybutor

Bielsko-Biala
@Tomek, jestem ZA, tylko kwestia rozpowszechnienia się tego typu zawodów bo gdybyśmy w Brennej nie znakowali dojazdówek to pewnie ze 60% zawodników by się pogubiło, jak zawodnicy będą przygotowani na fomułę zawodów to wtedy rzeczywiście skupimy się na maxa na znakowaniu OS-ów a z dojazdówek zrobi się trochę jakby dojazd na orientację.

07.07.2009 14:23
Tomek Dębiec Offline
Milczek
*

Paweł_BB napisał(a):@Tomek, jestem ZA, tylko kwestia rozpowszechnienia się tego typu zawodów bo gdybyśmy w Brennej nie znakowali dojazdówek to pewnie ze 60% zawodników by się pogubiło, jak zawodnicy będą przygotowani na fomułę zawodów to wtedy rzeczywiście skupimy się na maxa na znakowaniu OS-ów a z dojazdówek zrobi się trochę jakby dojazd na orientację.

To moim zdaniem byłoby najbliżej serca enduro Tongue - drapieżność w zjeździe, ogarnianie na podjeździe + górskie obeznanie Smile
07.07.2009 14:32
foxiu Offline
Biker (po)voľného jazdenia

Liczba postów: 3,496
Reputacja: 41
Cieszyn
Tylko wiążę się to jeszcze z limitami czasowymi - nie będzie już tak, że Marciniak zadzwoni "słuchajcie tu jeszcze czterech je obiad, zaraz będą, poczekajcie" (tak to o nas było Big Grin) tylko będą musiały być sztywne ramy - start o tej i o tej godzinie.

Myślę, że nie było by to w sumie aż takie trudne w realizacji, trasa sugerowana by była, średnia prędkość poruszania się wycieczki to jakieś 5 - 7 km/h... na tej podstawie można by limity policzyć...

Wielka kicha, pulsometr i 100mm skoku z przodu. Kros kantry jak nic...
foxiu.pl | endurotrophy.pl
07.07.2009 16:36
Szczavik Offline
vel Lisek

Liczba postów: 2,370
Reputacja: 57
Mszana Dolna
foxiu napisał(a):średnia prędkość poruszania się wycieczki to jakieś 5 - 7 km/h... na tej podstawie można by limity policzyć...

Foxiu Ty mi tutaj nie tuptaj! Przez prawie cały wyścig to my wyznaczaliśmy limit czasowyWink

lajt srajt bajk
07.07.2009 18:15
Steel Offline
Banned

Liczba postów: 1,082

W UK limity są tak duże, że spokojnym spacerem ostatnia osoba dochodzi na następny odcinek. Co nie znaczy, że zdąży na starty najlepszych. Właściwie nie spotkałem się z przypadkiem by komuś się nie udało. I nie jest to bynajmniej marsz na orientację. Świetnie wszystko oznaczone, wątpliwości nie ma którędy iść czy jechać.
07.07.2009 18:23
Thor
Unregistered

Szczavik napisał(a):Przez prawie cały wyścig to my wyznaczaliśmy limit czasowyWink

Dobrze że "limit czasowy" był cierpliwy i dał co niektórym trochę czasu na łatanie dętek Tongue
07.07.2009 18:53
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości