RejestracjaWątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ZASADY DZIAŁU - koniecznie przeczytaj!!!
Autor Wiadomość
Malauch Offline
EMTB.pl
*******

Liczba postów: 2,784
Dołączył: Nov 2007
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
Post: #1
Exclamation ZASADY DZIAŁU - koniecznie przeczytaj!!!
Witamy w bazie najlepszych tras rowerowych EMTB.pl Możesz tutaj znaleźć najlepsze rowerowe trasy enduro polecane przez użytkowników forum. Są to zarówno całe pętle, jak i pojedyncze szlaki. Właściwie to nie ograniczamy się tylko do ścieżek, zamieszczamy tutaj również noclegi, restauracje i inne lokale przyjaźnie nastawione do rowerzystów.

Jak znaleźć fajną trasę w danym regionie?

Jeśli chcesz namierzyć polecane trasy enduro w twojej okolicy lub przed wyjazdem na urlop najbliższy urlop, to najwygodniej jest skorzystać z dostępnej tutaj mapy: http://emtb.pl/mapa

Każda polecana miejscówka ma zaznaczoną swoją lokalizację na wyżej wspomnianej mapie (staramy się aktualizować mapę na bieżąco). Po kliknięciu w ikonę, pojawia się link do odpowiedniego tematu na forum, w którym znajdziesz wszystkie niezbędne informacje na temat danej trasy.

Oczywiście, jeśli potrzebujesz dodatkowych informacji to w każdym temacie możesz zadać pytanie. Natomiast jeśli przejechałeś daną trasę to zachęcamy do jej oceniania lub zostawienia komentarza.

Ocenić trasę możesz poprzez przyznanie jej gwiazdek.

[Obrazek: ocena_trasy.jpg]

Pamiętaj, że zebrane tutaj opisy tras są autorstwa innych użytkowników forum. Jako EMTB.pl nie gwarantujemy, że wszystkie są sprawdzone, przejezdne i nie prowadzą po terenach prywatnych lub ścieżkach z zakazem jazdy rowerem.

Znam rewelacyjny szlak i chcę go dodać do Bazy Najlepszych Tras EMTB.pl!!!

Dodać trasę lub miejsówkę do bazy może każdy zarejestrowany użytkownik forum! Wystarczy tylko dodać nowy temat. Jednak aby nasza baza była czytelna obowiązują pewne zasady. Poniżej dokładna instrukcja jak dodać nową trasę do bazy. Oczywiście przy dodawaniu jakiegoś lokalu do bazy obowiązują dokładnie takie same zasady.

UWAGA: Nie ograniczamy się tylko do terenów górskich i Polski. Znasz fajną trasę Rzeszowie, a może super szlak w Portugalii?? Dodaj nowy wątek i pozwól nam też ich spróbować.

1. Przed stworzeniem nowego wątku sprawdź czy dana trasa. nie jest już w bazie. Najłatwiej jest to zrobić korzystając z mapy http://emtb.pl/mapa lub za pomocą wyszukiwarki na forum. Jeśli dana trasa została już dodana, to uzupełnij już istniejący temat. Jak nie znalazłeś identycznej trasy to oczywiście zakładasz nowy wątek.

2. Bardzo ważne jest aby temat wątku definiował lokalizację trasy. Na samym początku dodaj tzw. tag, czyli wpisz w nawiasach kwadratowych region, pasmo górskie, najbliższą miejscowość - np. [Góry Izerskie], [Wrocław], [Przełom Dunajca]. Można stosować więcej tagów niż jeden. Następnie możesz jeszcze dokładniej zdefiniować lokalizację. Dopiero na sam koniec jest miejsce na ewentualny dodatkowy opis.
Przykłady poprawnych tematów:

[Góry Izerskie] Zjazd z Sępiej Góry niebieskim szlakiem

[Świeradów] Single Tracki - niekończący się Flow

[Mieroszów][Sokołowsko] Zjazd z Waligóry - wątroba wyżej niż żołądek

3. Żebyśmy mogli dodać twoją trasę na mapę potrzebujemy współrzędne jednego punktu trasy - punkt startowy, początek zjazdu, najlepsza sekcja, środek - itp.
Dlatego pierwszą linijką w twoim poście powinny być właśnie te współrzędne. Wymagamy współrzędny w formacie taki jak stosuje Google Maps.

Aby poznać współrzędne, znajdź wyżej wspomniany punkt za pomocą http://mapy.google.pl , następnie kliknij w dany punkt prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu "Co tu jest?". Współrzędne automatycznie pojawią się w polu wyszukiwania - wystarczy je tylko skopiować

Przykład:
50.891908,15.309491

4. W tym momencie formalności mamy już za sobą i przyszła pora po prostu opisać daną trasę, tak aby każdy mógł ją przejechać.

Najlepiej jest załączyć możliwie jak najdokładniejszą mapkę z trasą lub track GPS. Wtedy zamiast pisać krok po kroku jak jechać, możemy skupić się jedynie na kilku trudnych nawigacyjnie momentach.

Obecnie większość telefonów ma wbudowany GPS, a opcję nagrania tracka mają nawet najprostsze darmowe aplikacje.

Pamiętaj aby twój opis zawierał takie informacje jak:
Miejsce startu
Długość trasy
Opis trudności
Ogólny opis trasy - najdłuższy zjazdów w Górach Izerskich, mnóstwo dużych kamlotów, a na koniec ciasne serpentyny… itp.
Opis jak jechać - Po wyjechaniu na asfalt skręć w prawo i po 100m odbij w lewo z powrotem na wąską ścieżkę…

5. W temacie map z których można skorzystać aby zaznaczyć na nich trasy to polecamy następujące serwisy:

http://www.cykloserver.cz/cykloatlas/ - serwis czeski, ale swoim zasięgiem obejmuje naprawdę nie mały kawałek Polski. Można z miejsca wyklikać ślad na mapie. Po zarejestrowaniu, również zapisać plan wycieczki i udostępniać w postaci linku.

mapy.google.pl - można zaznaczyć punkty oraz ślad, ale odwzorowania topograficznego praktycznie brak.

osmapa.pl oraz hikebikemap.de - dwa serwisy bazujące na mapie Open Street Maps. Co prawda nie znalazłem opcji wyklikania śladu, ale niektóre warstwy mają naprawdę całkiem dobrą bazę szlaków i ścieżek. Można zawsze zapisać zrzut ekranu i zaznaczyć trasę w programie graficznym (publikując taką mapkę trzeba trzeba podać źródło).

Trail.pl - tutaj można za to wrzucić ślad GPS, aby pokazał się na mapie.

PRZYKŁADY POPRAWNIE DODANYCH TRAS

http://emtb.pl/forumo/Thread-Świeradów-S...d-wszystko

Znak # na końcu tematu oznacza, że temat został już dodany dodany przez moderatora do mapy

www.emtb.pl
___________________________
komórczak: (+48) 517 752 328
e-mail: michal.jurewicz@emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.01.2013 10:26 przez Malauch.)
25.01.2013 22:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 
Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości