Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 głosów - 4.5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
[Góry Izerskie] [Świeradów-Zdrój] Zjazd z Sępiej Góry - "Piątka" #
Autor Wiadomość
Malauch Offline
EMTB.pl

Liczba postów: 2,784
Reputacja: 27
Świeradów-Zdrój
[Góry Izerskie] [Świeradów-Zdrój] Zjazd z Sępiej Góry - "Piątka" #
50.910772,15.361462

Miejsce startu: Szczyt Sępiej Góry (czasami można spotkać się z nazwą Biały Kamień). Na szczyt najszybciej jest się dostać drogą asfaltową ze Świeradowa (zielony szlak), a potem szutrem (żółty szlak). Można też wjechać "terenem" siecią leśnych dróg, lub żółtym szlakiem z Krobicy.

Długość: ok. 1,8km

Trudność: 3/6

Opis trasy
Drugi z najbardziej kultowych zjazdów w okolicy Świeradowa. Krótszy od Jedynki, jednak dużo bardziej urozmaicony. W trakcie zjazdu cały czas coś nas zaskakuje, a sama trasa zmienia się jak w kalejdoskopie! Kolejną zaletą jest to, że wjazd na szczyt i zjazd możemy zamknąć w 45 minut.

Jak jechać
Nawigacyjnie jest to totalny banał. Po obowiązkowej sesji zdjęciowej na skale z której rozpościera się bardzo ładny widok, wracamy do roweru, który zostawiliśmy przy drewnianej budce. Dokładnie naprzeciwko drewnianej budki zaczyna się niebieski szlak i tym szlakiem, jadąc cały czas "prosto" zjeżdżamy na sam dół, aż do pierwszych budynków Świeradowa.

UWAGA: W trakcie zjazdu przecinamy raz drogę leśną i dwa razy asfalt, trzeba uważać, bo asfaltami często jeżdżą samochody i inni rowerzyści.

W załączniku mapka (źródło: cykloserver.cz/cykloatlas)

Załączone pliki Miniatury

www.emtb.pl
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29.01.2013 09:43 przez ATT.)
28.01.2013 19:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TomekDebiec Offline
Forumowy świr

Liczba postów: 2,503
Chrzanów (często w Krk, Kato, B-B)
RE: [Góry Izerskie] [Świeradów-Zdrój] Zjazd z Sępiej Góry - "Piątka" #
Caluśki zjazd na GoPro

PURE - FREERIDE ONLINE MAGAZINE

Wydawnictwo QUERCUS
Film "ENDURO ME"
29.01.2013 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Maxxd Offline
Milczek
*

Liczba postów: 55
Reputacja: 0
Jelenia Góra
całkiem niedawno miałem okazję poznać tą "kultową" w okolicy trasę - muszę przyznać, że zjazd całość na raz daje w d...e jak tralalala. Świetne miejsce do treningu - wjazd asfaltem + zjazd do zrobienia kilka razy jednego dnia.

(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16.03.2013 20:25 przez Maxxd.)
16.03.2013 20:24
Rurku Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 18
Reputacja: 2
Mirsk
Co można dodać to dużo szybciej i przyjemniej jest podejść samą trasą - nie jest tak ciężko, ale na pewno szybciej a podczas podchodzenia można sobie jeszcze dokładnie każdy kamień pooglądać Smile

"Nie ma nie da się - najwyżej krzaki zwiedzę"
:-)
15.05.2013 09:10
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
(15.05.2013 09:10)Rurku napisał(a):  Co można dodać to dużo szybciej i przyjemniej jest podejść samą trasą - nie jest tak ciężko, ale na pewno szybciej a podczas podchodzenia można sobie jeszcze dokładnie każdy kamień pooglądać Smile
Co jak co, ale dyskusyjne jest stwierdzenie, że lepiej podchodzić trasą niż lajtowo wjechać asfaltem i szuterkiem. IMHO zjazdem kijowo się niesie rower, bo prowadzić ciężko, a do tego można wdepnąć w błoto Wink Jednak oczywiście co, kto lubi.

www.emtb.pl
15.05.2013 10:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rurku Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 18
Reputacja: 2
Mirsk
(15.05.2013 10:52)Malauch napisał(a):  
(15.05.2013 09:10)Rurku napisał(a):  Co można dodać to dużo szybciej i przyjemniej jest podejść samą trasą - nie jest tak ciężko, ale na pewno szybciej a podczas podchodzenia można sobie jeszcze dokładnie każdy kamień pooglądać Smile
Co jak co, ale dyskusyjne jest stwierdzenie, że lepiej podchodzić trasą niż lajtowo wjechać asfaltem i szuterkiem. IMHO zjazdem kijowo się niesie rower, bo prowadzić ciężko, a do tego można wdepnąć w błoto Wink Jednak oczywiście co, kto lubi.

Mówię o własnych preferencjach. A tak przy okazji, ten TRAWERS o którym wspominaliście (edit: nie tu tylko w temacie o JedynceWink ) to ta ścieżka znajdująca się trochę niżej tego czerwonego szlaku między Stogiem a Drwalami, czy mowa o jakimś innym?

"Nie ma nie da się - najwyżej krzaki zwiedzę"
:-)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15.05.2013 13:33 przez Rurku.)
15.05.2013 13:31
przemas_mx Offline
Milczek
*

Liczba postów: 61
Reputacja: 5
Wyszków
Tak, to ta ścieżka. Ostatnio przejechałem trawers w deszczu i w dodatku jechałem pierwszy. Litry wody z gałęzi miałem na sobie ale było fajnie.

Red Devil & Cross Race
12.07.2013 08:37
adhed Offline
Milczek
*

Liczba postów: 97
Reputacja: 1
Wrocław/Gryfów
Wczoraj pojechałem na Sępią Górę, w ogóle pierwszy raz tam byłem, bo zawsze tylko w stronę Stogu, a na Grzbiet Kamienicki to nigdy nie wjeżdżałem. Widoki na górze super, świetna panorama Świeradowa i gór, fajnie zobaczyć okolicę z innej perspektywy.

Co do trasy to fajna techniczna, ale dla mnie za trudna Tongue Sporo schodziłem
02.11.2013 13:38
eloy Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Gryfów Śląski
Też tam wczoraj byłem z kumplem(lokalesem) ale przeliczyliśmy się z czasem i butowaliśmy w dół w całkowitej ciemności(bez oświetlenia bo po co,przecież mieliśmy zdążyć) ale i tak było fajnie!
02.11.2013 16:37
sebast1 Offline
Milczek
*

Liczba postów: 40
Świeradów-Zdrój
powtórzymy w dzieńSmile, sam jesteś lokalesSmile
03.11.2013 18:09
Zajcew Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 145
Reputacja: 1
Mirsk/Świeradów
Trudność zależy od prędkości ja z kolegą na sztywniakach przejechaliśmy praktycznie bez schodzenia Big Grin Ale prędkość była mała, bo kolega na filmiku w 3:41m. a my 12 ale i tak warto Big Grin Szczerze polecam Big Grin

Alone In The Dark!!!
20.06.2014 08:48
UriUs781 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 433
Mirsk
Nom, super trasa Big Grin
Dla mnie była lepsza niż taki zjazd czerwonym szlakiem ze Stogu Izerskiego czy Trawersa. Może dlatego, że do tej trasy mam ~1godzinę, a nie 4 Wink

Breaking The Law
20.06.2014 09:54
wielkifun Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 4
zielona góra
Świetna prędkość niestety trasa chyba jeszcze nie na mój poziom, chociaż może jakbym pojechał trochę wolniej
27.06.2014 09:21
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
Nigdy jeszcze nie udało mi się zjechać płynnie bez schodzenia z roweru, muszę to nadrobić, choć mimo że lubię trudny szlaki to ten z jakiegoś powodu mi nie sprawiał frajdy, a na pewno dużo mniej niż zjazd czerwonym szlakiem od wyciągu.
27.06.2014 09:27
UriUs781 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 433
Mirsk
Są 2 momenty w których schodzę z roweru:
1) gdzieś w połowie trasy jest zjazd na drewniany mostek przed asfaltem
2) ostatnie metry.

Generalnie to na sztywniaku nie czuję się na siłach żeby puścić hamulec i rozwinąć dużą prędkość. Zbyt nogi bolą Tongue
Sama w sobie trasa jest epicka. Za pierwszym razem jak ją przejechałem była dla mnie rewelacyjna. Za drugim się jakoś mniej podobała, ale i tak jest dobra Smile

Breaking The Law
01.07.2014 19:21
chaozz Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 14
Sobótka
Jakby porównać Świeradowskie klasyki pod względem poziomu trudności do tych Ślężańskich? Czego mam się tam spodziewać?
Dużo trudniej? Chcę się tam w najbliższym czasie wybrać a nie chciałbym porywać się z motyką na księżyc.
Z Ślężańskich oesów udaje mi się właściwie zjechać wszystko, poległem na tym gruzowisku za dużą Ścianką na drugim. (niebieski ze Ślęży)
02.07.2014 13:01
Jergus Offline
Dystrybutor

Liczba postów: 5,171
Reputacja: 56
Łódź
(02.07.2014 13:01)chaozz napisał(a):  Jakby porównać Świeradowskie klasyki pod względem poziomu trudności do tych Ślężańskich? Czego mam się tam spodziewać?
Dużo trudniej? Chcę się tam w najbliższym czasie wybrać a nie chciałbym porywać się z motyką na księżyc.
Z Ślężańskich oesów udaje mi się właściwie zjechać wszystko, poległem na tym gruzowisku za dużą Ścianką na drugim. (niebieski ze Ślęży)

Po zawodach w Świerku myślałem że nie może być więcej kamieni na zawodach enduro, potem zorganizowali Ślężę.. podobnie,czasem gorzej, czekam na kolejne pomysły Szalonej Ekipy Big Grin
02.07.2014 13:07
Malauch Offline
EMTB.pl

Świeradów-Zdrój
(02.07.2014 13:01)chaozz napisał(a):  Jakby porównać Świeradowskie klasyki pod względem poziomu trudności do tych Ślężańskich? Czego mam się tam spodziewać?

Ogólnie Świeradowskie Klasyki są technicznie podobne do pierwszych dwóch OS'ów ze Ślęży. Trudności dodaje na pewno to, że są duuuuuużo dłuższe.

www.emtb.pl
03.07.2014 11:10
chemik Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 7
Polska
Odkopię wątek: na zjeździe jeszcze przed asfaltem jest wycinka drzew. W porzek szlaku leży kilkanaście brzóz. Mam nadzieję, że pilarze szybko po sobie posprzątają. Sam szlak po zwózce nie wygląda źle, jednak pełno na nim gałęzi, gałązek i kawałków kory.
27.07.2015 12:30
detonator Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 334
Reputacja: 6
SPS/ DKL
Byłem kilka tygodni temu, pewnie jeszcze przed wycinką i generalnie odcinek fajny, ale nie powalił na kolana.

27.07.2015 21:06
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości