Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Specialized Enduro Elite ma ktoś?
Autor Wiadomość
frodo Offline
Ęduro Rajder

Liczba postów: 751
Reputacja: 17
Południe
Specialized Enduro Elite ma ktoś?
hej!Wink

Jako, że od tego sezonu zostałem wciągnięty enduromanią rozglądam sie za ramczyskiem do nowego roweru. Aktualnie jest Focus Bud, na przodzie Epicon 140mm, tył fox rp23 80mm?/długośc dampera 165, rozm. M lecz troche za duży, rura obija mi sie o klejnoty jak stoję, mam 172 cm wrostu. Stąd kolejny powód do jej zmiany.
Wiem, że szukanie ramy w trakcie sezoni jest mało rozsądne bo i ceny wysokie, a z drugiej uciążliwe bo cięzko żeby ktoś w trakcie demontował swojego enduraka.
Kasy nie za wiele do 1000 zł, za samą ramę, myśle ze 1500 z damperem.
Mam jednego faworyta, jak już sie dooedukowałem, "classic enduro", ramka Specialized Enduro Elite rozmiar M. Co o niej sądzicie pożeracze szlaków?Kąty bajerka. A jak z wagą ramy?W manualu nie ma info, w reviews też nie mogłem znaleźc coby ktoś wspominał, wiele osób pisze, że "it drives and looks like a tank", aż tak?Big Grin
pozdrower!!Wink
12.07.2013 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
RE: Specialized Enduro Elite ma ktoś?
No answers. Może przynajmniej orientacyjnie ktoś kto ją posiada/adał wie czy sie nada pod mój wzrost? noi jaka waga ramy. Chłopaki pomózcie, znaleźc sie nie doszukałem;/.
13.07.2013 10:39
ziolek79 Offline
Rozmowny
**

Liczba postów: 175
Reputacja: 7
Sopot
Hej, ja mam speca 2009, następny model. Mam 174cm wzrostu i M'ka pięknie pasuje. Znam kolesia co śmiga na tym specu nad którym się zastanawiasz, ma podobny wzrost i też na M'ce pomyka (a pomyka jak dzik). Moim zdaniem "będzie pan zadowolony" :-) A co do masy, ciężkie bardzo to to nie będzie, ale jak masz zapędy do składania maszyny 12kg to nie tędy droga. Pewnie max 500gr różnicy jest między Elite a moim - a ja np. swojego nie ważyłem i ważyć nie zamierzam ;-)
Pozdr.
13.07.2013 10:44
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
Dzięki kolego. Świetne infoSmile. Tylko zapomniałem dodac że rama jest rocznik 06' to będzie tak samo z wymiarami? "pomykający jak dzik" Smile znajomy ma jaki rocznik elite'a? czyli że Elite jest cieższy o w okolicach 500 gr??. Hmm. 12 kilogramowego roweru nie planuję, ale chciałbym sie dowiedziec jaka jest jej waga, przynajmniej orientacyjnie, . np. czy 2,5, 3, a może 3,5 kg?
13.07.2013 10:57
ziolek79 Offline
Rozmowny
**

Sopot
Bardziej bym się skłaniał do 3,5kg z powietrznym damperem Smile On ma 06 właśnie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13.07.2013 11:15 przez ziolek79.)
13.07.2013 11:14
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
To jak na enduro to chyba "własciwa" waga?Smile 3,5 kg to w sumie już taki "czołg" czy jeszcze nie? chodzi mi głównie o zastosowanie praktyczne, da sie oczywiście bez problemu na tym podjeżdżac? Zdaję sobie z tego sprawę, że do enduro rower "musi" swoje ważyc. Ciekaw jestem jak to wygląda w porównaniu do innych ram enduro. Jaka jest średnia wagi endurowych ram, pewnie coś w tych graniach jak ta speca, dobrze kombinuję?Smile
13.07.2013 11:33
detroit Offline
Maniac

Liczba postów: 993
Reputacja: 10
Bielsko - Biala
(13.07.2013 11:33)frodo napisał(a):  To jak na enduro to chyba "własciwa" waga?Smile 3,5 kg to w sumie już taki "czołg" czy jeszcze nie? chodzi mi głównie o zastosowanie praktyczne, da sie oczywiście bez problemu na tym podjeżdżac? Zdaję sobie z tego sprawę, że do enduro rower "musi" swoje ważyc. Ciekaw jestem jak to wygląda w porównaniu do innych ram enduro. Jaka jest średnia wagi endurowych ram, pewnie coś w tych graniach jak ta speca, dobrze kombinuję?Smile

W tej wadze ramki są do przejścia i zrobienia rowerka w okolicy poniżej 13kg ale nie wiecej niż 16kg zależy na jakich komponentach złożysz.

No bike now Old GiantCRANKBROTHERS SelfmakerFox
13.07.2013 14:18
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
A może ma ktoś coś na sprzedaż w rozmiar M pod 175 cm wzrostu? z chęcią przygarnę tak do 1500 zł
14.07.2013 11:46
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
Po wielu pozytywnych recenzjach, i w lekkiej obawie o wachacz, jednak zakupiłem Speca Enduro EliteSmile dzisiaj przybędzie pierwsza prawdziwa maszynka enduroBig Grin.
18.07.2013 07:37
Da__FreaK Offline
Gaduła

Liczba postów: 533
Reputacja: 4
wkrótce Cisiec / Beskidy
Ja wymienilem taki wahacz zapobiegawczo w maszynie dziewczyny Smile Bodajze 320 zl w airbiku Smile Ale za to mam spokoj ze cos nie strzeli Smile
20.07.2013 07:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
Dzięki kolego juz wystosowałem maila w tej sprawie, kupie wachacz w razie czego bedzie dyndał w piwnicy Smile
21.07.2013 12:17
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
:huh:Niestety ani w airbiku ani u polskiego dystrubutora, wachaczy brak. Ma ktoś jakieś pomysły,? Może od innego modelu SPeCa podejdzie coś? Huh
22.07.2013 21:44
ziolek79 Offline
Rozmowny
**

Sopot
Ja Tobie proponuję martwić się wahaczem jak coś naprawdę pęknie. A czas zaoszczędzony na poszukiwaniach przeznaczyć na jeżdżenie :-D
23.07.2013 16:38
Da__FreaK Offline
Gaduła

Liczba postów: 533
Reputacja: 4
wkrótce Cisiec / Beskidy
Zobacz u poludniowych sasiadow, ew moze cos w DE Smile
25.07.2013 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
(23.07.2013 16:38)ziolek79 napisał(a):  Ja Tobie proponuję martwić się wahaczem jak coś naprawdę pęknie. A czas zaoszczędzony na poszukiwaniach przeznaczyć na jeżdżenie :-D

Tak właśnie zrobiłem i porzuciłem narazie kwestię wymianya wachaczaSmile

Jeździ sie elemeganckoCool.

Tylko mam pytanie ladies and gentleman, rozglądam sie właśnie za damperem do niego. Można przykombinowac ze skokiem 160? Ewentualnie jakie dampery można oprócz DHX'a Air i marcoka Roco Air założyc? Bo coś tam właśnie doczytuje że jest problem z jego umiejsowieniem, że ponoc tylko ten nieszczęsny 5th element sie mieści? WTF?Shy
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28.07.2013 14:59 przez frodo.)
28.07.2013 14:59
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
Qrcze ponawiam pytanko, do właścicieli speców i "w temacie", czym sie kierowac przy zakupie dampera? Jakie wymiary? w Specu jest regulacja skoku ramy?/skok można zwiększyc(na jaki?). Wybaczcie, ale co do tego jestem zielonym, nie mam od kogo przymierzyc czegokolwiek i szukam konkretów. 5th element rozczarowuje mnie pracą, dodatkowo umiera, mimo serwisu.We wcześniejszej ramie focusa siedział Fox Rp23 ProPedal Ava i chodził pięknie, szukam czegoś podobnego i powietrznego.
03.08.2013 08:59
rufooz Offline
Zaglądacz

Liczba postów: 6
Reputacja: 0
rzeszów
(03.08.2013 08:59)frodo napisał(a):  Qrcze ponawiam pytanko, do właścicieli speców i "w temacie", czym sie kierowac przy zakupie dampera? Jakie wymiary? w Specu jest regulacja skoku ramy?/skok można zwiększyc(na jaki?). Wybaczcie, ale co do tego jestem zielonym, nie mam od kogo przymierzyc czegokolwiek i szukam konkretów. 5th element rozczarowuje mnie pracą, dodatkowo umiera, mimo serwisu.We wcześniejszej ramie focusa siedział Fox Rp23 ProPedal Ava i chodził pięknie, szukam czegoś podobnego i powietrznego.

Spec ma trochę wydziwiane długości dumperów w tamtych czasów.
Mam Stumjumpera FSR z 2006 i jak pał mi seryjny triad 7.5"x1.75" to wpakowałem RS monarcha rt3 200/57 (opcją był jeszcze 200/50 bo 190/50 już by kolidował) nic nie tłucze i skok się zwiększył, geo przygotowane na nowy wideł 150-160mm.

U Ciebie wg serii mam być Fox DHX Air 5.0, 8.75"x2.5", ale monarcha RT3/Plus R widzę, że robią 8.75x2.6" i te 0,1" skoku więcej może być problemem a dł. montażowa 9,5" raczej się nie zmieści.
Próbowałbym z monarchem rt3 z odpowiedni valvingiem, bo nie jest drogi, posiada floodgate-a i łatwiej z serwisem.
Do ostrzejszej jazdy coś z większa ilością oleju.

Trochę info znalazłem tu http://www.pinkbike.com/forum/listcommen...readid=707 i nie powinno być problemu ze zmianą na 8,75"x2,6", a i skok zawiechy trochę się zwiększy.
30.08.2013 12:58
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
Noi po wielu perypetiach, wątpliwości, które również zostały rozwiane w wątku http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=14016 , szczegolne dzięki za pomoc dla Ziolka, pomogło mi to zrozumiec wiele podstawowych rzeczy. RT3 RS'a nie kupiony, a miałem juz na wyciągnięciu ręki. Trafił sie wydatek i musiałem poczekac.
Wybór padl na maniciaka Evolver isx-6. Z racji wielości ustawień, już zacieram ręce jak będzie pracowałSmile.

WHO DARES WINS!!!
Heart NS SnaBB MadaFFakA

RIP Angel Specialized Enduro

tulejka stuka? tokarz Mietek za flaszke źle dorobił?czas je zrobić jak trzeba!http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
23.09.2013 12:06
ziolek79 Offline
Rozmowny
**

Sopot
Daj znać jak to będzie działać - myślałem chwilę nad Manitou - ale oni nie produkują 200x57 niestety. Pozdr.
23.09.2013 15:32
frodo Offline
Ęduro Rajder

Południe
I tak. Jest maniciak. Kilka dni upłynęło zanim go zamieściłem- ach te systemy specaBig Grin. Zmieniłem śrubę, podkładki do tylnego oczka, zamontowałem, jazda, dobiło(zapracował całym skokiem) i urwałem wentyla. Kolidowało z linkiem, montowany w rewersie, puszką do dołu. ech. Narazie kombinuje schrederka. Za to wrażenia z jazdy(pomimo podstawowego wyjściowego setupu) były super. Jak narazie po lądowaniu z pivota na, tyłek super sie tłumi, nie ma takiego twardego bum, poduszkowiec jak trzebaSmile.

WHO DARES WINS!!!
Heart NS SnaBB MadaFFakA

RIP Angel Specialized Enduro

tulejka stuka? tokarz Mietek za flaszke źle dorobił?czas je zrobić jak trzeba!http://emtb.pl/forumo/showthread.php?tid=16275
28.09.2013 20:43
Odpowiedz 

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości